Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nkoumo δεν ξέρω για «λάϊτ» ρουτάρισμα, αλλά για τις διαφημίσεις τι ακριβώς εννοείς; Αν είναι πάντως αυτό που φαντάζομαι, υπάρχει το adblock που κάνει αυτή τη δουλειά και στα κινητά, το οποίο λειτουργεί και χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας

Σχετικα με το ρπυταρισμα.

Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν ελαβα απαντηση, οποτε μια και ξαναζεσταθηκε το θεμα με το ρουταρισμα ας ρωτησω παλι.

Προσφατα πηρα το κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ομως 2 εφαρμογες που θελω να βαλω απαιτουν root.

Υπαρχει τροπος καποιος "ψευτορουταρισματος" , root light, για να μην χασω το αρχικό συστημα με τις αναβαθμισεις του και την εγγυηση?

Ή να ξεγελεσω τις εφαρμογες ....

Υ.Γ. Θελωνα βαλω ενα apk για να μην βλεπω διαφημισεις , και ενα τυπου Airplay, το allstream

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389802&page=16

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Θα ηθελα να σαs ανακοινωσω οτι σημερα το μεσημερι ελαβα την καινουρια εκδοση λογισμικου 5.0.2 lollipop στο κινητο μου lg90 dual.Δεν γνωριζω αν την εχετε λαβει και εσειs στο μονοκαρτο.Παντωs ειναι μια πολυ καλη κινηση απο την lg οπωs ειχε ανακοινωσει στο παρελθον για την σειρα L70 και L90.Το κινητο το εχω 2μηνεs το εχω αγορασει απο καταστημα στο skroutz και ειμαι πολυ ευχαριστημενοs.Μακαρι να παρετε ολοι την καινουργια εκδοση.Βλεπω βελτιωση σε πολλεs παραμετρουs στο κινητο.

 

Ομοίως και σε μένα. Έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ χθές το απόγευμα. Σαφής βελτίωση σε όλα, το περιβάλλον έγινε αρκετά πιο "σοβαρό", πριν νομίζες πως ειχε σχεδιαστεί μόνο για εφηβικές ηλικίες. Αν προκύψει κάτι στραβό, θα ενημερώσω. :D

Link to comment
Share on other sites

??????????????????

Δεν σχετιζεται με το ρουταρισμα

 

Καποια link δεν λειτουργουν πλεον,βρες της εφαρμογες απο το playstore.

 

 

Και όμως απέχεις λίγα λεπτά από το ROOT ...

 

Root το L90 μέσα σε λίγα λεπτά χωρίς πρόβλημα ...

 

1. Ανοίγουμε στον browser την σελίδα https://towelroot.com/ και κατεβάζουμε την εφαρμογή το TR.apk .

2. Εγκαταστουμε την εφαρμογή και πατάμε το Make it rain . Έτοιμο το ROOT. ( Θέλει σύνδεση internet )

3. Κατεβάζουμε to Root Checker https://play.google.com/st...ootcheck&hl=el , και βλέπουμε εάν όντος έχουμε root .

4 . Κατεβάζουμε το Supersu https://play.google.com/st....supersu&hl=el και το εκτελούμε κάνοντας την αναβάθμιση που ζητάει .

5. Καταβαζουμε το Sd Fixer https://play.google.com/st...my.sdfix&hl=el , για να έχουμε πρόσβαση εγγραφής από άλλες εφαρμογές στην κάρτα SD .

6. Κάνουμε Restart και έτοιμο το κινητάκι μας ... και όλα αυτά μέσα σε μερικά λεπτά χωρίς υπολογιστή ..

 

Επειδή βαριέμαι να ξαναγράφω τα link δες τα εδώ :

http://www.myphone.gr/foru...389802&page=10

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Θα ηθελα να σαs ανακοινωσω οτι σημερα το μεσημερι ελαβα την καινουρια εκδοση λογισμικου 5.0.2 lollipop στο κινητο μου lg90 dual.Δεν γνωριζω αν την εχετε λαβει και εσειs στο μονοκαρτο.Παντωs ειναι μια πολυ καλη κινηση απο την lg οπωs ειχε ανακοινωσει στο παρελθον για την σειρα L70 και L90.Το κινητο το εχω 2μηνεs το εχω αγορασει απο καταστημα στο skroutz και ειμαι πολυ ευχαριστημενοs.Μακαρι να παρετε ολοι την καινουργια εκδοση.Βλεπω βελτιωση σε πολλεs παραμετρουs στο κινητο.

 

Ωραίο σύγχρονο περιβάλλον και γραφικά. Κάντε ένα backup οπωσδήποτε πριν την αναβάθμιση (στην sd), θα χρειαστεί σε ορισμένες συσκευές να γίνει factory reset ώστε να σβηστούν "υπόλοιπα" και ρυθμίσεις του προηγούμενου λογισμικού. Η συσκευή θα επανεκινήσει με το νέο λειτουργικό (5.0.2 lollipop) έτσι κι αλλιώς!

Χαίρομαι που δεν έκανα "root" στο τηλέφωνο ...

Το έχω περίπου ένα χρόνο και είναι σα να το αγόρασα χθες ! :up:

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε καμία φωτογραφία παιδιά εσείς που κάνατε την ενημέρωση, όταν βρείτε χρόνο ... Να δούμε και μεις περί τίνος πρόκειται.. Αν και κάτι μου λέει πως θα είναι τρομερό + το lollipop. Κάτι τελευταίο που άκουσα, εάν κάνουμε την ενημέρωση, η εγγύηση θα ισχύει κανονικά; σωστά; γιατί μου λέγανε ότι θα είναι σαν ρουταρισμα οπότε χάνετε η εγγύηση... Τι ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ανταλλάζει κανείς το D450N με το Dual; :lol: Με αυτά που διαβάζω ανυπομονώ... ελπίζω όλα να δουλεύουν ρολόϊ και η αυτονομία να είναι το ίδιο καλή όπως και στην KitKat! Επίσης κάτι που θα ήθελα να μάθω είναι εαν στην 5.0.2 μπορούν πλέον οι εφαρμογές να αποθηκεύουν στην SD.

Όσο για την εγγύηση που ρώτησε ο φίλος από πάνω δε νομίζω ότι χάνεται..είναι παράλογο εφόσον πρόκειται για official update!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο που άκουσα, εάν κάνουμε την ενημέρωση, η εγγύηση θα ισχύει κανονικά; σωστά; γιατί μου λέγανε ότι θα είναι σαν ρουταρισμα οπότε χάνετε η εγγύηση... Τι ισχύει;

 

Για το όνομα... ποιος τα λέει αυτά;;; Κανονική αναβάθμιση είναι!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούριος οδηγός επειδή ακόμα και το towelroot δεν λειτουργεί πια σε αναβαθμισμένες συσκευές.

 

Νέος τρόπος για να κάνουμε root στα LG G2, G3, F60, L90 και G Flex 2 σε Android 5.0 Lollipop

 

Αλλά προσωπικά θα περιμένω ακόμα λίγο καιρό μέχρι να σιγουρευτώ τι θα γίνει με την επίσημη αναβάθμιση του D405N.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....σκεφτομαι να παρω στην κοπελα μου αυτο το κινητο;;; ειναι καλο;; κολαει;; τι προβληματα βγαζει γενικα;;;; σκεφτομαι επισης και για το lg l bello...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....σκεφτομαι να παρω στην κοπελα μου αυτο το κινητο;;; ειναι καλο;; κολαει;; τι προβληματα βγαζει γενικα;;;; σκεφτομαι επισης και για το lg l bello...ευχαριστω
το εχει η γυναικα μου δεκα μερες ολα μια χαρα!ουτε κολλαει ουτε τιποτα και πολυ καλη μπαταρια!ιδανικο μεγεθος κιολας!
Link to comment
Share on other sites

το εχει η γυναικα μου δεκα μερες ολα μια χαρα!ουτε κολλαει ουτε τιποτα και πολυ καλη μπαταρια!ιδανικο μεγεθος κιολας!

Ευχαριστω....ειναι dual sim;; πια εκδοση λογισμικου εχει; θα παρει λολλιποπ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....ειναι dual sim;; πια εκδοση λογισμικου εχει; θα παρει λολλιποπ;
δεν ειναι dual για lollipop δεν ξερω αλλα μπορει,δεν με ενδιαφερει κιολας
Link to comment
Share on other sites

kostis8 D450(N) είναι το απλό και D410 το dual sim. Ανάλογα με το τι χρειάζεται η κοπέλα σου, διαλέγεις και παίρνεις. Πέρα από τη sim, έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά! Στα dual ξεκίνησε ήδη η αναβάθμιση σε lollipop, οι υπόλοιποι αναμένουμε... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....σκεφτομαι να παρω στην κοπελα μου αυτο το κινητο;;; ειναι καλο;; κολαει;; τι προβληματα βγαζει γενικα;;;; σκεφτομαι επισης και για το lg l bello...ευχαριστω

 

Το Bello με προβληματίζει, 5ιντσο μεν αλλά με χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, 854 x 480 έναντι 960 x 540 στο 4,7ιντσο L90 ενώ θα περίμενε κανείς 720p. 196 ppi με 234 ppi αντίστοιχα είναι σημαντική διαφορά. Και ενώ έχουν διαφορετικούς επεξεργαστές στο υπόλοιπο hardware είναι ουσιαστικά ίδια. Αν βρεις λειτουργικά μοντέλα στις εκθέσεις των καταστημάτων κάνε τη σύγκριση να δεις αν έχουν σημαντικές διαφορές στην οθόνη. Κατά τα άλλα η προτίμηση γέρνει υπέρ του L90 είτε μονόκαρτο είτε δίκαρτο.

 

Εδώ το compare αλλά κι εδώ στο φόρουμ και στο skroutz θα βρεις άφθονες κριτικές που εστιάζουν στην εξαιρετική μπαταρία της LG και στο ανύπαρκτο lag.

Link to comment
Share on other sites

kostis8 D450(N) είναι το απλό και D410 το dual sim. Ανάλογα με το τι χρειάζεται η κοπέλα σου, διαλέγεις και παίρνεις. Πέρα από τη sim, έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά! Στα dual ξεκίνησε ήδη η αναβάθμιση σε lollipop, οι υπόλοιποι αναμένουμε...

Ευχαριστω παιδια θα παω καμια βολτα με την κοπελα μου να δει πιο της αρεσει γιατι εκεινη το θελει...κι αμα παρει και λολλιποπ ακομα καλυτερα...αυτα που αναβαθμιστηκαν σε λολλιποπ πιο ui εχουν του g3;

Το Bello με προβληματίζει, 5ιντσο μεν αλλά με χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, 854 x 480 έναντι 960 x 540 στο 4,7ιντσο L90 ενώ θα περίμενε κανείς 720p. 196 ppi με 234 ppi αντίστοιχα είναι σημαντική διαφορά. Και ενώ έχουν διαφορετικούς επεξεργαστές στο υπόλοιπο hardware είναι ουσιαστικά ίδια. Αν βρεις λειτουργικά μοντέλα στις εκθέσεις των καταστημάτων κάνε τη σύγκριση να δεις αν έχουν σημαντικές διαφορές στην οθόνη. Κατά τα άλλα η προτίμηση γέρνει υπέρ του L90 είτε μονόκαρτο είτε δίκαρτο.

 

Εδώ το compare αλλά κι εδώ στο φόρουμ και στο skroutz θα βρεις άφθονες κριτικές που εστιάζουν στην εξαιρετική μπαταρία της LG και στο ανύπαρκτο lag.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συγχρονίζω τις επαφές δεν τις αντιγράφει στο gmail (τις είχα σβήσει). Υπάρχει τρόπος ή γίνεται μόνο το αντίστροφο; Edited by okypous
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσθέτεις μια επαφή στο κινητό, αυτή αποθηκεύεται στη μνήμη του τηλεφώνου. Πρέπει κάθε φορά να αλλάξεις τον λογαριασμό που θα μπει η νέα επαφή με αυτόν της Google στην θέση του τηλεφώνου πριν προχωρήσεις στην αποθήκευση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα πηρα το τηλ. για ενα φιλοκαι εχω ενα προβλημα κατι μου παιρνει λεφτα απο την καρτα καθε μερα 1 ευρω καμια εφαρμογη μπορει απο την εμπειρια σας πως θα βγαλω ακρη να κανω επανακινιση εργαστοσ. για πειτε τι μπορει να φταιει και κατι αλλο φωτο στις επαφες πως βαζουμε γιατι δεν εμφανιζει ολες τις επαφες οταν κανουμε ορισμο επαφης παιδια αν ξερεται βοηθεισται
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν έχεις κάποιο πακέτο με mb αγοράσει και έχεις ανοιχτά τα δεδομένα από εκεί σου τρώει το ευρώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

τα δεδομενα ειναι κλειστα με το wi fi ειμαι στο σπιτι να σβησω τις εφαρμογες που κατεβασα

πάρε την εταιρεία κινητής σου να σου κλείσουν τα δεδομένα από κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...