Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμάς που λέει ότι έχουμε την τελευταία έκδοση τι παίζει;

Αν η δκή σου έκδοση γράφει πως είναι η 5.0.2 ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην 4.4.2 ειναι.Κάνει αναζήτηση για αναβάθμιση με το lg pc suite Αλλά βγάζει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση. Γι αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι στην 4.4.2 ειναι.Κάνει αναζήτηση για αναβάθμιση με το lg pc suite Αλλά βγάζει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση. Γι αυτό ρωτάω.

 

Κάτσε διάβασε τις τελευταίες 4-5 σελίδες στο παρόν νήμα για να μην σου πω ολόκληρο το νήμα, τι να σου πούμε. Πρέπει να στα γράψουμε όλα από την αρχή δηλαδή 35 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την lollipop στο αθόρυβο δεν χτυπάει το ξυπνητήρι! Άργησε στην δουλειά η γυναίκα! Και δεν βρίσκω την ρύθμιση για να χτυπάει το ξυπνητήρι στο αθόρυβο.ένα φτιάχνουν ένα χαλάνε εκεί στην Google μου φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να ξέρετε όσοι δυσκολευτείτε με την αναβάθμιση μέσω PC. Τα κατάφερα τελικά, το πρόβλημα είναι να μην βιάζεστε όταν το συνδέετε με το PC μέσω USB, θέλει κάποιες επαναλαμβανόμενες προσπάθειες μέχρι να συνδεθεί σωστά. Θα το ξέρετε αν σας εμφανίσει παράθυρο στο σμάρτφον που σας ζητάει μεταξύ πολλών επιλογών συνδεσισμότητας την επιλογή να κάνετε την αναβάθμιση από το λογισμικό LG. Λίγο προσοχή σε αυτό το σημείο γιατί θέλει λίγο βάλε βγάλε το USB και να αφήνετε χρόνο μέχρι να τη δουν τα Windows τη σύνδεση. Θέλει 30 με 35 λεπτά να κατεβάσετε το θηριώδες αρχείο του ενός GB και βάλε(!) και κάπου ένα εικοσάλεπτο να γίνει η εγκατάσταση. Στα υπόλοιπα, δοκιμάζω και τα ξαναλέμε σε μερικές μέρες που θα το λιώσω σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με κάποιον λίγο παραπάνω. Το Lg mobile tool μου βγάζει πως έχω την τελευταία έκδοση, ενώ έχω την 4.4.2. Το μοντέλο του κινητού είναι D405n. Αν κάποιος μπορούσε να δώσει τα φώτα του, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν ξαναδιάβασα το νήμα είδα ότι μου διέφυγε ότι η αναβάθμιση αφορά το μοντέλο χωρίς nfc Δηλαδή το d405. Για το d405n αναμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

D405n έχω εγώ και έκανα την αναβάθμιση κανονικά μέσω pc χτες το μεσημέρι. Δοκιμάστε ξανά αργότερα γιατί μπορεί να έχει υπερφορτωθεί το δίκτυο...λογικά όλοι θα την περνάνε αυτό το σ/κ!!!

Θετικές εντυπώσεις έχω ως επί το πλείστον με κυριότερη την ελεύθερη ram που μου φτάνει πλέον τα 350-400 MB ! Το γραφικό περιβάλλον δεν μ΄ενθουσιάζει αλλά είναι ok, επίσης έχουν αφαιρεθεί κάποιες λειτουργίες όπως η μπάρα επάνω με τις συντομεύσεις εφαρμογών η οι τρέχουσες εφαρμογές κρατώντας πατημένο το home button, αλλά όλα τρέχουν απροβλημάτιστα χωρίς κολλήματα. Έκανα και ένα hard reset για να φύγουν τυχόν υπολείμματα από την προηγούμενη έκδοση και τις εφαρμογές που είχα βάλει/βγάλει. Το μόνο που ελπίζω είναι και η μπαταρία να κρατάει όπως πριν...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω πάλι αργότερα τότε.οι τρέχουσες εφαρμογές θα σου εμφανιστούν λογικά κρατώντας πατημένο το κουμπί μενού (το δεξιά)
Link to comment
Share on other sites

Το pc suite υπάρχει στην επίσημη σελίδα της LG.[/

 

 

Μου λέει πως διαθέτω την τελευταία έκδοση λειτουργικού συστήματος, ενώ εγώ έχω την 4.4.2 . Την έκδοση την αναφέρει ως D40510D. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το d405n, παραεισαγωγη απο αυστρια νομιζω, και δεν εμφανιζει νεα εκδοση ουτε το LG PC SUITE ουτε το LG MOBILE SUPPORT TOOL. Μου εμφανιζει μυνημα οτι ειναι εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση D40510D.
Link to comment
Share on other sites

Κάντε δοκιμή με το usb, να το βάζετε και να το βγάζετε μέχρι να σας εμφανίσει ένα παράθυρο στο σμάρτφον που σας λέει να επιλέξετε τον τρόπο ενημέρωσης. Αλλά θέλει αργό χρόνο, να το αφήνετε αρκετά δευτερόλεπτα το usb μέχρι να δει ο υπολογιστής τι πρέπει να κάνει.

 

Σημειωτέον, με το LGMobile Support Tool έκανα τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

To usb δεν εχει προβλημα βλεπει ταχυτατα τη συσκευη και βγαζει επιλογες φορτισης , συγχρονισμου μεσου, tethering, λογισμικο lg και αποστολη εικονας. Επιλεγω λογισμικο lg και το βλεπουν και τα 2 προγραμματα της lg αλλα δεν βρισκουν νεα εκδοση στην αναβαθμιση λογισμικου γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με παραεισαγωγες απο αλλες χωρες. Σε μια αναζητηση που εκανα με το IMEI το βλεπει σαν ελβετικο.

Model: LGD405N

SW Version: D40510D_00

Product Type: 2

ESN Date(Prod. Date): Apr 20, 2014

ESN Go Date: Apr 20, 2014

Phone Age: 1 Year(s), 0 Month(s), 6 Day(s)

Location Code: N

Network Code: SWS

Carrier: Switzerland

Edited by mitsos185
Link to comment
Share on other sites

To usb δεν εχει προβλημα βλεπει ταχυτατα τη συσκευη και βγαζει επιλογες φορτισης , συγχρονισμου μεσου, tethering, λογισμικο lg και αποστολη εικονας. Επιλεγω λογισμικο lg και το βλεπουν και τα 2 προγραμματα της lg αλλα δεν βρισκουν νεα εκδοση στην αναβαθμιση λογισμικου γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με παραεισαγωγες απο αλλες χωρες.

 

Η χώρα "παραεισαγωγής" δεν παίζει κανένα ρόλο κι εφόσον είναι ευρωπαϊκή χώρα καλύπτεσαι κανονικά από εγγύηση. Τα κινητά κατασκευάζονται σε διαφορετικά ασιατικά εργοστάσια και φαίνεται πως η ενημέρωση έρχεται ανάλογα με το origin της συσκευής. Κάνε υπομονή και προσπάθησε με επιμονή, θα την πάρεις ούτως ή άλλως.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στις ρυθμίσεις λέει πως το μοντέλο είναι D405n ,ενώ το LG pc suit πως είναι το D405. Εγώ πάντως έχω nfc.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Η χώρα "παραεισαγωγής" δεν παίζει κανένα ρόλο κι εφόσον είναι ευρωπαϊκή χώρα καλύπτεσαι κανονικά από εγγύηση. Τα κινητά κατασκευάζονται σε διαφορετικά ασιατικά εργοστάσια και φαίνεται πως η ενημέρωση έρχεται ανάλογα με το origin της συσκευής. Κάνε υπομονή και προσπάθησε με επιμονή, θα την πάρεις ούτως ή άλλως.

 

Δεν μιλησα ποτε για εγγυηση αλλα για την αναβαθμιση. Στο XDA βλεπω stock roms (D40520A_00) για το D405n (Single SIM, equipped with NFC) για τις εξης χώρες BALTICS, ABAL, BBAL (D40520A_00)

 

CZECHO, ACZE, BCZE and 3CZE (D40520A_00)

 

FRA, BFRA (D40520A_00)

 

GREECE, AGRC and BGRC (D40520A_00)

 

HUNGARY, BHUN (D40520A_00)

 

ITALY, AITA, BITA, 3ITA and PITA (D40520A_00)

 

NLD, ANLD, BNLD, 3NLD and PNLD (D40520A_00)

 

PORTUGAL, APRT, BPRT and 3PRT (D40520A_00)

 

και αναφερεται οτι στην Πολωνια θα ειναι διαθεσιμο στις 29 του μηνα οσοι κανατε αναβαθμιση μηπως ειναι απο τις χωρες που αναφερονται.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.. με hard reset χανουμε τα αρχεια μας; η οχι;

 

Αυτός ο πολύ απλός οδηγός θα απαντήσει στις απορίες σου. Τι το έχουμε το Google :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως χάνουμε όλα τα αρχεία μας. Πριν το hard reset κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας, αλλά προσοχή: το backup θα αποθηκεύσει μόνο τις εφαρμογές και όχι τα αρχεία εφαρμογών! Για αυτό είναι καλύτερα τα αρχεία εφαρμογών να τα κάνεις backup manual(δηλαδή να περάσεις όλα τα αρχεία, ή αυτά που θες να κρατήσεις, στον υπολογιστή σου και μετά το hard reset να τα βάλεις πάλι στο κινητό). Επίσης, αν έχεις περασμένη κάποια custom recovery, μπορείς να κάνεις ένα NANDROID backup και μετά να το επαναφέρεις.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...