Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή το απλό είναι δικαρτο; και το Ν με NEC αλλά όχι δικαρτο;

 

Το δίκαρτο είναι το D410, δες λίγες σελίδες πιο πίσω που το αναφέρουν. Το Ν, αν καταλαβαίνω σωστά, είναι ο κωδικός γι αυτά που έχουν NFC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τελικό "n" είναι για αυτά που έχουν NFC και είναι μονόκαρτα. Η αναβάθμιση τους αναμένεται στο τέλος του μήνα με την ημερομηνία που ακούγεται έντονα να είναι η 28/4.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ,το κινητό έχει στην κάμερα beauty mode και εγώ δεν το ξέρω; Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω περισσότερα modes ;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος αν η αυτονομία του κινητού επηρεάστηκε από την lollipop ή αν λαγγάρει καθόλου; (απλά ρωτάω, μην ανησυχείτε... )
Link to comment
Share on other sites

Και πώς την βάζουμε στο κινητό, χωρίς ξεκλείδωτο bootloader; Γίνεται και μέσω υπολογιστή και εγκαθίστανται όπως και OTA;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο, μου έβγαλε αναβάθμιση το LG mobile support tool για το d405n και είναι 1116mb. Αναμένουμε... :)
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος αν η αυτονομία του κινητού επηρεάστηκε από την lollipop ή αν λαγγάρει καθόλου; (απλά ρωτάω, μην ανησυχείτε... )

απο κει που η οθονη ηταν στο (μαξ) 30 % απο χτες ειναι μεταξυ 37-40% μπορει να ειναι αρχη ακομα και να μην εχει "στρωσει" που λενε αλλα θα δειξει.. παντος απο χτες με ΠΟΛΥ χρηση και για να "μαθω" το λολιποπ η μπαταρια σημερα το πρωι τελειωσε.. πιστευο οτι θα ειναι στα ιδια η αυτονομια. για lag δεν ξερω παντος εχει πιο πολυ ραμ ελευθερη.. ααα και το plug&pop που ειχε μας αφησε χρονους.. αυτο βλεπω ως απωλεια εως τωρα. και το Chrome αλλαξε οψη αν και παραμενει το ιδιο σουπερ γρηγορο ως ειχε.. αυτα τα λιγα εως τωρα.. και κατι τελευταιο που με "πειραζει" ειναι τα πολυ απλα γραφικα στοιχεια σε ολα τα μηκη και πλατη.. αν και ειναι καπως πιο business related και καλα διοτη εως τωρα ηταν πολυ "εφηβικο" κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε επιτυχώς η 5.0.2. Αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Νομίζω ότι το κινητό έγινε πολύ πιο γρήγορο ή είναι ιδέα μου.

Το μόνο που με χάλασε που άλλαξαν το πληκτρολόγιο της LG. Το προηγούμενο ήταν κλάσεις καλύτερο και εξυπνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

LG L90 d405. Περασα την ενημέρωση ολα οκ.

 

Προσπάθησα ν κάνω και ενα wipe cache αλλα δεν μπορω να μπρω στην stock recovery mode ρε παιδια! Δοκιμασα 1000 συνδυασμούς αλλα δεν μπορώ να μπω! Με ποιο τρόπο μπαίνω σε recovery mode;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει link για το πρόγραμμα με το οποίο εγκαταστήσετε την αναβάθμιση μέσω PC;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να δώσει link για το πρόγραμμα με το οποίο εγκαταστήσετε την αναβάθμιση μέσω PC;

 

Το λινκ είναι ΜΟΝΟ για το D405N αν φυσικά αναφέρεσαι σε αυτό το κινητό. Εδώ θα το κατεβάσεις.

Είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις μόνος σου αρκεί να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες.

 

Όσο για το πληκτρολόγιο που ανέφερα προηγουμένως, λάθος μου, γιατί είχα ξεχασει την αυτόματη διόρθωση στο κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ είναι ΜΟΝΟ για το D405N αν φυσικά αναφέρεσαι σε αυτό το κινητό. Εδώ θα το κατεβάσεις.

Είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις μόνος σου αρκεί να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες.

 

Όσο για το πληκτρολόγιο που ανέφερα προηγουμένως, λάθος μου, γιατί είχα ξεχασει την αυτόματη διόρθωση στο κλειστό.

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, το D405n έχω, και θα κάνω τώρα την αναβάθμιση. Τι λες, παρατηρήσεις τίποτα κολλήματα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα στο PC και μου λέει πως χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση. Στην έκδοση λογισμικού γράφει: D40510D. Είναι φυσιολογικό αυτό; :worry:

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκα και εγώ. Όλα καλά μέχρι στιγμής, αλλά πλέον στο LG Backup δεν υπάρχει η επιλογή για αποθήκευση των κωδικών Wi-Fi και με είχε βολέψει αυτό! Τώρα που θέλω να κάνω μια επαναφορά, αναγκαστικά θα χάσω τους κωδικούς που είχα αποθηκεύσει τόσο καιρό... :( Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα αρκετά μέχρι να κάνει ενημέρωση το google services. Από εκεί και πέρα δουλεύει μια χαρά.

Ξενέρωσα απίστευτα που έβγαλαν την εφαρμογή που όταν κρατούσα το home button πολύ ώρα πατημένο, μου έβγαζε το μενού ποιές εφαρμογές έχω ανοιχτές. Ξέρει κανείς που μπορούμε να το ξαναβρούμε;

 

 

'Ακυρο οι εφαρμογές. Ήταν μενού που έπρεπε να ψάξω -_-

Edited by manthos1978
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κι εγώ κατεβάζω τώρα την αναβάθμιση αλλά μη λέτε για κολλήματα, το ένα και το άλλο την ώρα που την κατεβάζετε και μόλις φρεσκαριστείτε. Δώστε μια ανάσα δυο τρεις μέρες και μετά πείτε τα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειχα κανει root το εκανα unroot εκανα την αναβαθμιση και πεταει το δικο μου δεν κολλησε πουθενα!

Το μονο πταισμα το καινουριο πληκτρολογιο δεν ειναι τοσο βολικο αλλα υπαρχουν καλλυτερα στο google play.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια ώρα παλεύω και δεν κάνει αναβάθμιση. Άμα σας λέω ότι το μικρότερο πρόβλημα είναι ότι χάσατε το πληκτρολόγιο και σε κλάσματα δευτερολέπτου κάνετε ενημέρωση πως το λύσατε αυτό το πρόβλημα, μην φορτώνετε άδικα το νήμα με αχρείαστα στάτους. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Απο wifi δεν μου εβγαζε την αναβάθμιση την εβγαλε στο Lg pc suite οποτε το εκανα απο το pc.

 

Κι εγώ από το PC την κάνω την αναβάθμιση και δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Φόρτωσα το πρόγραμμα και τον driver και κολλάει στο σημείο της ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από το PC την κάνω την αναβάθμιση και δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Φόρτωσα το πρόγραμμα και τον driver και κολλάει στο σημείο της ενημέρωσης.

 

Πριν κανω αναβάθμιση εκανα hard reset οταν ξεκινησε η αναβαθμιση την εκανα κανονικα χωρις να τσεκαρω ανβαθμιση με backup.

Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανω αναβάθμιση εκανα hard reset οταν ξεκινησε η αναβαθμιση την εκανα κανονικα χωρις να τσεκαρω ανβαθμιση με backup.

Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο.

 

Λογικά δεν χρειάζεται το hard reset αφού είναι αναβάθμιση λογισμικού κι όχι εκκαθάριση του συνολικού software. Τεσπά, θα δω καλύτερα από αύριο και άμα είναι θα πάω στην αντιπροσωπεία από Δευτέρα αν δεν καταλάβω πως θα λυθεί αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...