Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

παρατήρησα οτι το τηλέφωνο έχει ακουστικό και στο πίσω μέρος με αποτέλεσμα οταν μιλάω να ακουγεται ο συνομιλητής και από το πίσω ακουστικό. Μπορώ με κάποιο τρόπο να κλείσω το πίσω ακουστικό?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Μια βοήθεια γιατί νομίζω πως έκανα βλακεία. Παρέλαβα χτες το τηλέφωνο,όλα καλά μέχρι εδώ. Το έκανα root και μου ήρθε και η τρελή ιδέα να μεγαλώσω των εσωτερικό χώρο αποθήκευσης(τι το ήθελα :mad:) Το έχω ξανακάνει οπότε ήξερα την διαδικασία και φρόντισα να πάρω backup. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι τώρα δεν βλέπει καθόλου την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου κι ούτε το pc το αναγνωρίζει. Αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω ούτε την μαμά rom αλλά ούτε και το back up που είχα πάρει.Μία rom μόνο έχω καταφέρει να βάλω και δεν ξέρω γιατί του αρέσει μόνο αυτή. Παρατήρησα μέσω του TWRP ότι internal storage έχει 0 gb. Καμία ιδέα για το πως μπορώ και αν διορθώνεται το πρόβλημα αυτό,γιατί ψάχνω 2 μέρες τώρα αλλά άκρη δεν έχω βρει.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια βοήθεια γιατί νομίζω πως έκανα βλακεία. Παρέλαβα χτες το τηλέφωνο,όλα καλά μέχρι εδώ. Το έκανα root και μου ήρθε και η τρελή ιδέα να μεγαλώσω των εσωτερικό χώρο αποθήκευσης(τι το ήθελα :mad:) Το έχω ξανακάνει οπότε ήξερα την διαδικασία και φρόντισα να πάρω backup. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι τώρα δεν βλέπει καθόλου την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου κι ούτε το pc το αναγνωρίζει. Αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω ούτε την μαμά rom αλλά ούτε και το back up που είχα πάρει.Μία rom μόνο έχω καταφέρει να βάλω και δεν ξέρω γιατί του αρέσει μόνο αυτή. Παρατήρησα μέσω του TWRP ότι internal storage έχει 0 gb. Καμία ιδέα για το πως μπορώ και αν διορθώνεται το πρόβλημα αυτό,γιατί ψάχνω 2 μέρες τώρα αλλά άκρη δεν έχω βρει.

Ευχαριστώ!!!

 

Δοκίμασες να βάλεις κάποια rom με SP_flashtool?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όσες έχω κατεβάσει δεν μου αναγνωρίζει το αρχείο το sp_Flashtool. Ακόμα και την μαμά δοκίμασα που έχει για SD Card και SPFL. Το πρόβλημα με την εγκατάσταση μέσω sd είναι πως δεν βλέπει εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και βγάζει error ...unamble to mount storage/emmc κάπως έτσι δεν το θυμάμαι καλά αυτή την στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω κι αυτό.Υπάρχει περίπτωση να χαθεί τίποτα άλλο από το τηλέφωνο γιατί έχω διαβάσει διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτε άλλο σαν τι; Θα επαναφέρει τη συσκευή σε κατάσταση όπως όταν την ανοίγεις για πρώτη φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα την βοηθειά σας , έκανα update se 4.4.2 και το ΙΜΕΙ δεν υπαρχει έτσι δεν έχει σήμα το κινητο , το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω κάνει backup , μήπως ξέρετε πως να κάνω αλλιώς restore το ΙΜΕΙ ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εξακολουθώ να μην μπορώ να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική του μορφή ούτε με το SP_Flashtool. Όποια rom κι αν έχω κατεβάσει παίρνω αυτό το σφάλμα [error initializing scatter file failed]. Αυτή τη στιγμή είμαι με αυτή τη rom http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/ η οποία δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη αλλά μόνο την κάρτα sd.
Link to comment
Share on other sites

φλασάρισα την 4.4.2 v3 official. δεν μου αναγνωρίζει την καρτα sim, έβαλα και άλλη κάρτα αλλά τίποτα , έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων πάλι τα ίδια.

καμμία λύση?????

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στους κατόχους του G4S.

Είμαι κάτοχος ενός Alcatel 997D και δεν έχω κανένα παράπονο από το κινητό μου απλά ήρθε ο καιρός να πάρω κάτι καινούργιο.

Βρήκα το G4S στο http://www.jiayu-store.com

Επειδή στο κινητό λόγο δουλειάς βασικό εργαλείο είναι το GPS... θα έχω πρόβλημα με το G4S?

Γιατί δεν θέλω να είμαι στον δρόμο για δουλειά και να με παιδεύει...

Πείτε μου αν είναι να μην κάνω την παραγγελία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εξακολουθώ να μην μπορώ να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική του μορφή ούτε με το SP_Flashtool. Όποια rom κι αν έχω κατεβάσει παίρνω αυτό το σφάλμα [error initializing scatter file failed]. Αυτή τη στιγμή είμαι με αυτή τη rom http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/ η οποία δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη αλλά μόνο την κάρτα sd.

 

Στειλε ενα μηνυμα στον laek.17 απο το needrom και πες του ποιο ειναι το προβλημα σου.Επισης στην επιλογη στο spflashtools εβαλες

format all +download ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει καν να φορτώσω το scatter το sp_flash. Οσω για την rom εχω κάνει αυτά που λεει για των χωρο αποθηκευσεις αλλά δεν γίνεται τίποτα. Και εννοείται πως ουτε μεσω sd card μπορω να περασω rom.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει καν να φορτώσω το scatter το sp_flash. Οσω για την rom εχω κάνει αυτά που λεει για των χωρο αποθηκευσεις αλλά δεν γίνεται τίποτα. Και εννοείται πως ουτε μεσω sd card μπορω να περασω rom.

Συγνώμη για το διπλό ποστ !!!

Edited by LordNebula
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φλασάρισα την 4.4.2 v3 official. δεν μου αναγνωρίζει την καρτα sim, έβαλα και άλλη κάρτα αλλά τίποτα , έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων πάλι τα ίδια.

καμμία λύση?????

 

Τα ΙΜΕΙ της συσκευής σου μήπως έχουν χαθεί; (Μην πανικοβληθείς, επανέρχονται)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει καν να φορτώσω το scatter το sp_flash. Οσω για την rom εχω κάνει αυτά που λεει για των χωρο αποθηκευσεις αλλά δεν γίνεται τίποτα. Και εννοείται πως ουτε μεσω sd card μπορω να περασω rom.

 

Δοκιμασε να αλλαξεις version απο το spflashtools.Μια φορα ειχα brickarei το δικο μου και δεν με αφηνε να φορτωσω scatter ουτε εμενα,αλλαξα version και εγινε ολη η διαδικασια κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στους κατόχους του G4S.

Είμαι κάτοχος ενός Alcatel 997D και δεν έχω κανένα παράπονο από το κινητό μου απλά ήρθε ο καιρός να πάρω κάτι καινούργιο.

Βρήκα το G4S στο http://www.jiayu-store.com

Επειδή στο κινητό λόγο δουλειάς βασικό εργαλείο είναι το GPS... θα έχω πρόβλημα με το G4S?

Γιατί δεν θέλω να είμαι στον δρόμο για δουλειά και να με παιδεύει...

Πείτε μου αν είναι να μην κάνω την παραγγελία.

Ευχαριστώ

 

Και εγώ το 997D είχα και μπορώ να σου πω ότι το G4s έχει πολύ καλύτερη λήψη και GPS και WiFi και GSM...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τα ΙΜΕΙ της συσκευής σου μήπως έχουν χαθεί; (Μην πανικοβληθείς, επανέρχονται)

 

Δυστυχώς αυτό έγινε, το είχα κάνει backup με mobileunche αλλά δεν κάνει restore, επίσης δοκίμασα με mtk droid tool αλλά όταν πατάω το send at command μου βγάζει μήνυμα "at commant is failed to send " μπορείτε να με βοηθήσετε με την επαναφορά?

Edited by sakis75
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς αυτό έγινε, το είχα κάνει backup με mobileunche αλλά δεν κάνει restore, επίσης δοκίμασα με mtk droid tool αλλά όταν πατάω το send at command μου βγάζει μήνυμα "at commant is failed to send " μπορείτε να με βοηθήσετε με την επαναφορά?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2734161

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατάφερα να επαναφέρω το τηλέφωνο αφού δοκίμασα διάφορες εκδόσεις του SP_Flash tool. έκανα και επαναφορά ΙΜΕΙ και όλα δείχνουν εντάξει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εξακολουθώ να μην μπορώ να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική του μορφή ούτε με το SP_Flashtool. Όποια rom κι αν έχω κατεβάσει παίρνω αυτό το σφάλμα [error initializing scatter file failed]. Αυτή τη στιγμή είμαι με αυτή τη rom http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/ η οποία δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη αλλά μόνο την κάρτα sd.

 

Σου δίνει ένα patch να φλασαρεις για να ενεργοποιηθεί ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος. Εγώ το έκανα και δούλεψε

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...