Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.Ψαχνω ενα ρολοι για τη μητερα μου το οποιο θα ηθελα να μετραει την πιεση και τους καρδιακους παλμους.Απλα να ειναι λιγο ακριβες.Εννοωντας ακριβες να μην εχει μεγαλη αποκλιση απο ενα πιεσομετρο.Εχω βρει τα παρακατω και θα ηθελα καποιος να μου προτεινει κατι μεχρι 20 ευρω αν μπορει

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009449214019.html?wid=1433363

https://www.banggood.com/LYNWO-M9-0-96inch-Heart-Rate-Blood-Pressure-Oxygen-Monitor-Bluetooth-Sport-Smart-Bracelet-p-1296751.html?rmmds=search&ID=530941

https://www.banggood.com/LYNWO-M6-Blood-Pressure-Dynamic-Heart-Rate-Sport-Smart-Bracelet-Wristband-for-Samsung-S8-Xiaomi-6-p-1158335.html?rmmds=myaccout-bottom-alsolike__1&ID=229

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_1574008.html?wid=1433363

Βασικα αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ηταν το LYMNO M4 απο το οποιο ειδα καποια reviews με αντιστοιχες μετρησεις με πιεσρομετρο OMRON και δεν ειχε μεγαλη αποκλιση,δλδ 1 με δυο μοναδες.

Αν μπορειτε να με βοηθησετε.

Ευχαριστω εκ τοων προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μην περιμένεις ακρίβεια με 20ευρο. Βασικά κανένα ρολόι δεν μπορεί να φτάσει την ακρίβεια ενός καλού πιεσομετρου σε καμία περίπτωση!!!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις ακρίβεια με 20ευρο. Βασικά κανένα ρολόι δεν μπορεί να φτάσει την ακρίβεια ενός καλού πιεσομετρου σε καμία περίπτωση!!!
Το ξέρω αυτό που λες απλά είναι πιο εύκολο από ότι να βάζει πιεσόμετρα κάθε πρωί κτλ λοιπά.Απλα για ένα ιστορικό κι ας έχει και μια μικρή απόκλιση.Ακομα και τα κανονικά πιεσόμετρα τα ηλεκτρονικά δεν πέφτουν μέσα.Το μόνο που πέφτει μέσα είναι το παλιό το αναλογικό.Εγω απλά τα έβαλα μηπως κάποιος έχει πάρει κάποια από αυτά.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μικρή απόκλιση δεν θα έχει. Αλλά έστω ότι έχει μικρή. Για πίεση μιλάμε. Άλλο 12 Άλλο 14. Δεν παίζουμε με αυτά. Ένα καλό ηλεκτρονικό πιεσομετρο δεν συγκρίνεται με κανένα ρολόι. Έχω μάνα με ιστορικό πίεσης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο θέμα της συσκευής μου, αλλά το βάζω και εδώ.

 

Ξεκίνησε να δίνεται η νέα αναβάθμιση του WEAR OS 2.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καθώς δε βλέπω να υπάρχει θέμα, έχει κανείς εμπειρία από το skagen falster 2; Τρέχει τον παλαιό 2100, αλλά δείχνει πολύ όμορφο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφοριτες,θέλω να πάρω ένα wearable απο Ελλάδα ,οικονομικό,που να έχει διάρκεια η μπαταρία ,και να έχει αναγνώριση καλούντος απο το τηλεφωνικό κατάλογο...

 

Κάποια ιδέα....;

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφοριτες,θέλω να πάρω ένα wearable απο Ελλάδα ,οικονομικό,που να έχει διάρκεια η μπαταρία ,και να έχει αναγνώριση καλούντος απο το τηλεφωνικό κατάλογο...

 

Κάποια ιδέα....;

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!

Budget?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ μέχρι 30 γιουρια
Τότε δεν πας για έξυπνο ρολόι, πας για βραχιόλια.

Ρωτά καλύτερα στα σχετικά θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν πας για έξυπνο ρολόι, πας για βραχιόλια.

Ρωτά καλύτερα στα σχετικά θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστω ...υπάρχει σχετικό νημα...?

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να μου κάνουν δώρο ένα smartwatch. Μέχρι τώρα δεν το έψαχνα καν αλλά είπα είναι ευκαιρία να το δοκιμάσω και αυτό. Τι προτείνετε; Ποιό πιστεύετε ότι προσφέρει την καλύτερη εμπειρία χρήσης σε συνδυασμό με ικανοποιητική αυτονομία; Μέχρι 300 ευρώ περίπου. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση που θα κάνεις και τις απαιτήσεις που έχεις.

Από μένα η επιλογή είναι το καινούργιο Samsung Watch στα 46mm, ικανή μπαταρία, αδιάβροχο, πλήρες σε λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση που θα κάνεις και τις απαιτήσεις που έχεις.

Από μένα η επιλογή είναι το καινούργιο Samsung Watch στα 26mm, ικανή μπαταρία, αδιάβροχο, πλήρες σε λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

46mm θες να πεις. :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για δες και το Huawei watch GT που μόλις ανακοινώθηκε

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία, βηματομέτρης και fitness tracker με GPS. Ως κάτοχος αρκετών smartwatches είναι το μόνο που δεν βγάζω από το χέρι μου. Θα το έλεγα σαν ένα εξελιγμένο mi band με καλύτερη μπαταρία και λειτουργίες εννοείται.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία, βηματομέτρης και fitness tracker με GPS. Ως κάτοχος αρκετών smartwatches είναι το μόνο που δεν βγάζω από το χέρι μου. Θα το έλεγα σαν ένα εξελιγμένο mi band με καλύτερη μπαταρία και λειτουργίες εννοείται.
Όσον αφορά τον αισθητηρα καρδιακών παλμών πόσο μέσα πέφτει; ειδικά σε δραστηριότητες πχ ελαφρυ τρέξιμο κτλπ;

Ξερω δε θα είναι καρδιογραφημα αλλα μην είναι και οτινανε.

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια επίπεδα με τα άλλα ρολόγια.

 

δε θελω να γινομαι κουραστικος απλα επειδη τα παρακολουθω αρκετα τα smart και κυριως τα fitness πες μου ποια αλλα ειχες για να κανω συγκριση? πχ αν ειχες garmin 5 και ειναι στα ιδια παει να πει ειναι πολυ καλος.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά συγκρίνουμε fenix των 500+ ευρώ με amazfit των 50;; Χάνουμε το μέτρο.

 

εδωσα ενα παραδειγμα γιατι δεν ησουν συγκεκριμενος, λες στα ιδια με αλλα, ποια αλλα?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση που θα κάνεις και τις απαιτήσεις που έχεις.

Από μένα η επιλογή είναι το καινούργιο Samsung Watch στα 46mm, ικανή μπαταρία, αδιάβροχο, πλήρες σε λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ προς αυτό κλίνω. Χωρίς να έχω εμπειρία μου φαίνεται το πιο πλήρες. Εκείνο που θέλω σίγουρα είναι να βλέπω/διαχειρίζομαι τις ειδοποιήσεις από το κινητό γιατί λόγω δουλειάς δεν είναι πάντα εύκολο να έχω πρόσβαση σε αυτό. Τα υπόλοιπα θα τα βρω στην πορεία...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...