Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να σερφάρω στο internet, να στείλω mail ή να tweet-άρω, όταν έχω το tablet ή το φορητό/σταθερό δίπλα. Θα το χρησιμοποιήσω για αντίστοιχο σκοπό όταν δεν έχω κάτι από τα προηγούμενα πρόχειρο. Με το ίδιο μοτίβο χρήσης το παλιό κινητό (Huawei U8800 Pro) κρατούσε 4-5 μέρες.

 

Εμένα, πρακτικά με ενδιαφέρει ότι για τη χρήση που το κάνω, μου κρατάει αρκετά και μου φτάνει.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι πως ο τροπος που δουλευεις το τηλεφωνο εσυ, δεν εχει καμια σχεση με το μ.ο. χρησης του μεσου χρηστη ενος smart phone...

 

3% wifi στις 9,5 ημερες??

Και οθονη σε τοσο μικρο ποσοστο χρησης που να μην εμφανιζεται καν το ποσοστο αυτο στη λιστα?

 

Η χρηση που κανεις δεν ειναι μινιμαλιστικη...πρακτικα δεν χρησιμοποιεις το τηλεφωνο και δεν κανεις κλησεις

Το εχεις και καθεται χωρις να το χρησιμοποιεις ;)

 

Και για να μην παρεξηγηθω διευκρινιζω πως δεν με απασχολει τι χρηση κανεις, ουτε κριτικαρω την χρηση σου.

Ξαναλεω και τονιζω απλως, πως η παραπανω χρηση ουτε ενδεικτικη των δυνατοτητων αυτονομιας της συσκευης ειναι, ουτε αφορα τον μεσο χρηστη για να παρει εικονα την αυτονομιας του και δεν μπορει σε καμια περιπτωση να αποτελλει παραδειγμα

 

Εγω φερειπειν στο coolpad f1 μου, μεσα σε 1.5 ημερα απο την προηγουμενη φορτιση, εχω 26% χρηση wifi και 5% οθονη, με 60% διαθεσιμη μπαταρια ακομα.Απλα εκανα ενα ρεσταρτ εχθες το πρωι και φενονται 22 ωρες αντι για 35-36-37

 

[ATTACH]47577[/ATTACH]

Γιατί δηλαδή απαγορεύεται να υπάρχουν χρήστες που δεν παίζουν με το τηλέφωνο ή δεν έχουν πολλές κλήσεις?

Εδώ υπάρχουν τηλέφωνα που κατά τη διάρκεια της νύχτας χανουν 20% μπαταρία.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω αυτή http://www.ebay.com/itm/31...84.m1439.l2649

και δουλευει μια χαρά ,όμως επειδή είχα διαβάσει στο http://forum.xda-developer....php?t=2746900

οτι για να αναγνωρίσει το κιν. την 64άρα καρτα θα πρέπει να ειναι διαμορφωμενη σε Fat32 την είχα διαμορφωσει πριν τη βάλω οπότε δεν ξέρω αν θα την αναγνωριζε εξ'αρχής.

Η δική σου καλή αλλά τσιμπάει λίγο ακριβά. Τελικά παρήγγειλα αυτή http://www.ebay.com/itm/111395379754?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649.

Είναι πολύ πιο φθηνή, noname βέβαια, αλλά του είπα του πωλητή ότι θα τη δοκιμάσω με το H2testw για να ξέρει να μη μου βάλει καμιά μικρότερης χωρητικότητας και να δείχνει 64άρα (πολλοί αλητοκινέζοι το κάνουν αυτό). Τώρα πιστεύω ότι ή σε Fat32 ή se Ntfs θα τη δει το τηλέφωνο. Βέβαια καλύτερα σε Ntfs για πιο γρήγορη μεταφορά καθώς και μεταφορά μεγάλων αρχείων. Θα δείξει.

Σ' ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί αγοράζετε κάρτες SD απ' έξω; Το θεωρώ τραγικό. Δεν έχει διαφορά με την χώρα μας. Γενικότερα πράγματα μικρής αξίας που έστω η διαφορά εδώ να είναι και 4, 5 ευρώ

 

Μια φορά πήρα παπούτσια από το ebay, με διαφορά 8 ευρώ από την Ελλάδα και το μετάνιωσα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί αγοράζετε κάρτες SD απ' έξω; Το θεωρώ τραγικό. Δεν έχει διαφορά με την χώρα μας. Γενικότερα πράγματα μικρής αξίας που έστω η διαφορά εδώ να είναι και 4, 5 ευρώ

 

Μια φορά πήρα παπούτσια από το ebay, με διαφορά 8 ευρώ από την Ελλάδα και το μετάνιωσα.

Έχεις πάρει 64αρα class 10 Samsung με 10€ Στη Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει 64αρα class 10 Samsung με 10€ Στη Ελλάδα;

Αν και είμαστε offtopic, δεν νομίζω οτι (σήμερα) παίρνεις 64 με 10 ευρώ, ειδικά από Κίνα (εχω ένσταση δλδ στην πραγματική χωρητικότητα, την οποία ελάχιστοι επαληθευουν πραγματικά!)

Δοκίμασες να "φορτώσεις" περίπου 64 Gb στην κάρτα? Αν τα καταφέρεις, θα σε παραδεχτώ!

ANyway, το eshop έχει SDHC 32GB UHS-I CLASS 10, στα 13,50€, λύση που μου φαίνεται καλύτερη (και με εγγύηση πραγματική)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε offtopic, δεν νομίζω οτι (σήμερα) παίρνεις 64 με 10 ευρώ, ειδικά από Κίνα (εχω ένσταση δλδ στην πραγματική χωρητικότητα, την οποία ελάχιστοι επαληθευουν πραγματικά!)

Δοκίμασες να "φορτώσεις" περίπου 64 Gb στην κάρτα? Αν τα καταφέρεις, θα σε παραδεχτώ!

ANyway, το eshop έχει SDHC 32GB UHS-I CLASS 10, στα 13,50€, λύση που μου φαίνεται καλύτερη (και με εγγύηση πραγματική)

 

+1

 

Και οι αγορές απ' έξω έχουν και τα όρια τους. Έχω αγοράσει τα πάντα, μέχρι και ανταλλακτικά κινητήρα, αλλά μεταχειρισμένα. Αλλά για διαφορές του 15% από την ελληνική αγορά στην τιμή, προτιμώ την Ελλάδα.

 

Δεν θα έπαιρνα ποτέ π.χ. μια GPU απ΄έξω. Όλες που παίρνω είναι Hi End και είναι μεγάλο το ρίσκο να περιμένεις απ' έξω σε περίπτωση RMA.

 

Ένας φίλος μου για να γλυτώσει 160 ευρώ, αγόρασε κλιματιστικό από την Ισπανία, μάρκας Mitsubishi και κατά την μεταφορά χτυπήθηκε άσχημα από αιχμηρό αντικείμενο η μονάδα στο κέντρο με αποτέλεσμα να υποστεί χοντρές ζημιές. Εννοείται πως δεν μπόρεσε να το αποδείξει και τα έκλαιγε τα 900 ευρώ που έσταξε.

 

Αν το G4s το είχε επίσημα μια ελληνική εταιρεία θα το έπαιρνα ευχαρίστως. 170 - 180 ευρώ το αγοράζουν στην Πολωνία από το επίσημο κατάστημα της Jiayu. Δεν νομίζω εδώ να είχε μεγαλύτερη διαφορά.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε offtopic, δεν νομίζω οτι (σήμερα) παίρνεις 64 με 10 ευρώ, ειδικά από Κίνα (εχω ένσταση δλδ στην πραγματική χωρητικότητα, την οποία ελάχιστοι επαληθευουν πραγματικά!)

Δοκίμασες να "φορτώσεις" περίπου 64 Gb στην κάρτα? Αν τα καταφέρεις, θα σε παραδεχτώ!

ANyway, το eshop έχει SDHC 32GB UHS-I CLASS 10, στα 13,50€, λύση που μου φαίνεται καλύτερη (και με εγγύηση πραγματική)

 

τη συγκεκριμενη καρτα τη ειχα παραγγειλει για ενα κινητο, τελικα δε τη εβαλα αλλα μεσω sd ανταπτορα τη εχω σα 2ο βοηθητικο δισκο στο λαπττο. δε τη γεμισα μεχρι τα 60. τωρα ειναι στα 40 κατι. μπορω ομως να δοκιμασω. παντως το λαπτοπ λεει 19.7 γβ ελευθερα απο 62.4 γβ

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Δε θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να σερφάρω στο internet, να στείλω mail ή να tweet-άρω, όταν έχω το tablet ή το φορητό/σταθερό δίπλα. Θα το χρησιμοποιήσω για αντίστοιχο σκοπό όταν δεν έχω κάτι από τα προηγούμενα πρόχειρο. Με το ίδιο μοτίβο χρήσης το παλιό κινητό (Huawei U8800 Pro) κρατούσε 4-5 μέρες.

 

Εμένα, πρακτικά με ενδιαφέρει ότι για τη χρήση που το κάνω, μου κρατάει αρκετά και μου φτάνει.

 

Και αυτο ειναι που ενδιαφερει τον καθενα μας

Ποσο κραταει και τι ψαρια πιανει το τηλεφωνο για την χρηση που κανει και τις απαιτησεις που εχει ο καθενας

 

Η δικη σου χρηση ομως διαφερει χαοτικα πιστευω, απο αυτην των περισσοτερων

 

Εγω παλι ουτε τουιταρω, ουτε φασεμπουκαρω

Μειλ και σερφαρισμα ομως κανω, για να μην χρησιμοποιω τον υπολογιστη για αυτα

 

Για αυτο και πηρα smartphone με μεγαλη οθονη 5" για να κανω την ζωη μου ευκολοτερη, συμφωνα με τις δικες μου αναγκες και τα δικα μου κριτηρια

 

Εντελως αντιθετη συλλογιστικη δηλαδη :D

 

 

Γιατί δηλαδή απαγορεύεται να υπάρχουν χρήστες που δεν παίζουν με το τηλέφωνο ή δεν έχουν πολλές κλήσεις?

Εδώ υπάρχουν τηλέφωνα που κατά τη διάρκεια της νύχτας χανουν 20% μπαταρία.

 

Ρε παιδια...

Απο αυτα που εγραψα αυτο καταλαβες?

 

Μ' αρεσει που εγραψα κιολας πως δεν ασκω κριτικη στον τροπο που χρησιμοποιει ο καθενας το τηλεφωνο του...

 

Αυτο που εγραψα ειναι πως η συγκεκριμενη χρηση δεν εχει σχεση με τον μεσο ορο...

 

Αν εσεις θεωρειτε πως ο μεσος χρηστης ενος smartphone 4.5"-5.5", octa core και με 2 γιγα ram, κανει τετοιου ειδους χρηση, τοτε παω πασο...

 

Αν μη τι αλλο, για αυτο και παιρνουμε τηλεφωνα με ολο και μεγαλυτερη οθονη

Γιατι στην πραξη, με τα smarthones τεινουμε να καταργησουμε τα PC και τις ταμπλετες ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να σερφάρω στο internet, να στείλω mail ή να tweet-άρω, όταν έχω το tablet ή το φορητό/σταθερό δίπλα. Θα το χρησιμοποιήσω για αντίστοιχο σκοπό όταν δεν έχω κάτι από τα προηγούμενα πρόχειρο. Με το ίδιο μοτίβο χρήσης το παλιό κινητό (Huawei U8800 Pro) κρατούσε 4-5 μέρες.

 

+1

Ανήκω και γω στις εξαιρέσεις που το κινητό το θέλω για τηλέφωνο και όταν παραστεί ανάγκη να χρησιμοποιήσω τις υπόλοιπες δυνατότητές του.

 

Ο ξάδελφος έχει ενθουσιαστεί με το τηλέφωνο. Έχει τα πάντα μόνιμα ανοικτά (μέχρι και το gps ο αθεόφοβος) τούχει βάλει όλο το playstore επάνω, κάνει καμιά 100αρία+ κλήσεις ημερησίως (λόγω επαγγέλματος) και η μπαταρία του κρατάει 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Απο fastcardtech που το έχει 182$ αξίζει, ή δεν αγοράζουμε απο αυτούς ??? Το vickmall δεν το έχει διαθέσιμο ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά MapFactor Navigator είναι καλή εφαρμογή για gps στο G4S;Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κανείς χωρίς πρόβλημα ή αν δημιούργησε σε κάποιον πρόβλημα συμβατότητας;Διάβασα ότι αποθηκεύει τα δεδομένα στην κάρτα μνήμης κι έτσι δεν είναι απαραίτητη πάντα η σύνδεση στο ίντερνετ..είναι δωρεάν τόσο η εφαρμογή όσο και η αναβάθμιση κάθε μήνα!!!Ισχύουν όλα αυτά και αν όχι έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

και ομως παίδες υπάρχει ελληνική εταιρία που φέρνει κινεζιές εδω με εγγυησεις για 5 χρονια κτλ κτλ κτλ....βεβαια πολυ πιο ακριβα..http://icell4u.eu/
Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θέλετε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτατο.

Τιμές Κίνας με αγορά απο Ευρώπη ΔΕΝ γίνεται. Επίσης ξεχνάτε οτι θα πρέπει για κάθε ειδος που εισαγετε να πληρωνετε δασμούς, τους οποίους το μαγαζί τους πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θέλετε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτατο.

Τιμές Κίνας με αγορά απο Ευρώπη ΔΕΝ γίνεται. Επίσης ξεχνάτε οτι θα πρέπει για κάθε ειδος που εισαγετε να πληρωνετε δασμούς, τους οποίους το μαγαζί τους πληρώνει.

 

Γίνεται όμως μισθοί Κίνας με τιμές Ευρώπης...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχω παραγγείλει εδώ και 2 βδομάδες περίπου το g4s απο το spemall και το έστειλαν με Dutch post. Σήμερα που έκανα έλεγχο με το tracking number γράφει "sent to country of destination" και πιο κάτω status: "definitely missing".

Την πάτησα? Τί παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όμως μισθοί Κίνας με τιμές Ευρώπης...

 

Το κατάστημα πληρώνει ενοικιο, ΤΕΒΕ, υπαλληλους, έχει το ρίσκο με τον προμηθευτή, να αλλαξει η τιμή του προιοντος ενώ εσυ αγοραζεις απο Κινα χωρίς να πληρώσεις δασμούς, δηλαδή το αγοράζεις φθηνότερα απ' ότι το αγοράζει αυτός που φέρνει 200 κομμάτια. Αντε μετα να πάει μπροστά η εγχώρια οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το έγραψα απ' ότι κατάλαβες... Θέλω να τονίσω ότι στην χώρα εφαρμόζονται πλέον μισθοί Κίνας και οι τιμές των εκάστοτε αγαθών παραμένουν σε υψηλή επίπεδα και δεν προσαρμόζονται με την Ελληνικά πραγματικότητα.

 

Η πιο σταθερή ROM για 'μένα είναι αυτή : G4S 20140609-211642

 

Γράψε 200 εφαρμογές και δεν θα 'χει πρόβλημα η συσκευή. Γιατί να κολλάει; Δεν είπα ότι έχω 200 εφαρμογές εγκατεστημένες, είπα ότι έχω δοκιμάσει καμιά 200αριά διαφορετικές εφαρμογές με την συγκεκριμένη ROM.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το κινητό χθες. Το παρήγγειλα από Vickmall και έκανε περίπου ένα μήνα για να φτάσει.

Είμαι ακόμα σε πολύ αρχικό στάδιο εξερεύνησης του κινητού αλλά μέχρι τώρα είναι σούπερ.

Έχετε να προτείνετε κάτι για να κάνω σαν αρχή? Π.χ. να αλλάξω ρομ ή κάποια χρήσιμη εφαρμογή?

Το gps πως μπορώ να το τσεκάρω? Το ενεργοποιώ αλλά δεν μπορώ να δω αν και τι πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν βαζω αυτοματη φωτεινοτητα παει στο full και δε μεταβαλλεται ποτε ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα απο το minideal μιας και δεν το βρικσω πουθενα φθηνοτερα,μηπως ξερετε ποιος ειναι ο κωδικος για το εκπτωτικο κουπονι και ποσο ειναι για τα μελη του myphone????

 

p.s. :cry:το MYPHONE : δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν βαζω αυτοματη φωτεινοτητα παει στο full και δε μεταβαλλεται ποτε ?

Επειδη αναφερθηκε και αλλη φορα το προβλημα , λυνεται μονο με αλλαγη ROM ? δεν υπαρχει καποιο fix ???

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι εγω του χω βαλει navigon..

και σου δουλευει μια χαρα χωρις προβληματα;

Βρισκει δηλαδη δορυφορους;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...