Jump to content

[Επίσημο] Nokia 225


REDHOTSTEF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Ερχομαι με καλα νεα.

Αναιρω αυτα που εγραφα σε εναν φιλο πιο πανω για τις εφαρμογες,διοτι ανακαλυψα οτι τελικα

υπαρχει δυνατοτητα να εγκαταστησουμε -η μαλλον,απλα να τρεξουμε- και αλλες εφαρμογες.

Μπορει να μην τρεχει .jar αλλα τρεχει .vxp .

Δινω συνδεσμους οπου στην μια ο φιλος εξηγει καλυτερα τι γινεται και στην δευτερη οι εφαρμογες μεχρι τωρα που ειναι διαθεσιμες για κατεβασμα.

Επισης,για αυτους που ψαχνονται για την εφαρμογη Whatsapp , ειναι σε φαση εξελιξης(τουλαχιστον ετσι απαντα στην ιστοσελιδα).

Οποτε : http://www.getcooltricks.com/tutorials/installing-apps-nokia-225-220/

 

και http://www.getcooltricks.com/tutorials/nokia-220-and-225-apps-download-page/

 

 

Να πω τελειωνοντας οτι ετρεξα με επιτυχια τον Opera Mini και το Yahoo weather.Αν και το δευτερο τωρα τελευταια μου βγαζει σφαλμα δικτυου.

Απλα,κατεβαζετε,τα περνατε στην καρτα μνημης και τα τρεχετε.Εικονιδια ΔΕΝ θα υπαρχουν στο κυριως μενου.Μονο απο καρτα μνημης.

 

(Συγγνωμη για την ελλειψη τονισμου,γραφω απο πλκ/γιο ταμπλετας.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να'σαι καλά φίλε μου, κατέβασα όλο το πακέτο από το λινκ και δουλεύουν μια χαρά οι εφαρμογές ;)

Και όμως παίρνουν και αυτά εφαρμογές!!!Δε το περίμενα.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σας,θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος στο εαν μπορω να αλλαξω γλωσσες απο το κινητο με αναβαθμιση και με ποιο τροπο.

ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να προσθέσεις γλώσσες, με αναβάθμιση δεν γίνεται. Θα πρέπει είτε να απευθυνθείς σε κάποιο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα ότι έχει βγεί νέα ενημέρωση για το 225 , V30.06.11 .

 

Κλασσικά πατήστε *#0000# για να δείτε την τρέχουσα ( εγώ π.χ. έχω την V21.00.11 , δεν έχω κάνει ενημέρωση ακόμα ) .

 

Πρίν κάνετε ενημέρωση κάντε αντίγραφο ασφαλείας Μενού>Ρυθμίσεις>Δημ.αντιγρ.ασφαλ.

(πρέπει να υπάρχει κάρτα μνήμης).

 

Τι περιέχει η αναβάθμιση( από την ιστοσελίδα του διαβόλου...εε Micro$oft ήθελα να πώ) :

 

-Αντικατάσταση του προγράμματος περιήγησης Nokia Xpress με τον Opera Mini. *

 

-Προσθήκη υποστήριξης για το Microsoft Bing.

 

-Γενικές βελτιώσεις στη σταθερότητα και την απόδοση.**

 

 

*Ελπίζω ο Opera να διαφέρει από αυτόν που κατέβασα από τρίτο site και αυτό γιατί όταν θες να κάνεις αναζήτηση google ,δεν το γυρνάει με τίποτα στα αγγλικά.Μόνο ελληνικά και αριθμητικό,όπως στα Μηνύματα.Σε αντίθεση με τον Nokia Browser που την δίνει αυτήν την δυνατότητα.Στην γραμμή διευθύνσεων δουλεύει κανονικά.

**Δεν κατανοώ τι άλλες βελτιώσεις μπορεί να πάρει.Ίσως -και το εύχομαι- ένα A2DP προφίλ bluetooth ;Είδα πρόσφατα ένα Nokia 222 ( http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/phone/222-dual-sim/specifications/ ) που είναι "εξοπλισμένο" με αυτό.Θα δώ μετά την αναβάθμιση.

 

Περισσότερα στο http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/225/softwareupdate/

 

Λοιπόν έκανα ενημέρωση και με μιά γρήγορη ματιά το μόνο που άλλαξε είναι ότι μου πρόσθεσε τον Opera και σαβούρα στο κεντρικό μενού, μία απλή συντόμευση του Bing.Δηλαδή, πατάω στο Bing και μου ανοίγει opera.Είχα που είχα tweeter,facebook και yahoo messenger που δεν μπορούσα να ξεφορτωθώ μου 'βάλαν και τον bing τώρα.Ρε δεν παλεύονται οι άνθρωποι.Και στις ρυθμίσεις που κοίταξα δεν είδα καμμιά διαφορά.Το μόνο θετικό -σχετικά- ότι το μενού απέκτησε παραπάνω χρώμα...το εικονίδιο του bing είναι κίτρινο...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

26/10/2015

Από την ενημέρωση και μέχρι τώρα το κινητό μου έχει απορρίψει δύο φορές την SIM1(QTelecom).Ενώ πρίν σίγουρα δεν θυμάμαι να είχε συμβεί ποτέ αυτό.Το ψάχνω...αλλά μάλλον θα ξαναπεράσω την προηγούμενη έκδοση.

 

καλησπέρα. Σκέφτομαι να παρω ενα δικαρτο νοκια και ειμαι ανάμεσα στο 220 και 225. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουν μεγάλες διαφορές αυτα τα δυο κινητά και αν έχουν λειτουργία πτήσης?

 

Λειτουργία πτήσης = Nαί .

 

Product Code ελληνικο ξέρουμε ποιός είναι?

 

Product Code: 059V5T2

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με το Nokia PC Suite? Δε το υποστηρίζει; Θέλω να αλλάξω το product code για να βάλω τα ελληνικά αλλά τρώω άκυρο από το nemesis και από το Nokia pc suite συνέχεια. Edited by gemarkor
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με το Nokia PC Suite? Δε το υποστηρίζει; Θέλω να αλλάξω το product code για να βάλω τα ελληνικά αλλά τρώω άκυρο από το nemesis και από το Nokia pc suite συνέχεια.

 

Όχι , δεν το υποστηρίζει πλέον. Γι'αυτή την δουλειά δοκίμασε το Nokia Care Suite.

Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν το υποστηρίζει πλέον. Γι'αυτή την δουλειά δοκίμασε το Nokia Care Suite.

 

Δηλαδη??? Υπάρχει κάποιος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατέβασέ το να δείς πως είναι.Οδηγό ότι βρείς στο διαδίκτυο.Σχεδόν κατάφερα να κάνω υποβάθμιση σε V21.00.11,με το recovery του Care Suite αλλά τελικά δεν ήταν όλα τα αρχεία σωστά που κατέβασα(corrupted ; ) .Κατέβασε το και κοίτα το πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατέβασέ το να δείς πως είναι.Οδηγό ότι βρείς στο διαδίκτυο.Σχεδόν κατάφερα να κάνω υποβάθμιση σε V21.00.11,με το recovery του Care Suite αλλά τελικά δεν ήταν όλα τα αρχεία σωστά που κατέβασα(corrupted ; ) .Κατέβασε το και κοίτα το πρώτα.

 

Το κατεβασα αλλα και πάλι δε μου το αναγνωρίζει.

 

Πόσο χρεώνει η Nokia για να σου περάσει τα ελληνικα, ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Οδηγούς πέρασες;Κατέβασε πρώτα αυτό Nokia Software Recovery Tool από εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/225/softwareupdate/ .

Εγκατεστησέ το και κλείστο. Και εμένα δεν μου το αναγνώρισε με την πρώτη το Nokia Care Suite ,έκλεισα το πρόγραμμα και το ξανάνοιξα.Ενώ έχεις συνδεδεμένο το κινητό(μην επιλέξεις φόρτιση ή USB,άστο έτσι ) κλείσε το Care Suite και άνοιξε το πάλι.Από τιμές δεν ξέρω.

Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Οδηγούς πέρασες;Κατέβασε πρώτα αυτό Nokia Software Recovery Tool από εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/225/softwareupdate/ .

Εγκατεστησέ το και κλείστο. Και εμένα δεν μου το αναγνώρισε με την πρώτη το Nokia Care Suite ,έκλεισα το πρόγραμμα και το ξανάνοιξα.Από τιμές δεν ξέρω.

 

Το έχω κατεβάσει και αυτο. Σε αυτο μου το αναγνωριζει, αλλα σε όλα τα αλλα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε λίνουξ τώρα,περίμενε να πάω ν'ανοίξω το μηχάνημα που έκανα την δουλειά να το πάμε βήμα-βήμα να δώ και 'γώ που ακριβώς κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε λίνουξ τώρα,περίμενε να πάω ν'ανοίξω το μηχάνημα που έκανα την δουλειά να το πάμε βήμα-βήμα να δώ και 'γώ που ακριβώς κολλάει.

 

Φιλε μη τρελενεσαι!!! Αν ειναι να μου βγει η πιστη να αλλαξω ενα product code το παω nokia και τελειωσε το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Nokia απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει πλέον.Και η microsoft δεν ασχολείται με τέτοια θέματα.Το μηχάνημα το άνοιξα.Θές σίγουρα ν'ακυρώσουμε την διαδικασία;

 

Τον οδηγό του φίλου πιό πάνω τον ακολούθησες πιστά; Μπορεί το Pc Suite να μην λειτουργεί αλλά το Nemesis να είναι εντάξει.

Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Nokia απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει πλέον.Και η microsoft δεν ασχολείται με τέτοια θέματα.Το μηχάνημα το άνοιξα.Θές σίγουρα ν'ακυρώσουμε την διαδικασία;

 

Τον οδηγό του φίλου πιό πάνω τον ακολούθησες πιστά; Μπορεί το Pc Suite να μην λειτουργεί αλλά το Nemesis να είναι εντάξει.

 

και το Nemesis οταν παταω scan μου βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα κάτι αλλά άκυρο είπες scan νομιζα το read.Λέει ότι πρέπει να το πατήσεις γρήγορα πριν βγάλει επιλογές σύνδεσης.Το Nokia το έχω τώρα συνδεδεμένο.Είναι μιά χαρά.Σύνδεσε το ,μην επιλεξεις τίποτα και άνοιξε το Nokia Care Suite και μετά διπλό κλίκ στο Product support tool.Αν πάλι τίποτα,άσε το κινητό συνδεδεμένο,κλείσε τα πάντα απο care suite και άνοιξε το φρέσκο απο την αρχή και ξανά Product support tool. Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Καλά που σε ρώτησα! Λοιπόν για κοίτα εδώ τι γράφει : Το πάτημα του εν λόγω κουμπιού θα πρέπει να γίνει σχετικά γρήγορα δηλαδή, πριν προλάβει το

κινητό και εμφανίσει στην οθόνη του το μενού με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης.

Εφόσον το καταφέρετε και δεν εμφανιστεί το μήνυμα “Error” θα εμφανιστεί στο αντίστοιχο πεδίο

το product code της συσκευής

 

για το read λες

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι διέγραψε το έκανα λάθος το διόρθωσα αμέσως,ξαναδιάβασε πιό πάνω την διαδικασία που έγραψα για το care suite.Επαναφόρτωσε την σελίδα αν δεν το βγάζει ενημερωμένο το μήνυμα μου Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα κάτι αλλά άκυρο είπες scan νομιζα το read.Λέει ότι πρέπει να το πατήσεις γρήγορα πριν βγάλει επιλογές σύνδεσης.Το Nokia το έχω τώρα συνδεδεμένο.Είναι μιά χαρά.Σύνδεσε το ,μην επιλεξεις τίποτα και άνοιξε το Nokia Care Suite και μετά διπλό κλίκ στο Product support tool.Αν πάλι τίποτα,άσε το κινητό συνδεδεμένο,κλείσε τα πάντα απο care suite και άνοιξε το φρέσκο απο την αρχή και ξανά Product support tool.

 

στο sing in τι επιλεγω?

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε Care suite εντελώς ,όλα τα παράθυρα και το Product support tool.Ξεσύνδεσε το κινητό.Σύνδεσε το πάλι και άστο( μην επιλέξεις ούτε φόρτιση ,ούτε κάρτα μνήμης στις επιλογές που βγάζει ) .Άνοιξε πάλι το Care suite και πάλι διπλό κλίκ στο Product support tool .Και work offline.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...