Jump to content

Κοινωνικο μερισμα (500€)


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν πατας εκτυπωση???Ωχ,εμενα λεει ακομα ενδεικτκικο αποτελεσμα:Αποδοχη-ποσο: €500.00...Γιατι αραγε??

 

ποτε εκανες την αιτηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποτε εκανες την αιτηση?

 

Τη πρωτη μερα!!!17/4...!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τη πρωτη μερα!!!17/4...!!!

 

δεν ξερω. και εγω την πρωτη μερα την εκανα και σημερα μου εβγαλε προς πληρωμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρις να φανω ρατσιστης.. Το 70% αυτων που κανουν αιτηση και καλυπτουν τις προυποθεσεις ειναι αλλοδαποί που μπορεί και να χρωστανε πολλα στο δημοσιο ή αλλού .. Ερχονται απλα να κανουν αιτηση για τα 500 ευρω... Και το χανουν καποιοι ανεργοι και οικογενειες που το εχουν πραγματικα αναγκη γιατί μπορει να τους πιανει τεκμηριο πχ.. Ειναι αρκετα άδικο νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρις να φανω ρατσιστης.. Το 70% αυτων που κανουν αιτηση και καλυπτουν τις προυποθεσεις ειναι αλλοδαποί που μπορεί και να χρωστανε πολλα στο δημοσιο ή αλλού .. Ερχονται απλα να κανουν αιτηση για τα 500 ευρω... Και το χανουν καποιοι ανεργοι και οικογενειες που το εχουν πραγματικα αναγκη γιατί μπορει να τους πιανει τεκμηριο πχ.. Ειναι αρκετα άδικο νομίζω.

 

αν το δικαιουσε με τα τραγικα κριτηρια που εβαλαν το παιρνεις. δεν σουβπαιρνει καποιοςωτην σειρα. το δικαιουσε το παιρνεις δεν το δικαιουσε δεν το παιρνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρις να φανω ρατσιστης.. Το 70% αυτων που κανουν αιτηση και καλυπτουν τις προυποθεσεις ειναι αλλοδαποί που μπορεί και να χρωστανε πολλα στο δημοσιο ή αλλού .. Ερχονται απλα να κανουν αιτηση για τα 500 ευρω... Και το χανουν καποιοι ανεργοι και οικογενειες που το εχουν πραγματικα αναγκη γιατί μπορει να τους πιανει τεκμηριο πχ.. Ειναι αρκετα άδικο νομίζω.

 

αν το δικαιουσε με τα τραγικα κριτηρια που εβαλαν το παιρνεις. δεν σουβπαιρνει καποιοςωτην σειρα. το δικαιουσε το παιρνεις δεν το δικαιουσε δεν το παιρνεις

 

Γινονται πολλες αδικιες παντως...Με κορυφαια αυτη των φιλοξενουμενων!!!!!!!!!!Ο αλλος γυριζει στο σπιτι των γωνιων του γιατι εχασε τη δουλεια του πχ.η εστω δουλευει με 5.500-6.000 το χρονο part time και δε το δικαιουτε!!!Και οπως εχει 1000ειπωθει,αυτο το κανανε εκ του πονηρου,για να γλυτωσουν λεφτα,γιατι η πλειοψηφια ανηκει σ αυτη τη κατηγορια...!!!Αληθεια pexths δε μου ειπες,βρηκες την αιτηση και πατησες εκτυπωση και ειδες το"ΠΛΗΡΩΜΗ"???

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γινονται πολλες αδικιες παντως...Με κορυφαια αυτη των φιλοξενουμενων!!!!!!!!!!Ο αλλος γυριζει στο σπιτι των γωνιων του γιατι εχασε τη δουλεια του πχ.η εστω δουλευει με 5.500-6.000 το χρονο part time και δε το δικαιουτε!!!Και οπως εχει 1000ειπωθει,αυτο το κανανε εκ του πονηρου,για να γλυτωσουν λεφτα,γιατι η πλειοψηφια ανηκει σ αυτη τη κατηγορια...!!!

 

οπως εγραψα παραπανω τα κριτηρια ειναι τραγικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα παραπανω τα κριτηρια ειναι τραγικα

 

Πες μου σε παρακαλω,γιατι μαλλον ειδες την απαντηση μου πριν τη διωρθωσω!!Βρηκες την αιτηση και πατησες εκτυπωση και ειδες το"ΠΛΗΡΩΜΗ"?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλω,γιατι μαλλον ειδες την απαντηση μου πριν τη διωρθωσω!!Βρηκες την αιτηση και πατησες εκτυπωση και ειδες το"ΠΛΗΡΩΜΗ"?

 

ακριβως. διαβαζω στην σελιδα του θεοχαρη στο φεισμπουκ οτι ειναι πολυς κοσμος που γραφει ακομα ενδεικτικο αποτελεσμα. τους απαντησε οτι κανουν ακομα ελεγχους και διασταυρωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το δικαιουσε με τα τραγικα κριτηρια που εβαλαν το παιρνεις. δεν σουβπαιρνει καποιοςωτην σειρα. το δικαιουσε το παιρνεις δεν το δικαιουσε δεν το παιρνεις

 

Σου παιρνει τη σειρά... Γιατί αν σκεφτείς .. Διεθεταν ενα Χ ποσό και το μοίρασαν με κάποια κριτήρια.. Δεν ειναι απεριοριστα τα χρηματα που χρηματοδοτειται το μερισμα ..έτσι είπαν ότι έχουμε πχ 2δις και θελουμε να δωσουμε 500 ευρώ ανά άτομο.. Οποτε βάζοντας αυτα τα κριτηρια θα το δωσουν σε συγκεκριμενο αριθμο.. Αν ειχαμε λιγοτερο φτωχους ή απέκλειαν αλλοδαπους με κριτηρια (όπως γινεται στο οικογενειακό Α21) το κριτηριο εισοδηματος αυτοματως θα ανεβαινε κι άλλο..

 

 

Ειναι οπως οι πανελληνιες . Οι βάσεις διαμρφώνονται με βαση το πόσους θέλει να πάρει το καθε πανεπιστημιο και τους βαθμους των υποψηφίων και τα μηχανογραφικα φυσικα.. Αντί να ανακοινωνουν κατευθειαν ονόματα , λενε ότι όσοι έγραψαν απο 18,1 και πάνω πχ θα μπουν πολυτεχνειο ενώ ξέρουν απο πριν τον αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Σου παιρνει τη σειρά... Γιατί αν σκεφτείς .. Διεθεταν ενα Χ ποσό και το μοίρασαν με κάποια κριτήρια.. Δεν ειναι απεριοριστα τα χρηματα που χρηματοδοτειται το μερισμα ..έτσι είπαν ότι έχουμε πχ 2δις και θελουμε να δωσουμε 500 ευρώ ανά άτομο.. Οποτε βάζοντας αυτα τα κριτηρια θα το δωσουν σε συγκεκριμενο αριθμο.. Αν ειχαμε λιγοτερο φτωχους ή απέκλειαν αλλοδαπους με κριτηρια (όπως γινεται στο οικογενειακό Α21) το κριτηριο εισοδηματος αυτοματως θα ανεβαινε κι άλλο..

 

 

Ειναι οπως οι πανελληνιες . Οι βάσεις διαμρφώνονται με βαση το πόσους θέλει να πάρει το καθε πανεπιστημιο και τους βαθμους των υποψηφίων και τα μηχανογραφικα φυσικα.. Αντί να ανακοινωνουν κατευθειαν ονόματα , λενε ότι όσοι έγραψαν απο 18,1 και πάνω πχ θα μπουν πολυτεχνειο ενώ ξέρουν απο πριν τον αριθμο.

 

κανεις λαθος μην επιμενεις. αν σου επαιρναν την σειρα δεν θα εμενε αδιαθετο καποιο ποσο με αποτελεσμα να επαναπροσδιορισουν τα κριτηρια. οποιος το δικαιουτε το παιρνει. αν το επαιρναν ολοι οι μεταναστες δεν θα γινοντουσαν δεκτες μια στις τρεις αιτησεις. θα γινοταν δεκτες το 80%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπήκανε σήμερα! Με αιτιολογία μισθοδοσία!!!

 

Πήγες δηλαδή στην κάρτα σου και είδες κανονικά 500 ευρώπουλα μέσα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγες δηλαδή στην κάρτα σου και είδες κανονικά 500 ευρώπουλα μέσα;

 

https://www.dropbox.com/s/fke7s42q9k4xvox/2014-05-09%2002.40.31.png

 

Δεδομένου ότι είναι άνεργος δεν περιμένω αφού κάπου αλλού λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/fke7s42q9k4xvox/2014-05-09%2002.40.31.png

 

Δεδομένου ότι είναι άνεργος δεν περιμένω αφού κάπου αλλού λεφτά!

 

Kαλημερα!Δεν εισαι ομως φιλοξενουμενος,ετσι???Σε μενα παντως,τιποτα ακομα:mad: Ανεργος ειμαι εδω και 2,5 χρονια(επισημα με καρτα)...Αλλα,μενω με τους γονεις μου.Και παρολο περσι και προπερσι,δεν εβαλα στη δηλωση μου φιλ/νος,φοβαμαι οτι δε θα μου το δωσουν,γιατι τωρα μενω μαζι τους οπως ειπα...Τωρα που ειδα παλι στο ταξις,λεει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτελεσμα ΑΠΟΔΟΧΗ κλπ.Και εκανα απο τους πρωτους την αιτηση(17/4)...!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Δεν εισαι ομως φιλοξενουμενος,ετσι???Σε μενα παντως,τιποτα ακομα:mad: Ανεργος ειμαι εδω και 2,5 χρονια(επισημα με καρτα)...Αλλα,μενω με τους γονεις μου.Και παρολο περσι και προπερσι,δεν εβαλα στη δηλωση μου φιλ/νος,φοβαμαι οτι δε θα μου το δωσουν,γιατι τωρα μενω μαζι τους οπως ειπα...Τωρα που ειδα παλι στο ταξις,λεει ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτελεσμα ΑΠΟΔΟΧΗ κλπ.Και εκανα απο τους πρωτους την αιτηση(17/4)...!!

 

Όχι δεν είμαι φιλοξενούμενος μένω μόνος μου σε δικό μου σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι φιλοξενούμενος μένω μόνος μου σε δικό μου σπίτι.

 

εισαι από τους τυχερούς τοτε. Γιατι κι εγω είμαι ανεργος και μενω σε δικο μου σπιτι, αλλα δεν το περνω.

Link to comment
Share on other sites

εισαι από τους τυχερούς τοτε. Γιατι κι εγω είμαι ανεργος και μενω σε δικο μου σπιτι, αλλα δεν το περνω.

 

Orestis28 εσενα απο την αρχη σου εβγαλε απορριψη???Καλα γιατι οχι αφου δεν εισαι φιλ/νος??Εμενα ειναι ακομα στο ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...!!!Μας εχουν σπασει τα νευρα για λιγα ψιχουλα... :mad:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου μπηκε και μενα!

 

Αντε ωραια!!!Εγω ακομα στο περιμενε...ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Orestis28 εσενα απο την αρχη σου εβγαλε απορριψη???Καλα γιατι οχι αφου δεν εισαι φιλ/νος??Εμενα ειναι ακομα στο ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ...!!!Μας εχουν σπασει τα νευρα για λιγα ψιχουλα... :mad:

 

Εμενα από την αρχη μου εβγαλε ενδεικτικο αποτέλεσμα απόρριψει λογω εισοδήματος. Εισοδημα βεβαια δεν εχω, αλλα λογο του σπιτιου που εχω και στο οποιο μενω, εχω τεκμαρτο εισοδημα 6080 ευρω. Το σπιτι εχει αντικ. αξια 65 χιλ. πολύ πιο κατω από το οριο των 120 χιλ. που δεινουν για τους αγαμους. Ωστοσο για τα 80 ευρω παραπανω που μου βγαζουν στο τεκμαρτο, δεν μου το δεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα από την αρχη μου εβγαλε ενδεικτικο αποτέλεσμα απόρριψει λογω εισοδήματος. Εισοδημα βεβαια δεν εχω, αλλα λογο του σπιτιου που εχω και στο οποιο μενω, εχω τεκμαρτο εισοδημα 6080 ευρω. Το σπιτι εχει αντικ. αξια 65 χιλ. πολύ πιο κατω από το οριο των 120 χιλ. που δεινουν για τους αγαμους. Ωστοσο για τα 80 ευρω παραπανω που μου βγαζουν στο τεκμαρτο, δεν μου το δεινουν.

 

Μαλλον θα το παρεις εσυ στις 10/6...Αν ειδες ειδησεις,θα αυξησουν λιγο τα ορια του εισοδηματος...Ομως μπορει να παρεις 400!!!Δε ξεκαθαρισε ακομα το τοπιο!!Πιστευω(δικη μου εκτιμηση),οτι λογο εκλογων,θα προσπαθησουν να τα δωσουν πιο γρηγορα και σε περισσοτερους!!!Αλλιως θα πεσει μαυρο απο παντου!!!!Εχει αγανακτησει ολος ο κοσμος με τις βλακειες τους και με τις κουτοπονηριες τους...:mad:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ρε παιδιά έχουμε κανένα νέο!

Και εγώ το έχω κάνει απο την πρώτη μέρα και είμαι ακόμα στο

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτέλεσμα:ΑΠΟΔΟΧΗ - ΠΟΣΟ: !

Ξέρεις κανείς τι γίνετε?

Τα παιδιά που λένε ότι το έχουν πάρει, μπορούν να μας που αν έχουν κάνει την φετινή φορολογική δήλωση? Μήπως χρειάζεται να την καταθέσουμε πρώτα για να μας τα δώσουν μετά? Ή θα περιμένουμε τον άλλον μήνα?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ρε παιδιά έχουμε κανένα νέο!

Και εγώ το έχω κάνει απο την πρώτη μέρα και είμαι ακόμα στο

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ Αποτέλεσμα:ΑΠΟΔΟΧΗ - ΠΟΣΟ: !

Ξέρεις κανείς τι γίνετε?

Τα παιδιά που λένε ότι το έχουν πάρει, μπορούν να μας που αν έχουν κάνει την φετινή φορολογική δήλωση? Μήπως χρειάζεται να την καταθέσουμε πρώτα για να μας τα δώσουν μετά? Ή θα περιμένουμε τον άλλον μήνα?

 

δεν εχει καμια σχεση η φορολογικη δηλωση που θα πρεπει να γινει φετος με το κοινωνικο μερισμα.

η επισημη απαντηση για οσους εχουν ενδεικτικο αποτελεσμα αποδοχη , ειναι οτι γινονται ελεγχοι. ειναι περιπου 60.000 αυτες οι περιπτωσεις.

οι εφημεριδες λενε οτι αφου ολοκληρωθουν οι ελεγχοι θα μπουνε τα λεφτα σε οσους τα δικαιουνται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...