Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

Πραγματικα για τους αλλους που εχουν παραγγειλει δεν ξερω τι να πω.Εμενα σε συνολικα 12-13 μερες το ειχα στα χερια μου και γνησιο.Και μαλιστα ειχα μιλησει μαζι τους πριν παραγγειλω.Και αυτα περιπου κινεζικου δακτυλου ειναι απλα αδιανοητο να λεγεται.Λες και εχω κερδος να λεω οτι πηρα ενα κινητο.

 

Έλα φιλαράκι το είδες πως το πα για το δάχτυλο είπα εάν.. μη το παίρνεις σοβαρά

όλα καλα. Αν ειμασταν αυτή την στιγμή σε μια καφετέρια θα καταλαβενες από την διάθεση μου ότι άδικα το πήρες στραβά... Δεν ήθελα είπαμε να σε θίξω... Στα φόρουμ συμβαίνουν οι παρεξηγήσεις γιατί δεν έχεις την άμεση επαφή με τον συνομιλητή σου και μπορείς να παρεξηγηθείς πολύ εύκολα από τα γραφόμενα σου.... Σου εύχομαι να το χαρείς το κινητό περνά του την νέα gtv3.1 4.5.9 kit Kat μόλις την έβαλα πολύ καλή Ρομ. Τα παιδιά στο άλλο φόρουμ κάνανε φοβερή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hello pandawill.i made a order with paypal ID #56N66378Y8158502V and i cant see in my account of pandawill.the shipping andress is.

NIKOLAOS TSARSITALIDIS

MARKOU MPOTSARI 17

THESSALONIKI, GREECE/THESSALONIKI/THESSALONIKI

56224

Greece

 

please sent me a tracking number and tell me why i cant see my order in my account.

thank you.

Link to comment
Share on other sites

Έλα φιλαράκι το είδες πως το πα για το δάχτυλο είπα εάν.. μη το παίρνεις σοβαρά

όλα καλα. Αν ειμασταν αυτή την στιγμή σε μια καφετέρια θα καταλαβενες από την διάθεση μου ότι άδικα το πήρες στραβά... Δεν ήθελα είπαμε να σε θίξω... Στα φόρουμ συμβαίνουν οι παρεξηγήσεις γιατί δεν έχεις την άμεση επαφή με τον συνομιλητή σου και μπορείς να παρεξηγηθείς πολύ εύκολα από τα γραφόμενα σου.... Σου εύχομαι να το χαρείς το κινητό περνά του την νέα gtv3.1 4.5.9 kit Kat μόλις την έβαλα πολύ καλή Ρομ. Τα παιδιά στο άλλο φόρουμ κάνανε φοβερή δουλειά.

 

Eννοειται πως καλαμπουρδιζουμε και δεν θιγομαι.Αυτο που με ενοχλει ειναι η σκεψη, οχι εσυ που την ειπες.Την εχω περασει και εγω την νεα ρομ και πραγματικα οσο δουλευω με το κινητο τοσο ενθουσιαζομαι! ΑΑ! Ξεχασα να γραψω πως αντι για ευρωπαικο φορτιστη που εστειλε εναν με καθετα καρφια.Βεβαια δεν τον ενημερωσα και εγω (τον απατεωνα).Ξερεις που μπορω να βρω ιδιο φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Guest Pandawill
hello pandawill.i made a order with paypal ID #56N66378Y8158502V and i cant see in my account of pandawill.the shipping andress is.

NIKOLAOS TSARSITALIDIS

MARKOU MPOTSARI 17

THESSALONIKI, GREECE/THESSALONIKI/THESSALONIKI

56224

Greece

 

hi, please sent me a tracking number and tell me why i cant see my order in my account.

thank you.

 

hi, nicktsa, your track No. is RF226558225SG and we shipped to you on May,3rd. You placed an order but you didnot log in your account on pandawill, so my girl have checked your order and added to youraccount now, so you can see your order NO.is 100770046 now.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Inflation ?

 

:lol:

:lol::lol:

 

hi, akatamakata and evmenis, 2800 is the battery info on cell phone sample from factory and 3800 from the cell phone stock which the factory sent to us two days ago. The facotry just changed the battery info to 3800,so my girl changed it too. We do not have battery tool for testing them,so sorry about it.

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται πως καλαμπουρδιζουμε και δεν θιγομαι.Αυτο που με ενοχλει ειναι η σκεψη, οχι εσυ που την ειπες.Την εχω περασει και εγω την νεα ρομ και πραγματικα οσο δουλευω με το κινητο τοσο ενθουσιαζομαι! ΑΑ! Ξεχασα να γραψω πως αντι για ευρωπαικο φορτιστη που εστειλε εναν με καθετα καρφια.Βεβαια δεν τον ενημερωσα και εγω (τον απατεωνα).Ξερεις που μπορω να βρω ιδιο φορτιστη?

 

Σε οποιοδηποτε μικροκαταστημα ηλεκτρονικων στην περιοχη σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται πως καλαμπουρδιζουμε και δεν θιγομαι.Αυτο που με ενοχλει ειναι η σκεψη, οχι εσυ που την ειπες.Την εχω περασει και εγω την νεα ρομ και πραγματικα οσο δουλευω με το κινητο τοσο ενθουσιαζομαι! ΑΑ! Ξεχασα να γραψω πως αντι για ευρωπαικο φορτιστη που εστειλε εναν με καθετα καρφια.Βεβαια δεν τον ενημερωσα και εγω (τον απατεωνα).Ξερεις που μπορω να βρω ιδιο φορτιστη?

Τον εχω πάρει κι εγω.

 

http://www.e-shop.gr/forever-travel-charger-with-micro-usb-1a-box-p-TEL.016840

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω geokostas. Μολις τον παρηγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα για τους αλλους που εχουν παραγγειλει δεν ξερω τι να πω.Εμενα σε συνολικα 12-13 μερες το ειχα στα χερια μου και γνησιο.Και μαλιστα ειχα μιλησει μαζι τους πριν παραγγειλω.Και αυτα περιπου κινεζικου δακτυλου ειναι απλα αδιανοητο να λεγεται.Λες και εχω κερδος να λεω οτι πηρα ενα κινητο.

Το έχουμε ξαναναφέρει πολλοί, έστειλαν μερικά κινητά για να κερδίσουν εμπιστοσύνη, μαζεψαν παραγγελίες, σηκωσαν τα χρήματα κι εξαφανίστηκαν, απλό κι αποτελεσματικό

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω dispute και έχει τις παρακάτω 2 επιλόγες:

I haven't received my item.

I received my item, but it is significantly not as described. For example:

The item was damaged or defective.

The box was empty.

The order was incomplete.

 

Ποια να επιλέξω?

 

Κανείς?

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω dispute και έχει τις παρακάτω 2 επιλόγες:

I haven't received my item.

I received my item, but it is significantly not as described. For example:

The item was damaged or defective.

The box was empty.

The order was incomplete.

 

Ποια να επιλέξω?

 

To πρώτο I haven't received my item. Επιλέγεις consumer electronics και μετά γράφεις ένα μήνυμα προς τον πωλητή.

Λογικά θα σε πάει αυτόματα σε claim, όπου κι εκεί θα επιλέξεις έναν λόγο και θα τσεκάρεις το κουτάκι κάτω απο το Additional information και θα γράψεις κι εκεί κάτι και μετά Escalate to a claim

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε tracking number, τί κάνουμε, τσεκάρουμε κάτι άλλο ή περιμένουμε κάποιο χρονικό διάστημα μήπως έρθει κάτι; (σε μένα δείχνει dispatched to overseas στις 9/5 με singpost, στα ελτα εχω το εξής "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 07-05-2014")
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε tracking number, τί κάνουμε, τσεκάρουμε κάτι άλλο ή περιμένουμε κάποιο χρονικό διάστημα μήπως έρθει κάτι; (σε μένα δείχνει dispatched to overseas στις 9/5 με singpost, στα ελτα εχω το εξής "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 07-05-2014")

Περιμένεις να έρθει. Αν έρθει κάτι, το ανοίγεις με βίντεο για απόδειξη μηπως κι εχει πετρες μέσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία από το δέμα που μου έστειλαν έλεγε βάρος 0,2 kg για ένα jiayu f1

Συνηθως γραφουν 0.5 kg αλλα αυτο που λες δεν εχει να κάνει, μπορεί να είναι και τυχαίο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εμπιστευομαι το minideal. Μου προτειναν αξιοπιστα επισης το to2c vickmall geekbuying... Συμφωνειτε;;;

Πες μου ποια θεωρειται αξιοπιστα 100% ;; σας παρακαλω..

 

Σε σχεση με το ibuymi μου εστειλαν tracking number και φαινεται στο Singapore post οτι εχει σταλει. Λετε να μην εχει τιποτε το δεμα μεσα;;; εγω εκανα dispute και claim στο PayPal και μου εστειλαν την παρακατω απαντηση

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

Εχω ελπιδες να παρω τα λεφτα μου πισω;;;;; βεβαια ετσι και αλλιως θα χασω απο την ισοτιμια δολαριου και ευρω...

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμπιστευομαι το minideal. Μου προτειναν αξιοπιστα επισης το to2c vickmall geekbuying... Συμφωνειτε;;;

Πες μου ποια θεωρειται αξιοπιστα 100% ;; σας παρακαλω..

 

Σε σχεση με το ibuymi μου εστειλαν tracking number και φαινεται στο Singapore post οτι εχει σταλει. Λετε να μην εχει τιποτε το δεμα μεσα;;; εγω εκανα dispute και claim στο PayPal και μου εστειλαν την παρακατω απαντηση

"If we contact you for more information, please respond within the

timeframe. If you do not respond within the timeframe, the case may be

closed and decided in the seller's favor."

Εχω ελπιδες να παρω τα λεφτα μου πισω;;;;; βεβαια ετσι και αλλιως θα χασω απο την ισοτιμια δολαριου και ευρω...

 

Σας ευχαριστω παρα πολυ

 

Σε όλους το ίδιο μήνυμα μας έστειλαν.

Φυσικά και θα τα πάρεις πίσω τα χρήματα σου, αν δεν στο στείλουν ή έχει τίποτα άλλο μέσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε αξιοπιστα site παρακαλω.......

 

Σε όλους το ίδιο μήνυμα μας έστειλαν.

Φυσικά και θα τα πάρεις πίσω τα χρήματα σου, αν δεν στο στείλουν ή έχει τίποτα άλλο μέσα.

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Προτεινατε αξιοπιστα site παρακαλω.......

Minideal, To2c, Vickmall, Geekbuying...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

εγω εια την κακη εμπειρια του hotinbuy,μας εστειλε και σε εμας τρακινγκ,αλλα τελικα δεν ηλθε τιποτα,ισως να ειναι και οι ιδιοι με αλλο ονομα,απατεωνες,τα χρηματα δεν τα χανετε,ισως θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι σε δαναους που φερνουν δωρα.
Link to comment
Share on other sites

εγω εια την κακη εμπειρια του hotinbuy,μας εστειλε και σε εμας τρακινγκ,αλλα τελικα δεν ηλθε τιποτα,ισως να ειναι και οι ιδιοι με αλλο ονομα,απατεωνες,τα χρηματα δεν τα χανετε,ισως θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι σε δαναους που φερνουν δωρα.

 

Οταν λες τιποτα,εννοεις αδειο κουτι;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τιποτα,εννοεις αδειο κουτι;

 

τιποτα εννοω οτι δοθηκαν τρακινγκ που δεν ηρθαν παρ οτι ελεγε η σινγκποστ οτι ερχονται.Τι ειχαν μεσα δεν ξερω

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...