Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

 

Είχα την πρόθεση να αγοράσω το LG G2 Mini μέχρι που είδα το Huawei Ascend P6 να έχει καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, ειδικά την οθόνη. Η διαφορά στην τιμή είναι μηδαμινή αλλά το LG G2 mini έχει stock OS to Kitkat και σε διάφορα Hands On στο Youtube είναι πιο "ζωντανό" το UI. Το μόνο που με χαλάει είναι η πολύ μέτρια οθόνη που έχει.

 

Όποια γνώμη κι εμπειρία ευπρόσδεκτη, ειδικά σχετικά με την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είχα την πρόθεση να αγοράσω το LG G2 Mini μέχρι που είδα το Huawei Ascend P6 να έχει καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά, ειδικά την οθόνη. Η διαφορά στην τιμή είναι μηδαμινή αλλά το LG G2 mini έχει stock OS to Kitkat και σε διάφορα Hands On στο Youtube είναι πιο "ζωντανό" το UI. Το μόνο που με χαλάει είναι η πολύ μέτρια οθόνη που έχει.

 

Όποια γνώμη κι εμπειρία ευπρόσδεκτη, ειδικά σχετικά με την οθόνη...

 

αν δεν σε ενοχλεί η μη αποσπώμενοι μπαταρία και τα μερικά lags που υπάρχουν σε κάποια apps λόγο του επεξεργαστή που φοράει πάρτω είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,στην ελλαδα ολες οι εκδοσεις ειναι lte?

 

Ποια μαγαζια εχουν doa?

Ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

ποιά η διαφορά μεταξύ d620 και d620r;

στο skroutz βρίσκω το d620 175 ενώ το d620r πάνω από 220.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.Έχω και εγώ το G2 mini και θέλω να του βγάλω την sim αλλά δεν μπορώ.. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο "κόλπο" για να την βγάλω?Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχουν διαφορές! Μάλλον είναι κωδικός αγοράς προορισμού, και αυτό που φέρνει η επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία (μάλλον γι' αυτό είναι πιο ακριβό)...

Υποθέσεις κάνω, καθώς δεν υπάρχουν περισσότερα στοιχεία!

Αν και διάβαζα σε ένα δελτίο τύπου, ότι κυκλοφορούν 3 εκδόσεις, μια με Nvidia Tegra CPU που κυκλοφορεί στην Λατ. Αμερική (πρέπει να είναι η 625 έκδοση), και 2 με Qualcomm με διαφορετικά modem χωρίς περισσότερες διευκρινήσεις!

Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας πει...πάρε το πιο φθηνό εσύ, να τελειώνεις καθώς δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές 620 με 620R!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους..Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση.Έχω και εγώ το G2 mini και θέλω να του βγάλω την sim αλλά δεν μπορώ.. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο "κόλπο" για να την βγάλω?Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

Πίεσέ την προς τα κάτω και ταυτόχρονα σύρε προς τα έξω...λογικά, η τριβή θα κάνει την δουλειά της, καθώς ο συντελεστής τριβής μεταξύ του δακτύλου σου και της κάρτας, είναι μεγαλύτερος από αυτόν μεταξύ του τσιπ και των μεταλλικών επαφών! Δοκίμασε να βγάλεις και την κάρτα SD, που μπορεί να σε εμποδίζει, έτσι θα έχεις καλύτερη πρόσβαση για να σπρώξεις προς τα έξω την sim ενώ πιέζεις από μέσα προς τα έξω (δηλαδή σπρωχτά, και όχι τραβηχτά!)....

Αν δεν πιάσει, κόλλα πάνω στην κάρτα σου ένα κομμάτι ζελοτέιπ ή κολλητικής ταινίας και τράβα την προς τα έξω...

Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Αν και προσπάθησα πολύ να την βγάλω σπρώχνοντας και τραβώντας αποδείχτηκε ότι το ζελοτέιπ έκανε καλύτερα την δουλειά :p Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλω αύριο για τον πατέρα μου! Στα 175 νομίζω είναι τέλειο. :)

 

Προβλήματα εμφανίζει;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, προβλήματα δεν βγάζει, εκτός από τις εγγενείς αδυναμίες σαν συσκευή, που έχουν ήδη αναφερθεί (μη ύπαρξη led, απουσία light sensor κλπ).

Εμένα προσωπικά, 1-2 κολλήματα που μου έχει φάει, οφείλονται στην φθηνή sd κάρτα που του έχω, σε γρήγορη εναλλαγή φωτογραφιών μπρος-πίσω στο άλμπουμ, σε κάποια φάση μουλάρωσε!

Κατά τα άλλα, σκυλί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πριν λίγο, μου ήρθε ειδοποίηση από το κέντρο αναβαθμίσεων, ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση!

Πάτησα ΟΚ και τώρα αναβαθμίζει...δεν έλεγε και πολλά πράγματα στο τι θα αναβαθμίσει, απλά ότι θα δω αναβαθμισμένες εφαρμογές...

Περιμένω να ολοκληρωθεί και θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση.

Πάει λίγο πιο γρήγορα μου φαίνεται!

Έκδοση Android: 4.4.2

Έκδοση Βασικής μορφής: MPSS.DI.2.01.c8-00012-M8926DAAAANAZM-1

Έκδοση Kernel:3.4.0+

Αριθμός κατασκευής: ΛΟΤ49Ι.Α1404447153

Έκδοση Λογισμικού: V10g-EUR-XX

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει τι εκδόσεις έχει στα ανωτέρω νούμερα (από τις ρυθμίσεις, Γενικές, Σχετικά με το Τηλέφωνο, Πληροφ. Λογισμικού)

 

Δεν έχω κάτι άλλο να παρατηρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη. Εχω λιγο πιο παλια. Το κινητο το αγορασα χθες βεβαια. Πριν απο λιγο ομως μου εβγαλε και εμενα ειδοποιηση. Τωρα κατεβαινει...
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση.

Πάει λίγο πιο γρήγορα μου φαίνεται!

Έκδοση Android: 4.4.2

Έκδοση Βασικής μορφής: MPSS.DI.2.01.c8-00012-M8926DAAAANAZM-1

Έκδοση Kernel:3.4.0+

Αριθμός κατασκευής: ΛΟΤ49Ι.Α1404447153

Έκδοση Λογισμικού: V10g-EUR-XX

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει τι εκδόσεις έχει στα ανωτέρω νούμερα (από τις ρυθμίσεις, Γενικές, Σχετικά με το Τηλέφωνο, Πληροφ. Λογισμικού)

 

Δεν έχω κάτι άλλο να παρατηρήσω.

 

Αυτή εχω και εγω σχεδόν 20 μερες....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικης μορφης: το ιδιο.

Αριθμο κατασκευης: ΚΟΤ49Ι.Α1403848782

Εκδοση λογισμικου: V10f -EUR-XX

Αυτα μετα την αναβαθμιση σημερα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/dp/B00ITPG6II?psc=1

αυτές οι θήκες κάνουν για το lg g2 mini;

με προβληματίζει λίγο που λέει: google lg g2 mini

μήπως πρόκειται για άλλη έκδοση του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

ποιο μαγαζί από skroutz είναι αξιόπιστο να το πάρουμε?

 

Εγω το πηρα απο phonegallery στον πειραια... εχει & DOA! Μια χαρα μαγαζι! θα το προτιμησω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο Phonegallery.. Κινηταρα παιδιά, ότι καλύτερο σ αυτά τα λεφτά!! Έχω πάθει πλάκα!!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις θήκη πήρατε? και αν ναι ποια? μεμβράνη?

Εγω πήρα αυτή http://www.ebay.com/itm/291178728383?var=590328985699&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ..

 

Μέσα στη βδομάδα θα έρθει λογικά, θα γράψω εντυπώσεις!! Μεμβράνη δεν θα βάλω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...