Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα και το δικο μου sony sw2 ξεκινησε τα rebboot και με κανενα τροπο δεν επανερχετε, δεν το γλυτωνω το service......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τελικα και το δικο μου sony sw2 ξεκινησε τα rebboot και με κανενα τροπο δεν επανερχετε, δεν το γλυτωνω το service......

Απεγκαταστήστε πρώτα την εφαρμογή smartwatch 2 και ξαναβάλτε τη και μετά στείλτε το στο service.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απεγκαταστήστε πρώτα την εφαρμογή smartwatch 2 και ξαναβάλτε τη και μετά στείλτε το στο service.

Εννοείται οτι το πρωτο που εκανα ηταν αυτο αλλα τζιφος, απο βδομαδα σερβις

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι το πρωτο που εκανα ηταν αυτο αλλα τζιφος, απο βδομαδα σερβις

Απεγκατεστησε και τις δύο εφαρμογές (smartwatch 2 & smart connect).

Κάνε επανεκκίνηση το κινητό.

Ξαναεγκατεστησε και τις δύο εφαρμογές.

Αν σου κάνει πάλι τα ίδια τότε service.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε βγαίνει στην αγορά;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε βγαίνει στην αγορά;

 

Είναι η μόνη από τις τρεις wearable συσκευές που έδειξε σήμερα η Huawei που δεν ανακοινώθηκε ούτε τιμή, ούτε ημερομηνία κυκλοφορίας...

Link to comment
Share on other sites

ΠΟλύ όμορφο .Πάλι σε έξοδα μας βλέπω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό όντως!Υπάρχει περίπτωση να έχει GPS :rolleyes: αλλά λίγο δύσκολο μου φαίνεται!

Επίσης θα έχει τη δυνατότητα να αλλάζουμε "faces" στο καντράν του?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό όντως!Υπάρχει περίπτωση να έχει GPS :rolleyes: αλλά λίγο δύσκολο μου φαίνεται!

Επίσης θα έχει τη δυνατότητα να αλλάζουμε "faces" στο καντράν του?

Γιατι να μην υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης faces? Νομιζω κανονικα θα εχει αφου τρεχει android wear.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ρε τους κινεζους, ειναι πολλα τα λεφτα!! :lol: http://www.smartwatcher.gr/2015/03/huawei-watch-1000.html Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε κλώνος του iwatch έχω λιώσει στο γέλιο καλύτερο απο το original φαίνεται

 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_127169.html

Είχε βγει πριν εβδομάδες. Είχα δει και reviews. Όλα ίδια είναι :D

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κλώνος του iwatch έχω λιώσει στο γέλιο καλύτερο απο το original φαίνεται

 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_127169.html

 

Κι αυτός είναι ο νέος κλώνος που διαθέτει και σιμ.

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_156250.html

 

Ερώτηση προς όσους έχουν κινέζικο smart watch με σιμ. Λειτουργεί; Με ενδιαφέρει πολύ, γιατί θέλω να πάρω ένα, ώστε να βρίσκω το γιο μου, χωρίς να κουβαλάει κινητό μαζί του (είναι μικρός και φοβάμαι μήπως τον κάνω στόχο με το κινητό).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Θα ήθελα την γνώμη σας για να επιλέξω smartband. Καταρχήν να πω οτι περισσότερο το θέλω για ειδοποιήσεις κλήσεων, ειδοποιήσεις/ανάγνωση μυνημάτων απο sms/whatsapp/viber και ανάγνωση ώρας, και λιγότερο για τις άλλες πολύ καλές και ενδιαφέρουσες λειτουργίες που έχει και σίγουρα είναι μπόνους. Ο μετρητής καρδιακών παλμών μου αρέσει πολύ, όπως και οι άλλοι μετρητές για τις άλλες λειτουργίες.

Θα μου πείτε γιατί δεν πας σε ένα smartwatch; Η απάντηση είναι απλή - το design. Τα smartbands μου αρέσουν πολύ γιατί είναι κομψά, λεπτά, δεν φαίνονται σαν κανονικά ρολόγια αλλά σαν.... bands(!!) και μπορούν να έχουν τις λειτουργίες που με ενδιαφέρουν.

Αν θα μπορούσα να κάνω το Gear FIT να δουλέψει με το ΜΧ4 μου, πιστεύω θα κατέληγα σε αυτό αλλά δυστυχώς, απ' όσο ξέρω λειτουργεί πλήρως μόνο με Samsung Galaxy συσκευές και δεν θέλω να αλλάξω κινητό για το smartband.

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν έχει υπόψην σας κάποιο smartband που να είναι του ίδιου στυλ όπως το Gear FIT αλλά για όλες τις Android συσκευές.

Ericsson T28s, Nokia 6510, Sony Ericsson W550i, Apple iPhone 3, Sony Erricson C510, Sony Xperia S, Meizu MX4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα ένα smartwatch με το οποίο να μπορώ να διαχειρίζομαι τις κλήσεις αλλα να μιλάω απο το bluetooth headset

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

δεν ξερω αν το εχω γραψει στο σωστο σημείο

αλλα θελω ενα smart watch για αθλητικες δραστηριοτητες(τρεξιμο,ποδηλατο,αεροβια γυμναστικη) και αν γινεται ας είναι αδιαβροχο

εχετε να προτείνετε κατι?

το κινητό μου είναι το samsung galaxy s5.εχω σκεφτει το gear it

αλλα είναι ακριβο...κατι αλλο?

Edited by manostaz
λάθος τίτλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα!

Ενδιαφέςρομαι για το NO.1 G2. Μου φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. Το έχει κανένας; Αξίζει η αγορά; Σε review που έχω δει κι εδώ και σε άλλες σελίδες, λένε καλά λόγια. Κυρίως με ενδιαφέρει να έχει μικρόφωνο,ηχείο και να είναι ψιλοαδιάβροχο. Στο everbuying το βρήκα στο 60άρι. Με κανένα κουπόνι και μερικούς πόντους που έχω, θα το πάω γύρω στο 50άρι. Αν υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 55 - 60 ευρώ, ας μου προτείνει κάποιος...

Ευχαριστώ!!

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα bobo1704! Κοίτα το Νο.1 G2 θεωρώ πως είναι ήδη παλιό σαν μοντέλο. Καλύτερα να περιμένεις λίγο καιρό να βγούνε και άλλα ρολόγια που θα είναι πιο καλά σε αυτονομία-χαρακτηριστικά. Και εγώ προς το παρόν περιμένω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά συνδέονται μέσω bluetooth με το κινητό έτσι; Παράλληλα θα μπορούμε να έχουμε και ένα ακουστικό συνδεδεμένο με το κινητό ή δεν γίνεται να είναι δύο συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες με bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Smartwatches : Ένας χρόνος μετά…(Μέρος 1ο)

 

Χαιρετώ όλους τους φίλους! Το παρόν thread κλείνει σήμερα τον πρώτο χρόνο ύπαρξης του και σκέφτηκα να κάνω μια ανασκόπηση στο πως εξελίχτηκαν ή όχι τα smartwatches αυτή την χρονιά.

Θα ξεκινήσω πρώτα με την υλοποίηση της Google, το Android Wear που βρίσκεται στα Moto 360, Lg G watch κτλ. Στα θετικά του η έγχρωμη οθόνη, η κυκλική κάσα ορισμένων ρολογιών, η δυνατότητα χειρισμού του ρολογιού με φωνητικές εντολές και η δυνατότητα για always screen on. Στα αρνητικά θα βάζαμε πρώτο την μη υποστήριξη συσκευών με android 4.2.2 και κάτω, και έπειτα την αυτονομία των ρολογιών που δύσκολα θα ξεπεράσουν τις 36 ώρες λειτουργίας.

Η Samsung παράλληλα παρουσίασε το Gear S. Στην ουσία από το σχήμα του και μόνο καταλαβαίνεις πως πρόκειται για ένα κινητό καρπού και όχι για smartwatch με ότι αυτό συνεπάγεται. Σίγουρα αποτελεί την πιο ολοκληρωμένη λύση μέχρι σήμερα με τις πιο πολλές δυνατότητες, από την άλλη όμως συνεργάζεται με λίγα μόνο κινητά της Samsung και το σχήμα του θα ξενίσει μερικούς. Σίγουρα τους οπαδούς του κλασσικού σχήματος του ρολογιού. Η δυνατότητα του να το χρησιμοποιήσεις σαν αυτόνομη συσκευή είναι αδιαμφισβήτητο προσόν αλλά δυστυχώς απαιτεί ένα σημαντικό ποσό χρημάτων για την απόκτηση του.

Οι Κινέζοι κατασκευαστές πραγματικά βομβάρδισαν την αγορά με πάμπολλες προτάσεις. Δυστυχώς μεγάλο μέρος των προτάσεων αυτών είναι smartjunk και όχι smartwatch. Ανύπαρκτη αυτονομία, κακογραμμένες ROM, πάμπολλα κατασκευαστικά προβλήματα, μηδενική υποστήριξη. Σε αυτό τον καταιγισμό προτάσεων όμως ξεχώρισαν κάποια πραγματικά value for money ρολόγια. Θα αναφέρω ενδεικτικά το Νο1 G2, μια συσκευή που αγαπήθηκε από την κοινότητα και την προσωπική μου πρόταση (αν και ακριβότερη) το ZGPAX S8. To ZGPAX S8 έρχεται με android λειτουργικό, παίρνει sim κάρτα και micro sd, έχει wifi και μπορεί να λειτουργήσει και σαν αυτόνομη συσκευή. Κάτι σαν το Gear S αλλά πολύ πιο συμμαζεμένο σε διαστάσεις και φτηνότερο αν και ξεκάθαρα κατώτερο σε specs από το Gear S. Αξίζει να αναφέρω και το ZGPAX S29 που κοστίζει γύρω στα 40 ευρώ, το οποίο θα ήταν για μένα απίστευτο value for money, αλλά ένα σημαντικό μειονέκτημα το βγάζει εκτός λίστας. ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά.

Τέλος για λόγους πληρότητας θα αναφέρω το Apple Watch. H τραγικά υψηλή του τιμή, η εμφάνιση του που πιο πολλά αρνητικά παρά θετικά σχόλια συγκεντρώνει, το ότι δεν είναι waterproof και η ανύπαρκτη αυτονομία του σε κάνουν να αναρωτηθείς πως κατάφερε η Apple να το πλασάρει σαν το νέο hype. Έλεος!

Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν το άρθρο. Θα επανέλθω σύντομα με νέο άρθρο που θα είναι όπως πάντα…δυναμίτης!

Περιμένω με ενδιαφέρον τις δικές σας τοποθετήσεις!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λες και μπράβο για τον κόπο σου. Να προσθέσω το pebble που είναι και αυτό πολύ καλό λίγο παραπάνω στο χώρο αλλά δεν έχει σημασία. Εκτός και αν μιλάμε για smartwatch που έχουν οθόνη έγχρωμη και αφής. Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tpal. Για το pebble έχω γράψει καλά λόγια παλιότερα. Σήμερα έγραψα για αυτά που βγήκαν μετά το pebble. Εξακολουθεί πάντως να είναι ανταγωνιστικό με την μεγάλη του αυτονομία και τις άπειρες εφαρμογές του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...