Jump to content

[Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το βίντεο δηλαδή βγαίνει από μέτρια κάμερα;

Όπως δεν πρέπει να γενικεύουν όσοι δεν έχουν πρόβλημα ,έτσι δεν πρέπει να γενικεύουν και όσοι έχουν πρόβλημα.

 

το βιντεο το τραβηξες με φλας? εγω πριν 3 μερες τραβηξα τις μικρες που ειχαν παει με το παππου τους να αρμεξουν και στο σταβλο το βραδυ ειχε σκοταδι. τραβηξα βιντεο με φλας και ηταν πολυ καθαρο το βιντεο. σαν το δικο σου.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το βιντεο το τραβηξες με φλας? εγω πριν 3 μερες τραβηξα τις μικρες που ειχαν παει με το παππου τους να αρμεξουν και στο σταβλο το βραδυ ειχε σκοταδι. τραβηξα βιντεο με φλας και ηταν πολυ καθαρο το βιντεο. σαν το δικο σου.

¨Οχι ,καθόλου φλας.Ήταν ημίφως .Άλλωστε ήμουν μακρυά Μάλιστα όταν το βλέπω στον υπολογιστή ή στην τηλεόραση είναι πιο φωτεινό απότι στην πραγματικότητα.

 

Επίσης τον τελευταιο καιρό έχω τραβήξει άπειρα βίντεο σε χαμηλό φωτισμό,από μια παράσταση φίλων .Έχω πάθει πλάκα .Συγκρίσιμα με μια ακριβή full hd βιντεοκάμερα φίλου μου.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης τον τελευταιο καιρό έχω τραβήξει άπειρα βίντεο σε χαμηλό φωτισμό,από μια παράσταση φίλων .Έχω πάθει πλάκα .Συγκρίσιμα με μια ακριβή full hd βιντεοκάμερα φίλου μου.

+1 τα βιντεο που βγαζει σε εσωτερικους χωρους με απλο φωτισμο δωματιου η και με πιο χαμηλο φωτισμο ειναι πραγματι φοβερα (για φως ημερας δεν το συζητω καν :) )
Link to comment
Share on other sites

το βίντεο το βραδινό ελπίζω να φαίνεται καλά. είναι με φλας σε σκοτεινό μέρος.

https://www.dropbox.com/s/pbqbh20te2bgsoz/20140424_221730.mp4

Link to comment
Share on other sites

το βίντεο το βραδινό ελπίζω να φαίνεται καλά. είναι με φλας σε σκοτεινό μέρος.

https://www.dropbox.com/s/pbqbh20te2bgsoz/20140424_221730.mp4

 

Χαλασμενο ειναι και το δικο σου :lol: :lol:

Πολυ ωραιο βιντεο!!!

Link to comment
Share on other sites

το βίντεο το βραδινό ελπίζω να φαίνεται καλά. είναι με φλας σε σκοτεινό μέρος.

https://www.dropbox.com/s/pbqbh20te2bgsoz/20140424_221730.mp4

 

Εγώ δεν πείθομαι .Θέλω ένα βίντεο που να έχεις κινηματογραφήσει σε φωτισμό 2 lumens τον Spiderman να πηδάει πάνω από τον Joker ο οποίος κινείται στην αντίθετη κατεύθυνση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πείθομαι .Θέλω ένα βίντεο που να έχεις κινηματογραφήσει σε φωτισμό 2 lumens τον Spiderman να πηδάει πάνω από τον Joker ο οποίος κινείται στην αντίθετη κατεύθυνση.

 

Ετσι, ετσι :lol: :lol:

 

 

 

 

 

αρα ειναι ενταξει η καμερα μου.

Μια χαρα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πείθομαι .Θέλω ένα βίντεο που να έχεις κινηματογραφήσει σε φωτισμό 2 lumens τον Spiderman να πηδάει πάνω από τον Joker ο οποίος κινείται στην αντίθετη κατεύθυνση.

 

Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιοι ειρωνεύονται αυτούς που έχουν πρόβλημα ενώ οι ίδιοι δεν έχουν (ευτυχώς).

δηλαδή επειδή εσύ πιθανότατα να μην έχεις πρόβλημα με την κάμερα σου πρέπει να μην δέχεσαι το πρόβλημα των άλλων ? σωστά ?

είναι τόσα άτομα εδώ που παραπονιούνται για θόρυβο στην κάμερα και τόσα άλλα ....

ή είναι όλοι τους χαζοί και δεν ξέρουν τι τους γίνεται (ανάμεσα σε αυτούς και εγώ) ή απλά ... άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα τις κουκουβάγιας ...

 

θα ήθελα πολύ όμως σε αντίστοιχο πρόβλημα δικό σου να γράψεις στο φόρουμ και να σε χλευάζουν όλοι όσοι ΔΕΝ έχουν το ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα ...

ίσως έτσι μερικοί σταματήσουν τα ανούσια ποστ.

 

επίσης μια ματιά στην υπογραφή μου δεν θα έβλαπτε .... ταιριάζει γάντι ...

φιλικά πάντα.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιοι ειρωνεύονται αυτούς που έχουν πρόβλημα ενώ οι ίδιοι δεν έχουν (ευτυχώς).

δηλαδή επειδή εσύ πιθανότατα να μην έχεις πρόβλημα με την κάμερα σου πρέπει να μην δέχεσαι το πρόβλημα των άλλων ? σωστά ?

είναι τόσα άτομα εδώ που παραπονιούνται για θόρυβο στην κάμερα και τόσα άλλα ....

ή είναι όλοι τους χαζοί και δεν ξέρουν τι τους γίνεται (ανάμεσα σε αυτούς και εγώ) ή απλά ... άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα τις κουκουβάγιας ...

 

θα ήθελα πολύ όμως σε αντίστοιχο πρόβλημα δικό σου να γράψεις στο φόρουμ και να σε χλευάζουν όλοι όσοι ΔΕΝ έχουν το ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρόβλημα ...

ίσως έτσι μερικοί σταματήσουν τα ανούσια ποστ.

 

επίσης μια ματιά στην υπογραφή μου δεν θα έβλαπτε .... ταιριάζει γάντι ...

φιλικά πάντα.

Όντως ήταν ειρωνικό όχι προς άτομα όπως είδες αλλά προς συμπεριφορές .Δεν καταλαβαίνω γιατί θίχτηκες.

Εγώ πιστεύω όσους έχουν πρόβλημα ,και πρότεινα σέρβις - γιατί όχι άλλωστε -

Οι άλλοι δεν πιστεύουν ότι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα και ζητάνε και μια φωτο στο φως και μια στο ημίφως και μια στο μπαλκόνι και μια στο σαλόνι και μια στην τουαλέτα και μια στη ντουλάπα και μια στη μπανιέρα.και γενικεύουν κιόλας ενώ έχουν δει τόσα δείγματα και επιμένουν ότι η κάμερα του Νοτε είναι για πέταμα όσες φωτογραφίες και βίντεο και να δώσουμε.

P.S

Η φιλική σου υπόδειξη είναι αντίθετα προσωπική και προσβλητική προς εμένα .

Τέλος πάντων η ειρωνία δεν απευθυνόταν προς τα εσένα ,απορώ γιατί θίχτηκες.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς που υποτίθεται οτι έχουμε πρόβλημα στην κάμερα τι κάνουμε; Πάμε στο service και λέμε οτι δεν βγάζει καλές φωτό και θελουμε αλλαγμα κάμερας; Λογικά θα σε βγάλουν τρελό εκει και θα σου πούνε μα έτσι βγάζει. Το έχει επιχειρήσει κανείς και του έχουν αλλάξει κάμερα αισθητήρα ή οτιδήποτε άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πάει κάποιος στο servis και να τους το πει??Με το να το κανουμε απλα θεμα εδω μεσα δεν γινεται τιποτα.Καποιοι φιλοι απο εδω μεσα που συζηταμε στα prive και οι οποίοι είχαν συσκευές από τις πρώτες, όταν για κάποιους λόγους τις άλλαξαν και πήραν μεταγενέστερης κατασκευής, διαπίστωσαν ότι η κάμερα τους ήταν σαφώς καλύτερη από την προηγούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ήταν ειρωνικό όχι προς άτομα όπως είδες αλλά προς συμπεριφορές .Δεν καταλαβαίνω γιατί θίχτηκες.

Εγώ πιστεύω όσους έχουν πρόβλημα ,και πρότεινα σέρβις - γιατί όχι άλλωστε -

Οι άλλοι δεν πιστεύουν ότι κάποιοι δεν έχουν πρόβλημα και ζητάνε και μια φωτο στο φως και μια στο ημίφως και μια στο μπαλκόνι και μια στο σαλόνι και μια στην τουαλέτα και μια στη ντουλάπα και μια στη μπανιέρα.και γενικεύουν κιόλας ενώ έχουν δει τόσα δείγματα και επιμένουν ότι η κάμερα του Νοτε είναι για πέταμα όσες φωτογραφίες και βίντεο και να δώσουμε.

P.S

Η φιλική σου υπόδειξη είναι αντίθετα προσωπική και προσβλητική προς εμένα .

Τέλος πάντων η ειρωνία δεν απευθυνόταν προς τα εσένα ,απορώ γιατί θίχτηκες.

 

Θεωρω οτι οποιος διαβαζει καταλαβαινει. Δεν εχω να γραψω κατι περισσοτερο.

Σκεψου ομως οτι για να πας σε σερβις πρεπει να εισαι 100% σιγουρος για το οποιο προβλημα ωστε να μην σε βγαλουν τρελο. Και αυτο γινεται μονο με το να συγκρινεις την συσκευη σου με καποια αλλη.

Στην τελικη κανενας δεν υποχρεωσε κανεναν με το ζορι να ανεβασει φωτο προς συγκριση.

Το θεμα θεωρειται ληξαν απο εμενα.

Δεν ηταν η προθεση μου να σε προσβαλω προσωπικα αλλά να επισημανω οτι αν καποιος εχει το οποιο προβλημα χρειαζεται περισσοτερο την βοηθεια των αλλων παρα την οποια καζουρα ή ειρωνια.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι το παρών θέμα είναι για τις Φωτογραφίες / Βίντεο με το Galaxy Note 3 και οχι για τα προβλήματα με την κάμερα του Note 3 .

 

To έχετε κουράσει το θέμα ,τόσες σελίδες και σχεδόν καμία φωτογραφία /βίντεο ,μόνο γκρίνια ,γκρίνια.:down:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Άντε να ανεβάσω και εγώ μία φώτο:

 

https://www.dropbox.com/sc/d4kygy5aro8yott/UaiFN84SDq

 

καταπληκτική .Ποια πόλη φαίνεται;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι το παρών θέμα είναι για τις Φωτογραφίες / Βίντεο με το Galaxy Note 3 και οχι για τα προβλήματα με την κάμερα του Note 3 .

 

To έχετε κουράσει το θέμα ,τόσες σελίδες και σχεδόν καμία φωτογραφία /βίντεο ,μόνο γκρίνια ,γκρίνια.:down:

 

Μιχάλη κακώς κάνεις αυτή την υπενθύμιση γιατί το θέμα σύμφωνα με τον Sofos είναι συγκέντρωση από " ... φωτογραφίες και βίντεο που σχετίζονται με την καλή ή ΟΧΙ απόδοση της κάμερας των 13 megapixels που έχει η έκδοση του Galaxy Note 3."

 

Αν είσαι από τους τυχερούς που δεν έχεις λόγο να γκρινίαζεις για την απόδοση της cameras πολύ απλά ανέβασε τη πετυχημένη φώτο σου για να τη δούμε και ανέφερε προέλευση, προορισμό και ημνια κατασκευής του κινητου σου μπάς και καταφέρουμε να φιλτράρουμε τη κατάσταση.

 

Εμείς οι υπόλοιποι, πίστεψέ, με έχουμε λόγο να γκρινιάζουμε.

 

Με καλή πάντα διάθεση

 

Ευχαριστώ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κακώς κάνεις αυτή την υπενθύμιση γιατί το θέμα σύμφωνα με τον Sofos είναι συγκέντρωση από " ... φωτογραφίες και βίντεο που σχετίζονται με την καλή ή ΟΧΙ απόδοση της κάμερας των 13 megapixels που έχει η έκδοση του Galaxy Note 3."

 

Αν είσαι από τους τυχερούς που δεν έχεις λόγο να γκρινίαζεις για την απόδοση της cameras πολύ απλά ανέβασε τη πετυχημένη φώτο σου για να τη δούμε και ανέφερε προέλευση, προορισμό και ημνια κατασκευής του κινητου σου μπάς και καταφέρουμε να φιλτράρουμε τη κατάσταση.

 

Εμείς οι υπόλοιποι, πίστεψέ, με έχουμε λόγο να γκρινιάζουμε.

 

Με καλή πάντα διάθεση

 

Ευχαριστώ.

 

Μα τι ακριβώς συζητάμε ρε παιδιά;;; Το θέμα είναι φωτογραφίες/βίντεο με το Note 3. Οποιος θέλει να κάνει παράπονα ας κάνει, πάντως δεν δημιουργήθηκε γι αυτό τον σκοπό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Πέραμα...:D

 

Κοιτα ρε από μακριά τι ωραίο που είναι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/xr8rex2wmvwgjmm/video%20fot%20skot.3gp

 

Δειτε το video. Κομματακι μεγαλουτσικο σε μεγεθος αλλα οχι σε διαρκεια.

 

Συνθηκες ληψης: φωτισμος δωματιου με λαμπα πυρακτώσεως. Οπως βλεπετε πριν αλλα και μετα απο το recording η προεποσκοπηση ειναι ικανοποιητικα φωτεινη. Κατα τη διαρκεια της εγγραφης σκοτινιαζει απελπιστικα. Τοχετε παρατηρησει και σεις?

 

Και μηπως και παλι ειμαι εκτος θεματος?

 

Ευχαριστω.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Το Πέραμα...:D

 

Σύμφωνα με το info:

 

Made in Korea, Manufacturing Date: 07.02.2014

 

Πως το βλέπουμε αυτό? Από που είναι δηλαδή και πότε κατασκευάστηκε?

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπουμε αυτό? Από που είναι δηλαδή και πότε κατασκευάστηκε?
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ρυθμιση για να βγαζει καθαρες φωτογραφιες οταν δεν ειναι σταθερο το χερι?λιγο να κουνηθει βγαινει χαλια η φωτογραφια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...