Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εχω στη micro sim Qcard και όταν κάνω κλήση εμφανίζεται μήνυμα ''the sim card that you are about to use is now roaming'', πράγμα που δεν μου έκανε αντίστοιχα αυτή της vodafone. Επιπλέον όταν ενεργοποιώ το 3g με q δεν συνδέεται σε αντίθεση πάλι με αυτή της vodafone. Επιπλέον, ενεργοποιώντας το 2g με τη vodafone από τη θέση της sim δεν ενεργοποιείται. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια....

1) εχω συνδεσει το τηλ. με τον υπολογιστη σαν συσκευή πολυμέσων.

2)παω στον αποθηκευτικό χώρο της καρτας sd (οχι του τηλεφωνου

3) εκει που λεει playlists δημιουργω 2 φακελλους όπου μεσα βαζω διαφωρα τραγουδια στον 1 λαικα και στον αλλο εντεχνα.παω ομως στο τηλεφωνο στο music και τα βρισκω ολα χυμα τα τραγουδια. γιατι? τι πρεπει να κάνω για να ειναι ταξινομημένα στους 2 φακελλους?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω στη micro sim Qcard και όταν κάνω κλήση εμφανίζεται μήνυμα ''the sim card that you are about to use is now roaming'', πράγμα που δεν μου έκανε αντίστοιχα αυτή της vodafone. Επιπλέον όταν ενεργοποιώ το 3g με q δεν συνδέεται σε αντίθεση πάλι με αυτή της vodafone. Επιπλέον, ενεργοποιώντας το 2g με τη vodafone από τη θέση της sim δεν ενεργοποιείται. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις?

 

Λογικό αφού χρησιμοποιεί δίκτυο άλλης εταιρείας. Δεν είναι κάτι περίεργο.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, μολις τωρα με ηρθε το κινητο επιτελους...!

Τι πρεπει να κανω στις πρωτες ημερες λειτουργειας;

α) το αναβω και περιμενω να σβησει απο μονο του και το αφηνω να φορτισει 8ωρες και το ξανα κανω ετσι ακριβως μια φορα ακομα

ή β) κατευθειαν το φορτιζω μεχρι τερμα και το αφηνω να σβησει απο μονο του;

 

Αναμενω την βοηθεια σας παιδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το άφησα να αδειάσει με την μπαταρία που είχε ήδη και μετά το φόρτισα πλήρως.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα: Δεν ξέρω από πότε, αλλά όταν καλώ συγκεκριμένο αριθμό Cosmote (όπως κι εγώ) ακούω το πρώτο μπιπ και μετά μου τερματίζει την κλήση. Ο απέναντι δεν εμφανίζει καμιά εισερχόμενη κλήση. Έκανα επανεκκίνηση, σβήσιμο της επαφής και επαναδημιουργία, τίποτα. Από το σταθερό καλώ κανονικά στο κινητό αυτό. Μόνο από το δικό μου από το Jiayu όταν καλώ φαίνεται να έχει θέμα.

 

Τι κουλό είναι αυτό πάλι;

 

Edit: Τελικά έφταιγε το απέναντι τηλέφωνο. Για κάποιο λόγο το νούμερό μου είχε μπει σε κάποια black list και με γείωνε. Το ανακάλυψα παίρνοντας τηλέφωνο με απόκρυψη και καλούσε κανονικά. Δυστυχώς ρύθμιση δεν βρήκα και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (μικρό το κακό).

Edited by GoofyX
Περιγραφή αιτίας προβλήματος
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα μολις παρελαβα το κινητο και με αρεσε παρα πολυ...!

Ζωντανα χρωματα δυνατος ηχος σε ομιλια φαινεται να μην κολλαει αλλα παμε στα βασικα και στην βοηθεια σας...!

α) μερικες εφαρμογες και χρησιμες πληροφοριες με τις βγαζει στα κινεζικα

εχω βαλει ελληνικο πληκτρολογιο, το γυρισα το user, και επελεξα ελληνικη γλωσσα, τι αλλο να κανω;

β) το εχει την εκδοση kenrel 3.4.39 - Tue 20 May, εχω δει οτι υπαρχουν και νεοτερες πως και την αλλαζω και αν ναι; ποια βαζω και πως;

Σας ζαλισα λιγακι, αλλα βοηθηστε αλανια μου!

Link to comment
Share on other sites

και σου δουλευει μια χαρα χωρις προβληματα;

Βρισκει δηλαδη δορυφορους;

 

Κοίτα 2 φορές το χω δοκιμάσει καθώς δεν πολυχρησιμοποιώ GPS. πρώτη διαδρομή κηφισια -αγ. Δημητριος οταν το βαλα απο κηφισια μια χαρα βρηκε δορυφορους κομπλε( :) ) αλλα μετα οταν το ξαναβαλα ξεκινωντας απο κεντρο δεν μου βρηκε( :X ). θα δοκιμασω παλι το σκ και θα σε πω.

Υ.Γ.Πάντως το sygic δουλευει καλυτερα φιλε μου:ninja:

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα 2 φορές το χω δοκιμάσει καθώς δεν πολυχρησιμοποιώ GPS. πρώτη διαδρομή κηφισια -αγ. Δημητριος οταν το βαλα απο κηφισια μια χαρα βρηκε δορυφορους κομπλε( :) ) αλλα μετα οταν το ξαναβαλα ξεκινωντας απο κεντρο δεν μου βρηκε( :X ). θα δοκιμασω παλι το σκ και θα σε πω.

Υ.Γ.Πάντως το sygic δουλευει καλυτερα φιλε μου:ninja:

Sygic,iGO primo,TomTom δουλευουν ολα μια χαρα μονο το navigon μου λεει συνεχεια οτι ο δεκτης gps δει ειναι διαθεσιμος

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε Navitel Navigator. Έχει χάρτες με την λεπτομέρεια του Anavasis και του Autodrive για Garmin και είναι και χαμηλό το κόστος κτήσης της εφαρμογής.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η κανονική τελική έκδοση 4.4.2 για το G4s με όλα τα bugs διορθωμένα.

 

Αλλά προσοχή επειδή κάνει update στους drivers της οθόνης, δεν μπορεί το κινητό να γυρίσει σε προηγούμενη έκδοση, είτε επίσημη, είτε custom, διότι δεν θα λειτουργεί η οθόνη.

 

http://bbs.ejiayu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1211479

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα κινέζικα. Δεν υπάρχει κανείς άνθρωπος να γράψει κάτι στα αγγλικά; Ακόμα και η μετάφραση από το Google, είναι άστα να πάνε...

 

Μακάρι να είναι καλή rom. Μπορεί να τη βάλω αύριο.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η κανονική τελική έκδοση 4.4.2 για το G4s με όλα τα bugs διορθωμένα.

 

Αλλά προσοχή επειδή κάνει update στους drivers της οθόνης, δεν μπορεί το κινητό να γυρίσει σε προηγούμενη έκδοση, είτε επίσημη, είτε custom, διότι δεν θα λειτουργεί η οθόνη.

 

http://bbs.ejiayu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1211479

 

Yπαρχει περιπτωση δηλαδη να μην εχουμε και κινητο αφου δεν θα λειτουργει η οθονη; :worry:

Πως την κανουμε εγκατασταση βοηθηστε γιατι δεν το κατεχω καθολου απο αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουμε εγκατάσταση με SP Flash Tool...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1982587

 

Ναι δεν μπορεί να γίνει υποβάθμιση σε προηγούμενη ROM πέραν της 4.4.2. Διότι επειδή αναβαθμίζει το Firmware της οθόνης δεν θα λειτουργεί το touch με την 4.2.2.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κατι στα ελληνικα δεν υπαρχει παιδες ή καποιο προγραμμα στο κινητο;

Ειδα ενα video στα ισπανικα κατι καταλαβα αλλα φοβαμαι με αυτα που λετε να το αναβαθμησω :/

Yπαρχει καποιο τσακαλι απο θεσ/νικη να του το παω να το κανει;

Edited by Giorgos_koufalia
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από την ROM! Προβλήματα με το touch της συσκευής, δεν λειτουργούσε μετά από φλασάρισμα. Καλά αυτή της Jiayu είναι ότι να 'ναι...

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4s-kk/comment-page-2/#comments

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Το κινητό το παρέλαβα με αρκετή καθυστέρηση από Ali express αν και μάλλον έκατσε στραβή με Singapore post.

Πρώτη κίνηση η εγκατάσταση kitkat (AOSP 4.4.2. TF).

Το μηχανάκι είναι απίστευτο. Πολύ καλή οθόνη, πολύ δυνατό μεγάφωνο, 26814 στο antutu, ενώ μια μέρα και 10 ώρες από την 1η φόρτιση είναι στο 48% με πολύ ίντερνετ, μουσική και παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή μου εμφανίζει τον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου και όχι την κάρτα sd; Πρέπει να αλλάζω κάτι από τις ρυθμίσεις;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποσο σας κραταει η μπαταρια με χρηση wifi/3G - facebook - παιχνιδια;

Εμενα με κραταει σχεδον 24ωρες απο τις οποιες τις 10 ειναι σε stand-by λογω υπνου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποσο σας κραταει η μπαταρια με χρηση wifi/3G - facebook - παιχνιδια;

Εμενα με κραταει σχεδον 24ωρες απο τις οποιες τις 10 ειναι σε stand-by λογω υπνου!

 

εμενα μου κρατάει 2 μέρες γεμάτες..με χρηση συνεχώς wifi ή 3g, facebook,:blink: παιχνιδια δεν πολυπαιζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άρα για να καταλάβω γιατί είμαι και χαζούλης, στο jiayu.es έχει μια 4.4.2 ρομ πανω πανω. Αξίζει να μπεί ή εχει πολλά bugs? γιατι άλλα λένε μερικοί και άλλα οι υπόλοιποι:X το ξέρω, επαναλαμβάνομαι και σόρρυυυυυ

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μιλησα με MInideal για να στειλω το κινητο για σερβις.. Επειδη ειμαι λιγο ασχετη με την ολη διαδικασια.. μου ειπαν να δηλωσω την αξία του δέματος κάτω απο 30 δολάρια...

Για ποιο λόγο να το κάνω αυτό; Και πως το κάνω αυτό;

Είναι καλή ιδέα να το στείλω με ελτά συστημένο;

 

ΕΥχαριστώωω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το hongmi και περιμένω και το g4s αν δε βιάζεσαι σε δέκα μέρες θα το Έχω στα χέρια μου για σύγκριση.

 

Καλησπέρα φίλε, τελικά σου ήρθε; αν ναι εντυπώσεις/σύγκριση;

 

Εν τω μεταξύ εγώ παρέλαβα χθες το Redmi Note

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...