Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.

Πριν μερικές μέρες έγινα και εγώ κάτοχος του G2 mini (ευρωπαικής εισαγωγής από Ιταλία).

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι όταν ταρακουνάω το κινητό ακούγεται ότι "τρίζει" κάπως η κάμερα.

 

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους.

Πριν μερικές μέρες έγινα και εγώ κάτοχος του G2 mini (ευρωπαικής εισαγωγής από Ιταλία).

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι όταν ταρακουνάω το κινητό ακούγεται ότι "τρίζει" κάπως η κάμερα.

 

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

ΟΧΙ! Φωτογραφίες βγάζει καλές; Καθαρές; Σε διάφορετικά σημεία εστίασης (κοντά - μακρυά) είναι καθαρά ή σου θαμπώνει;.....

Κανονικά δεν πρέπει να ακούγεται το παραμικρό, αλλά και από το κουτί του να το έβγαλες έτσι, άντε να τους πείσεις ότι έτσι το παρέλαβες και δεν σου έπεσε...

Αν βγάζει ΟΚ φωτογραφίες τότε για εμένα μην ασχολείσαι καν, μπορεί να είναι απλά κακή συναρμογή κάπου... και με 'γεια το κινητάκι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Πριν μερικές μέρες έγινα και εγώ κάτοχος του G2 mini (ευρωπαικής εισαγωγής από Ιταλία).

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι όταν ταρακουνάω το κινητό ακούγεται ότι "τρίζει" κάπως η κάμερα.

 

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

μαλλον ειναι το κλειστρο της καμερας. απο το iphone 4 θυμαμαι αυτο τον ηχο... δεν κανει μονο το δικο σου ετσι. ενα note 3 που ταρακουναω κουδουνιζει κι αυτο. δοκιμασε να δεις αν το κανει με ανοιχτη την καμερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει και με ανοιχτή την κάμερα αν το ταρακουνίσω λίγο και χάνεται η εστίαση και εστιάζει ξανά από μόνο του. Οι φωτογραφίες βγαίνουν καθαρές.

Ανησυχώ μήπως βγάλει πρόβλημα μελλοντικά.

 

Επίσης, όταν είναι κλειδωμένο και ακουμπάω την οθόνη 2 φορές για να ανάψει και να το ξεκλειδώσω δεν ανάβει πάντα. Υπάρχει τρόπος να το κάνω πιο ευαίσθητο στην αφή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει και με ανοιχτή την κάμερα αν το ταρακουνίσω λίγο και χάνεται η εστίαση και εστιάζει ξανά από μόνο του. Οι φωτογραφίες βγαίνουν καθαρές.

Ανησυχώ μήπως βγάλει πρόβλημα μελλοντικά.

 

Επίσης, όταν είναι κλειδωμένο και ακουμπάω την οθόνη 2 φορές για να ανάψει και να το ξεκλειδώσω δεν ανάβει πάντα. Υπάρχει τρόπος να το κάνω πιο ευαίσθητο στην αφή?

 

δεν καταλαβαίνω γιατί καθεσε με μια προβληματική συσκευή και δεν το πας στο κατάστημα η δεν περνεις τηλέφωνο στο Service της LG να πάει για έλεχγο ? και αυτό στην κάμερα που σε κάνει είναι θέμα . πλήρωσες δεν στο χαρίσανε

ΤΗΛΕΦΩΝΟ

801-11-200-900

πάρε τηλέφωνο πες το πρόβλημα σου και θα στείλουν courier να έρθει να το πάρει εκτός και αν είσαι αθήνα να το πας εσύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω το εξής απλό (θεωρητικά) και δεν τα καταφέρνω. :wacko:

Θέλω όταν είμαι στο κανονικό προφίλ του τηλεφώνου να έχω ήχο κλήσης, ήχους ειδοποιήσεων κλπ. χωρίς δόνηση κι όταν είμαι στο προφίλ δόνηση να έχω δόνηση χωρίς καθόλου ήχο στις κλήσεις και τις ειδοποιήσεις. Γιατί δεν το κάνει;;;;

 

Όταν στο κανονικό προφίλ κλείνω εντελώς τη δόνηση δε δονείται ούτε στο προφίλ δόνηση. Μετά μπαίνω στο προφίλ δόνηση και την ανοίγω και δονείται και στο κανονικό προφίλ. Κάνω κάτι λάθος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω το εξής απλό (θεωρητικά) και δεν τα καταφέρνω. :wacko:

Θέλω όταν είμαι στο κανονικό προφίλ του τηλεφώνου να έχω ήχο κλήσης, ήχους ειδοποιήσεων κλπ. χωρίς δόνηση κι όταν είμαι στο προφίλ δόνηση να έχω δόνηση χωρίς καθόλου ήχο στις κλήσεις και τις ειδοποιήσεις. Γιατί δεν το κάνει;;;;

 

Όταν στο κανονικό προφίλ κλείνω εντελώς τη δόνηση δε δονείται ούτε στο προφίλ δόνηση. Μετά μπαίνω στο προφίλ δόνηση και την ανοίγω και δονείται και στο κανονικό προφίλ. Κάνω κάτι λάθος; :worry:

 

Πιστεύω αυτό πρέπει να είναι.Όπως είσαι στο κανονικό προφίλ ποιο κάτω λέει "Ήχος κλήσεις με δόνηση".Αν το απενεργοποιήσεις λογικά θα βγει η δόνηση στο κανονικό προφίλ και θα μείνει μόνο όταν το έχεις βάλει να είναι στην δόνηση. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αυτό πρέπει να είναι.Όπως είσαι στο κανονικό προφίλ ποιο κάτω λέει "Ήχος κλήσεις με δόνηση".Αν το απενεργοποιήσεις λογικά θα βγει η δόνηση στο κανονικό προφίλ και θα μείνει μόνο όταν το έχεις βάλει να είναι στην δόνηση. ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν παίζει έτσι. Έχω θέμα με τη δική μου συσκευή άραγε; στους υπόλοιπους δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν παίζει έτσι. Έχω θέμα με τη δική μου συσκευή άραγε; στους υπόλοιπους δουλεύει κανονικά;

 

Κοίτα δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά με την λογική πίστευα ότι αυτό θα έλυνε το πρόβλημα.Εγώ το έχω δόνηση σχεδόν πάντα οπότε δεν ξέρω σίγουρα :wacko: Δεν νομίζω πάντος να φταίει η συσκευή σου,απλά μπορεί να μην γίνετε και η δόνηση να πρέπει να υπάρχει πάντα ή καθόλου ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρήγγειλα το κινητό για τον πατέρα μου και ήρθε vodafone. Ακουσα ότι φλασάρωντας το επίσημο firmware διαγράφεται οριστικά το vodafone. Επειδή έψαξα λίγο στο google και δε βρίσκω εύκολα αυτό που θέλω (επίσημο ελληνικό firmware και οδήγίες) ένα χεράκι βοηθείας ρε παιδιά... please.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα αν δεν είναι φουλ στο bloatware της Vodafone να μην το πειραξεις, μην σου βγάλει κανένα πρόβλημα και τρέχεις για εγγύηση. Όλα τα αλλά αλλάζουν έτσι κι αλλιως, μονο ενα boot animation θα σου μείνει απο Vodafone, ε ποσο συχνα θα το βλέπεις!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο. το βρηκα στα 150E και πιστευω πως ειναι μια καλη επιλογη.

το μονο που θελω να μαθω ειναι αν κολαει σε gaming και youtube (τα οποια χρησιμοποιω καθημερινα)

αξιζει το κινητο ???

αα...με την αναβαθμηση σε lollipop τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο. το βρηκα στα 150E και πιστευω πως ειναι μια καλη επιλογη.

το μονο που θελω να μαθω ειναι αν κολαει σε gaming και youtube (τα οποια χρησιμοποιω καθημερινα)

αξιζει το κινητο ???

αα...με την αναβαθμηση σε lollipop τι παιζει?

 

Στα 150 είναι πάρα πολύ τίμια επιλογή.Όσο για παιχνίδια προσωπικά έχω παίξει και βαριά και ελαφριά και δεν μου κόλλησε κάπου όπως και στο Youtube.Σχετικά με την αναβάθμιση σε Lollipop έχω βρει ότι η LG Πολωνίας επιβεβαιώνει την αναβάθμιση του κατά το πρώτο τρίμηνο του 2015.Φυσικά το σχόλιο δεν υπάρχει πια αλλά το αποθήκευσα πριν διαγραφτεί :p

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Στα 150 είναι πάρα πολύ τίμια επιλογή.Όσο για παιχνίδια προσωπικά έχω παίξει και βαριά και ελαφριά και δεν μου κόλλησε κάπου όπως και στο Youtube.Σχετικά με την αναβάθμιση σε Lollipop έχω βρει ότι η LG Πολωνίας επιβεβαιώνει την αναβάθμιση του κατά το πρώτο τρίμηνο του 2015.Φυσικά το σχόλιο δεν υπάρχει πια αλλά το αποθήκευσα πριν διαγραφτεί :p

 

οκ,ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

βαριά παιχνίδια δεν έχω δοκιμάσει, σε απλά παιχνίδια μια χαρά πάει. στο youtube δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα αν και για να πω την αλήθεια υπάρχουν βίντεο που δεν τα παίζει και δεν ξέρω αν ευθύνεται το κινητό γι αυτό
Link to comment
Share on other sites

Σε παιχνίδια είναι μια χαρά brothers in arms 3 πχ το τρέχει τέλεια! YouTube μπαίνω κάθε μέρα και είναι όλα κομπλέ.

Το μόνο πρόβλημα νου είναι τα κουμπιά που είναι κάτω από την κάμερα, οι φορές που βολεύουν είναι υπερβολικά λιγότερες από αυτές που σε ξεβολευουν

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ σύντομη ερώτηση προς τους κατόχους του κινητού:

Από σήμα πως είναι;

Ρωτάω διότι έχει χαμηλό sar και σε παλαιότερη συσκευή LG που είχα με χαμηλό sar δεν έπιανε καθόλου μέσα στα δωμάτια του σπιτιού, εκεί που άλλα κινητά είχαν καλό σήμα. Ισχύει το ίδιο με το LG G2 mini;

Link to comment
Share on other sites

cosmote που έχω δεν έχει καλό σήμα στο σπίτι μου, έτσι πάντα ανεβοκατεβαίνουν οι γραμμές του σήματος χωρίς όμως να έχω κάποιο πρόβλημα να μην έχει καθόλου σήμα η να χάσω κάποια κληση
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μέσα, ενώ με άλλες συσκευές δυσκολεύομαι να μιλήσω, με το Mini όλα μια χαρά! Καλύτερο σήμα από ότι έχω δοκιμάσει!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

cosmote που έχω δεν έχει καλό σήμα στο σπίτι μου, έτσι πάντα ανεβοκατεβαίνουν οι γραμμές του σήματος χωρίς όμως να έχω κάποιο πρόβλημα να μην έχει καθόλου σήμα η να χάσω κάποια κληση

 

με cosmote μου το έκανε και μένα ότι και να έκανα (δοκιμές με ή χωρίς 3G κλπ)

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να το δεις από κοντά για να αποφασίσεις αν σου αρέσει η όχι αν δεν είχες πριν κινητά σε ποιο πάνω κατηγορία και το θέλεις για απλή χρήση, ειναι μια χαρά η οθονη
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να το δεις από κοντά για να αποφασίσεις αν σου αρέσει η όχι αν δεν είχες πριν κινητά σε ποιο πάνω κατηγορία και το θέλεις για απλή χρήση, ειναι μια χαρά η οθονη

 

Πραγματι δεν ειχα κινητο μεγαλης κατηγοριας(και τελειας αναλυσης οθονης)

οταν κοιτας πχ βιντεακια στο youtube κουραζεται το ματι?

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά χαζευω αρκετα βιντεάκια όταν βαριέμαι να κάτσω στο πσ και δεν μπορώ να πω ότι κουράζονται τα μάτια μου. αν δεν μπορείς να δώσεις παραπάνω χρήματα νομίζω ότι σε αυτή την τιμή 145 είναι τέλειο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...