Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

Και εγω σημερα παρελαβα τις ζελατίνες ,διαφορετικο tracking number στο email διαφορετικό πανω στον φάκελο
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχω παραλαβει ακομα,λογικα αυριο η μεθαυριο,dispute ομως εκανα αμεσως με το μαθευτηκε....μηπως να μην το παραλαβω καν?μην πει το paypal οτι το εχω παραλαβει.οννειτε οτι θα παιξει καμερα απλα το λεω μην εχω μπλεξιματα

στην μια παραγγελια το για το claim ειχα και Second Notification(για το xiaomi)...Being Reviewed By PayPal

και στην αλλη το status ειναι Awaiting other party's response

 

τελικα ηρθαν σημερα 3 screen protector αλλα δεν τα παρελαβα...τι προτινεται?να τα παραλαβω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηρθαν σημερα 3 screen protector αλλα δεν τα παρελαβα...τι προτινεται?να τα παραλαβω η οχι?

Φυσικα και να τα παραλαβεις και να κανεις video unboxing μηπως χρειαστει στο μελλον για αποδειξη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και να τα παραλαβεις και να κανεις video unboxing μηπως χρειαστει στο μελλον για αποδειξη.

 

λες να αλλαξω και το status ατο 1 που ειναι δηλωμενο και στο paypal οτι ηρθε αλλα δεν ειναι αυτο που περιμενα?το ειχα οτι δεν το εχω λαβει

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αποκαλυψη για το ibuymi.com και που πιστευω συντομα το PayPal να μας κανει full refund ποιο κινητο προτεινετε να παρω μεχρι 120usd.. και απο ποιο καταστημα; Θα προτιμουσα τουλαχιστον τετραπυρηνο με 1gb μνημη και 4,5 inch.
Link to comment
Share on other sites

λες να αλλαξω και το status ατο 1 που ειναι δηλωμενο και στο paypal οτι ηρθε αλλα δεν ειναι αυτο που περιμενα?το ειχα οτι δεν το εχω λαβει

Ναι, δεν ειναι κακο αυτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

λες να αλλαξω και το status ατο 1 που ειναι δηλωμενο και στο paypal οτι ηρθε αλλα δεν ειναι αυτο που περιμενα?το ειχα οτι δεν το εχω λαβει

Μην το κάνεις και αρχίσουν να σου ζητάνε βίντεο ...

Εάν αποδειχθεί απατεώνας, όπως και είναι, θα επιστρέψουν τα χρήματα σε όλους, είτε παρέλαβαν είτε όχι.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό με τα κινεζάκια που γίνονται κανονιέρηδες ή στο ebay κλασσικά πουλάνε κάτι μπιχλιμπίδια και ξαφνικά tablet με 20-30$ τι κέρδος έχουν?

 

Αφού το paypal θα τους τη ρίξει τη καμπάνα. Και φαντάζομαι πως σε τέτοιες περιπτώσεις δεν θα παίρνει μόνο τα λεφτά που έκλεψε αλλά θα τρώει μυνήσεις μέχρι να δώσει το νεφρό του. Ποιός ο λόγος να μπει σε αυτό το ηλίθιο κολπάκι?

 

Μόνο αν ελπίζει σε άτομα που μετά από 45 μέρες δεν κάνουν τίποτα (διότι δεν γνωρίζουν) και έτσι τους μένουν τα φράγκα. Αλλιώς δεν εξηγείται. Ή μήπως υπάρχει και κάνα άλλο "πορτάκι"

Link to comment
Share on other sites

Guest Pandawill
hi, i have checked your order 100779463, but i still need to confrim stock with Sourcing manager, i will tell you later.

 

Ok thanks....I hope that you will reply me today (us i hope that you will have stock and shipp my order before weekend) because if there is no stock (i didnt know that the phone isnt in stock and nobody told me) i will have to ask you to refund me back!!!!

 

hi, i kept confirming with our Sourcing guy and sent urgent help to my stock girl yesterday, and other four guys like you also waiting for the stock, our sourcing guy told me that today will be in stock and we will send them to you guys if every smoothly. If you can not wait and hurry, you can refund, both are ok. Again, thanks for shopping with pandawill.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hello, i would like to give me a tracking number for order 100777792.

Thank you.

 

hi, RS116021981NL here it is :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pandawill
D@mn again this phone out of stock?

http://www.pandawill.com/tengda-s5-smartphone-51-inch-fhd-mtk6592-2gb-16gb-android-42-gesture-sensing-black-p88798.html

it was in stock only for 1-2 days i didnt had time to buy it..

Can i reask if you know when will be in stock again?

 

hi, we had end the cooperation with this phone facotory, so we won't sell this phone again. My product girl sugget Flying S5 to you.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Why dont you answer me pandawill?

 

hi, if you want to slove your problem faster and quickly, email to our paypal girl who refund you,she arrange our paypal accout.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό με τα κινεζάκια που γίνονται κανονιέρηδες ή στο ebay κλασσικά πουλάνε κάτι μπιχλιμπίδια και ξαφνικά tablet με 20-30$ τι κέρδος έχουν?

 

Αφού το paypal θα τους τη ρίξει τη καμπάνα. Και φαντάζομαι πως σε τέτοιες περιπτώσεις δεν θα παίρνει μόνο τα λεφτά που έκλεψε αλλά θα τρώει μυνήσεις μέχρι να δώσει το νεφρό του. Ποιός ο λόγος να μπει σε αυτό το ηλίθιο κολπάκι?

 

Μόνο αν ελπίζει σε άτομα που μετά από 45 μέρες δεν κάνουν τίποτα (διότι δεν γνωρίζουν) και έτσι τους μένουν τα φράγκα. Αλλιώς δεν εξηγείται. Ή μήπως υπάρχει και κάνα άλλο "πορτάκι"

 

Aυτην την εντυπωση εχω και εγω. Δεν προκειτε το Παυπαλ να το αφησει να περασει ετσι. Και δεν νομιζω το Παυπαλ να σφυριζει αδιαφορα σε αυτην την τακτικη.

Ελαχιστοι ειναι εκεινοι που δεν ξερουν την επιστροφη χρημματων, και παλι για 200 ευρω ή 300 δεν αξιζει τον κοπο ( δικια μου εκτιμηση ). Σιγουρα κατι αλλο παιζει και δεν ξερουμε τι!

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω το 200€ screen protector και εκανα claim!! βαζοντας στο google το ονομα απο το Paypal του ibuymi(liang yanqun) μαλλον προκειται για κινεζα και οχι κινεζο.... γατα η κινεζα, (tip δειτε και τα αποτελεσματα της google για εικονες, πολυ καλλιτεχνικες ορισμενες φωτο!!!)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολύ λυπαμαι για την κατασταση την οποια μπλεχτηκατε....αχ αυτοι οι Κινέζοι....θα μας τρελανουν....τωρα που εσεις εχεται γεινει ειδικοι με τα θεματα του paypal γνωριζει κανεις όταν σου κανουν refund ολοκληρω το ποσο από ακυρωση παραγγελιας(το ποσο και το refund το βλέπεις κανονικα στο history του paypal) ποσες περιπου μερες κανουν τα χρηματα να ξαναμπουν στην pre-paid visa???? Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολύ λυπαμαι για την κατασταση την οποια μπλεχτηκατε....αχ αυτοι οι Κινέζοι....θα μας τρελανουν....τωρα που εσεις εχεται γεινει ειδικοι με τα θεματα του paypal γνωριζει κανεις όταν σου κανουν refund ολοκληρω το ποσο από ακυρωση παραγγελιας(το ποσο και το refund το βλέπεις κανονικα στο history του paypal) ποσες περιπου μερες κανουν τα χρηματα να ξαναμπουν στην pre-paid visa????

 

2-3 εργασιμες.

Παρελαβα και γω τις μεμβρανες μου.Ποτε ξανα απο καινουριο μαγαζι,μεχρι να αποδειχτει αξιοπιστο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και μενα ηρθε ενα ασχετο συστημενο σημερα,αρα και γω μαλλον παρελαβα το film μου τον 210 ευρω.

Αργοτερα που θα φορτισει η καμερα θα το ανοιξω να δω σιγουρα.

Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου ειχε στειλει ο κανονιερης tracking number η κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ηρθε ενα ασχετο συστημενο σημερα,αρα και γω μαλλον παρελαβα το film μου τον 210 ευρω.

Αργοτερα που θα φορτισει η καμερα θα το ανοιξω να δω σιγουρα.

Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου ειχε στειλει ο κανονιερης tracking number η κατι αλλο.

 

Ποτε εκανες παραγγελια?Ισως ηθελε να ανταμειψει τον κοπο σου να κανεις παραγγελια κ ειπε να σου κανει ενα δωρο εκπληξη ετσι για συσφιξη σχεσεων μη σε χασει κ απο πελατη :lol::lol::lol:

ουτε μενα μου εστειλε τρακ εγω γιατι να μην παρω το screen film μου?

Link to comment
Share on other sites

2-3 εργασιμες.

Παρελαβα και γω τις μεμβρανες μου.Ποτε ξανα απο καινουριο μαγαζι,μεχρι να αποδειχτει αξιοπιστο.

 

Μωρέ πήραν μερικοί κινητάκια αν δεν κάνω λάθος. Τώρα αν βλέπεις 2-3 δικούς σου να παρέλαβαν...εε δε θα περιμένεις 100. Το paypal να κάνει τη δουλειά του οπότε θα βγεις με 2 screen protectors τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pandawill
Specs are the same but.. why this scores 22000 in antutu and tengda s5 scores 28000..

 

hi, thanks for telling me this, my product guy will test the Antutu score for you later, i will post here:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει dispute στις 13/05/2014, όταν πήραμε πρέφα τι συμβαίνει με αιτιολογία "Item Not Received", ενώ είχε στείλει ο απατέωνας μέσω paypal στοιχεία αποστολής όταν την έκανε και η υπόθεση ήταν σε status "Being reviewed by PayPal". Στις 21/05/2014 που παρέλαβα την προστσία οθόνης, άλλαξα την αιτιολογία σε "Significantly Not As Described" και το claim φαίνεται να ξεκίνησε από την αρχή, δηλαδή είναι σε status "Awaiting other party's response". Το 1ο 10ήμερο λήγει σήμερα (ο απατεώνας δεν έχει απαντήσει από τότε). Τα χρήματα πότε θα επιστραφούν; Σήμερα, αύριο ή θα περιμένει το 10ήμερο από τις 21/05/2014, που έγινε η αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει dispute στις 13/05/2014, όταν πήραμε πρέφα τι συμβαίνει με αιτιολογία "Item Not Received", ενώ είχε στείλει ο απατέωνας μέσω paypal στοιχεία αποστολής όταν την έκανε και η υπόθεση ήταν σε status "Being reviewed by PayPal". Στις 21/05/2014 που παρέλαβα την προστσία οθόνης, άλλαξα την αιτιολογία σε "Significantly Not As Described" και το claim φαίνεται να ξεκίνησε από την αρχή, δηλαδή είναι σε status "Awaiting other party's response". Το 1ο 10ήμερο λήγει σήμερα (ο απατεώνας δεν έχει απαντήσει από τότε). Τα χρήματα πότε θα επιστραφούν; Σήμερα, αύριο ή θα περιμένει το 10ήμερο από τις 21/05/2014, που έγινε η αλλαγή;

Μάλλον δεν θα είδες ότι είπα σε άλλο μέλος να μην αλλάξει την κατάσταση στο paypal.

Τώρα μάλλον θα περιμένεις άλλες 10 ημέρες, εκτός και εάν αποφασίσουν να επιστρέψουν σε όλους τα χρήματα ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...