Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και φανταζομαι παιζει σ ολα τα android κινητα.. με την εφαρμογη του mi, η παιζουν και με αλλες?

 

Θέλει android 4.3 ή 4.4 και πάνω. Υπάρχει και μια tweaked με παραπάνω δυνατότητες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καποιο ποιο οικονομικο;

 

 

 

Εχει ανοιχτη ακροαση;ξερεις αν ειναι συμβατο με samsung galaxy alpha?

 

Επειδή είναι αδιάβροχο δεν έχει μεγάφωνο και μικρόφωνο

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τον τελευταίο καιρό μου έχει δημιουργηθεί η επιθυμία να αγοράσω ένα Smartwatch αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά και δεν ξέρω προς τα που να κοιτάξω. Έχω κάποιες βασικές απορίες λοιπόν που ελπίζω να μου λύσετε...

 

Το smartwatch εκτός από την "ποζεριά" του που δεν με ενδιαφέρει και τόσο, το θέλω και για να διευκολύνει την καθημερινότητα μου οπότε θέλω πέρα από το να δείχνει την ώρα να έχει τις παρακάτω δυνατότητες:

 

 

  • Να μπορεί να αποθηκεύει φωτογραφίες και να τις προβάλω όποτε το επιθυμώ εγώ (οχι να παιζουν σαν slideshow

  • Να μπορεί να διαχειριστεί apps τύπου messenger (facebook, messenger, whatsapp, viber και mail)

 

Οταν λέω να διαχειριστεί εννοώ να μπορώ να απαντήσω σε μηνύματα που έρχονται και σε περίπτωση που το μήνυμα περιέχει εικόνα να μπορεί να την αναπαράγει. Στην περίπτωση του mail καλό θα ήταν να μπορεί να διαβάσει και pdf αλλά σε αυτό το σημείο έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι έχω ξεφύγει και αυτά που ζητάω υπάρχουν μόνο στη σφαίρα της φαντασίας (είπαμε, είμαι άσχετος από αυτά)

 

Κάτι ακόμα που θέλω να μάθω είναι αν για να μπορώ να διαχειριστώ ένα smartwatch π.χ της samasung θα πρέπει να έχω και samsung κινητό οπωσδήποτε ή συνδέεται και με άλλες μάρκες? Και με τι τρόπο συνδέονται, bluetooth???

 

Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τον τελευταίο καιρό μου έχει δημιουργηθεί η επιθυμία να αγοράσω ένα Smartwatch αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά και δεν ξέρω προς τα που να κοιτάξω. Έχω κάποιες βασικές απορίες λοιπόν που ελπίζω να μου λύσετε...

 

Το smartwatch εκτός από την "ποζεριά" του που δεν με ενδιαφέρει και τόσο, το θέλω και για να διευκολύνει την καθημερινότητα μου οπότε θέλω πέρα από το να δείχνει την ώρα να έχει τις παρακάτω δυνατότητες:

 

 

  • Να μπορεί να αποθηκεύει φωτογραφίες και να τις προβάλω όποτε το επιθυμώ εγώ (οχι να παιζουν σαν slideshow

  • Να μπορεί να διαχειριστεί apps τύπου messenger (facebook, messenger, whatsapp, viber και mail)

 

Οταν λέω να διαχειριστεί εννοώ να μπορώ να απαντήσω σε μηνύματα που έρχονται και σε περίπτωση που το μήνυμα περιέχει εικόνα να μπορεί να την αναπαράγει. Στην περίπτωση του mail καλό θα ήταν να μπορεί να διαβάσει και pdf αλλά σε αυτό το σημείο έχω αρχίσει να αισθάνομαι ότι έχω ξεφύγει και αυτά που ζητάω υπάρχουν μόνο στη σφαίρα της φαντασίας (είπαμε, είμαι άσχετος από αυτά)

 

Κάτι ακόμα που θέλω να μάθω είναι αν για να μπορώ να διαχειριστώ ένα smartwatch π.χ της samasung θα πρέπει να έχω και samsung κινητό οπωσδήποτε ή συνδέεται και με άλλες μάρκες? Και με τι τρόπο συνδέονται, bluetooth???

 

Σας ευχαριστώ...

 

Αν κάποιο μπορεί να σε καλύψει θεωρώ πως είναι μόνο το gear s. Τσέκαρε συμβατότητα με την συσκευή σου πριν προχωρήσεις σε αγορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει καποιος αυτο? Φαινεται ενδιαφερον και παιζει και καποιο κουπονι που φανει την τιμή του 55usd

 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_230848.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελικά κατέληξα ότι για να καλυφθούν οι ανάγκες που περιγράφω παραπάνω χρειάζομαι ένα full android standalone smartwatch και το μόνο αξιόλογο σε specs και ομορφιά είναι το omate truesmart!!! Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω πουθενά, ψάχνω είτε το περσινό μοντέλο truesmart είτε το φετινό που ονομάζεται "truesmart i"... Έχει κανείς καμιά ιδέα για το που μπορώ να το βρω???
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει φίλε μου, πολύ καλό αλλά δυστυχώς δεν έχει κάμερα...

Τώρα βρίσκομαι ανάμεσα σε αυτά:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_99551.html?wid=3

 

http://www.geekbuying.com/item/PW306-MTK6577-Dual-Core-1-3GHz-1-54-Inch-Android-4-2-Smartphone-Watch-4G-ROM-Capacitive-Touch-Screen-5MP-3G-GPS-WIFI---Black-332116.html

 

Προβληματίζομαι τόσο ως προς το ποιο είναι καλύτερο όσο και ως προς το ποιο κατάστημα είναι πιο αξιόπιστο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το ειδος αυτο και θα ηθελα να μαθω αν αξιζει να παρω μια τετοια συσκευη οπως το mi band 1s που ειναι το τελευταιο μοντελο και θα εχει αισθητηρα καρδιακων παλμων. αν μπορει βεβαια να μετρησει τους πραγματικους και δε δειχνει οτι θελει.

δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα και το xiaomi μου φανηκε οτι θα ειναι σε καλη τιμη. οπως ειναι και το προηγουμενο μοντελο απο οτι ειδα.

γενικα βοηθουν με τη γυμναστικη? πιο πολυ στο περπατημα/τρεξιμο και αυτο που λεει για τον υπνο? δηλαδη εχουν σωστες μετρησεις ή στο περιπου και οτι θελουν αυτες?

εχετε να προτεινετε καμια αλλη παρομοια συσκευη? υπαρχει ρολοι που να εχει ολα αυτα περι γυμναστικης και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα των smartwatch και να ειναι σε λογικη τιμη?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Θέλω να ρωτήσω αν θα βγει νεώτερη έκδοση απο το Xiaomi Mi band 1s και αν το 1s έχει δόνηση όταν με καλούν.

 

Επίσης πολύ ενδιαφέρον και όμορφο το εξής ρολόι http://www.geekbuying.com/item/New-F68-Intelligent-Wearable-Sprots-Watch-IP67-Waterproof-Healthy-Bracelet-Parameter-Heart-Rate-Sleep-Monitor-IOS-Android-Smart-Wristband---Blue-357470.html που παρέθεσε φίλος πιο πάνω , το έχει δοκιμάσει κανείς σας?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα miband μεχρι στιγμής έχουν δόνηση. Μάλιστα μπορείς να ρυθμίσεις λαμπάκια να αναβοσβήνουν ανάλογα: μήνυμα, κλήση, viber. Στην πρώτη έκδοση με τα πολύχρωμα led ήταν πολύ χρήσιμο. Στο 1s ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Αν θες περίμενε να δοκιμαστεί στην αγορά και μετά αποφασίζεις.

 

Νεώτερη έκδοση από το 1s, ναι ίσως του χρόνου, μιας και μόλις τώρα βγήκε στην αγορά το 1s.

Link to comment
Share on other sites

Δε δείχνουνε ώρα αυτά, σωστά?Πάντως και αυτο απο τη gearbest φαίνεται πολύ καλό αλλα δε βλέπω κάποια reviews!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! χθες παρηγγειλα το xiaomi mi band 1s στα 18,5ευρω και μαλλον θα αργησει να ερθει. ηθελα μια συσκευη να με βοηθησει στη φυσικη κατασταση που θελω να βελτιωσω χωρις να δωσω πολλα λεφτα και να ειναι σχετικα αξιοπιστη. σαν μαρκα δεν τη φοβαμαι. σαν συσκευη ελπιζω σε οτι καλυτερο μιας και δεν εχει δοκιμαστει ακομα αφου τωρα κυκλοφορησε. δεν προτιμησα καποιο ρολοι σε αυτα τα λεφτα γιατι νομιζω οτι θα ειναι πολυ φτωχο σε χαρακτηριστικα και χωρις αξιοπιστια(?). επισης διαβασα καλα σχολια για το mi band 1 με μερικους μονο να εχουν θεμα με τη μπαταρια του. εσεις που το εχετε τι μπορειτε να πειτε απο την εμπειρια σας για την χρησιμοτητα του?

οσοι εχουν ρολοι ή καπιο αλλο band που να μετραει παλμους, ξερετε ποσο σωστα ειναι τα αποτελεσματα που βγαζουν? εχουν μεγαλη αποκλιση αραγε απο τον πραγματικο αριθμο παλμων? πρεπει να φοριεται με συγκεκριμενο τροπο? ας πουμε πολυ σφιχτα?

Link to comment
Share on other sites

Από tinydeal είναι που θα σταλέι στο τέλος του έτους, σωστά? Απλά για να το έχει υπ' όψην του ο φίλος σε περίπτωση που θέλει να το παραγγείλει.

Εγώ προς το παρών θα περιμένω λίγο ακόμα να δω την συμπεριφορά του στην αγορά και ύστερα θα το χτυπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω και εγώ για το mI band 1s ότι δεν υπάρχει stock.Γνωρίζει κανείς ποτέ θα έρθει η πρώτη φουρνιά η να περιμένουμε να περάσει πρώτα και μετά?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα κινεζάκι να δω τι ψάρια πιάνουν.

Έχετε να προτείνετε κανένα που να το έχει πάρει κάποιος και να δουλεύει αξιοπρεπή;

π.χ. αυτά http://www.tinydeal.com/v-p-156122.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=WWT-462695&utm_content=WWT-462695&utm_campaign=weekend_151120_en&Csid=739892&sc_src=email_1602803

http://www.tinydeal.com/gv18-154-hd-screen-dialer-anti-lost-silvery-watch-phone-p-147546.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω και εγώ για το mI band 1s ότι δεν υπάρχει stock.Γνωρίζει κανείς ποτέ θα έρθει η πρώτη φουρνιά η να περιμένουμε να περάσει πρώτα και μετά?

 

Από αρχές Δεκέμβρη κάποια κινεζομάγαζα έχουν δηλώσει ότι θα αρχίσουν να στέλνουν το 1s.

Αν είσαι τύπος yolo κάνεις pre-order και ότι βγει.

Αν όχι, περιμένεις να δοκιμαστεί η πρώτη φουρνιά, να βελτιωθεί λίγο το software και hardware στην κινέζικη γραμμή παραγωγής και με το νέο έτος παραγγέλνεις.

Εγώ θα περιμένω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να χτυπήσω ένα κινεζάκι να δω τι ψάρια πιάνουν.

Έχετε να προτείνετε κανένα που να το έχει πάρει κάποιος και να δουλεύει αξιοπρεπή;

π.χ. αυτά http://www.tinydeal.com/v-p-156122.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=WWT-462695&utm_content=WWT-462695&utm_campaign=weekend_151120_en&Csid=739892&sc_src=email_1602803

http://www.tinydeal.com/gv18-154-hd-screen-dialer-anti-lost-silvery-watch-phone-p-147546.html

Εγώ θα πρότεινα και το http://m.ebay.com/itm/UPRO-Bluetooth-Watch-TouchScreen-SmartWatch-Phone-For-Android-black-/251575773275?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D6f8f1724f2b748bdbefcd738abb09e36%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D16%2526sd%253D161340662415&_trksid=p2056116.c100408.m2460. Το έχει και το πλαίσιο με ελληνικά. Δεν ξέρω αν το πάρεις από έξω αν θα έχει, αλλά θα σου έρθει πολύ φθηνότερο. Δεν το έχω εγώ αλλά έχω διαβάσει αρκετά καλά reviews.

Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το παρακάτω έτσι για να πάρω μια γεύση, μια που δεν τα κάνω ιδιαίτερο κέφι γιατί θέλω να έχω στο χέρι το κινητό με όλες τις δυνατότητες. Προπονήσεις που κάνω χρόνια τώρα με το κινητό στο χέρι είμαι κυριολεκτικά και όχι σε θήκη στο μπράτσο που δεν με βολεύει και δεν με ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ. Όταν έρθει θα ενημερώσω, αλλά θεωρώ ότι θα το παραλάβω το νέο έτος...

http://www.gearbest.com/sports-led-watches/pp_41652.html

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

topet από τιμή καλά είσαι πάντως. Όταν το δουλέψεις λίγο, γράψε κανα δυο λόγια.

Φυσικά από GB αυτό δεν πρόκειται να γίνει πριν το νέο έτος!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...