Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημέρα. Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω την φωτεινότητα κάτω από 10% η οθόνη φαίνεται σαν να τρεμοπαιζει. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; αξίζει λέτε να το στείλω στο σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ειχα ενα θεματακι με lag. μολις του περασα νεα στοκ ρομ διορθώθηκε. ισως συμβει το ιδιο κ με το δικο σου. βέβαια θελει προσοχή το φλαςαρισμα... αλιως δοκιμασε το service...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας.μπορει καποιος να μου πει αν το Lg mini2 εχει την δυνατοτητα εγγραφης FHD video
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά ποια έκδοση αξιζεί? εχω την

V10d-EUR-XX και μου έχει βγάλει μία αναβάθμιση .

Να προχωρήσω ? τι υποτίθεται οτι βελτιώνει?

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιο λινκ για φλας μαμα ρομ; το κινητό δεν είναι ρουτ και ούτε θέλω να ξεκλειδωσω bootloader
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας.μπορει καποιος να μου πει αν το Lg mini2 εχει την δυνατοτητα εγγραφης FHD video

 

ναι εχει :):)

http://www.gsmarena.com/lg_g2_mini_lte-6117.php

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας κ η τιμη του εχει πεσει αρκετα, το μεγεθος της οθονης μου φενεται ιδανικο κ ειναι κ ομορφο. Το προβλημα ειναι οτι διαβαζω πολους που λενε οτι κολλαει πολυ κ ειναι χαλια κ οτι το μοτο τζι ειναι χιλιες φορες καλυτερο! Οι μισοι λετε οτι τα σπαει κ οι αλλοι μισοι οτι κολλαει. Τι παιζει βγαινουν και ελλατοματικα οι απλα οι μισοι ειναι οι ψηρες που βλεπουν πιξελς σε 4 οθονες αναλυσης qhd λες κ στο pc με την 22-24αρα εχουν 4κ και οχι 1920x1080. Για πειτε ρε παιδιααξιζει? θα παρει L?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το τσιμπησω μιας κ η τιμη του εχει πεσει αρκετα, το μεγεθος της οθονης μου φενεται ιδανικο κ ειναι κ ομορφο. Το προβλημα ειναι οτι διαβαζω πολους που λενε οτι κολλαει πολυ κ ειναι χαλια κ οτι το μοτο τζι ειναι χιλιες φορες καλυτερο! Οι μισοι λετε οτι τα σπαει κ οι αλλοι μισοι οτι κολλαει. Τι παιζει βγαινουν και ελλατοματικα οι απλα οι μισοι ειναι οι ψηρες που βλεπουν πιξελς σε 4 οθονες αναλυσης qhd λες κ στο pc με την 22-24αρα εχουν 4κ και οχι 1920x1080. Για πειτε ρε παιδιααξιζει? θα παρει L?

 

Ας τα πάρουμε ένα - ένα!

 

α) Όχι δεν κολλάει! Εμένα τουλάχιστον...

β) Το Moto G πράγματι είναι πιο γρήγορο (το έχει ο αδερφός μου). Χίλιες φορές καλύτερο δεν είναι!

Αφενός (το απλό Moto G) δεν έχει 4g/LTE αφετέρου δεν παίρνει SD κάρτα, τρίτον έχει χειρότερη κάμερα.

Νικάει σε σβελτάδα και οθόνη.

γ) Η οθόνη του δεν είναι χάλια...Αν θες να δεις χάλια οθόνες, δες τα mid range της Samsung να καταλάβεις.

IPS είναι, απλά έχει qHD ανάλυση... Αν δεν είσαι ψείρας δεν είναι τραγική. Αν έχεις συνηθίσει σε HD μπορεί να μην σου αρέσει, αλλά μέχρι εκεί.

δ) L θα πάρει σίγουρα...όπως όλες οι περυσινές σειρές της lg, πήραν kit kat...από εκεί και πέρα θα δείξει!

 

Συνοψη: Δεν είναι το ουάου κινητό, αλλά είναι τίμιο για τα λεφτά* του! (*αναφέρομαι σε τιμές skroutz, και όχι στα 299€ που ζητά γνωστή αλυσίδα καταστημάτων δικτύου κινητής! για να μην παρεξηγούμαι!!!)

Αυτά...

 

Δες το σχετικό specs comparison με το moto g το φετινό:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6117&idPhone2=6647

Edited by mechpanos
Διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις. Φυσικα κ αναφερομαι σε τιμες σκρουτζ κ οχι των γνωστων κλεφτων. Περιμενα το lg να τρεχει τουλαχιστον το ιδιο με το μοτο g λογο χαμηλοτερης αναλυσης αλλα μαλλον φενεται οτι το στοκ αντροιντ εχει αρκετα πλεονεκτηματα. Οταν λεω κολληματα δεν αναφερομαι σε τυπου "κανει 0.75sec να παει στην αρχικη απο τον browser".

Αρα το κοβω να την κανω την παραγγελια σημερα αυριο μιας κ ειναι μια 40 φθηνοτερο απο το μοτο τζι συν ακουστικα φορτιστη και αποσπομενη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο το δουλεψα σε ενα ταξίδι και μου ηταν μια χαρά.

Ενδεχομένως όμως να έχει αδύναμη κεραία, γιατί ενα άλλο μέλος παραπονέθηκε οτι δεν επιανε σήμα όταν το είχε στερεωμενο κοντά στο λεβιέ ταχυτητων, εντος του αυτοκινήτου (εγώ το είχα στο παρ μπριζ)!

 

Κακή εντυπωση μου έκανε η απουσία αισθητήρα φωτεινότητας (έχω βάλει το lux lite που διαβάζει φωτεινότητα απο την μπροστινή κάμερα) και η απουσία led ειδοποίησης, οπου έχω βάλει το prof reminder για να μην χανω τις κλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Το led ιδοποιησης δεν μου ενδιαφερει και πολυ. Τα καλα νομιζω ειναι αρκετα περισσοτερα απο τα κακα που εχει, για μενα τουλαχιστον. Το παρηγγηλα χθες βραδυ αποτε το περιμενω δευτερα τριτη. Ευχαριστω πολυ παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Βιντεοκλήση μπορούμε να κάνουμε; Κι αν ναι πως;

Βίντεο κλήσεις μπορείς να κάνεις μόνο μέσω τρίτων εφαρμογών όπως Skype, viber κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί η συσκευή μου έκανε κάτι ανησυχητικά εκνευριστικό: σταμάτισε να δουλεύει το touch screen!

Η συσκευή δούλευε, είχα ειδοποιήσεις κλπ, αλλά δεν δούλευε το touch...Μετά από επανεκκίνηση επανήλθε...

Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά, όμως!!!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σημερα, δυστυχώς όχι ως κύριο κινητό λόγο παλιάς σιμ. Λίγο που το δούλεψα δεν κολλάει πουθενα! Τώρα τα πιξελ που τα βλέπουν μερικοι δεν ξερω. Και τελικά ευτυχώς που δεν έδωσα τα παραπάνω λεφτά για το μότο Τζι γιατί δεν νομίζω να την πάλευα με μεγαλύτερη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί η συσκευή μου έκανε κάτι ανησυχητικά εκνευριστικό: σταμάτισε να δουλεύει το touch screen!

Η συσκευή δούλευε, είχα ειδοποιήσεις κλπ, αλλά δεν δούλευε το touch...Μετά από επανεκκίνηση επανήλθε...

Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά, όμως!!!:mad::mad::mad:

Φιλε μηχάνημα είναι.. Εδώ μου έχει συμβεί με το nexus 5. Δεν έγινε και κάτι.. Ένα restart και τέλος.. Το λέω εννοώντας ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηχάνημα είναι.. Εδώ μου έχει συμβεί με το nexus 5. Δεν έγινε και κάτι.. Ένα restart και τέλος.. Το λέω εννοώντας ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό

 

και σε εμενα εχει συμβει αρκετες φορές και μετα από restart ολα καλα μεχρι να το ξαναπαθει. υπάρχει κάποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...