Jump to content

[S5] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις τώρα εκει που καθόμουν στην καρέκλα μου φύγε από τα χέρια έσκασε στο χαλί και από κει στα πλακάκια ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα εκεί που είχα θήκη πουγκί με βλέπω να βάζω κανα τζαμάκι και καμιά spigen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις τώρα εκει που καθόμουν στην καρέκλα μου φύγε από τα χέρια έσκασε στο χαλί και από κει στα πλακάκια ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα εκεί που είχα θήκη πουγκί με βλέπω να βάζω κανα τζαμάκι και καμιά spigen

Γυαλί βάλε έτσι κι αλλιώς είναι πολύ καλή η αίσθηση αλλά και η προστασία. Όσον αφορά τη θήκη πιστεύω δεν πολύ χρειάζεται μιας και ακόμα κι αν πάθει κάτι το πίσω καπάκι, αλλάζει αφού είναι αποσπωμενο

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πήρα αυτό. μπορείς να το βρεις και πιο φθηνά, απλά εγώ διάλεξα πωλητή. Επίσης τόσο καιρό δεν έχει πάθει τίποτα.

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-H-9H-Hardness-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-S5-/131186768991?hash=item1e8b573c5f[/

 

πόσες μέρες έκανε να έρθει? δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί βάλε έτσι κι αλλιώς είναι πολύ καλή η αίσθηση αλλά και η προστασία. Όσον αφορά τη θήκη πιστεύω δεν πολύ χρειάζεται μιας και ακόμα κι αν πάθει κάτι το πίσω καπάκι, αλλάζει αφού είναι αποσπωμενο

Θελει θηκη. Τα ιδια ελεγα και εγω και μου επεσε απο μικρό υψος. Χτυπησε ομως στα πλαγια, εκει που ειναι το ασημί bezel και εσπασε η οθονη απο μέσα (το εξωτερικο gorila εμεινε αθικτο).

Με λιγα λογια και γυαλι να βαλεις, και ατσαλι να βαλεις στην οθονη, αν πεσει πλαγια και δεν εχει θηκη, καληνύχτα...

Link to comment
Share on other sites

πόσες μέρες έκανε να έρθει? δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με τελωνείο?

2 εβδομάδες περίπου. Τελωνείο όχι, είναι μικρό το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το official battery kit της σαμμυ; δηλαδη αυτο με την δευτερη μπαταρια και τον εξωτερικο φορτιστη. Μπορειται να μου πειτε μεχρι ποσα mah πιανει η εξωτερικος φορτιστης ή εστω χοντρικα ποσην ωρα θελει για να φορτισει η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το official battery kit της σαμμυ; δηλαδη αυτο με την δευτερη μπαταρια και τον εξωτερικο φορτιστη. Μπορειται να μου πειτε μεχρι ποσα mah πιανει η εξωτερικος φορτιστης ή εστω χοντρικα ποσην ωρα θελει για να φορτισει η μπαταρια

 

Δεν το έχω χρονομετρήσει αλλά γενικά που γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να προτείνει κάποιο καλό battery pack;

Πρώτα ο Θεός θα πάω ενα ταξίδι τον άλλο μήνα και λογικά θα χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό όλη μέρα για χάρτες, internet, και βέβαια φωτογραφίες οπότε θα χρειαστώ σίγουρα κάποια λύση ώστε να βγάζω τη μέρα. Είπα στην αρχή να πάρω μια δεύτερη μπαταρία αλλά νομίζω πως ένα battery pack θα με βολέψει περισσότερο καθώς θα μπορεί να χρησιμοποιεί στο μελλον και για άλλο κινητό.... κανένα S6 ίσως...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να προτείνει κάποιο καλό battery pack;

Πρώτα ο Θεός θα πάω ενα ταξίδι τον άλλο μήνα και λογικά θα χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό όλη μέρα για χάρτες, internet, και βέβαια φωτογραφίες οπότε θα χρειαστώ σίγουρα κάποια λύση ώστε να βγάζω τη μέρα. Είπα στην αρχή να πάρω μια δεύτερη μπαταρία αλλά νομίζω πως ένα battery pack θα με βολέψει περισσότερο καθώς θα μπορεί να χρησιμοποιεί στο μελλον και για άλλο κινητό.... κανένα S6 ίσως...

Το s6 δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια. Για μπαταρια παρε αυτην, αξιζει 100% τα λεφτα της http://www.e-shop.gr/samsung-extra-battery-kit-eb-kg900bw-for-galaxy-s5-g900f-white-p-TEL.017261 αυτην εχω και εγω. Το κουτι εχει κανονικα εξωτερικο φορτιστη, μπαταρια και θηκη μεταφορας που χωραει και σε πορτοφολι

Link to comment
Share on other sites

Το s6 δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια. Για μπαταρια παρε αυτην, αξιζει 100% τα λεφτα της http://www.e-shop.gr/samsung-extra-battery-kit-eb-kg900bw-for-galaxy-s5-g900f-white-p-TEL.017261 αυτην εχω και εγω. Το κουτι εχει κανονικα εξωτερικο φορτιστη, μπαταρια και θηκη μεταφορας που χωραει και σε πορτοφολι

Μάλλον εγώ έκανα λάθος που το είπα battery pack. Εννοούσα αυτό που φορτίζει τη μπαταρία με usb και βγαίνει σε διαφορες χωρητικότητες. Το έχεις μαζί σου και όποτε σου τελειώσει η μπαταρία το συνδεεις στο κινητο και στην φορτίζει. Δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται τώρα. Είμαι και στη δουλειά και εχω ξυπνήσει απο τις 5 παρα ο καημένος :)

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ έκανα λάθος που το είπα battery pack. Εννοούσα αυτό που φορτίζει τη μπαταρία με usb και βγαίνει σε διαφορες χωρητικότητες. Το έχεις μαζί σου και όποτε σου τελειώσει η μπαταρία το συνδεεις στο κινητο και στην φορτίζει. Δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται τώρα. Είμαι και στη δουλειά και εχω ξυπνήσει απο τις 5 παρα ο καημένος :)

Εννοείς ένα power bank.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ένα power bank.

Α γεια σου!!! Ναι αυτό εννοούσα και έκανα λάθος πριν. Ένα καλό power bank λοιπόν έχει κανένας να μου προτείνει;

Άκουσα καλά λόγια από φίλο μου για αυτά : http://romoss.gr/

Edited by dimitrisdsg7

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Α γεια σου!!! Ναι αυτό εννοούσα και έκανα λάθος πριν. Ένα καλό power bank λοιπόν έχει κανένας να μου προτείνει;

Άκουσα καλά λόγια από φίλο μου για αυτά : http://romoss.gr/

Προσωπικά πιστεύω πιο πολύ αξίζει η μπαταρια για να μην φθειρεις το καπάκι του usb. Με δύο μπαταρίες βγάζεις κοντά στις 10 ώρες οθόνη άρα για μια μέρα είσαι πένα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πιο πολύ αξίζει η μπαταρια για να μην φθειρεις το καπάκι του usb. Με δύο μπαταρίες βγάζεις κοντά στις 10 ώρες οθόνη άρα για μια μέρα είσαι πένα

Με μπαταρία όμως πρέπει να κλείσεις το κινητό να βγάλεις το καπάκι να την αλλάξεις να το ξανακλεισεις το καπάκι να ανοίξεις το κινητό. :) ολόκληρη διαδικασία. Το καπάκι του usb αν το χαλάσεις σιγά παίρνεις με 1ε από το ebay και το αλλάζεις μόνος 1 βίδα ξεβιδώνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία όμως πρέπει να κλείσεις το κινητό να βγάλεις το καπάκι να την αλλάξεις να το ξανακλεισεις το καπάκι να ανοίξεις το κινητό. :) ολόκληρη διαδικασία. Το καπάκι του usb αν το χαλάσεις σιγά παίρνεις με 1ε από το ebay και το αλλάζεις μόνος 1 βίδα ξεβιδώνεις ;)

Τι να πω εγώ πάντως με 10 ωρες μπαταρία έχω βρει την υγεία μου, αν δεν βαριέσαι να κουβαλάς αυτό το κτήνος μαζί για το usb, τότε παρτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εγώ πάντως με 10 ωρες μπαταρία έχω βρει την υγεία μου, αν δεν βαριέσαι να κουβαλάς αυτό το κτήνος μαζί για το usb, τότε παρτο ;)

Αυτό είναι το καλό της μπαταρίας πάντως. Όπως βολεύεται ο καθένας :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια μπαταρια που εχει δοκιμασει,κραταει παραπανω απο την original, να μην αλλαζει το μεγεθος του κινητου και να ειναι περιπου στα 15 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια μπαταρια που εχει δοκιμασει,κραταει παραπανω απο την original, να μην αλλαζει το μεγεθος του κινητου και να ειναι περιπου στα 15 ευρω?

Θαυματα δεν γίνονται.. Δεν υπάρχει αυτο που θες 100% ψαγμενο οσο δε φαντάζεσαι. Μπαταρια ιδιου μεγέθους ισον ιδια ή μικρότερης χωρητικότητας, οτι και αν γραφει.. Μονο ελαφρώς μεγαλύτερη σε μμέγεθος 3500 ma. Και αμα θες να διατηρήσεις με θηκη ιδιο το μέγεθος μόνο με πατεντες σαν αυτη που έχω κανει στο παρελθόν και εγω γράψει εδω αν ψαξεις προηγ ποστ..

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δύο αυτές θήκες; Με ενδιαφέρουν δύο πράγματα βασικά (μιας και καταλαβαίνω οτι προσφέρουν παρόμοια επίπεδα προστασίας) :

- Πόσο όγκο δίνουν στη συσκευή περίπου

- Πόσο εύκολο και βολικό είναι το συνεχές βάλε-βγάλε.

 

Ευχαριστώ

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δύο αυτές θήκες; Με ενδιαφέρουν δύο πράγματα βασικά (μιας και καταλαβαίνω οτι προσφέρουν παρόμοια επίπεδα προστασίας) :

- Πόσο όγκο δίνουν στη συσκευή περίπου

- Πόσο εύκολο και βολικό είναι το συνεχές βάλε-βγάλε.

 

Ευχαριστώ

Τις θήκες όμως δεν ανέβασες :P

Link to comment
Share on other sites

Τις θήκες όμως δεν ανέβασες :P

 

Τις έβαλα στον τίτλο του μηνύματός μου, αλλά ίσως να μη φαίνεται για κάποιον λόγο. Πρόκειται λοιπόν για την Spigen Neo-Hybrid και την Speck Candyshell (Grip)

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Τις έβαλα στον τίτλο του μηνύματός μου, αλλά ίσως να μη φαίνεται για κάποιον λόγο. Πρόκειται λοιπόν για την Spigen Neo-Hybrid και την Speck Candyshell (Grip)

Ρίξε μια ματιά και στις incipio. Σε όλα μου τα κινητά αυτές είχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους εδω μεσα, σαν νεος κατοχος με την προσφορα απο τον Γερμανο θα ηθελα να με κατευθυνετε σε κανα δυο επιλογες και απο που μπορω να τα προμηθευτω με λινκ (δεν εχω προβλημα αν ειναι και αγορα εκτος Ελλαδος) για θηκη προστασιας και καρτα μνημης για το κινητο.

Οσον αφορα για θηκη, σαν αμεση αγορα πηρα την http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s5-sgp-slim-armor-metal-slate-sgp10751-mple/prod6120241pp/ απο τα Public , μου προτεινετε καποια αλλη μηπως? Εχω ακουσει καλα λογια για την maverick της uag.

Τωρα για καρτα μνημης, ενδιαφερομαι για 64gb και πανω, τι μου προτεινεται και απο που να την παρω? Ισχυει αυτο που διαβασα οτι πρεπει να ειναι samsung η καρτα μνημης για να μην εχει προβλημα συμβατοτητας με το κινητο? Το class 10ειναι το μονο που πρεπει να κοιταξω?Υπαρχει διαφορα αναμεσα σε Samsung microSDXC 64GB Class 10 UHS-1 Evo with Adapter και Samsung microSDXC 64GB Class 10 Evo? Καποιο λινκ αγορας θα βοηθουσε στη περιπτωση μου.

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις έβαλα στον τίτλο του μηνύματός μου, αλλά ίσως να μη φαίνεται για κάποιον λόγο. Πρόκειται λοιπόν για την Spigen Neo-Hybrid και την Speck Candyshell (Grip)

 

Τις συγκεκριμενες θηκες απο το επισημο σαιτ τα στελνει Ελλαδα αλλα με επιπλεον χρεωση 15ευρω!!! Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να τις προμηθευτουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Κάποιο καλό και οικονομικό αν γινεται tempered glass;;;; ebay/amazon οπουδηποτε...
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Κάποιο καλό και οικονομικό αν γινεται tempered glass;;;; ebay/amazon οπουδηποτε...

Γιατι ebay/amazon? Κάποιο απο αυτά δεν κάνει?

https://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=galaxy+s5+tempered+glass

 

Για ολα τα βαλάντια!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...