Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά, ενα μηνα χρήσης του κινητού, με 120 εφαρμογές φορτωμένο και κανένα πρόβλημα! συνεχίζει να πετάει!!

 

lol 120 εφαρμογες????????? τι εκανες ολο το play store κατεβασες???:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που έχει φλασάρει είτε από needrom είτε την MIUI να με βοηθήσει γιατί ο κλασικός οδηγός που υπάρχει και εδώ στο φόρουμ δεν λειτουργεί;
Link to comment
Share on other sites

120 εφαρμογές? όσο τα διαβάζω αυτά ενθουσιάζομαι και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο. Με προβληματίζει το θέμα της θήκης για το κινητό. Δεν μπορώ να βρώ leather cases ή σιλικόνης πέρα από αυτή που δίνουν μαζί με την αγορά από το minideal. Είναι ίδιες διαστάσεις με το G4? γνωρίζετε κάτι σχετικό?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από minideal. περιμένουμε τώρα. Ανυπομονώ:):):):)

θα κάνω ένα review( όσο μπορέσω) μόλις το παραλάβω

 

Πόσο του μηνός το είχες παραγγείλει; Πόσες μέρες έκανε να έρθει απ την ημέρα παραγγελίας;

Θα σκάσω απ την αναμονή :cry:

Link to comment
Share on other sites

120 εφαρμογές? όσο τα διαβάζω αυτά ενθουσιάζομαι και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο. Με προβληματίζει το θέμα της θήκης για το κινητό. Δεν μπορώ να βρώ leather cases ή σιλικόνης πέρα από αυτή που δίνουν μαζί με την αγορά από το minideal. Είναι ίδιες διαστάσεις με το G4? γνωρίζετε κάτι σχετικό?

 

Ιδιο με το G4 εχει αρκετες θηκες σιλικονης το ebay

Link to comment
Share on other sites

To παράγγειλα κι εγώ από vickmall στις 23/05 με DHL

Από την Δευτέρα ως και τώρα (Πέμπτη) το tracking μου βγάζει "Shipment information received, HONG KONG"

 

Σήμερα έλαβα mail που λέει

"I am sorry to tell you DHL has some problem now,and detained in Hongkong, we will try sent it by another DHL.

But i want to tell you,you must need pay tax,do you know it?"

 

Εγώ πλήρωσα παραπάνω για να έρθει πιο γρήγορα με DHL και τώρα γίναμε χάλια... Απ'όσο ήξερα με DHL έρχονται σε 7 μέρες.

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

To παράγγειλα κι εγώ από vickmall στις 23/05 με DHL

Από την Δευτέρα ως και τώρα (Πέμπτη) το tracking μου βγάζει "Shipment information received, HONG KONG"

 

Σήμερα έλαβα mail που λέει

"I am sorry to tell you DHL has some problem now,and detained in Hongkong, we will try sent it by another DHL.

But i want to tell you,you must need pay tax,do you know it?"

 

Εγώ πλήρωσα παραπάνω για να έρθει πιο γρήγορα με DHL και τώρα γίναμε χάλια... Απ'όσο ήξερα με DHL έρχονται σε 7 μέρες.

Τι συμβαίνει?

 

Φιλε αφου παρηγγειλες να ερθει με κουριερ θα πρεπει να πληρωσεις τελωνειο και ειναι πολλα λεφτα . Καλυτερα μην πας να το παραλαβεις και να ζητησεις τα λεφτα σου πισω παρηγγειλε το χωρις κουριερ με δωρεαν μεταφορικα

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα παραπάνω για να έρθει πιο γρήγορα με DHL και τώρα γίναμε χάλια... Απ'όσο ήξερα με DHL έρχονται σε 7 μέρες.

Τι συμβαίνει?

 

Εσύ πλήρωσες παραπανω για γρήγορα αλλα δεν "μελέτησες" προηγουμένως, είναι γνωστό ΣΕ ΟΛΟΥΣ (ειδικά οσους περιδιαβαίνουν το forum εδω) οτι δέματα προερχόμενα από χώρες ΕΚΤΟΣ Ε.Ε., σταλμένα με Courier, πληρώνουν ΔΑΣΜΟΥΣ περίπου στο 25% της δηλωμένης αξίας ΠΛΕΟΝ διάφορα έξοδα που "επιβάλλουν" οι εταιρίες courier (για "διεκπεραίωση"!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο του μηνός το είχες παραγγείλει; Πόσες μέρες έκανε να έρθει απ την ημέρα παραγγελίας;

Θα σκάσω απ την αναμονή :cry:

 

Μόλις χθές το παρήγγειλα, 28/05. Δεν έχει έρθει ακόμα. Μου έστειλαν το Tracking Number , σήμερα το πρωί , αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά.(π.χ. 17track). είναι φυσιολογικό αυτό? μου εμφανίζει "unable to track".

 

Εάν η ερώτηση αυτή θεωρείται off-topic, ενημερώστε με και θα σταματήσω να ποστάρω άσχετα

Edited by geoioanid
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές το παρήγγειλα, 28/05. Δεν έχει έρθει ακόμα. Μου έστειλαν το Tracking Number , σήμερα το πρωί , αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά.(π.χ. 17track). είναι φυσιολογικό αυτό? μου εμφανίζει "unable to track".

 

Εάν η ερώτηση αυτή θεωρείται off-topic, ενημερώστε με και θα σταματήσω να ποστάρω άσχετα

 

 

 

Απο τη μερα παραγελειας κανει δυο μερες να εμφανιστει το tracking status.

Θα σου λεει "Despatched to overseas (Country code: GR)" οτι εχει φυγει απο 'κει και αναμενεις οπως και γω, περιπου δυο με τρεις βδομαδες κατα μεσο ορο.

 

Οποτε αναμονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές το παρήγγειλα, 28/05. Δεν έχει έρθει ακόμα. Μου έστειλαν το Tracking Number , σήμερα το πρωί , αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω πουθενά.(π.χ. 17track). είναι φυσιολογικό αυτό? μου εμφανίζει "unable to track".

 

Εάν η ερώτηση αυτή θεωρείται off-topic, ενημερώστε με και θα σταματήσω να ποστάρω άσχετα

 

Υπαρχει σχετικος οδηγος ο οποιος ειναι και παρα πολυ αξιολογος και δινει απαντησεις σε ολα οσα εχεις ρωτησει

 

Οδηγος Αποστολης δεματων απο Κινα

 

Καλο ειναι κραταμε τα θεματα καθαρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το αυτό...

Υπαρχει σχετικος οδηγος ο οποιος ειναι και παρα πολυ αξιολογος και δινει απαντησεις σε ολα οσα εχεις ρωτησει

 

Οδηγος Αποστολης δεματων απο Κινα

 

Καλο ειναι κραταμε τα θεματα καθαρα :rolleyes:

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του τίτλου, για θέματα αποστολών απευθύνεστε στο παραπάνω θέμα. Περαιτέρω off topic posts θα διαγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω μια γνώμη.. η έκδοση με το 1 GB αξίζει τη διαφορά στα χρήματα - κάπου 35 δολλάρια την βλέπω

ή όλοι όπως βλέπω παίρνουν με 2 GB

edit

βλέπω πως και η ROM ανεβαινει απο 4 σε 16 GB..

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω μια γνώμη.. η έκδοση με το 1 GB αξίζει τη διαφορά στα χρήματα - κάπου 35 δολλάρια την βλέπω

ή όλοι όπως βλέπω παίρνουν με 2 GB

απλα αξιζει παρα πολυ παραπανω να δωσεις τα 35$(25euro) για να εχεις 2gb ram!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας από τον Νοέμβρη το G4A που δεν το χάρηκα γιατί πριν τα Χριστούγεννα το έστειλα για RMA πίσω στο Minideal και μου γύρισε πίσω τέλος του Μάρτη, το χάρηκα μόνο μέχρι την περασμένη Δευτέρα, γιατί παρέλαβα το G4s!!!

 

Είναι κλάσεις ανώτερο από το G4A και είναι βελτιωμένο προς το μέγιστο σε όλα. Λήψη Wifi, GPS, GSM, ποιότητα οθόνης και κάμερας. Ειδικά η φωτογραφική του βγάζει ανώτερες φωτογραφίες απ' ότι το G4A! Του έβαλα την τελευταία επίσημη ROM. Ευχάριστο ότι οι Κινέζοι στηρίζουν επίσημα την Ελληνική γλώσσα.

 

Εγώ το πήρα από το spemall.com που το θεωρώ αξιόπιστο, αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το γεγονός, του ότι έχω παραγγείλει από 'κει έχει έρθει σε δέκα μέρες περίπου!

 

Το G4s το παρήγγειλα στις 17 και στις 26 του μηνός το είχα παραλάβει ήδη!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφυγε το δικό μου από Pandawill 2/16 White.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω ή να κάνω όταν το παραλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν αρχεται απο minideal ρουταρισμενο; Το παρήγγειλα την περασμενη βδομαδα αλλα ξεχασα να γραψω να μου το ροοταρουν/custom rom.

Επισης καλο θα ηταν καποιος admin να συγκεντρωσει στην πρωτη σελιδα ολες τις rom που υπαρχουν και τυχον οδηγιες για rootαρισμα recovery κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν αρχεται απο minideal ρουταρισμενο; Το παρήγγειλα την περασμενη βδομαδα αλλα ξεχασα να γραψω να μου το ροοταρουν/custom rom.

Επισης καλο θα ηταν καποιος admin να συγκεντρωσει στην πρωτη σελιδα ολες τις rom που υπαρχουν και τυχον οδηγιες για rootαρισμα recovery κλπ κλπ κλπ

 

Καλα τα λες.Περιμενουμε μες την βδομαδα αρκετα ατομα την συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν αρχεται απο minideal ρουταρισμενο; Το παρήγγειλα την περασμενη βδομαδα αλλα ξεχασα να γραψω να μου το ροοταρουν/custom rom.

Επισης καλο θα ηταν καποιος admin να συγκεντρωσει στην πρωτη σελιδα ολες τις rom που υπαρχουν και τυχον οδηγιες για rootαρισμα recovery κλπ κλπ κλπ

εμένα ήρθε πριν λίγες μέρες από minideal και είναι rooted χωρις να τους το πω!!

όσον αφορά τις roms μία official υπάρχει...όταν παραλάβεις το κινητό εγκαθιστάς την εφαρμογή jiayu.es και από εκεί έχεις επίσημα όλη την υποστήριξη!!η τελευταία rom είναι η SPG4S20140418-120537 για φλασάρισμα...

κυκλοφορούν βέβαια και κάποιες άλλες rom (και MIUI) αλλά δεν ξέρω εάν είναι stable.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 5 μέρες απο minideal... Ως κάτοχος κ του jiayu g4A η συσκευή είναι βελτιωμένη σε ολα! Ποιο δυνατό φλας, καλύτερη φωτογραφία,το wifi δυνατότερο κ ποιο σταθερό, καλύτερη οθόνη στην αφή, το gps του είναι ικανοποιητικο(απο το τπτ του g4a)αλλα σε καμια περίπτωση δεν είναι Qualcomm και φυσικά δεν υπάρχει το σκαλοπάτι στη μπαταρία... Τώρα τα άσχημα... Θέλω απο τους κατόχους του κινητού να μου πουνε εαν έχουν πρόβλημα με τη ποιότητα ομιλίας...Εχω δοκιμάσει όλες τις ρομ(miui,από 4pda.ru, needrom) και είμαι στη τελευταία επισημη. Το πρόβλημα είναι ότι ο συνομιλητής μου , όχι εγω, ακούει παράσιτα(οπως κάνει ενα ραδιόφωνο οταν πλησιάζεις το κινητό δίπλα) δεν το κάνει πάντα αλλά είναι ενοχλητικό... Το παρατήρησε κανεις?
Link to comment
Share on other sites

εμένα ήρθε πριν λίγες μέρες από minideal και είναι rooted χωρις να τους το πω!!

όσον αφορά τις roms μία official υπάρχει...όταν παραλάβεις το κινητό εγκαθιστάς την εφαρμογή jiayu.es και από εκεί έχεις επίσημα όλη την υποστήριξη!!η τελευταία rom είναι η SPG4S20140418-120537 για φλασάρισμα...

κυκλοφορούν βέβαια και κάποιες άλλες rom (και MIUI) αλλά δεν ξέρω εάν είναι stable.

 

jiayu.es εφαρμογη ειναι μονο στα ισπανικα.βγαζεις ακρη για το τι θελεις να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα απάντηση. Την τελευταία rom την έχει περάσει κάποιος; Χρειάζομαι βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γι δεν πήρα απάντηση. Την τελευταία rom οποίο χει περάσει κάποιος; Χρειάζομαι βοήθεια]

 

Ναι... Δεν εχω δει κάποια διαφορά... το Facebook συνεχιζει να κολλάει το οποιο λύνεται με μια ποιο παλια έκδοση, εγω χρησιμοποιώ την 8 κ δεν έχει κανένα πρόβλημα

... Τι αλλο σε ενδιαφέρει να μάθεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...