Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Οι φωτογραφιες που δοκιμασα να βγαλω ειναι απο 2,2mb εως 3,5mb.

Και στο default app αλλα και στο Fv 5.

Ειναι σωστο αυτο ή πρεπει να ριθμισω κατι?

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάζεις στα 8mp; Τόσα mb πρέπει να είναι... εμένα στην default ρύθμιση (6mp) παίζει μεταξύ 1-2mb ανάλογα με το πόσες λεπτομέρειες έχει η φωτο!
Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις στα 8mp; Τόσα mb πρέπει να είναι... εμένα στην default ρύθμιση (6mp) παίζει μεταξύ 1-2mb ανάλογα με το πόσες λεπτομέρειες έχει η φωτο!

Ααα ok αρα παιζει και το τι φωτο θα βγαλεις

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

μια απλή μαύρη θήκη σιλικόνης για lg L90 και 4 screen protector matt όποιος τα θέλει χάρισμα του μου είναι άχρηστα.

με ελτα courier θα πληρώσει μόνο 5 ευρώ τα μεταφορικά με την παραλαβη.

 

Edit. .κατωχυρωθηκε

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.

 

παρήγγειλα το l90 d405n και μου ήρθε το d405 χωρίς n στο τέλος.

 

τι διαφορές έχουν?

 

να το στείλω για αλλαγή ή δεν αξίζει η ταλαιπωρία?

Link to comment
Share on other sites

N είναι το NFC, οπότε αν δεν ξέρεις καν τι είναι, προφανώς δεν σου χρειάζεται κιόλας! Καλορίζικο :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση.

 

εκτος απο αυτό, ειδα πως εχουν διαφορα στην μπροστινη καμερα και στα δικτυα.

 

εμενα εχει VGA αντι για 1.3 και δεν υποστηριζει 2G, μονο 3G.

 

δεν ξερω αν με επηρρεαζουν βεβαια αυτα, κυριως το δικτυο με απασχολει, αν δεν εχω 3g θα ηθελα να εχω την καβατζα του 2g

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια.

 

παρήγγειλα το l90 d405n και μου ήρθε το d405 χωρίς n στο τέλος.

 

τι διαφορές έχουν?

 

να το στείλω για αλλαγή ή δεν αξίζει η ταλαιπωρία?

 

To D405N έχει NFC και VGA front camera και το D405 δεν έχει NFC και καλύτερη front camera (νομίζω 1.3ΜΡ). Αν δε σου είναι απαραίτητο, δε χάνεις τίποτα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα ούτως η άλλως δε λέει και πολλά. Μόνο αν θες να κάνεις βίντεοκλήση ίσα για να σε βλέπει ο άλλος. Αυτό για το 3G δεν το ήξερα... υπάρχουν κινητά που δεν υποστηρίζουν 2G πλέον;;; Για εμένα θα ήταν πρόβλημα γιατι εδώ που μένω το σήμα του 3G χάνεται συνεχώς μέσα στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

οχι λαθος εκανα. εχει 2g

 

οποτε μονο η μπροστινη καμερα και το nfc, σωστα?

 

το κραταω λοιπον!

 

Να πάρεις κι ένα τηλέφωνο στην ελληνική αντιπροσωπεία της LG να ρωτήσεις αν καλύπτεται κανονικά από εγγύηση. Ποτέ δε ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποιο κατάστημα από Ευρώπη για το συγκεκριμένο κινητό σε καλύτερη τιμή από τα Skroutzομάγαζα;
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποιο κατάστημα από Ευρώπη για το συγκεκριμένο κινητό σε καλύτερη τιμή από τα Skroutzομάγαζα;

 

Πόσο καλύτερη δηλαδή; :confused:

στα 126 ευρώ η τιμή είναι ξεφτίλα γι αυτά που προσφέρει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!!Πρέπει να αγοράσω κινητό γιατί το τωρινό τα έχει παίξει...:mad:

Είμαι ανάμεσα στο lg l90 d405n και στο lg fino.Θέλω τη βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Και το Fino καλό είναι αλλά το L90 έχει επιπλέον εσωτερική μνήμη (8GB - 4 διαθέσιμα) και καλύτερη ανάλυση οθόνης. Από κει και πέρα διαλέγεις και παίρνεις...
Link to comment
Share on other sites

Και το Fino καλό είναι αλλά το L90 έχει επιπλέον εσωτερική μνήμη (8GB - 4 διαθέσιμα) και καλύτερη ανάλυση οθόνης. Από κει και πέρα διαλέγεις και παίρνεις...

 

υπάρχουν 2 εκδόσεις στο L90; αν ναι πως να το προσέξουμε; γιατί και εγώ σκοπεύω να το αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

Και το Fino καλό είναι αλλά το L90 έχει επιπλέον εσωτερική μνήμη (8GB - 4 διαθέσιμα) και καλύτερη ανάλυση οθόνης. Από κει και πέρα διαλέγεις και παίρνεις...

 

Ευχαριστώ πολύ. Αυτο με τη camera δεν έχω καταλάβει λέει 5mpx-8mpx..Δλδ;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 2 εκδόσεις στο L90; αν ναι πως να το προσέξουμε; γιατί και εγώ σκοπεύω να το αγοράσω

 

Ναι υπάρχουν 2 εκδόσεις του LG L90:

  • Το D405 που δεν έχει NFC αλλά έχει 1.3MP εμπρόσθια κάμερα.
  • Το D405N που έχει NFC αλλά έχει VGA εμπρόσθια κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν 2 εκδόσεις του LG L90:

  • Το D405 που δεν έχει NFC αλλά έχει 1.3MP εμπρόσθια κάμερα.
  • Το D405N που έχει NFC αλλά έχει VGA εμπρόσθια κάμερα.

 

Σε ευχαριστώ! δηλαδή σχεδόν ίδια, αν δεν σε ενδιαφέρουν τα 2 συγκεκριμένα features

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , μολις πηρα και εγω απο Κοτσοβολο, 119, εκθεσιακο. Εκανα το antutu τεστ και εβγαλε 17538. Ειναι ικανοποιητικο? Σε εσας τι βγαζει?
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω..διάβαζα κριτικές από άτομα που το αγόρασαν και ένας είπε ότι έχει android 4.2 ενώ η εταιρεία λέει 4.4

είναι δυνατόν?

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω..διάβαζα κριτικές από άτομα που το αγόρασαν και ένας είπε ότι έχει android 4.2 ενώ η εταιρεία λέει 4.4

είναι δυνατόν?

 

Αυτός που το είπε μπερδεύτηκε προφανώς.. με κιτ κατ λανσαρίστηκε το κινητό δεν γίνεται να έχει παλαιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω..διάβαζα κριτικές από άτομα που το αγόρασαν και ένας είπε ότι έχει android 4.2 ενώ η εταιρεία λέει 4.4

είναι δυνατόν?

 

 

εχει 4.4.2 που ειναι κιτ κατ αλλα οχι το τελευταιο (4.4.4), μαλλον εκει εγινε το μπερδεμα.

 

 

Εγω αγορασα αυτα τα ακουστικα http://www.skroutz.gr/s/5701740/Xiaomi-Piston-II.html?from=autocomplete&keyphrase=xiaomi+piston+2 και δεν δουλευουν. Οχι τα κουμπια, εννοω οτι οταν τα βαζω στο τηλεφωνο δεν αναγνωριζει καν οτι μπηκε το βυσμα και συνεχιζει να παιζει απο τα ηχεια.

Υπαρχει καποια λυση?

 

EDIT: Τελικα αμα πατησεις το μεσαιο κουμπι τα βλεπει σαν ακουστικα αλλα δεν δουλευεουν τα κουμπια, το μικροφωνο δεν δοκιμασα ακομα αν δουλευει, απ'οτι βλεπω ειναι προβλημα με την 4.4.2 (τωρα που το αναφερα, παιζει να παρει καποια αναβαθμιση σε 5 η εστω 4.4.4 το κινητο? Αν οχι εχει βγει καμια custom rom?)

Edited by morgoth
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τα iLuv ακουστικά από το Public, αυτά με το «μακαρονέ» καλώδιο που δεν μπερδεύει και παίζουν μια χαρά.

Το πλήκτρο που έχουν ανταπκρίνεται και σε εντολές στο mp3 player.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό με το d405n, διαπιστώνω τα εξής αρνητικά:

 

1. Η κάμερα χάνει την εστίαση πολύ εύκολα. Δεν μπορείς να τραβήξεις δυο λεπτά βίντεο και να μην έχει θολούρα. Το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα;

2. Ακόμη δεν βρήκα πώς να αλλάξω το πληκτρολόγιο σε κάτι πιο απλό (για να βάλω τόνο θέλει παρατεταμένο πάτημα στο γράμμα). Ξέρει κανείς πώς γίνεται;

3. Έσπασε η οθόνη με πολύ απλή πτώση και σε μαγαζί που το πήγα μου είπαν πως είδαν πολλά τέτοια με σπασμένες οθόνες. Κανείς άλλος; Ζήτησαν €45 για αλλαγή, παράγγειλα από eBay.

Edited by thanar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...