Jump to content

[Επίσημο] Nokia 225


REDHOTSTEF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλείσε Care suite εντελώς ,όλα τα παράθυρα και το Product support tool.Ξεσύνδεσε το κινητό.Σύνδεσε το πάλι και άστο( μην επιλέξεις ούτε φόρτιση ,ούτε κάρτα μνήμης στις επιλογές που βγάζει ) .Άνοιξε πάλι το Care suite και πάλι διπλό κλίκ στο Product support tool .Και work offline.

 

Και πάλι τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε πάλι την παραπάνω διαδικασία και αυτή την φορά διάλεξε μαζική αποθήκευση.

 

Για πήγαινε και εδώ http://server2.infinity-best.com/download/index-1.php?dir=/software/Drivers/

και κατέβασε το MTK USB ανάλογα με το σύστημα σου x86 ή x64 και εγκατέστησέ το.

Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πάλι την παραπάνω διαδικασία και αυτή την φορά διάλεξε μαζική αποθήκευση

 

δεν εχω βαλει καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει άκυρο ,έλεγα μπάς και...

Στο product support tool πάνω αριστερά κάνε ένα refresh ( δύο τοξάκια στρογγυλά πάνω απο το εικονίδιο του κινητού ).Μετά άνοιξε και το File --> Open connection management και κάνε και εκεί ένα refresh.Τον MTK USB οδηγό τον κατέβασες/εγκατέστησες;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει άκυρο ,έλεγα μπάς και...

Στο product support tool πάνω αριστερά κάνε ένα refresh ( δύο τοξάκια στρογγυλά πάνω απο το εικονίδιο του κινητού ).Μετά άνοιξε και το File --> Open connection management και κάνε και εκεί ένα refresh.Τον MTK USB οδηγό τον κατέβασες/εγκατέστησες;

 

ναι το εγκατεστησα

 

τα βελακια δε μπορω να τα επιλεξω

Link to comment
Share on other sites

ναι το εγκατεστησα

 

τα βελακια δε μπορω να τα επιλεξω

 

Ίδια διαδικασία τότε ,άσε το κινητό επάνω κλείσε το care suite όλο και άνοιξε το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια διαδικασία τότε ,άσε το κινητό επάνω κλείσε το care suite όλο και άνοιξε το πάλι.

 

το εχω κανει πολλες φορες... θα δοκιμασω σε αλλο pc

 

κατι αλλο... αν καταφερω και αλλαξω το product code, μετα πως βαζω τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει πολλες φορες... θα δοκιμασω σε αλλο pc

 

κατι αλλο... αν καταφερω και αλλαξω το product code, μετα πως βαζω τα ελληνικα?

 

Δεν έχω αλλάξει product code,έχω δοκιμάσει μόνο downgrade.Αφήνω οπότε 1% αμφιβολίας αλλά κατά 99% το συνδέεις με το Nokia Software Recovery Tool και σου περνάει την καινούργια έκδοση για το συγκεκριμένο product code της συσκευής.Αν πάλι όχι (δεν έχεις αλλάξει product code αλλά θές ελληνική έκδοση) κατεβάζεις χειροκίνητα την νέα έκδοση για το procuct code της αρεσκείας σου και το κάνεις flash με το care suite ή κάποιο πρόγραμμα απο το διαδίκτυο .Αλλά αν κάνεις νέα ενημέρωση ( αυτόματη απο το Nokia Software Recovery Tool ) τα ελληνικά θα ξαναχαθούν.Πάτα και *#0000# έτσι για τα πρακτικά να το'χουμε και γράψε τι αναφέρει η οθόνη.

Edited by Dr3am3R
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει product code,έχω δοκιμάσει μόνο downgrade.Αφήνω οπότε 1% αμφιβολίας αλλά κατά 99% το συνδέεις με το Nokia Software Recovery Tool και σου περνάει την καινούργια έκδοση για το συγκεκριμένο product code της συσκευής.Αν πάλι όχι (δεν έχεις αλλάξει product code αλλά θές ελληνική έκδοση) κατεβάζεις χειροκίνητα την νέα έκδοση για το procuct code της αρεσκείας σου και το κάνεις flash με το care suite ή κάποιο πρόγραμμα απο το διαδίκτυο .Αλλά αν κάνεις νέα ενημέρωση ( αυτόματη απο το Nokia Software Recovery Tool ) τα ελληνικά θα ξαναχαθούν.Πάτα και *#0000# έτσι για τα πρακτικά να το'χουμε και γράψε τι αναφέρει η οθόνη.

 

Nokia 225

V21.00.11

18-08-14

RM-1012

Link to comment
Share on other sites

Μονόκαρτο;Οκ,δεν μπορώ πάντως αυτή την στιγμή να σκεφτώ κάτι άλλο για να σε βοηθήσω.

 

ναι, μονόκαρτο

Link to comment
Share on other sites

Οκ,καλή συνέχεια τότε.Ελπίζω να βγάλεις άκρη κάποια στιγμή.

 

Να σε ρωτήσω, το κουμπί που γράφει camera μπορεις να το αλλάξεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οχι φίλε,δεν αλλάζουν τα κουμπιά..

Πριν από λίγο έκανα και την αναβάθμιση σε 30.06.11

http://s14.postimg.org/kzepno7g1/softupdt.jpg

Μια χαρά δουλεύει..οι διαφορές είναι το εικονίδιο internet αντικαταστάθηκε με τον Opera mini και προστέθηκε εικονίδιο αναζήτησης bing το οποίο στην ουσία ανοίγει τον opera και μετά από λίγα δευτερόλεπτα σε πετάει στην αρχική της bing..Ισως είναι ιδέα μου,μπορεί να έγινε λίγο πιο γρήγορο στην πληκτρολόγηση..και το "μείον" της υπόθεσης το ποδοσφαιράκι το παιχνίδι πλέον πρέπει να το αγοράσω ενώ πριν την αναβάθμιση έπαιζε δωρεάν με κωδικό που μου ήρθε σε sms..δε βαριέσαι,λίγο το κακό :p

Edited by Farsalinos
update
Link to comment
Share on other sites

το ποδοσφαιράκι το παιχνίδι πλέον...

Ώπα-ώπα! Ποδοσφαιράκι; Πώς το έβαλες; :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρυμμένο τέρμα κάτω, το βρήκα τώρα. Σ'ευχαριστώ :)

 

Αν βρει κάποιος καμιά πιο ουσιαστική αλλαγή, ας μας πει :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει. Ίσως σε βοηθήσει αν κάνεις sms και το αποθηκεύσεις. Θα είναι σαν σημείωση :)

 

 

Έκανα αναβάθμιση ενός Nokia 220.

- Θυμάμαι ότι πρν την αναβάθμιση με είχε δυσκολεύσει να βάλω mp3 ως ήχο κλήσεις, ενώ τώρα το επιλέγεις και πατάς «Επιλογές -> Χρήση ως ήχ. κλήσ. -> Ως ήχος κλήσης/ειδοπ.μην./αφύπνισης. Μπορεί να θυμάμαι λάθος, βεβαίως...

- Νόμιζα ότι δεν στέλνει αρχεία μέσω blutooth, αλλά μετά την αναβάθμιση πρόσεξα ότι τώρα το επιλέγεις και πατάς «Επιλογές -> Κοινή χρήση -> Γρ. κοιν. χρ. με ΒΤ».

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα σας και καλες γιορτες ευχομαι. ειμαι κατοχος νοκια 225 και αντιμετωπιζω προβλημα με τις επαφες.το κινητο προεκυψε απο γνωστο που με εξυπηρετησε λογω βλαβης του προηγουμενου. μεταφεροντας τον καταλογο διαπιστωσα οτι δεν μπορω σ ενα ονομα να αποθηκευσω πολλαπλα στοιχεια(κινητο,σταθερο,φαξ,κλπ.) αν γνωριζεις καποιος να μου προτεινει καποια λυση θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα λογω μεγαλου καταλογου επαφων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και καλες γιορτες ευχομαι. ειμαι κατοχος νοκια 225 και αντιμετωπιζω προβλημα με τις επαφες.το κινητο προεκυψε απο γνωστο που με εξυπηρετησε λογω βλαβης του προηγουμενου. μεταφεροντας τον καταλογο διαπιστωσα οτι δεν μπορω σ ενα ονομα να αποθηκευσω πολλαπλα στοιχεια(κινητο,σταθερο,φαξ,κλπ.) αν γνωριζεις καποιος να μου προτεινει καποια λυση θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα λογω μεγαλου καταλογου επαφων.

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλές γιορτές και εσύ να έχεις.Το 225 δυστυχώς και παρ'ότι 2015 δεν αποθηκεύει πολλαπλά στοιχεία μίας επαφής.Με αποτέλεσμα να διπλό και τριπλό-αποθηκεύεις,όπως κάνω και εγώ.Άσε που δεν εμφανίζει ολόκληρο το όνομα και δεν ξέρεις ποιός είναι ο αριθμός 1 και ποιός ο 2(ούτε και έχει επιλογή για μικρή γραμματοσειρά για να το χωράει ολόκληρο,μόνο μεσαία και μεγάλη!).Εγώ πάω μαντεύοντας μερικές φορές.Αν θυμάμαι καλά το 225 αποθηκεύει στην μνήμη της συσκευής(όχι στην sd κάρτα) περί τις 1000 επαφές. Σύν ότι σου χωράει η SIM.Αν έχεις παραπάνω από 1000 επαφές και θές οπωσδήποτε πολλαπλή αποθήκευση ,προτείνω να πας σε κάτι παλιότερο και πολύ αξιόπιστο ένα Nokia με S60.Μπορεί να βρείς κάτι μεταχειρισμένο με λίγα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλες γιορτες το τηλ συνδεετε στο ιντερνετ με wifi?αν ναι πως γινετε?μπορω να εγκαταστησω το viber?παρακαλω την βοηθεια σας ειναι ενος φιλου και θελω να τον βοηθησω,ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να προσθέσεις γλώσσες, με αναβάθμιση δεν γίνεται. Θα πρέπει είτε να απευθυνθείς σε κάποιο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Η παραπάνω, παλιά απάντηση, είναι ακόμα ο πιο σίγουρος τρόπος να αλλάξω μενού στα ελληνικά για το 225 που έχω στα χέρια μου ;

Έχει αγγλικό μενού και στοιχεία :

 

NOKIA 225

V21.00.11

18-08-14

RM-1011

© NOKIA

Language : AD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...