Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 0 εως 10 πόσο δυνατό ήχο έχει όταν ακούς μουσική απο ακουστικά? και με ενα poweramp θα ειμαι οκ απο ποιοτητα ηχου?
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες! Πριν μια βδομάδα μπήκα και γω στην παρέα του G4S! Εχω ένα προβληματάκι, πέρασα την 4.4 ρομ και οταν το ανοιγω μου βγαζει συνέχεια οτι η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει. Πώς μπορώ να το διορθωσω;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα ποίο ήταν το προβλήμα! Δεν πρεπεί να το βάζω στα ελληνικά! :P Ωρα να εγκάταστισω την AOSP από Team Force διαβάζω οτι είναι η καλύτερη!! Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα ποίο ήταν το προβλήμα! Δεν πρεπεί να το βάζω στα ελληνικά! :P Ωρα να εγκάταστισω την AOSP από Team Force διαβάζω οτι είναι η καλύτερη!!

 

Αμα διαβασεις τα σχολια και στην AOSP θα δεις οτι εχει κι αυτη Bugs.Εγω περιμενω την επομενη kitkat απο την jiayu.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει τελευταια ενα θεμα με την μπαταρια ενω εχει φορτισει μεχρρι το 100% μολισ το βγαζω απο την μπριζα σε λιγο δειχνει 95 -94 % και γενικα κατεβενει λιγο γρηγορα εχει συμβει σε καποιον αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά

παρήγγειλα οθόνη και touch screen original επειδή έσπασε η δικιά μου

όταν θα μου έρθει που να απευθυνθώ για να μου τη βάλουν? γερμανό?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι εκανε ακριβως και οσο πιο αναλυτικα γινεται για να δουλευει καλα το gps στο κινητο μας?

Διαβασα διαφορα και αυτα που υπαρχουν στο σχετικο νημα στο φορουμ αλλα το μονο που καταφερα ειναι να μην βλεπει καν δορυφορους.

Εχω αυτην την rom http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/ αν παιζει καποιο ρολο.

Θα το εκτιμουσα βαθυτατα παιδια.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά αφήστε το κινητό σε ανοιχτό χώρο για κάνα πεντάλεπτο και θα κλειδώσει άνετα τους δορυφόρους.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά αφήστε το κινητό σε ανοιχτό χώρο για κάνα πεντάλεπτο και θα κλειδώσει άνετα τους δορυφόρους.

Πηγα χθες το βραδυ σε ενα μια αλανα και κλειδωσε 10 δορυφορους(In view 15-16).

Και στη συνεχεια και μεσα στο σπιτι που ημουνα δευτερο και τελευταιο οροφο επιανα 5με7 δορυφορους.

Εκλεισα το gps και το εβαλα να φορτισει ολο το υπολοιπο βραδυ.

Σημερα στραβαδι και καθομαι στο μπαλκονι που χθες επιανε 8 δορυφορους και σημερα εχει in view 7 και δεν κλειδωνει τιποτα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει αποθηκεύσει την περιοχή και νομίζει ότι βρίσκεται στην Κίνα. Κατέβασε την εφαρμογή MTK EPO FIX και ακολούθα τις οδηγίες καθώς επίσης και την εφαρμογή Faster GPS.

 

Το G4s δεν έχει θέμα, όπως τα G4(x), 5 έχω παραλάβει και παραδώσει σε φίλους και κανείς δεν έχει θέμα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανει τιποτα(ουτε faster gps ουτε καποιο αλλο αντιστοιχο) και οποτε το ανοιγω δουλευει κανονικα.

Απλα περιμενω 2 λεπτα να κλειδωσει τους δορυφορους.Εχω την τελευταια επισημη 4.2.2 της jiayu.

Link to comment
Share on other sites

Το gps.conf Δεν τ αλλάζω γιατί είναι πλήρες(είναι αυτό που δίνεται στην 8η σελίδα του σχετικού νήματος στο Φόρουμ). Έχω την εντύπωση Ότι αν αφήνω ανοιχτό το gps (έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιείται παρά μόνο όταν το ζητούν εφαρμογές )βρίσκει πιο εύκολα δορυφόρους Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει ρόλο και η ROM. Και εγώ έχω την τελευταία επίσημη 4.2.2 του Ιουνίου και θα την αλλάξω μόνο με την επίσημη 4.4.2 που δεν θα είναι beta και δεν θα έχει προβλήματα!
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει ρόλο και η ROM. Και εγώ έχω την τελευταία επίσημη 4.2.2 του Ιουνίου και θα την αλλάξω μόνο με την επίσημη 4.4.2 που δεν θα είναι beta και δεν θα έχει προβλήματα!

Την τελευταία από την jiayu ή κάποια από needrom που βασίζεται σε αυτήν;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Της Jiayu φυσικά. Έβγαλε και ανακοίνωση ότι περνά και επίσημα σε 4.4.2 στις περισσότερες συσκευές της...

Καλές οι custom της Team Android, αλλά... Εγώ εξακολουθώ να έχω θεματάκια...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά είμαι κάτοχος ενός jiayu G4S . Σήμερα στα καλά καθούμενα το τηλέφωνο φαίνεται νεκρό. Δεν ανοίγει....και όταν το βάζω να φορτίζει δεν δείχνει καν το led ότι φορτίζει . Πίσω η φύσα που κουμπώνει ο φορτιστής δεν φαίνεται χαλασμένη και το καλώδιο το έκανε αριστερά δεξιά μήπως δεν κάνει καλή επαφή ..... η τίποτα ....καμιά ιδέα πριν επικοινωνήσω με το Το2C για επιστροφή, υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω αλλάξει από iphone στο g4s και όταν ανοίγω το 3g αντι να μου λέει πάνω στο σήμα 3g βγάζει Η+. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό; Χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...