Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

>Αν εσύ νομίζεις οτι το smart p1 φαίνεται ποιοτικότερο του Gear τότε βλέπουμε τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

 

>>Όχι βέβαια, προτιμώ μια οθόνη να βλέπω τα pixels παρά να έχω την super ανάλυση του Gear :p

Όσο για την μπαταρία να σου πω ότι φορτίζω κάθε τέταρτη ημέρα

 

>>>Δεν συμφωνώ μαζί σου.

 

>>>>Όλες οι μεγάλες εταιρίες και γνωρίζουμε τον λόγο.

 

1. Για έναν που δεν ξέρει από μάρκες και τιμές σε smartwatch φαίνεται πολύ ακριβότερο το smartq P1. Ο πλαστικός μπρασελές και η σβηστή οθόνη του gear το καταδικάζουν. Η κατασκευή της κάσας στο gear 2 φαίνεται πολύ καλή πάντως. Μένει να φανεί η αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου. Αλλά στο gear 1 άστα! Δεν ήταν καν αδιάβροχο, είχε τις άθλιες βίδες μπροστά και είχε και το άθλιο εξόγκωμα της κάμερας στο λουρί! Αυτό δεν λέγεται ποιότητα...

2. Φορτίζεις κάθε τέταρτη μέρα αλλά έχεις σβηστή οθόνη. Δοκίμασε να παίξεις με το smartwatch και πες μας πόσες ώρες αντέχει! Αυτή την ανάλυση δεν μας λες που σου χρειάζεται τελικά ουσιαστικά; Αποφεύγεις να απαντήσεις.

3. Δηλαδή αν κατάλαβα σωστά, ισχυρίζεσαι πως όλοι οι χρήστες κινητών θέλουν να δώσουν 200 ευρώ για smartwatch; :)

4. Ναι όλες αλλά μιλάμε για smartwatch και αυτή την στιγμή η samsung και η Sony έβγαλαν. Δεν είμαι υποχρεωμένος όμως να σκάσω τα λεφτά που ζητάνε, την στιγμή που υπάρχουν τόσοι άλλοι αξιόλογοι κατασκευαστές (κινητών, τάμπλετ κτλ)

 

Αφιερωμένη...:) Ιδού το καλύτερο smartwatch. :p Και άμα βρεις Pixel στην οθόνη του πες μου να βρεθούμε να τα μετρήσουμε μαζί!

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2014/04/LG-G-Watch-02-570.jpg

 

ΥΓ. Υποθέτω ότι σου αρέσει το χιούμορ και δεν στραβώνεις.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οταν αγοράζεις ενα επώνυμο προιόν, στην προκειμένη ενα smartwatch πληρώνεις μαζί με το ρολόι και την υποστήριξη απ την εταιρία και τις εφαρμογές που θα γραφτούν αποκλειστικά γι αυτό και το service. Μια σελίδα πριν, ο χρήστης @evelinalex αναφέρει χαρακτηριστικά οτι τρίτη πήγε το gear για επισκευή, τετάρτη ήταν έτοιμο για παραλαβή. Προσωπικά αυτό μου φτάνει.

 

Εχω δει και κινέζικα tablet και κινέζικα smartphone που ναι μεν είναι οικονομικά αλλά εχουν τόσα πολλά θέματα που δεν θα κρατούσα ενα ούτε για 2η συσκευή. Δεν ξέρω εαν συμβαίνει το ίδιο και με την πληθώρα κινέζικων smartwatch, αλλά τα φοβάμαι λιγάκι απ ολες τις απόψεις.

 

Μπορεί να είναι άριστα, δεν ξέρω, αλλά ταπεινή μου άποψη είναι οτι απ ολα τα smartwatch που υπάρχουν τώρα αξίζουν τα gear και το watch της Sony.

 

Υποστήριξη παρέχουν και άλλοι κατασκευαστές (όχι όλοι). Για το γρήγορο service που είπες, εσένα σου φτάνει, εμένα δεν με απασχολεί αυτό. Δεν αγοράζω κάτι με το μυαλό πως θα χαλάσει. Και αν χαλάσει μπορώ να αντέξω και ένα μήνα χωρίς την συσκευή.

 

Σίγουρα όμως θα χεις δει αν το έψαξες και εξαιρετικά Κινέζικα tablets και smartphones. Καλά κάνεις που φοβάσαι, θέλει προσεκτικό έλεγχο και έρευνα αγοράς πριν αγοράσεις Κινέζικο.

 

Αν κοίταξες τα specs και διάβασες τα reviews και από τα άλλα smartwatches, σεβαστή η άποψη σου.

 

Το gear δεν έχει κανένα θέμα με τη μπαταρία του .Κρατάει καλά για 4 ημέρες .Απλώς τον περισσότερο χρόνο έχει κλειστή την οθόνη.

 

Σε παρακαλω διευκρίνησε μου λίγο. Στο gear 1 ή στο gear 2 αναφέρεσαι ; Και όταν λες 4 ημέρες εννοείς 96 ώρες λειτουργίας ή με την προϋπόθεση να το κλείνεις τα βράδια ; Η Samsung στο gear 1 έλεγε για 25 ώρες και τα πρώτα reviews έλεγαν πως δεν έχει καλή αυτονομία. Δεν ξέρω αν αυτό έχει αλλάξει με firmware updates. Ενημέρωσε με σε παρακαλώ.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε οτι διαφωνούμε τελικά :p . Οπως έχουν αναφέρει τα παιδιά το πρώτο gear μετά απο διάφορα updates απέκτησε πολύ καλή αυτονομία.

 

Κι εγώ κάθε 3-4 μέρες φορτίζω χωρίς να το κλείνω τα βράδια με φουλ φωτεινότητα. Να σου πω κάτι όμως;; Και κάθε μέρα να ήθελε φόρτιση πάλι θα το έπαιρνα. Γιατί;; Μόνο και μόνο επειδή δεν μου κάνει κόπο το βράδυ που θα είμαι σπίτι να βάλω ενα καλώδιο στην πρίζα. Σημασία για μένα έχει να χρησιμοποιείς στο έπακρον την συσκευή σου και να μη σε εγκαταλείπει γι αυτό δεν ασχολήθηκα ποτέ σε καμία συσκευή μου με αυτόματες φωτεινότητες, κλειστά gps και λοιπά..

 

Πάντως και τις πρώτες μέρες που το πήρα και το ''πείραζα'' συνεχώς πάλι 3 μέρες μου βγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Ok, σημειώνεται στα θετικά του Gear 2 η 3+ μέρες αυτονομία. Ρίξε μια ματιά στο lg g watch και πες μου την γνώμη σου αν θες. Και τέλος σου προτείνω να κάνεις ένα review του Gear 2! Θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο η άποψη ενός καθημερινού χρήστη του ρολογιού.

Ξέχασα να σου πω, να μην υποτιμάς το pebble watch και τις 300.000+ πωλήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Ok, σημειώνεται στα θετικά του Gear 2 η 3+ μέρες αυτονομία. Ρίξε μια ματιά στο lg g watch και πες μου την γνώμη σου αν θες. Και τέλος σου προτείνω να κάνεις ένα review του Gear 2! Θα ενδιαφέρει πολύ κόσμο η άποψη ενός καθημερινού χρήστη του ρολογιού.

Ξέχασα να σου πω, να μην υποτιμάς το pebble watch και τις 300.000+ πωλήσεις του.

 

Αν και δεν το χουμε δει επίσημα ούτε αυτό ούτε το android wear μια χαρά πιστεύω θα είναι. Με χαλάει ομως πολύ το απότομο κόψιμο που έχει, μου φαίνεται κάπως. Απο τιμή στα 200ευρώ όπως και το gear :)

 

Δεν υποτιμώ κανένα ρε συ, λέω τι μ αρέσει και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που θα γίνει πανικός αν συγκρατηθεί η τιμή του στα 250 και κάτω είναι στο Moto360 πιστεύω. Έχει δημιουργήσει ισχυρό hype. Review ψήνεσαι να κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που θα γίνει πανικός αν συγκρατηθεί η τιμή του στα 250 και κάτω είναι στο Moto360 πιστεύω. Έχει δημιουργήσει ισχυρό hype. Review ψήνεσαι να κάνεις;

 

Θα θελα να το δω και το Moto360. Πάντως η αλήθεια είναι οτι σε 2 χρόνια θα χει γεμίσει ο τόπος smartwatches :) Τι να το κάνεις το review απο μένα;; :p Δε νομίζω οτι θα βγει καλό, εξάλλου υπάρχουν τόσα review στο net.

 

Το watch της LG θα το προτιμούσα κάπως έτσι https://www.dropbox.com/s/0zkgoffw03ktoho/131028-ghealth.jpg παρά το απότομο κόψιμο που έχει

 

p.s Οταν λεω οτι δε ξέρω εαν θα βγει καλό, το λέω επειδή δεν έχω κάποια καλή κάμερα να τη στήσω και να ασχοληθώ με review. Θα πρέπει αναγκαστικά να βάλω κάποιον να με τραβάει απ το S4 π.χ κι εγω να λεω τα δικά μου.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Τα reviews χρηστών αποτελούν μέρος του thread. Πολλά reviews όμως δεν είναι ενδιαφέροντα στο net και κάποιοι λένε την γνώμη τους χωρίς να έχουν δοκιμάσει για μέρες την συσκευή ώστε να δουν όλα τα θετικά και αρνητικά σημεία της.

 

Θα το ήθελες έτσι ώστε να θυμίζει το gear, έτσι δεν είναι ; :happy:

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

1. Για έναν που δεν ξέρει από μάρκες και τιμές σε smartwatch φαίνεται πολύ ακριβότερο το smartq P1. Ο πλαστικός μπρασελές και η σβηστή οθόνη του gear το καταδικάζουν. Η κατασκευή της κάσας στο gear 2 φαίνεται πολύ καλή πάντως. Μένει να φανεί η αξιοπιστία του σε βάθος χρόνου. Αλλά στο gear 1 άστα! Δεν ήταν καν αδιάβροχο, είχε τις άθλιες βίδες μπροστά και είχε και το άθλιο εξόγκωμα της κάμερας στο λουρί! Αυτό δεν λέγεται ποιότητα...

 

2. Φορτίζεις κάθε τέταρτη μέρα αλλά έχεις σβηστή οθόνη. Δοκίμασε να παίξεις με το smartwatch και πες μας πόσες ώρες αντέχει! Αυτή την ανάλυση δεν μας λες που σου χρειάζεται τελικά ουσιαστικά; Αποφεύγεις να απαντήσεις.

 

3. Δηλαδή αν κατάλαβα σωστά, ισχυρίζεσαι πως όλοι οι χρήστες κινητών θέλουν να δώσουν 200 ευρώ για smartwatch; :)

 

4. Ναι όλες αλλά μιλάμε για smartwatch και αυτή την στιγμή η samsung και η Sony έβγαλαν.

Δεν είμαι υποχρεωμένος όμως να σκάσω τα λεφτά που ζητάνε, την στιγμή που υπάρχουν τόσοι άλλοι αξιόλογοι κατασκευαστές (κινητών, τάμπλετ κτλ)

 

 

ΥΓ.

Υποθέτω ότι σου αρέσει το χιούμορ και δεν στραβώνεις.

 

1. Δεν με απασχολούν καθόλου αυτοί που δεν γνωρίζουν/καταλαβαίνουν, καθόλου όμως.

 

2. Το σκίζω στην χρήση και ναι, κάθε τετάρτη ημέρα φόρτιση. Όσο για την super ανάλυση που έχει, δεν θα σου απαντήσω για να σκας.

 

3. Δεν με απασχολεί, για άλλη μια φορά, τι κάνουν οι άλλοι χρήστες. Δεν μπαίνω στις τσέπες τους.

 

4. Και βέβαια δεν είσαι υποχρεωμένος. Υπάρχουν ''αξιόλογες'' κινεζιές σε πολύ φτηνές τιμές.

 

ΥΓ

Θα με κάνεις να το χάσω με μερικά από αυτά που γράφεις. :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

2. Το σκίζω στην χρήση και ναι, κάθε τετάρτη ημέρα φόρτιση. Όσο για την super ανάλυση που έχει, δεν θα σου απαντήσω για να σκας.

 

4. Και βέβαια δεν είσαι υποχρεωμένος. Υπάρχουν ''αξιόλογες'' κινεζιές σε πολύ φτηνές τιμές.

 

ΥΓ

Θα με κάνεις να το χάσω με μερικά από αυτά που γράφεις. :p

 

2. Δεν σκάω, ίσα ίσα που δείχνει πόσο δίκιο έχω, απλά δεν έχεις επιχειρήματα, είναι προφανές. :lol:

4. Επιτέλους συμφωνείς κάπου!

1 και 3. Δικαίωμα σου. Το thread όμως αναφέρεται σε όλες τις τσέπες και όλους τους χρήστες αν δε το κατάλαβες.

Είδες το lg g watch φαίνεται και έχεις αρχίσει να παραμιλάς! :rolleyes

 

hic_et_nunc γραπτό review εννοούσα!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Τα reviews χρηστών αποτελούν μέρος του thread. Πολλά reviews όμως δεν είναι ενδιαφέροντα στο net και κάποιοι λένε την γνώμη τους χωρίς να έχουν δοκιμάσει για μέρες την συσκευή ώστε να δουν όλα τα θετικά και αρνητικά σημεία της.

 

Θα το ήθελες έτσι ώστε να θυμίζει το gear, έτσι δεν είναι ; :happy:

 

:lol: Οχι ρε συ, απλά μου κάθεται πιο καλά στο μάτι κάτι πιο ομοιόμορφο.

 

Η αλήθεια με τα review είναι αυτή, κάποια πραγματάκια μπορεί να ξεφύγουν. Π.χ τα 2 ελληνικά review του gear 2 που είδα, στο 1ο ο Αμπράζης(techmaniacs) λέει για 1-1,5 μέρα αυτονομία που δεν υφίσταται σε καμία περίπτωση ενώ στο 2ο ο Βλαχάκης(techblog) είπε οτι το ρολόι δεν συνδέεται με bluetooth ακουστικό, ενω συνδέεται κανονικότατα. Δηλαδή μπορείς να έχεις συνδεδεμένες 3 συσκευές ταυτόχρονα(smartphone+smartwatch+bluetooth).

Link to comment
Share on other sites

2. Δεν σκάω, ίσα ίσα που δείχνει πόσο δίκιο έχω, απλά δεν έχεις επιχειρήματα, είναι προφανές. :lol:

4. Επιτέλους συμφωνείς κάπου!

 

Είδες το lg g watch φαίνεται και έχεις αρχίσει να παραμιλάς! :rolleyes:

Μην πάρεις ποτέ κάτι που να έχει καλή ανάλυση, δεν λεει...:p

Δεν είμαι κολλημένος με το Gear αλλά αυτήν την χρονική στιγμή είναι το καλύτερο

Όσο για της LG αν μου αρέσει και ''παίζει'' με την συσκευή που θα έχω τότε θα το πάρω, don't worry

 

Να σου πω εδώ ότι είχα στην κατοχή μου την μεγαλυτέρη μ@7@κ1α όλων των εποχών(cookoo) το σούτατρα την δεύτερη ημέρα, κυριολεκτικά όμως.

Επίσης είχα γίνει backer στο kikstarter και πήρα το πρώτο Pebble.

Έκανε ωραία πραγματάκια αλλά πολύ άσχημο για τα δικά μου γούστα+ με κουμπάκια και οχι οθόνη αφής. Μετά από μια εβδομάδα το χάρισα σε φίλο άλλα μετά από λίγο καιρό του χάλασε και το παράτησε σε κάποιο συρτάρι

Μέτα ήρθε η σειρά του SW2 που μου άρεσε πολύ και το κράτησα μέχρι που έπιασα στα χεριά μου το Gear. Τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνεις

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστός σε αυτό που λες με τα reviews. Δεν τα έχω δει ακόμα (κακώς). Οκ hic_et_nunc, θα τα πούμε αύριο. Καληνύχτα!

 

Jig το καλύτερο αυτή την στιγμή είναι το Omate truesmart, τουλάχιστον σε specs στα χαρτιά. Να το πάρεις φίλε μου το Lg και να μας κάνεις και review. Καλά το cookoo...δεν ήξερες, δεν ρώταγες ; :)

Θα πάρω συσκευή με ανάλυση καλή αλλά μόνο αν είναι always on...

Γιατί δεν γυρνάς για αντικατάσταση το pebble;

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστός σε αυτό που λες με τα reviews. Δεν τα έχω δει ακόμα (κακώς). Οκ hic_et_nunc, θα τα πούμε αύριο. Καληνύχτα!

 

Καλό ξημέρωμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκουράσου γιατί σε θέλουμε δυναμίτη και με όρεξη για αύριο, μετά από το διάβασμα/θέαση που θα πρέπει να κάνεις σε διάφορα reviews για να ενημερωθείς και μετά να πας πεις την άποψη σου εδώ.

Καληνύχτα!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκουράσου γιατί σε θέλουμε δυναμίτη και με όρεξη για αύριο, μετά από το διάβασμα/θέαση που θα πρέπει να κάνεις σε διάφορα reviews για να ενημερωθείς και μετά να πας πεις την άποψη σου εδώ.

Καληνύχτα!

Χαχαχα! Η αλήθεια είναι πως σήμερα το έκαψα! Και τι δεν είδα από ρολόγια! Πως αλλιώς θα σας ενημερώνω; ;) Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει το LG watch ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούνιο θα κυκλοφορήσει με αρχική τιμή 199 €. Έχουν ανακοινωθεί και κάποια specs. Εσύ έχεις gear 1 ή 2; Έχει βελτιωθεί η αυτονομία του 1 με τα updates όντως; Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούνιο θα κυκλοφορήσει με αρχική τιμή 199 €. Έχουν ανακοινωθεί και κάποια specs. Εσύ έχεις gear 1 ή 2; Έχει βελτιωθεί η αυτονομία του 1 με τα updates όντως;

 

Εγώ είχα gear 1, ταυτόχρονα με το smartwatch 2 .Η αυτονομία τους ήταν ακριβώς η ίδια με τη διαφορά ότι η οθόνη του gear μένει συνηθως κλειστή ,πράγμα που δεν μου άρεσε.

Ακόμα δυο πράγματα με έκαναν να κρατήσω το Sony .Το γεγονός ότι ήταν αδιάβροχο ,επειδή οδηγώ μηχανή,και το ότι μπορούσα να χειριστώ το Νοτε από το ρολόι δηλαδή να ανοίξω το wifi .το GPS κ.τ.λ.

Πάντως σαν ρολόι το Gear ήταν σαφώς μια κλάση επάνω σε ταχύτητα ,smoothness και υλικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

,και το ότι μπορούσα να χειριστώ το Νοτε από το ρολόι δηλαδή να ανοίξω το wifi .το GPS κ.τ.λ.

 

Ωραίο χαρακτηριστικό! Αυτό χρήστες των gear το έχετε; Επίσης στο Sony μπορείς να γράψεις και ολόκληρο μήνυμα με την εφαρμογή sms companion, πράγμα που δεν ξέρω αν μπορείς στα Samsung με κάποια αντίστοιχη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο χαρακτηριστικό! Αυτό χρήστες των gear το έχετε; Επίσης στο Sony μπορείς να γράψεις και ολόκληρο μήνυμα με την εφαρμογή sms companion, πράγμα που δεν ξέρω αν μπορείς στα Samsung με κάποια αντίστοιχη εφαρμογή.

 

Προς το παρόν οχι, μόνο αυτοματοποιημένα μηνύματα μπορείς να στείλεις αλλά οχι να γράψεις. Μήτε να ανοίξεις wifi ή Gps

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αλλά κοιτώντας βίντεο στο YouTube βρήκα μια νέα κατηγορία συσκευών τα smart bluetooth headsets. Ιδού η αποθέωση της Κινεζικής εφευρηματικότητας :)

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Cheap_Mobile_Phones/Cell_Phones/Bluetooth_Headset_with_Built-In_Phone_Bluecall_-_Stand_Alone_Phone_Portable_Charging_Station_Call_and_SMS_Function_Black/

http://www.youtube.com/watch?v=fLYIxlD7Xr8&feature=youtube_gdata_player

 

Επειδή μπορεί να λειτουργήσει και σαν κανονικό bluetooth ακουστικό για το κινητό μας, το θεωρώ καλή πατεντούλα σε ωραία τιμή ~35 €-40 € Στο πακέτο και power bank 2000mah!!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αλλά κοιτώντας βίντεο στο YouTube βρήκα μια νέα κατηγορία συσκευών τα smart bluetooth headsets. Ιδού η αποθέωση της Κινεζικής εφευρηματικότητας :)

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Cheap_Mobile_Phones/Cell_Phones/Bluetooth_Headset_with_Built-In_Phone_Bluecall_-_Stand_Alone_Phone_Portable_Charging_Station_Call_and_SMS_Function_Black/

http://www.youtube.com/watch?v=fLYIxlD7Xr8&feature=youtube_gdata_player

 

Επειδή μπορεί να λειτουργήσει και σαν κανονικό bluetooth ακουστικό για το κινητό μας, το θεωρώ καλή πατεντούλα σε ωραία τιμή ~35 €-40 €

 

Δε μπορεί, μου κάνεις πλάκα :lol: Θα έβαζες αυτό το πράγμα στο αυτί σου;;; :worry: Δε λέει και πουθενά τι ακτινοβολία έχει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ! Έλα ρε φίλε, απίστευτο! Οι Κινέζοι έχουν ξεφύγει.. Και δίπλα στα προτεινόμενα αυτό: http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Normal_Screen_Android_Phones/Android_Smart_Watch_ZGPAX_S5_-_1.54_Inch_Touch_Screen_Camera_Dual_Core_CPU_Silver/

 

διπύρηνο επεξεργαστή, wifi, gps, κάρτα SIM, microSD (WTF??? ), google play, ραδιοφωνο, camera, ακουστικό, μικρόφωνο, wifi hotspot και δεν συμμαζεύεται!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει να φοράς bluetooth ακουστικό, γιατί να σε πειράζει αυτό; Εδώ άλλοι βάζουν 7 ίντσα phablet στο αυτί και μιλάν, εκεί θα κολλήσουμε;

 

Konstantinoslp με πρόλαβες...Κοίτα τα mercury και iradish στο ίδιο site. ΠΑΜΦΤΗΝΑ και με ελληνικά!

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...