Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Towelroot και Ioroot25 δεν στάθηκαν ικανά να ρουταρουν το μινι:mad::mad:

Εχει κανει κανείς δουλειά με το Purplpedrake?

LG-D620r με εκδοση λογισμικου V10g-260-02

2 αρνητικά

Δεν εχει LED ειδοποίησης!

Δεν εχει widget για το αλμπουμ φωτό (εσείς τι χρησιμοποιήτε?)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Towelroot και Ioroot25 δεν στάθηκαν ικανά να ρουταρουν το μινι:mad::mad:

Εχει κανει κανείς δουλειά με το Purplpedrake?

LG-D620r με εκδοση λογισμικου V10g-260-02

2 αρνητικά

Δεν εχει LED ειδοποίησης!

Δεν εχει widget για το αλμπουμ φωτό (εσείς τι χρησιμοποιήτε?)

 

Δεν έχει ούτε light sensor αλλά τέλος πάντων γίνεται η δουλειά με το lux.

Απλά μερικές φορές κολλάει!

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο!!!

Εμένα μερικές φορές, μπλοκάρει το ξυπνητήρη αν πατήσω 1 φορά αναβολή, και δεν ξαναχτυπάει!

Το έχει κάνει και σε άλλους;;;

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω τέτοια προβλήματα προσωπικά και δε κολλάει καθόλου η συσκευή, αντιθέτως πετάει ότι και να κάνω.

Όταν είχα αλλάξει το runtime σε ART τότε μόνο κόλλαγε, λογικό γιατί είναι beta στο kitkat. Το γύρισα στο προκαθορισμένο (dalvik) και έφτιαξε.

Stock είμαι και έχω ξηλώσει μόνο 2-3 εφαρμογές της LG.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές που είχα το κινητό στην τσέπη του τζιν, διαπίστωσα ότι πολύ εύκολα πατιέται το πίσω κουμπί της έντασης (το πάνω που αυξάνει) και ενώ είναι κλειδωμένο, μου ανοίγει σαν συντόμευση τις σημειώσεις.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή τη συντόμευση για τις σημειώσεις από το πάνω πλήκτρο της έντασης; Είναι κάτι παραπάνω από ενοχλητικό, σχεδόν πρόβλημα! Κι άντε τώρα το χειμώνα μπαίνει στην τσέπη του μπουφάν που είναι πιο άνετη. Το καλοκαίρι αναγκαστικά στην τσέπη του τζιν...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω μέχρι τι μέγεθος sd card παίρνει;

στο wikipedia λέει up to 64GB ενώ στο gsmarena up to 32 GB !!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω μέχρι τι μέγεθος sd card παίρνει;

στο wikipedia λέει up to 64GB ενώ στο gsmarena up to 32 GB !!!!

 

Σίγουρα υποστηρίζει μέχρι 32 γιατί αυτήν την στιγμή του έχω μια 32GB και δουλεύει κανονικά.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερωτηση εχω παιδια γιατι θα τρελαθω !:mad:

 

πηρα αυτο : http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb20-flash-drive-p-PER.552795

 

φυσικα το φορμαρα σε FAT32 το συνδεω και δεν βλεπει τιποτα !!!

 

Σε G2 το μεγαλο , σε G3 επισης το βλεπει κανονικα ! ! ! ! !

 

Υπαρχει καπια ρυθμιση στο μενου του G2 mini η δεν το υποστιριζει ??? :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερωτηση εχω παιδια γιατι θα τρελαθω !:mad:

 

πηρα αυτο : http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb20-flash-drive-p-PER.552795

 

φυσικα το φορμαρα σε FAT32 το συνδεω και δεν βλεπει τιποτα !!!

 

Σε G2 το μεγαλο , σε G3 επισης το βλεπει κανονικα ! ! ! ! !

 

Υπαρχει καπια ρυθμιση στο μενου του G2 mini η δεν το υποστιριζει ??? :(

Αν δεν κάνω λάθος το κινητό μας δεν υποστηρίζει otg...

Link to comment
Share on other sites

αν του βάλω 64άρα μνήμη θα την δει;

έχει βάλει κανείς σας;

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αν του βάλω 64άρα μνήμη θα την δει;

έχει βάλει κανείς σας;

 

Έχω την εντύπωση ότι υποστηρίζει μέχρι 64.Αλλά δεν είμαι σίγουρος..Καλύτερα να το κοιτάξεις ή να πας στα σίγουρα στην 32.

 

Διόρθωση...Έστειλα μήνυμα στην LG και η απάντηση ήταν ότι υποστηρίζει μέχρι 32GB.

Edited by Themis2004

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

θέλω να το πάρω αυτό κινητό ( σκέφτομαι και το lg f60) και θα ήθελα να μου πείτε, όσοι το έχετε αν είστε ικανοποιημένοι.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

θέλω να το πάρω αυτό κινητό ( σκέφτομαι και το lg f60) και θα ήθελα να μου πείτε, όσοι το έχετε αν είστε ικανοποιημένοι.

 

Ευχαριστώ

 

απολυτα ικανοποιημενη η αδερφη μου που το εχει για 2ο και πολλες φορες κυριο τηλεφωνο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

με vodafone λειτουργεί . :)

Και με cosmote λειτουργεί, αλλά δεν λειτουργεί με Q, και ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος με Q που έχει καταφέρει να του δουλέψει. Η ίδια Sim σε άλλη συσκευή λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

θέλω να το πάρω αυτό κινητό ( σκέφτομαι και το lg f60) και θα ήθελα να μου πείτε, όσοι το έχετε αν είστε ικανοποιημένοι.

 

Ευχαριστώ

 

το κινητό το έχω γύρω στους πέντε μήνες για τα χρήματα του είναι αξιοπρεπέστατο. 2 φορές είχα ένα θέμα με το πληκτρολόγιο, την μια φορά είχε κολλήσει το γραμμα ο και δεν πατούσε και την δεύτερη δεν άνοιγε το πληκτρολόγιο να γράψω στο broowser. δεν έκατσα να το ψάξω έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό 5 μήνες σχεδόν και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του, την ταχύτητα του (για τα λεφτά του) και την κάμερα του.

Το πρόβλημα μου είναι κάποια κολλήματα που τρώει και θέλει restart.

Π.χ. μου έχει τύχει να μην αποκρίνεται καθόλου η οθόνη (1 φορά) . Έχει τύχει να μην πατιέται κάποιο γράμμα στο πληκτρολόγιο (2-3 φορές).

Και το πιο ενοχλητικό να εξαφανίζεται η CALL BAR όταν μιλάω... δλδ φεύγουν τελείως οι επιλογές Τερματισμού Κλήσης κτλ. με αποτέλεσμα τελειώνοντας το τηλεφώνημα μου, να μην μπορώ να κλείσω τη γραμμή. Έχει τύχει να καλώ κάποιον, να μην απαντάει και τελικά να βγαίνω στον τηλεφωνητή του επειδή δεν μπορούσα να ακυρώσω την κλήση , παρά μόνο με restart. Αυτό έχει τύχει 4-5 φορές στο 5μηνο που έχω το κινητό.

Το έχω σκανάρει me AVG και με το CM Security και γενικά προσέχω να αδειάζω την RAM και ό,τι TEMP βρίσκουν εφαρμογές τύπου Clean Master αλλά εξακολουθεί που και που και κάνει τα κολλήματα που αναφέρω. Αν κάποιος έχει ιδέα πως μπορώ να το διορθώσω, ας μου απαντήσει παρακαλώ. Αλλιώς ελπίζω να πάρει Update και να στρώσει.

Διάβασα πιο πριν για την επιλογή ART... το έχει δοκιμάσει άλλος ? Τι κάνει ακριβώς ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό 5 μήνες σχεδόν και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του, την ταχύτητα του (για τα λεφτά του) και την κάμερα του.

Το πρόβλημα μου είναι κάποια κολλήματα που τρώει και θέλει restart.

Π.χ. μου έχει τύχει να μην αποκρίνεται καθόλου η οθόνη (1 φορά) . Έχει τύχει να μην πατιέται κάποιο γράμμα στο πληκτρολόγιο (2-3 φορές).

Και το πιο ενοχλητικό να εξαφανίζεται η CALL BAR όταν μιλάω... δλδ φεύγουν τελείως οι επιλογές Τερματισμού Κλήσης κτλ. με αποτέλεσμα τελειώνοντας το τηλεφώνημα μου, να μην μπορώ να κλείσω τη γραμμή. Έχει τύχει να καλώ κάποιον, να μην απαντάει και τελικά να βγαίνω στον τηλεφωνητή του επειδή δεν μπορούσα να ακυρώσω την κλήση , παρά μόνο με restart. Αυτό έχει τύχει 4-5 φορές στο 5μηνο που έχω το κινητό.

Το έχω σκανάρει me AVG και με το CM Security και γενικά προσέχω να αδειάζω την RAM και ό,τι TEMP βρίσκουν εφαρμογές τύπου Clean Master αλλά εξακολουθεί που και που και κάνει τα κολλήματα που αναφέρω. Αν κάποιος έχει ιδέα πως μπορώ να το διορθώσω, ας μου απαντήσει παρακαλώ. Αλλιώς ελπίζω να πάρει Update και να στρώσει.

Διάβασα πιο πριν για την επιλογή ART... το έχει δοκιμάσει άλλος ? Τι κάνει ακριβώς ?

μην το βάλεις σε art θα έχεις κωλύματα (το android 5.0 είναι πάνω σε art,στο 4.4.2 είναι ακόμα "beta")

 

AVG,CM Security δεν τα χρειάζεσαι απλά κανεις το κινητό σου πιο αργό ... αν δεν βάζεις apps από άλλες πηγες πέρα του google play δεν τα χρειάζεσαι ...

επίσης μην καθαρίζεις την ram έτσι είναι η φιλοσοφία του android γεμίζει πάντα την ram , και όταν χρειαστεί ram σβήνει απλά την πιο παλιά εφαρμογή που έχει κράτηση στην ram .

 

εγώ στο δικό μου κινητό το πρόβλημα με τις κλήσης δεν το έχω παρατήρηση.

 

θα πρότεινα να κανεις επαναφορά αν σου είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του lg g2 mini εδώ και μία βδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω ένα πρόβλημα:

 

Όταν έχω ανοιχτό το ραδιόφωνο και ανοίξω το google chrome τότε μετά από λίγο το ράδιο σβήνει. Αυτό συμβαίνει μόνο με το ράδιο και τον chrome.

 

Επίσης γνωρίζετε αν θα πάρει την lolipop και αν ναι περίπου πότε? Επίσης το κινητό είναι 4g ή όχι?

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Γνωρίζεις τίποτα για τα παραπάνω

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Επίσης 2 φορές μου ΄χει κάνει κάτι κουλά το touch και καμιά φορά χάνει τελείως το σήμα (και το ξανά βρίσκει μόνο του) σαν να βγάζω την sim. Τα κάνει και σε εσάς αυτά? Πάντων δεν με ενοχλούν. Edited by veteranos123

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Επίσης 2 φορές μου ΄χει κάνει κάτι κουλά το touch και καμιά φορά χάνει τελείως το σήμα (και το ξανά βρίσκει μόνο του) σαν να βγάζω την sim. Τα κάνει και σε εσάς αυτά? Πάντων δεν με ενοχλούν.

 

Το κάνει και σε εμένα αυτό.Λογικά είναι η αλλαγή σήματος από LTE σε HSPA ή το ανάποδο.Διότι όταν έχω το ίντερνετ σε 4G ξαφνικά χάνει το σήμα και αλλάζει σε H.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ενεργοποιήσει το 4g

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...