Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φοραει φλιπ θηκη ρε συ.

τα σκεφτηκα και εγω αυτα,μαλιστα το δοκιμασα και χωρις την θηκη και το εκανε.

μαλλον θα παμε θα σερβις κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά καλησπέρα, μπορείται να μου πείτε πως μπορώ να κάνει αυτόματα update μια custom rom?

 

Αν κανεις ρουτ και βαλεις custom δεν εχει πια αυτομα update ..(ΟΤΑ)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Και για να κάνω την custom rom update αν έχει βγεί κάτι κανούργιο στην κανούργια έκδοση της , κάνω backup και ξαναπερνάω την καινούργια?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το s 5. G900f , το κνοξ είναι 0χ1 και δεν με αφήνει να το ρουταρω είμαι σε lolipop 5.0 οφφισιαλ από την κόσμοτε αν δεν κάνω λάθος.διάβασα έναν οδηγό από εδώ και από ότι κατάλαβα αν βάλω official firmware θα μπορέσω να το κάνω.πιο φιρμγερ να βάλω ; Πρεπει να κοιτ;ξω την έκδοση βασικού φάσματος μου ή κάτι τέτοιο ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπερα.Εχω την BO5 αγγλικη την οποια πηρα ΟΤΑ πριν λιγες μερες.θελω να την περασω καθαρη ομως ειδα οτι εχουν βγει και οι BOC7 και BO3 χθες.Ειναι απο αλλον παροχο?ειναι καλυτερες;Ή να παραμεινω στην B07;
Link to comment
Share on other sites

Και για να κάνω την custom rom update αν έχει βγεί κάτι κανούργιο στην κανούργια έκδοση της , κάνω backup και ξαναπερνάω την καινούργια?

Λογικα ναι..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το s 5. G900f , το κνοξ είναι 0χ1 και δεν με αφήνει να το ρουταρω είμαι σε lolipop 5.0 οφφισιαλ από την κόσμοτε αν δεν κάνω λάθος.διάβασα έναν οδηγό από εδώ και από ότι κατάλαβα αν βάλω official firmware θα μπορέσω να το κάνω.πιο φιρμγερ να βάλω ; Πρεπει να κοιτ;ξω την έκδοση βασικού φάσματος μου ή κάτι τέτοιο ;

 

αν το knox ειναι 0Χ1 εισαι ηδη root... (δεν ξερω αν ειναι καινουριο το τηλ) για κανε τσεκ ,βαλε αγγλικη BTU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλήσπερα.Εχω την BO5 αγγλικη την οποια πηρα ΟΤΑ πριν λιγες μερες.θελω να την περασω καθαρη ομως ειδα οτι εχουν βγει και οι BOC7 και BO3 χθες.Ειναι απο αλλον παροχο?ειναι καλυτερες;Ή να παραμεινω στην B07;

 

Aν εχεις την αγγλικη,αγγλικο update πηρες, η τελευταια ειναι η ΒΟΕ5 ..κατεβασε αυτη.

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν το knox ειναι 0Χ1 εισαι ηδη root... (δεν ξερω αν ειναι καινουριο το τηλ) για κανε τσεκ ,βαλε αγγλικη BTU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aν εχεις την αγγλικη,αγγλικο update πηρες, η τελευταια ειναι η ΒΟΕ7 ..κατεβασε αυτη.

 

Εννοείς μάλλον την ΒΟC7? BOE7 δεν υπάρχει.Τελευταιο update ειναι η BO5 την οποια εχω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έκανα μια γκάφα!Δεν θυμάμαι τον εναλλακτικό κωδικό που έβαλα...Έχει κάνεις καμιά ιδέα πως μπορώ να τον αλλάξω κανένα κόλπο για να τον κάνω επαναφορά??

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το s 5. G900f , το κνοξ είναι 0χ1 και δεν με αφήνει να το ρουταρω είμαι σε lolipop 5.0 οφφισιαλ από την κόσμοτε αν δεν κάνω λάθος.διάβασα έναν οδηγό από εδώ και από ότι κατάλαβα αν βάλω official firmware θα μπορέσω να το κάνω.πιο φιρμγερ να βάλω ; Πρεπει να κοιτ;ξω την έκδοση βασικού φάσματος μου ή κάτι τέτοιο ;

 

root κανεις στην lolilop με αυτο εδω

https://download.chainfire.eu/727/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.zip

ειναι πανευκολο και μπορεις να βαλεις οποιο official filmware θελεις..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαι ροοτ και δεν μπορώ να κάνω ροοτ δοκιμασα, ίσως φταίει και το reactivation lock που δεν μου βγαίνει δεν ξςρω τι να ακνω
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν ειμαι off topic...εχω το samsung alpha. Πιστευετε οτι αξιζει να το πουλησω και να παρω το s5.? κυριως μεγαλυτερης οθονης. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μάλλον την ΒΟC7? BOE7 δεν υπάρχει.Τελευταιο update ειναι η BO5 την οποια εχω..

 

H BO5 είναι η λεγόμενη καινούργια 5.0.2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

root κανεις στην lolilop με αυτο εδω

https://download.chainfire.eu/727/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.zip

ειναι πανευκολο και μπορεις να βαλεις οποιο official filmware θελεις..

 

Απο την στιγμή όμως που θα φλασάρει άλλο firmware το ροοτ χάνεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαι ροοτ και δεν μπορώ να κάνω ροοτ δοκιμασα, ίσως φταίει και το reactivation lock που δεν μου βγαίνει δεν ξςρω τι να ακνω

Πρέπει να γυρίσεις σε κιτκατ και από εκεί να βγάλεις τον κωδικό επανενεργοποιησης. Με οντιν το φλασαρισμα σε κιτκατ γίνεται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μάλλον την ΒΟC7? BOE7 δεν υπάρχει.Τελευταιο update ειναι η BO5 την οποια εχω..

 

Ναι λαθος λογω κεκτημενης ταχυτητας...Aυτην εννοω..αυτην "φοραω"...

Model SM-G900F

Model name GALAXY S5

Country United Kingdom

Version Android 5.0

Changelist 4920185

Build date Fri, 15 May 2015 07:45:20 +0000

Product code BTU

PDA G900FXXU1BOE5

CSC G900FOXA1BOE5

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ναι λαθος λογω κεκτημενης ταχυτητας...Aυτην εννοω..αυτην "φοραω"...

Model SM-G900F

Model name GALAXY S5

Country United Kingdom

Version Android 5.0

Changelist 4920185

Build date Fri, 15 May 2015 07:45:20 +0000

Product code BTU

PDA G900FXXU1BOE5

CSC G900FOXA1BOE5

 

Α ωραία αυτη φοράω και εγώ.Απλα ειδα στο SamFirmwares οτι ειχε αυτες τις δυο μεταγενεστερες σε ημερομηνια και ελεγα μήπως ηταν καλυτερες.Οποτε δοκιμαζω αυτην ξανα και βλέπουμε. Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατευθυνεις λίγο ; Νομίζω προσπάθησαν αλλά δεν με άφησε. Μπορείς να μου στειελεις πια κιτκατνα βάλω ; Και μετά από εκεί θα μπορώ να βγάλω το reqctivation lock ; Και μετά; Ροοτ και βάζω ότι θέλω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι σε. G900fxxu1bob7ειμαι σε android 5.0

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι αν το διάβαζα γραμμένο από κάποιον άλλον θα γέλαγα, αλλά ρε παιδιά δεν γίνεται να πέφτω τόσο έξω.

 

Έχω παρατηρήσει ότι με φορτιστή 2.1A (FastCharge) εκτός που φορτίζει σε χρόνο ρεκόρ (50 λεπτά περίπου), υπάρχει η περίπτωση να "αδειάζει" πιο αργά ή μπαταρία; Ξέρω ότι είναι παράλογο και δεν στέκει, αλλά είναι γεγονός ότι από τότε που αγόρασα τον φορτιστή αυτόν, η συσκευή αναμενη από της 7 το πρωί, έχει 56% και είμαι σίγουρος ότι σε διαφορετική περίπτωση τώρα θα ήμουν σε φορτιστή.

 

Αν κάποιος έχει επιστημονική άποψη για το θέμα θα ήθελα να το μάθω.

 

Ζητάω επιστημονική άποψη γιατί η λογική λέει ότι δεν γίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατευθυνεις λίγο ; Νομίζω προσπάθησαν αλλά δεν με άφησε. Μπορείς να μου στειελεις πια κιτκατνα βάλω ; Και μετά από εκεί θα μπορώ να βγάλω το reqctivation lock ; Και μετά; Ροοτ και βάζω ότι θέλω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι σε. G900fxxu1bob7ειμαι σε android 5.0

 

To reactivation lock το εχεις ξετσεκαρει? με ποια rom ηταν το κινητο? ειχες kit-kat πριν? μου κανει εντυπωση πως εχει γραψει το knox αφου δεν εχεις ρουταρει...τεσπα ..δοκμασε αυτη..

Model SM-G900F

Model name GALAXY S5

Country United Kingdom

Version Android 4.4.2

Changelist 2089850

Build date Thu, 03 Jul 2014 05:08:46 +0000

Product code BTU

PDA G900FXXU1ANG2

CSC G900FOXA1ANG3

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ροοταρει έβαλα την xtretom και όταν θέλησα να βάλω άλλη Ρομ δεν με άφηνε τώρα φλασαρα stock rom μόνο τέτοια; Με άφηνε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το reactivation όταν το ξετικςρω παραπέμενει τικαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

[...]Έχω παρατηρήσει ότι με φορτιστή 2.1A (FastCharge) εκτός που φορτίζει σε χρόνο ρεκόρ (50 λεπτά περίπου), [...]

 

Φίλε, μας λες κι εμάς ποιος φορτιστής είναι αυτός (ένα link αν επιτρέπεται).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Παιδιά Καλημέρα είμαι κάτοχος του S5 G900F έχω την τελευταία έκδοση 5.0....Ποιο καινούργια δεν έχει βγει? ??γτι κάπου είδα κάτι για 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα είμαι κάτοχος του S5 G900F έχω την τελευταία έκδοση 5.0....Ποιο καινούργια δεν έχει βγει? ??γτι κάπου είδα κάτι για 5.0.2

 

Καλημερα,οχι και με την τελευταια αναβαθμιση ΟΤΑ εκδοση 5 συνεχιζει να δειχνει στις πληροφοριες.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μας λες κι εμάς ποιος φορτιστής είναι αυτός (ένα link αν επιτρέπεται).

 

idusd είναι η μάρκα, είναι ένας διπλός, στην μια έξοδο βγάζει 1Α και στην άλλη 2.1Α

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ,

αν στις επιλογές προγραμματιστή βάλουμε στο όριο διεργασιών παρασκηνίου χωρις διεργασίες ή 2 διεργασιες πάει να πει οτι δεν θα έχει ανοιχτες εφαρμογες στην πρωτη περιπτωση και στη δευτερη μονο 2 ? είναι πιθανον να δημιουργηθεί κανενα θεμα με αυτη την επιλογή ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...