Jump to content

Doogee DG800


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα την περασα απο αλλον υπολογιστη .Ειναι γρηγορη αψογη και καλυτερη αυτονομια;μαλλον.Αλλα δεν μπορω να βαλω τον nova launcher
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα την περασα απο αλλον υπολογιστη .Ειναι γρηγορη αψογη και καλυτερη αυτονομια;μαλλον.Αλλα δεν μπορω να βαλω τον nova launcher

 

Και σε μένα δε δουλεύει ο nova launcher! Επίσης, δε γίνεται root, πρέπει κάποιος να φτιάξει καινούριο recovery.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δε δουλεύει ο nova launcher! Επίσης, δε γίνεται root, πρέπει κάποιος να φτιάξει καινούριο recovery.
kingroot και είσαι έτοιμος κατέβασε αυτήν την εφαρμογή και θα γίνεις ροοτ σε 5 λεπτά. Βάλε apex launcher εξίσου καλός
Link to comment
Share on other sites

kingroot και είσαι έτοιμος κατέβασε αυτήν την εφαρμογή και θα γίνεις ροοτ σε 5 λεπτά. Βάλε apex launcher εξίσου καλός

 

καλημερα το kingroot δε με αφηνη να το εγκαταστησω το τηλεφωνο για δωσε ποιο εβαλες και πως αν εινε ευκολο ευχαριστω..... cwm recovery καταφερες να περασης..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα το kingroot δε με αφηνη να το εγκαταστησω το τηλεφωνο για δωσε ποιο εβαλες και πως αν εινε ευκολο ευχαριστω..... cwm recovery καταφερες να περασης..

Ψαξε στο Google και πατά στην αναζήτηση kingroot έκδοση 4.0 και πήγαινε ρυθμίσεις επιλογές για προγραματιστες και πατά την επιλογή εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές.οχι δεν έχω βρει cwm

Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το kingroot δε με αφηνη να το εγκαταστησω το τηλεφωνο για δωσε ποιο εβαλες και πως αν εινε ευκολο ευχαριστω..... cwm recovery καταφερες να περασης..

 

μου εχει επιλογη να επιτρεποντε απο ψευδης τοποθεσιες μονο το αλλο πουλες που το εχει στους προγραματιστες μπενω και δε το βρισκω

Link to comment
Share on other sites

μου εχει επιλογη να επιτρεποντε απο ψευδης τοποθεσιες μονο το αλλο πουλες που το εχει στους προγραματιστες μπενω και δε το βρισκω

Έκανα λάθος πήγαινε ρυθμίσεις ασφάλεια και τικαρε άγνωστες πηγές

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν τα αρχεία που έχω στον κυρίως φάκελο

http://s10.postimg.org/nqav6y2jt/lol5.jpg

είναι όλα τα σωστά και απαραίτητα γιατί είχα πρόβλημα με το extracting?

Στο SP tools βάζουμε firmware upgrade όπως πάντα ή format+download?

Φίλε ilmas είδα πως άφησες σχόλιο στο needrom,

εσύ το αναβάθμισες όπως στο youtube με firmware upgrade μόνο ή με format+download που λέει ο Robert στο needrom?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν τα αρχεία που έχω στον κυρίως φάκελο

http://s10.postimg.org/nqav6y2jt/lol5.jpg

είναι όλα τα σωστά και απαραίτητα γιατί είχα πρόβλημα με το extracting?

Στο SP tools βάζουμε firmware upgrade όπως πάντα ή format+download?

Φίλε ilmas είδα πως άφησες σχόλιο στο needrom,

εσύ το αναβάθμισες όπως στο youtube με firmware upgrade μόνο ή με format+download που λέει ο Robert στο needrom?

καλημερα καλη εβδομαδα εγω περασα την ρομ με το spflash απλα οταν κανης εξτρακ τα αρχεια τις ρομ θα παρης το φακελο που εινε στον φακελο 12 και θα τον αντιγραψης σε αλλο μερος στο πσ σου μετα κλινης κινητω βγαζης μπαταρια βαζης το αρχειο σκεητερ στο spflash sto firmware upgrade kai θα το περαση.... εμενα δουλεβη τελεια φοβερο και αφτονομια δε το περιμενα σφερααααααα

 

αν ειχες προβλημα με το εξκτρακινγκ ξανακαυεβασε το αρχειο με τη ρομ απλα σημαντικο παρε το φακελο με τη ρομ απο τον 12 και βαλτον αλλου στα εγραφα σου πχ....

Edited by rossi2
Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά τώρα. Χώρος αποθηκευσης εφαρμογών μειώθηκε κατά το μισό 1, 4gb από 3 gb και η αυτόματη περιστροφή οθόνης δεν λειτουργεί επιπλέον ίσως να λείπει κάτι.. Το καρφιτσωμα εφαρμογών για ασφάλεια υπάρχει ;το user mode λειτουργεί σωστά ; ξέρετε που μπορώ να αγοράσω μπαταρίες από εδώ Ελλάδα ;
Link to comment
Share on other sites

Τα αρνητικά τώρα. Χώρος αποθηκευσης εφαρμογών μειώθηκε κατά το μισό 1, 4gb από 3 gb και η αυτόματη περιστροφή οθόνης δεν λειτουργεί επιπλέον ίσως να λείπει κάτι.. Το καρφιτσωμα εφαρμογών για ασφάλεια υπάρχει ;το user mode λειτουργεί σωστά ; ξέρετε που μπορώ να αγοράσω μπαταρίες από εδώ Ελλάδα ;

 

καλημερα κωστα εμενα μου λειτουργη κανωνηκα η περιστροφη οθονης και ο χωρος 4 γιγα εινε....οπως ητανε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κωστα εμενα μου λειτουργη κανωνηκα η περιστροφη οθονης και ο χωρος 4 γιγα εινε....οπως ητανε...

Άλλο ο χώρος αποθηκευσης συσκευής και άλλο ο χώρος αποθηκευσης εφαρμογών. Εσύ λες τον χώρο αποθηκευσης της συσκευής πολυμέσων. Άλλο ο χώρος αποθηκευσης εφαρμογών εκεί αποθηκευωνται οι εφαρμογές και έχει μειωθεί στο μισό. Πήγενε ρυθμίσεις αποθηκευτικος χώρος και δες εκεί λέει πόσο είναι. Τα προβλήματα αυτά έχουν αναφερθεί και τα έχουν όλοι όσοι εγκατεστησαν το update. Ίσως να είσαι τυχερός στην αυτόματη περιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν τα αρχεία που έχω στον κυρίως φάκελο

http://s10.postimg.org/nqav6y2jt/lol5.jpg

είναι όλα τα σωστά και απαραίτητα γιατί είχα πρόβλημα με το extracting?

Στο SP tools βάζουμε firmware upgrade όπως πάντα ή format+download?

Φίλε ilmas είδα πως άφησες σχόλιο στο needrom,

εσύ το αναβάθμισες όπως στο youtube με firmware upgrade μόνο ή με format+download που λέει ο Robert στο needrom?

 

Το αναβάθμισα με firmware upgrade.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα εγω περασα την ρομ με το spflash απλα οταν κανης εξτρακ τα αρχεια τις ρομ θα παρης το φακελο που εινε στον φακελο 12 και θα τον αντιγραψης σε αλλο μερος στο πσ σου μετα κλινης κινητω βγαζης μπαταρια βαζης το αρχειο σκεητερ στο spflash sto firmware upgrade kai θα το περαση.... εμενα δουλεβη τελεια φοβερο και αφτονομια δε το περιμενα σφερααααααα

 

αν ειχες προβλημα με το εξκτρακινγκ ξανακαυεβασε το αρχειο με τη ρομ απλα σημαντικο παρε το φακελο με τη ρομ απο τον 12 και βαλτον αλλου στα εγραφα σου πχ....

Το αναβάθμισα με firmware upgrade.

Κανονικά δεν έπρεπε να είχε ένα kernel.bin αρχείο?

Στις προηγούμενες 4άρες αναβαθμίσεις το είχε νομίζω!

Τεσπα, ξεκινώ διαδικασία με firmware upgrade και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ο χώρος αποθηκευσης συσκευής και άλλο ο χώρος αποθηκευσης εφαρμογών. Εσύ λες τον χώρο αποθηκευσης της συσκευής πολυμέσων. Άλλο ο χώρος αποθηκευσης εφαρμογών εκεί αποθηκευωνται οι εφαρμογές και έχει μειωθεί στο μισό. Πήγενε ρυθμίσεις αποθηκευτικος χώρος και δες εκεί λέει πόσο είναι. Τα προβλήματα αυτά έχουν αναφερθεί και τα έχουν όλοι όσοι εγκατεστησαν το update. Ίσως να είσαι τυχερός στην αυτόματη περιστροφή

 

ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟς ΧΩΡΟς τηλεφωνου 4,58GB μου λεει..συνολικος χωρος 4,58 διαθεσιμω 4.58 GB

 

ΔΕΣ ΦΩΤΟ ΑΦΤΩ ΕΔΩ http://s7.postimg.org/8xlusgyuz/IMG_20150525_151525_277.jpg

 

την εικονα την τραβηξε το κινητω με το screenshot που εχει πλεων..!!!!!!!!!!!!

απο την αρχη πουχα παρει το τηλεφωνο στα 4.58 giga ητανε..εμενα...

 

http://s22.postimg.org/ufiddo66p/Screenshot_2015_05_25_15_20_50.png

Edited by rossi2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν πρωτο βγηκε το Lollipop υπηρχε προβλημα memory leak...μπορει να αναφερει καποιος αν εχει καποιο αντιστοιχο προβλημα? Και κανα screenshot ρε παιδια να δουμε και μεις πως ειναι πριν το βαλουμε..ΕΥχαριστω..:)
Link to comment
Share on other sites

εδω βαζω μια φωτο απο το κινητω πως μου δειχνη τους χωρους αποθηκευσης.....

 

http://s22.postimg.org/me3vhqxu9/Screenshot_2015_05_26_15_40_20.png

 

τωρα να πω την ταπεινη μου γνωμη μηπως επιδη το λολλιποπ εινε ποιο μεγαλο σαν λειτουργικω οποτε πιανη μεγαλυτερω χωρο στη μνημη τηλεφωνου γιατι βλεπω τη μπαρα και εινε πριν τη μεση... απλα σαν σκεψη εκανα αφτω..!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις cleanmaster η sd maid και link2sd δεν γινεται δουλεια .οποτε ναι υπαρχει αυτο το bug .αφου η μνημη εφαρμογων γεμιζει ευκολα με αχρηστα αρχεια .γι αυτο μονο με τις εφαρμογες που ανεφερα ειναι κομπλε .Υπαρχουν bugs και τα εχω αναφερει στην doogee περιμενουμε τωρα .αλλα εμενα μου αρεσει η lollipop γιατι παει σφερα και ολα τα + που φερνει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωταω για την ραμ...πως συμπεριφερεται το lollipop? Αν ειναι να τρωει σαν τρελο να μην το βαλω καν
καλα τα παει η ραμ εγω δεν εχω θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο xda βρηκα τροπο για root στη νεα ρομ

κατεβαζετε αυτο το apk πατωντας το link παρακατω, το βαζετε στο κινητο σας και το κανετε root (με ανοιχτο internet). εγω το εκανα και δουλεψε, δεν μπηκε κανενα απο τα παραδοσιακα supersu ή superuser, μπηκε ενα kinguser αλλα δε με πειραζει καθολου γιατι τη δουλεια του την κανει

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3333754&d=1432711874

Edited by greg10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και γω μρ το kingroot τοκανα και εινε κομπλε ψαχνω να βρω cwm recovery αλλα ακομα δεν.....που θα παει κατι θα βγαλουνε....καποιες που δοκιμασα μουβγαζαν στο spflash PMT changed for the Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...