Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως το εχει δοκιμασει κανεις απο εσας μεσα στο νερο?

γιατι εγω μονο και μονο που βλεπω την τρυπα υποδοχης ακουστικων το φοβαμαι.....

 

Τα ακουστικά μην τα φοβάσαι, επιφοβο είναι το καπάκι της μπαταρίας που μπορεί να χαλαρωσει λίγο

 

Δεν το βαζω με τιποτα στο νερο μεσα...εχουν πεσει σταγονες νερου στην οθονη και κολλαει αμεσως το κινητο !!!!

 

ποσο τρελα κουβαλανε αυτοι που βουτανε σε πισινες και στην θαλασσα

και βγαζουν σελφις και βιντεο.....??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ποσο τρελα κουβαλανε αυτοι που βουτανε σε πισινες και στην θαλασσα

και βγαζουν σελφις και βιντεο.....??

Ρε φιλε οταν το κινητο εχει αποσπωμενο πισω καπακι, οσο καλη και να ειναι η μονωση που εχει δεν το εμπιστευομαι, απο καπου θα χαλαρωσει. Εμενα ας πουμε ηδη τριζει λιγο επειδη το βγαζω καθε μερα ν αλλαξω μπαταρια. Αρα απο καπου θα παρει νερο πιστευω, δεν το βουταω για κανενα λογο :P

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε οταν το κινητο εχει αποσπωμενο πισω καπακι, οσο καλη και να ειναι η μονωση που εχει δεν το εμπιστευομαι, απο καπου θα χαλαρωσει. Εμενα ας πουμε ηδη τριζει λιγο επειδη το βγαζω καθε μερα ν αλλαξω μπαταρια. Αρα απο καπου θα παρει νερο πιστευω, δεν το βουταω για κανενα λογο :P

Ενταξει ρε παιδια κακα τα ψεματα, αλλα το καπακι δεν ειναι σχεδιασμενο για καθημερινη καταπονηση. Λογικα παντως το περιμετρικο στεγανοποιητικο που εχει ειναι επαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια κακα τα ψεματα, αλλα το καπακι δεν ειναι σχεδιασμενο για καθημερινη καταπονηση. Λογικα παντως το περιμετρικο στεγανοποιητικο που εχει ειναι επαρκες.

Ναι σιγουρα δεν το γραφω σαν παραπονο, οταν το βγαζω καθε μερα λογικο να φθαρει. Απλα οταν εχει φθαρει δεν εμπιστευεσαι την στεγανοποιηση. Λογικο εν μερει, μηχανημα ειναι ολο κι απο καπου μπορει να μπαζει

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το s5 και ειδα τι αδιαβροχοποιηση είχε, γέλασα!

Εχω και ενα defy+ το οποίο ειναι dust + water proof. Καμιά σχέση. Ειναι αλλη κατασκευή. Και εχει και αποσπωμενο καπάκι και sd και τα πάντα. Αλλά εκει λες πραγματικά "δεν υπάρχει πρόβλημα".

Βέβαια είναι να το λειτουργήσεις μονον σαν τηλέφωνο! Οτι παραπάνω, αποτελεί δοκιμασία για τα νευρα σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που μου φαινεται χρησιμη η αδιαβροχοποιηση ειναι οτι δεν εχω αγχος να μιλησει στο κινητο οταν βρεχει δυνατα εξω. Εκει ναι το χρησιμοποιω αφοβα οπως και το Ζ1 που ειχα πριν. Να το βουτηξω σε ποτηρι με νερο η να το βαλω στην μπανιερα ας πουμε δεν υπαρχει λογος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτεστε λαθος, η waterproof πολιτικη του s5 δεν ειναι για καταστασεις να κανεις βουτιες με το κινητο,απλα ειναι μια εξτρα προστασια σε καποια περιπτωση ατυχηματος και επισης το πιο σημαντικο στην υγρασια

εχετε παει σε σερβις το κινητο σας???9 στις 10 επικαλουνται υγρασια απο ατμους,aircodition κτλ

Link to comment
Share on other sites

Kατι κραταει η αδιαβροχη συσκευη μας;)...εκτος απο νερακι και κρασι (και τσιπουρο μια φορα) προσφατα δοκιμαστηκε και στη αδεξιοτητα ενος παιδιου στο σερβιρισμα και εφαγε πανω της τα λαδια απο την τηγανιά...:lol: πανικοβληθηκε το γκαρσονι αλλα οχι εγω..σκουπισα τα λαδια και εστιψα και λιγο λεμονακι και το τριψα να μη γλιστρά και ολα καλα...αξιο "ταβερνοτηλεφωνο"...:lol:
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες η πλατη πως παει ρε παιδια οταν ζοριζεται το τηλεφωνο?γιατι πηρα το lg G3 και ψηνω σουβλακια.
Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες η πλατη πως παει ρε παιδια οταν ζοριζεται το τηλεφωνο?γιατι πηρα το lg G3 και ψηνω σουβλακια.

Δεν την καταλαβαίνεις την ζέστη γιατί είναι πλαστικό. Νορμάλ πλαίσια άρα, καμία σχέση με γυαλινα κινητά όπως τα σονυ ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν την καταλαβαίνεις την ζέστη γιατί είναι πλαστικό. Νορμάλ πλαίσια άρα, καμία σχέση με γυαλινα κινητά όπως τα σονυ ας πούμε

 

Και το g3 πλαστικο ειναι,αλλα ειναι σαν ψησταρια.με την φωτεινοτητα auto,ειναι νορμαλ.αμα κανεις και το τσιμπησεις λιγο παραπανω να φχαριστηθεις λιγο την οθονη του,αστο..

Link to comment
Share on other sites

Και το g3 πλαστικο ειναι,αλλα ειναι σαν ψησταρια.με την φωτεινοτητα auto,ειναι νορμαλ.αμα κανεις και το τσιμπησεις λιγο παραπανω να φχαριστηθεις λιγο την οθονη του,αστο..

 

Εγω επειδή έχω δεύτερη μπαταρία και δεν μ ενδιαφέρει πολύ η κατανάλωση το έχω μόνιμα σε φουλ φωτεινότητα και δεν ζεσταινεται με 3g-4g μόνιμα έξω. Αρα δεν θα έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδή έχω δεύτερη μπαταρία και δεν μ ενδιαφέρει πολύ η κατανάλωση το έχω μόνιμα σε φουλ φωτεινότητα και δεν ζεσταινεται με 3g-4g μόνιμα έξω. Αρα δεν θα έχεις θέμα

 

Πανο με 2 μπαταριες ποσο σου βγαζει φιλε ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πανο με 2 μπαταριες ποσο σου βγαζει φιλε ;

Τα νούμερα είναι παραδόξως ίδια συνέχεια. Με 3g βγάζω 4 ώρες οθόνη πάντα, και με WiFi 5 ώρες οθόνη πάντα. Αρα 8 η 10 ώρες και κάτι ψιλά ας πούμε και με τις 2. Μια μέρα βγάζω χαλαρά με την μια απλά δεν αγχωνομαι μην τελειώσει, βγαίνω απ το σπίτι και με 30% ας πούμε δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Και το g3 πλαστικο ειναι,αλλα ειναι σαν ψησταρια.με την φωτεινοτητα auto,ειναι νορμαλ.αμα κανεις και το τσιμπησεις λιγο παραπανω να φχαριστηθεις λιγο την οθονη του,αστο..

 

Στο 4g η θερμοκρασία του s5 σε σχέση με το s4 ειναι στο 50% ίσως και καλύτερα,στο 3G ούτε που το καταλαβαίνω.παντως το s4 τσουρουβλιζε.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα είναι παραδόξως ίδια συνέχεια. Με 3g βγάζω 4 ώρες οθόνη πάντα, και με WiFi 5 ώρες οθόνη πάντα. Αρα 8 η 10 ώρες και κάτι ψιλά ας πούμε και με τις 2. Μια μέρα βγάζω χαλαρά με την μια απλά δεν αγχωνομαι μην τελειώσει, βγαίνω απ το σπίτι και με 30% ας πούμε δηλαδή

 

4 ωρες οθονη ;;; εμενα το πολυ να βγαλει 3 ( ρεκορ),συνηθως βγαζει 2μιση οθονη και λειτουργια 10 ωρες

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

4 ωρες οθονη ;;; εμενα το πολυ να βγαλει 3 ( ρεκορ),συνηθως βγαζει 2μιση οθονη και λειτουργια 10 ωρες

Και με τις 2 μπαταρίες που έχω τόσα νούμερα βγάζουν. Μηπως έχεις κάτι να σου τρώει μπαταρία, ψάξε λίγο. 2μιση ώρες είναι πολύ λίγο πιστεύω. Εγώ το λιωνω και σε φβ και μεσεντζερ όλη μέρα άρα καταλωνω αρκετά μπαταρία. Δες ας πούμε σήμερα με 4g έχω ήδη 3 μισή ώρες σχεδόν με υπόλοιπο 28%

Link to comment
Share on other sites

Στο 4g η θερμοκρασία του s5 σε σχέση με το s4 ειναι στο 50% ίσως και καλύτερα,στο 3G ούτε που το καταλαβαίνω.παντως το s4 τσουρουβλιζε.

 

ναι-η αληθεια ειναι οτι το s4 ηταν αρκετα ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και 1 εβδομάδα, από την ημέρα που έγινε μέσω WiFi η αναβάθμιση στην 5. το κινητό ΣΕΡΝΕΤΑΙ! Κολάει συνεχώς! Τι προτείνεται;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και 1 εβδομάδα, από την ημέρα που έγινε μέσω WiFi η αναβάθμιση στην 5. το κινητό ΣΕΡΝΕΤΑΙ! Κολάει συνεχώς! Τι προτείνεται;

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και 1 εβδομάδα, από την ημέρα που έγινε μέσω WiFi η αναβάθμιση στην 5. το κινητό ΣΕΡΝΕΤΑΙ! Κολάει συνεχώς! Τι προτείνεται;

 

Χωρίς δεύτερη σκέψη, backup ότι χρειάζεσαι και factory reset! Αν δεν στρώσουν τα πράγματα, πας για φλασαρισμα με odin!

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Πάνος! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρήσω ότι οι επαφές είναι "συγχρονισμένες" factory reset πως επιτυγχάνεται; Επίσης, μόλις τελειώσει το reset θα πρέπει να κάνω εκ νέου εγκατάσταση της 5, ή θα είναι έτοιμο το κινητό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρήσω ότι οι επαφές είναι "συγχρονισμένες" factory reset πως επιτυγχάνεται; Επίσης, μόλις τελειώσει το reset θα πρέπει να κάνω εκ νέου εγκατάσταση της 5, ή θα είναι έτοιμο το κινητό;

Ρυθμίσεις - γενικά - αντίγραφα ασφαλείας - επαναφορά. Όταν τελειώσει η επαναφορά ανοίγει το κινητό όπως την πρώτη φορά, άρα βάζεις gmail, Samsung account κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άκρως ενδιαφέρον! Αν μπορεί να μας πει η Γωγω. Μπορούν και παιδιά που εχουν πρόβλημα να το δοκιμάσουν!

 

Δεν εχει θεματα θερμοκρασίας το s5! Κανένα απολύτως!

 

Φανατικε εχει και παραεχει θεματα θερμοκρασιας...αρχες φλεβαρη ειχα ενα S 5 που ανεβαζε πανω απο 90-100 βαθμους θερμοκρασια. Αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα και πηρα αλλο ( καιγοταν το χερι μου). Αυτο που εχω τωρα ανεβαζει εως 75.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άκρως ενδιαφέρον! Αν μπορεί να μας πει η Γωγω. Μπορούν και παιδιά που εχουν πρόβλημα να το δοκιμάσουν!

 

Δεν εχει θεματα θερμοκρασίας το s5! Κανένα απολύτως!

 

Φανατικε εχει και παραεχει θεματα θερμοκρασιας...αρχες φλεβαρη ειχα ενα S 5 που ανεβαζε πανω απο 90-100 βαθμους θερμοκρασια. Αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα και πηρα αλλο ( καιγοταν το χερι μου). Αυτο που εχω τωρα ανεβαζει εως 75.

Αν θεωρείς ότι καίει το s5 τότε το g3 και τα σονυ τι να πουν. Αυγά τηγανιζεις. Εγώ δε νομίζω να έχει θέμα υπερθέρμανσης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...