Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ernesto 1080p οθονη έχει.εκεινο που λες ειναι το κορεατικό.φιλικα.

 

Μόλις με ειδοποίησε η Vodafone για διαθεσιμότητα και το παράγγειλα.

Τι διάφορες έχει το g900f με το g901f?

Μόνο επεξεργαστή?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις με ειδοποίησε η Vodafone για διαθεσιμότητα και το παράγγειλα.

Τι διάφορες έχει το g900f με το g901f?

Μόνο επεξεργαστή?

Επεξεργαστή,κάρτα γραφικών και ταχύτερο σε περιήγηση(4G+)..μπορείς να δεις και μια σύγκριση εδώ:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6033&idPhone2=6576

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται βλέπω υπάρχει απόθεμα http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Samsung-Galaxy-S5-4G/rates?menuId=610#
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά την αναβάθμιση σε BOE5 μου παρουσιάζει κάμψη στην απόδοση της μπαταρίας. Σαν να τελειώνει γρηγορότερα από ότι πριν. Παρατήρησε κανείς άλλος το ίδιο μήπως;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα φιλε η μπαταρια πεφτει ποιο γρηγορα και ζεσταινεται επισης το εχω κανει δυο φορες ρεσετ με τον τροπο που λενε τα παιδια στο forum reset odin reset μετα .

Μαλλον θα περιμενουμε νεο version να βγει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μετά την αναβάθμιση σε BOE5 μου παρουσιάζει κάμψη στην απόδοση της μπαταρίας. Σαν να τελειώνει γρηγορότερα από ότι πριν. Παρατήρησε κανείς άλλος το ίδιο μήπως;

 

Και σε μένα το ίδιο! Ομως δεν μου έχει ξαναπαρουσιάσει το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Factory reset κάνατε μετά την αναβάθμιση?

Το αντίθετο θα έλεγα. Υπάρχει διαφορά προς το καλύτερο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Factory reset κάνατε μετά την αναβάθμιση?

Το αντίθετο θα έλεγα. Υπάρχει διαφορά προς το καλύτερο!

Factory reset απο kite σε loli πριν και μετα χρειαζεται. Για αυτο και εκανα και το κινητο πετούσε. Ομως μετα απο τετοια αναβαθμιση μικρη δεν χρειαζεται factory reset. Ως τωρα αυτο ξεραμε και αυτο καναμε. Τωρα αν αλλαξε το πραγμα και πρεπει μετα απο καθε καθε μικρη αναβαθμισουλα που εχει υποτιθεται μονο καποιες βελτιωσεις και καλα στο λογισμικο να χρειαζεται να κανεις factory reset τοτε τι να πω... δεν ξερω.

Επίσης και μενα ζεσταινεται παραπανω απο πριν...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Οτι πείτε παιδια. Εγω πάντως είμαι της παλιας σχολής. Κανω και πριν και μετα.

Μου εχει δείξει η Σαμμυ μεγαλη αστάθεια στις αναβαθμίσεις της. Ειδικά στις ΟΤΑ.

Με την ΒΟΕ5, αν εξαιρεσω ενα θεμα με την native εφαρμογή του mail, ολα μου δουλεύουν άψογα. Κανενα προβλημα με lag, υπερθερμανσεις, μπαταριες, memory leak.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παντως και γω μετα την τελευταια ΟΤΑ δεν εκανα reset "εκατσε" καλα,και πριν λιγες μερες αφου εκλεισε χρονο το τηλ επεσε και root..τωρα ακομα και καλυτερα...:)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Οτι πείτε παιδια. Εγω πάντως είμαι της παλιας σχολής. Κανω και πριν και μετα.

Μου εχει δείξει η Σαμμυ μεγαλη αστάθεια στις αναβαθμίσεις της. Ειδικά στις ΟΤΑ.

Με την ΒΟΕ5, αν εξαιρεσω ενα θεμα με την native εφαρμογή του mail, ολα μου δουλεύουν άψογα. Κανενα προβλημα με lag, υπερθερμανσεις, μπαταριες, memory leak.

Και γω ακριβώς έτσι!

Το κινητό αποθεώθηκε

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Παντως και γω μετα την τελευταια ΟΤΑ δεν εκανα reset "εκατσε" καλα,και πριν λιγες μερες αφου εκλεισε χρονο το τηλ επεσε και root..τωρα ακομα και καλυτερα...:)

 

Φίλε μου εσύ ποιόν οδηγό χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εσύ ποιόν οδηγό χρησιμοποίησες;

 

Καλημερα κοιτα περασα τοτε με Odin την επισημη απο ελβετικη σε αγγλικη rom με reset πριν και μετα...οι 2 μικρες αναβαθμισεις γιναν ΟΤΑ χωρις τιποτα, απο πανω εκατσαν...

 

Oυπςςς εφαγα το πρωτο boot loop...κολλησε στο logo Samsung και εβγαλε μυνημα δε μπορεσε κατι το system...πατωντας το power εδινε τα γνωστα απενεργοποιηση επανεκινηση λειτουργεια πτησης αλλα δεν...πριν παω για recovery σκεφτηκα και αφαιρεσα μπαταρια,ξαναβαλα και ως δια μαγειας ανοιξε κανονικα...:wacko: τι συνεβη? εγινε και σε κανενα αλλο η ειμαι ο πρωτος...:lol:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιτα περασα τοτε με Odin την επισημη απο ελβετικη σε αγγλικη rom με reset πριν και μετα...οι 2 μικρες αναβαθμισεις γιναν ΟΤΑ χωρις τιποτα, απο πανω εκατσαν...

Ποια μεθοδο ροοτ / οδηγο χρησιμοποιησες για να το ρουταρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια μεθοδο ροοτ / οδηγο χρησιμοποιησες για να το ρουταρεις ;

 

Με Odin..περασα το CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

φιλε με cf root καθε φορα που εμπενα σε recovery mod της samsung ετρωγα το bug οτι δεν δουλευε το system αν ειναι δοκιμασε εναν αλλο τροπο root 5 λεπτα περνει περασε με odin twrp recovery και απο κει flashare to superuser με αυτη τη μεθοδο ολα ειναι μια χαρα το cf root εχει καποιο προβληματακι
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εαν τρωει κολληματα με το cf-auto root μολις το ρουταρετε κανετε και ενα factory reset μετα για να μν εχει κολληματα..το root μενει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

φιλε με cf root καθε φορα που εμπενα σε recovery mod της samsung ετρωγα το bug οτι δεν δουλευε το system αν ειναι δοκιμασε εναν αλλο τροπο root 5 λεπτα περνει περασε με odin twrp recovery και απο κει flashare to superuser με αυτη τη μεθοδο ολα ειναι μια χαρα το cf root εχει καποιο προβληματακι

 

Ευχαριτώ για την πληροφορία φιλε μου!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν τρωει κολληματα με το cf-auto root μολις το ρουταρετε κανετε και ενα factory reset μετα για να μν εχει κολληματα..το root μενει

 

Σε περίπτωση που θέλω να κάνω unroot πώς το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

To τελευταιο ειναι αυτο ? UPDATE-SuperSU-v2.46.zip...το περναω απο πανω απο recovery? (σε περιπτωση που δεν κανω επαναφορα) και κατι αλλο κανω απεγκατασταση απ τις εφαρμογες το SU που εχει ηδη?(που μπηκε με το cf-auto?)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις κανει το root με cf-auto root δεν χρειαζεται να περασεις κατι αλλο...ειναι ετοιμο..αν θες να το ρουταρεις με το super su update 2.46 που λες.. αυτο πρεπει να το βαλεις στην sd card και αφου εχεις περασει cwm recovery πρωτα του κανεις install απο εκει...δηλ πρωτα πρεπει να εχεις περασεις cwm η twr για αυτο το αρχειο..το καλυτερο ειναι με cf-auto root μολις το περασεις με το odin κανε και ενα reset και τελιωσες!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

περνα οποιο recovery θες περνα και το superuser στην sd μετα μπες στο recovery mode απο το κινητο και απο κει φλασαρε το superuser και ολα κομπλε

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω...να διευκρινισω το κινητο ειναι ηδη root με cf-auto και στις εφαρμογες εχει μπει το εικονιδιο SU ..αυτο αν θελω να φλασαρω το SU zip πρεπει να απεγκαταστησω το ηδη υπαρχων SU στις εφαρμογες η δε πειραζει...προσπαθωντας να αποφυγω reset (να μου πεις παρε back up με Titanium τις εφαρμογες που θα χαθουν στο ενδεχομενο reset..)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...