Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ πως και αυτο?αρχιζω να νιωθω τυχερος που το αγορασα στην χαμηλοτερη τιμη που ειχε φτασει. 129 δλδ
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ξαναπέσει μετά τις γιορτές. Απλά ξεστόκαραν όσοι το είχαν στα 130-140 και βγήκαν στη επιφάνεια οσοι τα είχαν στα 160+. Κι εγώ πάντως πρόλαβα και προίκισα τη μισή οικογένεια με 3 L90 όσο ηταν στα 130 (πριν καμιά βδομάδα).
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχω ένα πρόβλημα. Όταν η φωτεινότητα είναι στο 0 σε δωμάτιο χωρίς φως παρατήρησα ότι η οθόνη τρεμοπαιζει.Όταν ανεβάσω στο 10% Και επάνω Δεν φαίνεται καν.συμβαίνει κ σε εσάς αυτό;

Τρεμοπαιζει ανεπαίσθητα και το δικό μου,το παρατήρησα την πρώτη μερα που το πηρα,στην αρχη μου κακοφανηκε λίγο,τώρα πέρασαν δυο μήνες και δεν το δίνω σημασία..το έστειλες πίσω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Τρεμοπαιζει ανεπαίσθητα και το δικό μου,το παρατήρησα την πρώτη μερα που το πηρα,στην αρχη μου κακοφανηκε λίγο,τώρα πέρασαν δυο μήνες και δεν το δίνω σημασία..το έστειλες πίσω τελικα?

 

Υ.Γ. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και Χρόνια Πολλά σε όλους :-) Όχι Δεν τ έστειλα ακόμα τ σκέφτομαι Γιατί δεν ενοχλεί καθολου
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά. Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να αλλάξω πληκτρολόγιο εισαγωγής κειμένου; Ο τρόπος που μπαίνουν τα τονούμενα είναι εκνευριστικός...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις παρέλαβα LG l90 ... Γνωρίζει κανένας εάν χρειάζεται να το είναι στη φόρτιση για 8 ώρες?

Απαντήστε παρακαλώ

Όχι δε χρειάζεται. Είναι άλλος ένας αστικός μύθος από εποχής μπαταριών νικελίου. Απλώς όταν φτάσει στο 100% άστο κανα 20λεπτο ακόμα γιατί συνεχίζει να γεμίζει παρότι δείχνει full.

 

Υ.Γ. Καλορίζικο και καλοδούλευτο

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θέλω να βάλω το tom tom στο lg l90 με διπλη σιμ .Tα κανω ολα αλλα οταν παω να το τρεξω γραφει οτι δεν υπαρχει συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για ενα φιλο που μολις το πηρε.

Οπως το εψαχνε εβαλε κωδικο κλειδωματος οθονης και τωρα δεν του θυματε.....

Πως ξεκλειδωνει η ρημαδα?????? Γιατι δεν μπορει να προχωρησει στο σεταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν.γνωρίζω να σ πω δυστυχώς . Αν δεν ξέρει κανένας απλά googlαρε το
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για ενα φιλο που μολις το πηρε.

Οπως το εψαχνε εβαλε κωδικο κλειδωματος οθονης και τωρα δεν του θυματε.....

Πως ξεκλειδωνει η ρημαδα?????? Γιατι δεν μπορει να προχωρησει στο σεταρισμα.

 

Εφόσον έχει κλειδώσει, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι factory reset όπου θα σβηστούν τα πάντα.

 

Οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει κλειδώσει, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι factory reset όπου θα σβηστούν τα πάντα.

 

Οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ

 

Ευχαριστώ,έτσι κι αλλιως Φεν έχει περάσει κατ για να χαθει

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα κ γω για την γυναικα μου,το περιμενω το σαββατο,το πρωην κινητο της ηταν το core,ελπιζω να ειναι εστω μια μικρη αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Το L90 μου παρουσίασε ένα πρόβλημα. Εχει ξεκινήσει να δονείται και δεν μπορώ να το σταματήσω. Ακόμη και όταν είναι κλειστό, αν είναι η μπαταρία στην θέση της, δονείται. Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν φτιάχνεται. Σταματάει μονο με βγάλσιμο μπαταρίας.

 

Υπάρχει τρόπος φτιαξίματος; Κάποιο reset ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Έβαλες κάποια ύποπτη εφαρμογή μήπως; Reset και αν δε στρώσει πήγαινέ το service...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα καμία εφαρμογή. Εκει που δούλευε κανονικά, ξεκίνησε να δονείται.

Εκανα και hard reset και τίποτα. To κινητό είναι απο μαγαζι απο το skroutz. Θα απευθυνθώ εκεί ή στην αντιπροσωπεία της LG; Είναι Ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από μαγαζί στο Skroutz το πήρα, συγκρεκριμένα στο Kaizer, και μου είπαν για ό,τι πάθει κατευθείαν στην LG με την απόδειξη. Ευρωπαϊκό είναι και το δικό μου. Επικοινώνησε με το service να τους πεις το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το lg l90, αλλά από όλα τα καλά σχόλια που έχω ακούσει το μόνο κακό που με προβληματίζει είναι η ανάλυση του....Όντως υπάρχει κάποιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας σχηματίσει μια ολοκληρωμένη άποψη ύστερα από ένα μήνα με το κινητό παραθέτω ένα μικρό review για τους υποψήφιους αγοραστές.

 

+ Καλή κατασκευή χωρίς τριξίματα παρόλο το πλαστικό

+ Καλή ευκρίνεια οθόνης χωρίς να πιξελιάζει και αρκετά φωτεινή. Μόνο κάτω από ντάλα ήλιο χρειάζεται το 100%

+ Ικανοποιητικός ήχος από το ηχείο και πολύ καθαρός από το ακουστικό.

+ Ικανοποιητική κάμερα για μη απαιτητικούς χρήστες. Πολύ καλό το FHD video με στερεοφωνική ηχογράφηση!

+ Τρέχει απροβλημάτιστα τις περισσότερες εφαρμογές και 3D games παρόλο που έχει μόνο 1GB RAM.

+ Η αυτονομία του είναι εξαιρετική. Με αρκετή χρήση (κλήσεις, ίντερνετ κλπ.) βγάζει άνετα 2 ημέρες!

+ Γίνεται τηλεκοντρόλ με υπέρυθρες που έχει στο πάνω μέρος. Και μάλιστα είναι πιο εύχρηστο από αυτά των TV!

- Δεν έχει LED για ειδοποιήσεις. Υπάρχει όμως η δυνατότητα για ειδοποίηση κάθε 2-5' στα εισερχόμενα SMS.

- Δεν έχει ανακοινωθεί αναβάθμιση σε Lollipop. Αλλά ελπίζουμε...

 

Δε μπορώ να βρω κάτι άλλο αρνητικό. Η συσκευή είναι υπερπλήρης για εμένα! Δίνεις λίγα χρήματα και έχεις ένα κινητό που κάνει πολλά...και δεν κολλάει πουθενά!!! Η έλλειψη HD οθόνης δε θεωρώ ότι είναι μείον. Τόσο τα παιχνίδια όσο και οι ταινίες FHD παίζουν και φαίνονται μια χαρά στο κινητό.

 

Επενδύστε άφοβα :D

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το lg l90, αλλά από όλα τα καλά σχόλια που έχω ακούσει το μόνο κακό που με προβληματίζει είναι η ανάλυση του....Όντως υπάρχει κάποιο θέμα?

 

Αν δεν έχεις καλομάθει σε fhd οθόνες και δεν είσαι φριχτά απαιτητικός δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα! Τσέκαρε το και σε κάνα μαγαζί να σαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το lg l90, αλλά από όλα τα καλά σχόλια που έχω ακούσει το μόνο κακό που με προβληματίζει είναι η ανάλυση του....Όντως υπάρχει κάποιο θέμα?

 

Κι εγώ που είμαι καλομαθημένος σε ανάλυση 2Κ στο τάμπλετ μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα η οθόνη του L90 καθώς δεν έχω τρελές απαιτήσεις απ' αυτό. Για την τιμή του είναι ιδανικό σε σχέση από τα ίδιας τιμής σμαρτφον αλλά υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχει αλλάξει κανείς σας το κινητό σε art runtime??

Δύο φορές που προσπάθησα να το κάνω μου κολλάει πάντα στο boot και επανέρχεται μόνο με hard reset..

Link to comment
Share on other sites

εμπλεξα λεμε...τον μπελα μου βρηκα με δαυτο το l90

το ειχα μια ωρα στα χερια μου δεν ειχε καλο σημα το εστειλα για σερβις εκανε κοντα 3 βδομαδες να ερθει...

μου αντικατεστησαν (ετσι λενε) την συσκευη την ανοιγω σημερα....παλι τα ιδια..:mad:

καμια γραμμη σημα και νε το κοκκινο χ πανω αριστερα...εκτος δικτυου....κοινως μου ειναι αχρηστο το τηλεφωνο..

σε ολο μου το σπιτι αυτη η δουλεια...

το προβλημα ειναι οτι με τα προηγουμενα κινητα μου ειχα φουλ σημα μεσα στο σπιτι ακομα και τωρα τα δοκιμασα οπως και της γυναικας (με vodafone και αυτο) ναδουλευουν κανονικα..5 γραμμες σημα φουλ χωρις να πεφτει..

3g δεν πιανω μεσα στο σπιτι ολα τα κινητα τα ρυθμιζω στο 2G που πιανει παντου...

 

 

και παμε και στο παραλογο της υποθεσης τωρα σε αλλη περιοχη που ειναι το πατρικο μου δουλευει κανονικα οπως και το παλιο κινητο μου:blink:...

γυριζοντας σπιτι μου στο αμαξι μολισ πλησιασα την περιοχη παλι μηδεν σημα....

και ξαναλεω παιζει να ειναι το μονο κινητο που δεν πιανει εκει και στο σπιτι μου...πανω απο 5 συσκευες εχω δοκιμασει 5 μπαρες φουλ(παντα 2g)...

 

μιλησα με γνωστο σκρουτζομαγαζο που το πηρα μετα την 1 αντικατασταση που εκανε η lg εχουν βγαλει την ουρα τους απεξω δεν το παιρνουν πισω...

το μονο που μπορουν να κανουν λεει ειναι να μου κοψουν 100 ευρω αν το στειλω πισω για αγορα καινουριου...

 

δεν εχω καταλαβει αν ειναι οντως ελλατωματικο η αν ειναι το χειροτερο κινητο που εχει βγει ποτε....

σκεφτομαι να καταπιω την χασουρα των 35 ευρω γιατι δεν θα βγαλω ακρη...

καμια αποψη?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει η χασούρα των 35ευρω προχωρά στην πώληση. Αλλά Καλό θα ήταν να κοιτάξεις μπας και γίνει τπτ ξανα αν επιμένεις στο σέρβις. Εμένα πάντως από σήμα Έχει δυνατότερο από ότι σονυ Και σαμσουνγκ στο ίδιο μέρος. Ίσως δυστυχώς έπεσες σε ελαττωματική συσκευή.:-(
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...