Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορει να μου πει καποιος που εχει το ασπρο g4s αν απο πισω η υφη του ειναι ματ οπως ειναι και στο μαυρο g4s ή ειναι απλο πλαστικο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορει να μου πει καποιος που εχει το ασπρο g4s αν απο πισω η υφη του ειναι ματ οπως ειναι και στο μαυρο g4s ή ειναι απλο πλαστικο;

Το λευκό είναι γυαλιστερό, όχι ματ σαν το μαύρο

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ !! Κατάφερα και το φλάσαρα με FlashTools και μετά πέρασα την custom MG ROM v3 και πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής!

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε must have apps.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα επίσημη ROM με νέο Kernel και καινούριους drivers. Δεν είναι beta.

 

Εάν δεν έχει στα κινέζικα τον dialer και τις επαφές την έβαλα. Τα ελληνικά είχαν θεματάκι σ' αυτό στις προηγούμενες Kitkat. Μόνο η τελευταία επίσημη 4.2.2 που έχω δεν είχε θέμα με τα Ελληνικά.

Εχεις κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει βάλει κάνεις την chilapos από το Needrom; λέει ότι υποστηρίζει όλες τις γλώσσες και είναι 4.4;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παραγγειλω σημερα το g4s απο vickmall και μιλησα με την selina την ρωτησα τα σχετικα για το τηλεφωνο και οταν της ειπα γα κουπονι σταματησε να απανταει :p

Μηπως ξερει κανεις η αν γινετε να μου πει αν παιζει κανενα κουπονι που να ισχυει για το κινητο αυτο η για το σιτε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παραγγειλω σημερα το g4s απο vickmall και μιλησα με την selina την ρωτησα τα σχετικα για το τηλεφωνο και οταν της ειπα γα κουπονι σταματησε να απανταει :p

Μηπως ξερει κανεις η αν γινετε να μου πει αν παιζει κανενα κουπονι που να ισχυει για το κινητο αυτο η για το σιτε?

 

Πρόσφατα που το πήρα και εγώ και το περιμένω .... Δεν μου έδωσε κουπόνι για το συγκεκριμένο αλλά μου έδωσε extra 2 δώρα : OTG Cable & Car Changer.

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του +30, ότι δηλαδή για παράδειγμα στα μηνύματα δεν αναγνωρίζεται η επαφή έχει βρει κάποιος κάποια μόνιμη και ωραία λύση γιατί το να έχω τις επαφές με και χωρίς +30 δεν το θεωρώ και σοβαρή λύση

 

"go contacts pro" και σωθηκα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστημένοι με το G4S?

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και έχω άλλα 3 στα υπόψιν

Πριν είχα G3S(το έχω δηλαδή ακόμη).Από camera πως είναι?

Τα άλλα είναι τα Coolpad F1, Honor 3C, Lenovo A806

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Προς το παρόν έχω το samsung galaxy core i8260 και επειδεί θα το δώσω είμαι ανάμεσα στο Jiayu 4GS και huawei honor 3C το 4G. Ασχολούμαι μόνο με τα βασικά στο κινητό (internet λόγω στοιχήματος και χρήση cameras - photo) και γενικά δεν ψάχνομαι. Ποιο προτείνεται για αγορά; Από ότι διάβασα δεν έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα στην λειτουργία τους. Ευχαριστώ για την βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Προς το παρόν έχω το samsung galaxy core i8260 και επειδεί θα το δώσω είμαι ανάμεσα στο Jiayu 4GS και huawei honor 3C το 4G. Ασχολούμαι μόνο με τα βασικά στο κινητό (internet λόγω στοιχήματος και χρήση cameras - photo) και γενικά δεν ψάχνομαι. Ποιο προτείνεται για αγορά; Από ότι διάβασα δεν έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα στην λειτουργία τους. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Το κινητό για τα βασικά είναι ΟΚ για πιο απαιτητικά πράγματα έχει πολλά θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Προς το παρόν έχω το samsung galaxy core i8260 και επειδεί θα το δώσω είμαι ανάμεσα στο Jiayu 4GS και huawei honor 3C το 4G. Ασχολούμαι μόνο με τα βασικά στο κινητό (internet λόγω στοιχήματος και χρήση cameras - photo) και γενικά δεν ψάχνομαι. Ποιο προτείνεται για αγορά; Από ότι διάβασα δεν έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα στην λειτουργία τους. Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, για αναζήτηση / σύγκριση συσκευών (αυτού του τύπου) απευθυνόμαστε εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε τι μου συμβαινει μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε πως μπορω να το λυσω αυτο το θεμα που δεν βλεπω καθολου την recovery???

https://www.youtube.com/watch?v=8rHkbdFqtIk&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε τι μου συμβαινει μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε πως μπορω να το λυσω αυτο το θεμα που δεν βλεπω καθολου την recovery???

https://www.youtube.com/watch?v=8rHkbdFqtIk&feature=youtu.be

δοκιμασες να κανεις ξανα εγκατασταση το ρεκοβερυ; μερικες φορες μετα απο αναβαθμιση χανετε. το προγραμα το εχεις ηδη φανταζομαι και το αρχειο. κανε recovery update και νομιζω θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζοντας παλαιοτερα σχολια(απο μηνα μαϊο και ιουνιο) εχω καποιες αποριες..επειδη και εγω παρηγγειλα πρν λιγες μερες το κινητο θελω να ξερω αν θα αντιμετωπιζει προβλημα 1) με την φωτειντητα της οθονης ..2) δεν θα δουλευει σωστα το callerID , sms ..3) θα κρασαρει το φασεμπουκ ή υπαρχει καμια περιπτωση να κυλανε ολα ομαλα χωρις κανενα προβλημα οπως με το να περασω καμια καινουρια ρομ η κατι τετοιο?Να σας ενημερωσω επισης πως προς το παρον δεν εχω ιδεα πως περναω νεα ρομ αλλα αν χρειαστει αναγκαστικα θα μαθω
Link to comment
Share on other sites

ασ ερθει με το καλο και βλεπεις . μαλον δε θα χρειαστει να αλλαξεις ρομ γιατι απλα καμια δε ειναι σουπερ ουαου. ολες εχουν και απο καποιο προβλημα. οποτε το βλεπεις το δουλευεις και αν μετα θελεις κατι περισοτερο αρχιζεις και ψαχνεσε. οι αλλαγες ειναι ευκολες αρκει να ακολουθησεις τις οδηγιες που εχει η καθε μια
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. εχω στα χερια μου εδω και λιγη ωρα το κινητο. εκανε 20 μερες να ερθει απο minideal

 

ενω δυστυχως τους ειχα πει να βγαλουν τα κινεζικα, και να το κανουν ρουτ, δυστυχως το κινητο (δεν εχω βαλει ακομα σιμ, αλλα φανταζομαι δεν παιζει ρολο αυτο) εχει φουλ κινεζικες εφαρμογες αλλα και κινεζικο πληκτρολογιο. εβαλα γλωσσα ελληνικα, αλλα δεν ειδα αλλαγη και αναγκαστηκα να κατεβασω ενα "ελληνικο πληκτρολογιο" απο το πλειστορ. δεν ξερω καν αν ειναι ρουτ. μπορω να το δω καπου αυτο??? πχ στο antutu?

 

τι μπορω να κανω γενικα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. εχω στα χερια μου εδω και λιγη ωρα το κινητο. εκανε 20 μερες να ερθει απο minideal

 

ενω δυστυχως τους ειχα πει να βγαλουν τα κινεζικα, και να το κανουν ρουτ, δυστυχως το κινητο (δεν εχω βαλει ακομα σιμ, αλλα φανταζομαι δεν παιζει ρολο αυτο) εχει φουλ κινεζικες εφαρμογες αλλα και κινεζικο πληκτρολογιο. εβαλα γλωσσα ελληνικα, αλλα δεν ειδα αλλαγη και αναγκαστηκα να κατεβασω ενα "ελληνικο πληκτρολογιο" απο το πλειστορ. δεν ξερω καν αν ειναι ρουτ. μπορω να το δω καπου αυτο??? πχ στο antutu?

 

τι μπορω να κανω γενικα? ευχαριστω

Οι εφαρμογές απενεργοποιουνται από τη διαχείριση βρες τες και πάτα απενεργοποιηση μόλις έχω βάλει ρομ από το Needrom η 4.2.2 που έχεις δεν έχει κανένα πρόβλημα πάρα μόνο ότι παίζει με 1γ ραμ την δούλεψα τρεις βδομάδες όλα μια χαρά

Ρουτ κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις ψάξε λίγο θα το βρεις

Edited by Floudas
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

να σβησουν εντελως δεν παιζει ε? απενεργοποιηση λεει οτι θα γινει ασταθες το τηλ και κατι τετοια. δεν πειραζει να φανταστω?

 

πληκτρολογιο πως μπορω να βαλω ενα να ειναι τ9? να γραφει δηλ με αλλο φορματ απ'οτι αυτο το "ελληνικο πληκτρολογιο" που κατεβασα. υπαρχει κατι που προτεινεις? επισης που μπορω να δω αν ειναι root το δικο μου?

 

στις πληροφοριες τηλεφωνου λεει android 4.2.2 εκδοση κερνελ 3.4.39 αν βοηθανε αυτα σε κατι

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλα τα πλήκτρ μόνο το Swift keyboard με βόλεψε έχει κλαουντ αντί για τ9. Πάνε ρυθμίσεις ασφάλεια και κάπου εκεί λέει για το ρουτ
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε τι μου συμβαινει μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε πως μπορω να το λυσω αυτο το θεμα που δεν βλεπω καθολου την recovery???

https://www.youtube.com/watch?v=8rHkbdFqtIk&feature=youtu.be

τιποτα φιλε μου μπορει καποιος να με βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Mαγκες καλησπερα!

για 4-5 μηνες που εχω το κινητο ειχα περασμενη τη ρομ του Λαεκ που τη βρηκα αψογη και δε βρηκα λογο να την αλλαξω

http://www.needrom.com/download/g4sl-aosp-v1-laek-17/

προχθες εκανα μια πατατα κι επρεπε να ξαναφλασαρω τη ρομ απ την αρχη και τωρα εχω θεμα

ενω πριν το κινητο μου εβγαζε οτι εχω 20g συνολικα μαζι με την SD,τωρα μου δειχνει 9

εβγαλα την SD και μου δειχνει πως ο συνολικος Εσ.αποθ.χωρος ειναι 2,46g με διαθεσιμο μονο το 1,51?

σα να μην υπαρχει ROM καθολου ενω κανονικα ειναι 16g

ξερει κανεις τι παιχτηκε και πως να το διορθωσω?

10735795_1552644968298329_1150864437_n.jpg?oh=22cfb863a108b7d2df7b06a75c5d0701&oe=5440951F&__gda__=1413516971_12cb414403d36edd6d62b9634be6b1a5

ευχαριστω

Edited by Efthimis13
φωτογραφια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...