Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά σήμερα πρόσεξα το εξής. Ενώ στη stock email εφαρμογή μου ερχόντουσαν κανονικά mail και ειδοποιήσεις στον λογαριασμό μου στο Gmail, σε δυο άλλους που έχω, έναν Live.com και έναν Οutlook.com είχε να μου έρθει email από την πρώτη του μήνα!

 

Δοκίμασα λοιπόν να κάνω ανανέωση, τίποτα. Απεγκατέστησα και τους δύο λογαριασμούς και όταν προσπαθώ να τους ξαναεγκαταστήσω κολλάει στο «Επαλήθευση ρυθμίσεων διακομιστή...» και μετά από λίγο εμφανίζει «Αδυναμία ολοκλήρωσης». Σα να μην επικοινωνεί με τους servers.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω τα δεδομένα της εφαρμογής, τίποτα. Σκέφτηκα μήηηηπως φταίει το VPN που είχα εγκαταστήσει (το είχα περάσει γύρω στην πρώτη του μήνα αλλά δεν χρησιμοποιούσα καθόλου αυτόν τον καιρό), το αφαίρεσα, επανεκκίνηση, πάλι τίποτα.

 

Το Gmail 5.0 από την άλλη συγχρονίζει, στέλνει και λαμβάνει mail κανονικά και στους δύο! Κάτι κόλλησε άσχημα στη stock εφαρμογή φαίνεται...

 

Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω; Αν και θα κρατήσω το Gmail 5.0 τελικά για όλους τους λογαριασμούς μου, απλά έτσι για το μαμώτο :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά σήμερα πρόσεξα το εξής. Ενώ στη stock email εφαρμογή μου ερχόντουσαν κανονικά mail και ειδοποιήσεις στον λογαριασμό μου στο Gmail, σε δυο άλλους που έχω, έναν Live.com και έναν Οutlook.com είχε να μου έρθει email από την πρώτη του μήνα!

 

Δοκίμασα λοιπόν να κάνω ανανέωση, τίποτα. Απεγκατέστησα και τους δύο λογαριασμούς και όταν προσπαθώ να τους ξαναεγκαταστήσω κολλάει στο «Επαλήθευση ρυθμίσεων διακομιστή...» και μετά από λίγο εμφανίζει «Αδυναμία ολοκλήρωσης». Σα να μην επικοινωνεί με τους servers.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω τα δεδομένα της εφαρμογής, τίποτα. Σκέφτηκα μήηηηπως φταίει το VPN που είχα εγκαταστήσει (το είχα περάσει γύρω στην πρώτη του μήνα αλλά δεν χρησιμοποιούσα καθόλου αυτόν τον καιρό), το αφαίρεσα, επανεκκίνηση, πάλι τίποτα.

 

Το Gmail 5.0 από την άλλη συγχρονίζει, στέλνει και λαμβάνει mail κανονικά και στους δύο! Κάτι κόλλησε άσχημα στη stock εφαρμογή φαίνεται...

 

Καμιά ιδέα για το τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω; Αν και θα κρατήσω το Gmail 5.0 τελικά για όλους τους λογαριασμούς μου, απλά έτσι για το μαμώτο :rolleyes:

 

γενικά η εφαρμογή του outlook είναι για τα πανηγύρια.. απεγκατέστησε την εφαρμογή και κάντην ξανά εγκατάσταση μπας και στρώσει.. και εγώ ήθελα να κρατήσω το gmail μόνο αλλά δεν έχει push ειδοποιήσεις για το outlook αλλά μόνο ανανέωση ανά 5 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

γενικά η εφαρμογή του outlook είναι για τα πανηγύρια.. απεγκατέστησε την εφαρμογή και κάντην ξανά εγκατάσταση μπας και στρώσει.. και εγώ ήθελα να κρατήσω το gmail μόνο αλλά δεν έχει push ειδοποιήσεις για το outlook αλλά μόνο ανανέωση ανά 5 λεπτά

 

Δεν εννοώ του outlook αλλά τη stock που έχει το CM11S :P Το νέο Gmail πάντως έχει κανονικά push για το Outlook, δοκιμασμένο σε καμιά δεκαριά δοκιμαστικά mail που έστειλα! :)

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ του outlook αλλά τη stock που έχει το CM11S :P Το νέο Gmail πάντως έχει κανονικά push για το Outlook, δοκιμασμένο σε καμιά δεκαριά δοκιμαστικά mail που έστειλα! :)

 

παράξενο.. πουθενά στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή για push και εμένα ότι μου έρχεται πρώτα σκάει στην εφαρμογή του outlook και μετά από κάποια λεπτά στο gmail

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση στην πρόσθεση νέου λογαριασμού, στο τελευταίο στάδιο, τουλάχιστον στην τελευταία έκδοση του Play Store :)

 

http://i.imgur.com/keQC0WT.png

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση στην πρόσθεση νέου λογαριασμού, στο τελευταίο στάδιο, τουλάχιστον στην τελευταία έκδοση του Play Store :)

 

http://i.imgur.com/keQC0WT.png

 

σε μένα δεν το έχει... :blink: θα το ψάξω πάντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά τα push αργούν στο opo, από τα e-mail που ενώ βγάζει ότι έχω mail δεν έρχεται για κανένα 3λεπτο και, έως το whatsapp που αργούν κάποια δευτερόλεπτα τα μηνύματα σε σχέση με όλους τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ του outlook αλλά τη stock που έχει το CM11S :P Το νέο Gmail πάντως έχει κανονικά push για το Outlook, δοκιμασμένο σε καμιά δεκαριά δοκιμαστικά mail που έστειλα! :)

 

Η στοκ εφαρμογή Mail της CM11s είναι για κλάματα. Πολλά wakelocks και τραγωδία sync. Έβαλα MailWise και βρήκα την υγεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, άρα πάγωμα (για να μην πω πέταμα από Titanium) και διαβάζω για να βρω αντικαταστάτη. Αν τυχόν δεν κρατήσω το gmail :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το zoom in/zoom out σε όλες τις εφαρμογές. Μήπως ξέρει κανείς σε τι οφείλετε ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση για αρχή και πες αν έστρωσε..

 

Da_rudakos σε ευχαριστώ πολύ, δεν περίμενα ότι ήταν τόσο απλό :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; το G3 ήδη βγήκε lollipop! Η μοτορολα άρχισε να δίνει στο moto και μεις πήραμε update για 4.4.4.; αλλάξανε πολυ τα πράγματα και δεν βλέπω να τρέχουν εκεί στη CM! Είπε παλιά ότι θα δώσει μετά από 3 μήνες από όταν βγει αλλά πρέπει να αναθεωρήσει μου φαίνεται. Η HTC ήδη ετοιμάζεται να δώσει 5.0. Βλέπω να παίρνει το g2 πιο γρήγορα από μας :mad:
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι γκρίνιας ρε συνονοματε :-), έχουν ξεκινησει ήδη και "παίζουν μπάλα", λογικά σε Κανά μήνα το πολύ θα "γλυφουμε" :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι γκρίνιας ρε συνονοματε :-), έχουν ξεκινησει ήδη και "παίζουν μπάλα", λογικά σε Κανά μήνα το πολύ θα "γλυφουμε" :-)

 

:lol::lol: αντε να δουμε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πρώην κάτοχος note 3 ήρθα και γω στην παρέα επιτέλους..

Απίστευτο το one όπως το περίμενα.. Ενα θέμα είχα μονο όταν το παρέλαβα δεν είχα 4G μόλις το επελεγα μου χανόταν το σήμα μέχρι που πέρασα αλλη ROM

Επειδή είμαι καινούριος 2 μέρες το έχω ποιά ROM πρότεινε και kernel;

Link to comment
Share on other sites

Slimkat και AK έχουμε αρκετοί σεταρει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Thanks Taliban δοκιμαζω

Ερώτηση εγώ έχω το 16Gb

Έχει άλλο kernel και rom για16 άλλο για 64; γιατί δεν βλέπω να το αναφέρει κάπου;

Edited by kaeser
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι και για τις δύο εκδόσεις.

Πρόσεξε μόνο ποιον kernel θα φλασαρεις, Όχι αυτόν που είναι για cm

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιο προγραμμα πλοηγησης (χωρις συνδεση με data) αξιζει? επισης ποιος launcher ειναι "ελαφρυς" και συναμα καλος? θα ηθελα να κανω μια αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι και για τις δύο εκδόσεις.

Πρόσεξε μόνο ποιον kernel θα φλασαρεις, Όχι αυτόν που είναι για cm

 

Sorry που κουραζω αλλά στο xda έχει 2-3 με το όνομα slim ποιά είναι η (αυθεντική);

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...