Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά Μήτσο αυτή τώρα δεν είναι απάντηση, παίζει να είναι και το 1ο android που βλέπω να το φορτίζεις κλειστό και να μην υπάρχει ένδειξη ότι φορτίζει

 

Μήπως συμπεριλάβουν αυτή την ένδειξη σε επόμενο update ? και εμένα εντύπωση μου κάνει .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντωνη (asot) τελικα σε βολεψε το μεγεθος ?

Ολα ειναι θέμα συνήθειας (μέχρι ενος ορίου φυσικά)

Εφόσον έχω τσαντάκι που το κουβαλάω, δεν είχα - σοβαρό - θέμα, συνήθισα...

Τώρα, περιμένω και ένα fitbag for "protection"

 

Τωρα που και η Apple έβγαλε το 6plus (5.5" με ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ μέγεθος), δικαιολογήθηκε "πλήρως" το μέγεθος!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά Μήτσο αυτή τώρα δεν είναι απάντηση, παίζει να είναι και το 1ο android που βλέπω να το φορτίζεις κλειστό και να μην υπάρχει ένδειξη ότι φορτίζει

Μορε ναι δεν αντιλέγω :p , θα έπρεπε να υπήρχε ειδοποίηση. Επίσης κάτι θυμάμαι ότι μου έδειχνε μια ένδειξη στην οθόνη. Θα Το εξακριβώσω σήμερα . Απλά δεν το κλείνω ποτέ εγώ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ μεχρι τωρα μου εδειχνε πατώντας το power button ποσο έχει φορτίσει. Ξαφνικά στην τελευταία φορτιση μου δειχνει το logo 1+ και δεν γίνεται τιποτα. Κάτι εκατσε προφανώς απο themes ή καποια εφαρμογή και εφαγε φλασια και εξαφανιστηκε. Αλλά δεν επρεπε να ειναι ετσι.Όπως και τα gestures ενώ είναι οκ , κάνω καποια εφαρμογή εγκατάσταση ή καποια αλλαγή και σταματάνε να δουελυουν σωστά. Και μετά κάνοντας καποια αλλη αλλαγη "φτιάχνουν" . Γιαυτο λέω ότι η ρομ δεν είναι τοσο σταθερη ακόμα.Μακάρι να την βελτιώσουν στην επομενη έκδοση.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, περιμένω και ένα fitbag for "protection"

 

Ωραίος :) Θα την καταευχαριστηθείς, είναι υπέροχη! Έχω βρει και κολπάκι να βγαίνει αμέσως, εαν δυσκολευτείς, σφύρα :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ......άλλα δεν ξέρω σε ποια ενότητα να το γράψω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει..απλά κάλεσα πίσω σε μια αναπάντητη χωρίς να προσέξω (γιατί ώσπου να έρθει το ONEPLUS έχω ένα κιν. ότι να ναι ..) στο 359897061611 και απάντησε μια αλλοδαπή, ξέρει κανένας πόσο θα έρθει η χρεώσει ? 5-6 δευτερόλεπτα μίλησε και το έκλεισα μέχρι να καταλάβω δηλ.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ......άλλα δεν ξέρω σε ποια ενότητα να το γράψω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει..απλά κάλεσα πίσω σε μια αναπάντητη χωρίς να προσέξω (γιατί ώσπου να έρθει το ONEPLUS έχω ένα κιν. ότι να ναι ..) στο 359897061611 και απάντησε μια αλλοδαπή, ξέρει κανένας πόσο θα έρθει η χρεώσει ? 5-6 δευτερόλεπτα μίλησε και το έκλεισα μέχρι να καταλάβω δηλ.

 

Αν γκουγκλάρεις το νούμερο ανάμεσα στα αποτελέσματα βγάζει κι αυτό:

http://thessbomb.blogspot.gr/2013/11/blog-post_1301.html

Link to comment
Share on other sites

Καλά Μήτσο αυτή τώρα δεν είναι απάντηση, παίζει να είναι και το 1ο android που βλέπω να το φορτίζεις κλειστό και να μην υπάρχει ένδειξη ότι φορτίζει

 

2ο τουλάχιστον, Nexus 10 το ίδιο :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λύση στο παρακάτω πρόβλημα.Όταν στέλνω σμς και βάζω δύο ή περισσότερος παραλήπτες Τότε από σμς το στέλνει σαν MMS.Δεν μπορώ να στείλω σμς έτσι.Κάνω κάτι λάθος ή είναι πρόβλημα του λειτουργικού;;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω λύση στο παρακάτω πρόβλημα.Όταν στέλνω σμς και βάζω δύο ή περισσότερος παραλήπτες Τότε από σμς το στέλνει σαν MMS.Δεν μπορώ να στείλω σμς έτσι.Κάνω κάτι λάθος ή είναι πρόβλημα του λειτουργικού;;

Ξετίκαρε αυτό απο τις ρυθμίσεις μηνυμάτων [ATTACH]50544[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αν γκουγκλάρεις το νούμερο ανάμεσα στα αποτελέσματα βγάζει κι αυτό:

http://thessbomb.blogspot.gr/2013/11/blog-post_1301.html

 

thanks ! αλλά χρεώσει δεν λέει κάποιος στα σχόλια τα διάβασα θα περιμένουμε ελπίζω να μην είναι κάνα 50Ε

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν βγάζεις φωτογραφία με το κινητό στο πλάι ότι παίρνει ευρύτερο κάθετο πεδίο (πάνω-κάτω) από αυτό που σου δείχνει στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν βγάζεις φωτογραφία με το κινητό στο πλάι ότι παίρνει ευρύτερο κάθετο πεδίο (πάνω-κάτω) από αυτό που σου δείχνει στην οθόνη;

 

Μήπως το έχεις ρυθμίσει σε 4:3 (στο μέγιστο, 13mp δηλαδή) ενώ ο viewfinder είναι στα 16:9;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια δωρεάν εφαρμογή GPS ?
NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις ρυθμίσει σε 4:3 (στο μέγιστο, 13mp δηλαδή) ενώ ο viewfinder είναι στα 16:9;

 

Πιθανώς, για βοήθα λίγο με μια αναλυτική εξήγηση και τι ρυθμίσεις παίζουν και ποιες οι διαφορές αν μπορείς. :)

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως συνδέουμε τις επαφες facebook με τις επαφες του κινητού ώστε να εμφανίζονται οι φωτο στις επαφες μας;; Το εκανα στα προηγούμενα κινητά μου αλλά εδώ δεν μπορω.το έχει κανει κανεις;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς, για βοήθα λίγο με μια αναλυτική εξήγηση και τι ρυθμίσεις παίζουν και ποιες οι διαφορές αν μπορείς. :)

 

 

 

Δεν έχω τη συσκευή, οπότε ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. Από όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ τους για την κάμερα συμβαίνει το εξής. Δες και το παρακάτω σχεδιάγραμμα (στα γρήγορα το έφτιαξα, not in true ratio):

 

http://i.imgur.com/czRWhtj.png

 

Όταν διαλέγεις τη μεγαλύτερη ανάλυση, στα 13mp η εικόνα βγαίνει σε αναλογία 4:3 (πράσινο). Επειδή όμως στο viewfinder, στην προεπισκόπηση δηλαδή της κάμερας σου δείχνει την εικόνα σε 16:9 (κόκκινο), πάντα τραβάει λίγο παραπάνω από όσα βλέπεις εσύ.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να έχεις προεπισκόπηση σε αναλογία 4:3 ή αν το θέμα έχει διορθωθεί στα nightlies, οπότε ι μοναδικός τρόπος να τραβάς ακριβώς ό,τι βλέπεις και όχι κάτι παραπάνω είναι να κατεβάσεις την ποιότητα της εικόνας στα 9.κάτι megapixel.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή, οπότε ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος. Από όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ τους για την κάμερα συμβαίνει το εξής. Δες και το παρακάτω σχεδιάγραμμα (στα γρήγορα το έφτιαξα, not in true ratio):

 

http://i.imgur.com/czRWhtj.png

 

Όταν διαλέγεις τη μεγαλύτερη ανάλυση, στα 13mp η εικόνα βγαίνει σε αναλογία 4:3 (πράσινο). Επειδή όμως στο viewfinder, στην προεπισκόπηση δηλαδή της κάμερας σου δείχνει την εικόνα σε 16:9 (κόκκινο), πάντα τραβάει λίγο παραπάνω από όσα βλέπεις εσύ.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να έχεις προεπισκόπηση σε αναλογία 4:3 ή αν το θέμα έχει διορθωθεί στα nightlies, οπότε ι μοναδικός τρόπος να τραβάς ακριβώς ό,τι βλέπεις και όχι κάτι παραπάνω είναι να κατεβάσεις την ποιότητα της εικόνας στα 9.κάτι megapixel.

 

Σιγά το δύσκολο...

 

http://i.imgur.com/IFtdsZ9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως συνδέουμε τις επαφες facebook με τις επαφες του κινητού ώστε να εμφανίζονται οι φωτο στις επαφες μας;; Το εκανα στα προηγούμενα κινητά μου αλλά εδώ δεν μπορω.το έχει κανει κανεις;;

 

Εγώ το κάνω σε όλα μου τα κινητά με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.weednet.contactssync&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως συνδέουμε τις επαφες facebook με τις επαφες του κινητού ώστε να εμφανίζονται οι φωτο στις επαφες μας;; Το εκανα στα προηγούμενα κινητά μου αλλά εδώ δεν μπορω.το έχει κανει κανεις;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.syncme.syncmeapp

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ akpe και mindtrapper. Αλλά το κινητό παίρνει "περισσότερη εικόνα" προς τα πάνω και κάτω, γεγονός που δε δικαιολογείται με το σωστών αναλογιών σχέδιο του mindtrapper. Επίσης για μεταφορά των φωτογραφιών σε εκτύπωση τι παίζει; Ποια είναι δηλαδή η βέλτιστη ανάλυση για την εκτύπωση, δηλαδή για να τυπώνεις ότι βλέπεις και να μην κόβονται στοιχεία;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά (νομίζω) άλλο η αναλογία της εικόνας και άλλο το μέγεθος της. Σχεδίασα επίτηδες το δικό μου σχεδιάγραμμα με αυτόν τον τρόπο αφού στην περίπτωση του OPO (και άλλων συσκευών από τα λίγα που έχω δει σε κάμερες) η μεγαλύτερη εικόνα (13mp) είναι σε 4:3 και η μικρότερη σε 16:9 (9mp?). Ο σένσορας της κάμερας είναι 4:3 οπότε όταν τραβάς σε 16:9 απλά κόβει μια λωρίδα πάνω και κάτω (ρίχνοντας έτσι τα pixel), right? Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου αν γίνεται να παίρνει φωτογραφία ακριβώς αυτό που βλέπω και το ίδιο να ταιριάζει σε εκτύπωση. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κάνω σε όλα μου τα κινητά με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.weednet.contactssync&hl=el

 

 

Σας ευχαριστώ. θα το δοκιμασω αργοτερα ελπίζω να κάνει δουλειά.

Γιατί όταν τραβάω φώτο με την μπροστά κάμερα μου την εμφανίζει σαν να την πήρα από άλλη γωνία ?? Δηλ. "τραβάω" από την δεξιά πλευρά και στο αλμπουμ μου εμφανίζει αντίθετη γωνία. Γίνεται να δείχνει έτσι όπως "πήρα" την φώτο ???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου αν γίνεται να παίρνει φωτογραφία ακριβώς αυτό που βλέπω και το ίδιο να ταιριάζει σε εκτύπωση. :wacko:

 

Κοίτα θα σου πω τι γίνεται με τα μεγέθη μιας και γνωρίζω απο πρώτο χέρι αφού έχω εκτυπωτήρια φωτογραφίας .

Αν επιλέξεις μέγεθος 16:9 τότε λες στο εκτυπωτήριο να σου της εκτυπώσει σε πανοραμικό μέγεθος 10χ18.

Αν επιλέξεις μέγεθος 4:3 τότε λες στο εκτυπωτήριο να σου της εκτυπώσει σε μέγεθος 11χ15 η 13χ18 η 15χ21 η 20χ25 κ.λ.π

Αν δε πείς τίποτα θα πάρεις εκτύπωση στο κλασσικό μέγεθος το οποίο είναι 10χ15 και θα γίνει crop αναγκαστικά .

Αν υπήρχε 3:2 επιλογή θα ήταν η καλύτερη λύση αφού αυτό το φορμά είναι πλέων default στα εκτυπωτήρια .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...