Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας εδω και μια εβδομαδα παρηγγειλα και γω το κινητο απο pandawill . μου εδωσαν το tracking number του και μολις το βαζω εδω http://www.singpost.com.sg/ra/ra_article_status.asp μου λεει "received from customer" . τι εννοει?

ότι η μεταφορική εταιρία παρέλαβε από τον πελάτη της (pandawill) το προϊόν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το δευτερο σου ερωτημα, κατεβασε το Zedge, που εχει ετοιμα τα ringtones

 

δυστυχως δεν εχει το ringtone που θελω :(... ψαχνω το

litanie des saints Dr John

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ήθελα να μου πείτε πως μεταφέρω τις επαφες απο το παλιο smart στο νεο. πηγα στον γερμανο και μου είπε οτι το προγραμμα που εχει δεν υποστηρίζει κινεζικα κινητα. αν ξερει καποιος ας μου πει με λεπτομερειες επειδη είμαι λιγο ψιλοασχετος.

εν τω μεταξυ εκανα συνδεση στο λογαριασμο google που εχω στο υπολογιστη , στο κινητο και περαστηκαν ολες οι επαφες του gmail mesa.

Link to comment
Share on other sites

To Κινητό πετάει! Είναι ισάξιο του iphone 5s για εμένα! Η οθόνη τέλεια! Τα πλαστικά του καλής ποιότητας! Δεν είπα τίποτα και είχε Gplay είναι rooted(αν και δεν ξέρω που θα μου χρησιμεύσει αυτο) Και δεν είχε καμία κινέζικη εφαρμογή! Απο minideal το πήρα και να πω την αλήθεια δεν περίμενα να είναι τόσο καλό! Στα τηλέφωνα δεν μου παραπονέθηκε κανένας προς το παρόν και έχω μιλήσει με πάνω από 10 διαφορετικά άτομα! Πρόβλημα με την μπαταρία δεν είχα αλλά το φόρτισα με δικό μου φορτιστή από LG L72! Απλά όταν το άνοιξα πρώτη φορά η ένδειξη από 100% πήγε 97... μετά όλα καλά! Ανεβάζει θερμοκρασία αλλά όχι πιο πολύ από το LG και γενικά είναι σαν όλα τα κινητά του εμπορείου σε αυτό το θέμα! Αν ήταν και λίγο πιο λεπτό θα ήταν το καλύτερο κινητό της αγοράς αλλά μην τα θέλουμε και όλα !!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ήθελα να μου πείτε πως μεταφέρω τις επαφες απο το παλιο smart στο νεο. πηγα στον γερμανο και μου είπε οτι το προγραμμα που εχει δεν υποστηρίζει κινεζικα κινητα. αν ξερει καποιος ας μου πει με λεπτομερειες επειδη είμαι λιγο ψιλοασχετος.

εν τω μεταξυ εκανα συνδεση στο λογαριασμο google που εχω στο υπολογιστη , στο κινητο και περαστηκαν ολες οι επαφες του gmail mesa.

 

Το παλιο smart τι λειτουργικο έχει ?

Εαν δεν ειναι android δοκιμασε εαν μπορει να στειλει τις επαφες μεσω bluethooth.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ελαχιστη χρηση τι εννοεις?

Ποση ωρα οθονη, κλισεις, κτλ?

Εχεις εγκατεστημενο το greenify?

 

Μπορεις να ανεβασεις ενα screenshot με τις καταναλωσεις?

 

Δεν αμφισβητω τα λεγομενα σου, αλλα 7 ημερες αυτονομια ειναι υπερβολικο για χρηση τηλεφωνου...

Μωρέ και 8η μέρα έφτασε και είπα να το βάλω να φορτίσει, πιο πολύ επειδή φοβόμουνα μη με αφήσει την επόμενη μέρα στη δουλειά.

 

Σε αυτό το διάστημα η χρήση ήταν εντελώς μινιμαλιστική. Δηλαδή, ελάχιστες κλήσεις, λίγο internet, wi-fi ανοιχτό όπου έχω σύνδεση, το βράδι σε πτήση, αυτά. Μου κράτησε 8 μέρες και ίσως να γέμιζε και 9η, μη σας φαίνεται αστείο. Το αμέσως προηγούμενο κινητό (Huawei U8800 Pro), μου πήγαινε με τη χρήση που κάνω 4-5 μέρες. Η αλήθεια είναι ότι δεν επιδίωξα πολλές τηλεφωνικές κλήσεις, επειδή περιμένω τα ακουστικά (κοντεύει μήνας κι ακόμα...). Screenshot θα προσπαθήσω την επόμενη φορά να ανεβάσω για του λόγου το αληθές.

 

Αυτά. Πραγματικά το μόνο παράπονο που έχω από το κινητό είναι ο γνωστός θόρυβος στις όποιες κλήσεις και η έλλειψη ενός handfree στο πακέτο.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Το παλιο smart τι λειτουργικο έχει ?

Εαν δεν ειναι android δοκιμασε εαν μπορει να στειλει τις επαφες μεσω bluethooth.

ειναι τι HTC με androind το θεμα ειναι οτι με καποιο προγραμμα πχ το mobile back up μου περναει και τις επαφες του gmail με τα mail,οχι μονο τις τηλεφωνικες επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα. Είμαι και γω κάτοχος του g4A και φυσικά έχω παραγγείλει απο spemall το g4s μετα απο τόσα καλα σχόλια απο τους ήδη κατόχους. Είμαι λοιπόν ήδη σε αναμονή της άφιξης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητο παει σφαίρα, to facebook δουλευει κανονικα οι εφαρμογες ανοίγουν πιο γρήγορα γενικα είμαι πολυ ευχαρηστιμενος. με χαλάει λιγο το μεγεθος του.σε σχεση με το Iphone ειναι λιγο πιο μεγαλο. αλλα αυτο ειναι συνηθεια. μια ερωτηση μονο. με το gps τι παιζει, πρεπει να κατεβασουμε εμεις κατι, έχει το τηλεφωνο κατι, επειδη δεν βρισκω τπτ σχετικα. ή πρεπει να αγορασουμε καποιο προγραμμα.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δε μου βγάζει πληκτρολόγιο...! τι ρύθμιση πρέπει να κάνω; δε βγάζει σε καμία περίπτωση κ δε μπορώ και να συνδεθώ και σε wifi...

αναφέρθηκε πουθενά νωρίτερα και το έχασα;

 

Οκ άκυρο...

Μίλησα με τη Selina και μου έστειλε το google keyboard... :)

Edited by ptsolak
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δηλαδη τι κάνουμε;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δηλαδη τι κάνουμε;
Διέγραψα τις εφαρμογές αυτές με το Titanium Backup όπως λέει ο άλλος στο xda, έβαλα και το Avast, έκανα μια σάρωση, δεν βρήκε κάτι.

 

Έχω άλλο θεματάκι που δεν ξέρω αν το είχε συζητήσει κάποιος άλλος πριν. Σήμερα βλέπω ότι για να συνδεθεί με wifi στο router, συνέχεια προσπαθεί, κάποια στιγμή θα συνδεθεί. Δηλαδή στις ρυθμίσεις του wifi, δείχνει ότι πάει να συνδεθεί, κάνει έλεγχο ταυτότητας, προσπαθεί να πάρει IP και μετά αποσυνδέεται. Μετά από αρκετές προσπάθειες, συνδέεται κανονικά. Το έχει συναντήσει άλλος;

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα Star και τα Jiayu; Φτου!

Να δούμε τι θα απαντήσουν από Κίνα, γιατί οι Ισπανοί είναι στην κοσμάρα τους και οι Γερμανοί δεν απάντησαν ακόμη.

 

Πάνω που είχα χαρεί με τα Κινέζικα κινητά...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μην σκατε.

Και τα iphone και τα samsung τα ελεγχει η μαμά εταιρία, ιδιωτικότητα στις επικοινωνίες δεν υπάρχει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και 8η μέρα έφτασε και είπα να το βάλω να φορτίσει, πιο πολύ επειδή φοβόμουνα μη με αφήσει την επόμενη μέρα στη δουλειά.

 

Σε αυτό το διάστημα η χρήση ήταν εντελώς μινιμαλιστική. Δηλαδή, ελάχιστες κλήσεις, λίγο internet, wi-fi ανοιχτό όπου έχω σύνδεση, το βράδι σε πτήση, αυτά. Μου κράτησε 8 μέρες και ίσως να γέμιζε και 9η, μη σας φαίνεται αστείο. Το αμέσως προηγούμενο κινητό (Huawei U8800 Pro), μου πήγαινε με τη χρήση που κάνω 4-5 μέρες. Η αλήθεια είναι ότι δεν επιδίωξα πολλές τηλεφωνικές κλήσεις, επειδή περιμένω τα ακουστικά (κοντεύει μήνας κι ακόμα...). Screenshot θα προσπαθήσω την επόμενη φορά να ανεβάσω για του λόγου το αληθές.

 

Αυτά. Πραγματικά το μόνο παράπονο που έχω από το κινητό είναι ο γνωστός θόρυβος στις όποιες κλήσεις και η έλλειψη ενός handfree στο πακέτο.

 

Βρε συ οκ, οπως σου ειπα δεν αμφισβητω αυτα που λες

Απλα οι πληροφοριες που μας παρεχεις ειναι παρα πολυ λιγες για να μπορεσουμε και εμεις να καταλαβουμε την χρηση που κανεις και προκυπτει η αυτονομια των 7-8 ημερων

Με αυτον τον τροπο καποιος θα διαβασει 7 ημερες αυτονομια και θα νομιζει πως αυτο ειναι το στανταρ

 

Προσπαθησε αν μπορεις με την πρωτη ευκαιρια να ανεβασεις ενα screenshot/φωτογραφια με τις καταναλωσεις και να μας πεις για ποση ωρα κλησεις (και αν ειναι μεγαλης διαρκειας ή συντομης), ετσι ωστε να παρουμε μια πιο σαφη εικονα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης και όλα είναι μια χαρά! Μοναδικό αρνητικό που μπορώ να πω για το κινητό είναι ότι κάποιες φορές τρώει κολλήματα με το Ιντερνετ όταν μπαίνεις με 3G αλλά αυτό συμβαίνει και στα iphone... Πάντως φίλος που δοκίμασε το κινητό και έχει iphone5s παραδέχτηκε ότι είναι σφαίρα... Αυτά από εμένα κλείνω εδώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μωρέ και 8η μέρα έφτασε και είπα να το βάλω να φορτίσει, πιο πολύ επειδή φοβόμουνα μη με αφήσει την επόμενη μέρα στη δουλειά.

 

Σε αυτό το διάστημα η χρήση ήταν εντελώς μινιμαλιστική. Δηλαδή, ελάχιστες κλήσεις, λίγο internet, wi-fi ανοιχτό όπου έχω σύνδεση, το βράδι σε πτήση, αυτά. Μου κράτησε 8 μέρες και ίσως να γέμιζε και 9η, μη σας φαίνεται αστείο. Το αμέσως προηγούμενο κινητό (Huawei U8800 Pro), μου πήγαινε με τη χρήση που κάνω 4-5 μέρες. Η αλήθεια είναι ότι δεν επιδίωξα πολλές τηλεφωνικές κλήσεις, επειδή περιμένω τα ακουστικά (κοντεύει μήνας κι ακόμα...). Screenshot θα προσπαθήσω την επόμενη φορά να ανεβάσω για του λόγου το αληθές.

 

Χωρίς παρεξήγηση, αυτά που λες δεν γίνονται... Για να μη λέμε πολλά και διάφορα, την επόμενη φορά ανέβασε screenshot και εμείς εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση, αυτά που λες δεν γίνονται... Για να μη λέμε πολλά και διάφορα, την επόμενη φορά ανέβασε screenshot και εμείς εδώ είμαστε.

 

Εγώ πάντως τον πιστεύω. Το Newman N2 με τις προβληματικές rom και μπαταρίες μου έχει κρατήσει 5 ημέρες. Αυτό εδώ που είναι κλάσεις ανώτερο και με αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία γιατί να μην κρατήσει 8 αν το χρησιμοποιείς μόνο για τηλέφωνο και δεν τρέχεις εφαρμογές???

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κυκλοφόρησε επίσημη; έκδοση Firmware με 4.4 KitKat.

 

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=4203930560&uk=1680007479

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

λεω να δοκιμασω αυτη....στα χαρακτηριστικα της βλεπω ενδιαφεροντα πραγματα...

http://www.needrom.com/mobile/g4sl-aosp-v1-laek-17/

Link to comment
Share on other sites

Η μετάφραση από το Google βγάζει για trial KitKat:

 

Android4.4 trial version released ahead - G4 high with eight-core version

Πάντως, έτσι και βγάλουν μια καλή rom με KitKat, το κινητό θα είναι πραγματικό άπαιχτο για την τιμή του!

 

Για την αυτονομία, θα περιμένετε λίγο, επειδή τράβηξα κάποια reboot (λόγω των malware που αναφέρθηκε παραπάνω), θα πρέπει να ξανακάνω πλήρη φόρτιση και άνοιγμα από την αρχή.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

λεω να δοκιμασω αυτη....στα χαρακτηριστικα της βλεπω ενδιαφεροντα πραγματα...

http://www.needrom.com/mobile/g4sl-aosp-v1-laek-17/

 

Δειτε λιγο αυτη...φαινεται πολυ ενδιαφερουσα...!!!

To KitKat εχει προβληματα απ οτι ακουω ακομα και στα "πολυ καλα" κινητα...LG,Samsung κλπ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...