Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα...ρε παιδιά, ξαφνικά δε μου δέχεται το δάχτυλο αποτύπωμα από κανένα δάχτυλο.ευτυχώς που υπάρχει ο κωδικός και ξεκλείδωσα το κινητό.με τον ίδιο τρόπο μπήκα στις ρυθμίσεις και διαπίστωσα ότι δεν νιώθει τίποτα ο αισθητήρας.πήγα να σετάρω καινούριο δακτυλικό άλλα ο αισθητήρας δείχνει να είναι νεκρός...καμία ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

γεια σας αγορασα σημερα το συγκεκριμενο κινητο...

θελω να ρωτησω τι διαφορες εχει με το f και αν παιρνει την android 5 version...

ρωταω τις διαφορες γιατι τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα και δεν καταλκαβαινω απο τα αγγλικα forums

Link to comment
Share on other sites

Ελα στο κανονικο επισημο φορουμ...εχεις το οκταπυρηνο,exynos 5420..αλλα δεν εχεις 4 G..#*1234# τι σου εμφανιζει?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο φιλο απο πανω δεν εχεις 4g

εχουμε το ιδιο μοντελο,το ειχα αγορασει οταν ειχε προτωβγει τον απριλη του 14' και το εχω ακομα

ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,οτι θες στειλε μ πμ ;)

και ναι παιρνει lollipop και το δικο μας και ιουνιο θα παρουμε την 5.0.2

 

 

το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει custom roms που να βασιζονται σε cm ή aosp οποτε την βγαζουμε εμεις με στοκ ρομ και καποιες custom rom η οποιες ειναι ελαφρως τροποποιημενες...

οπως ειπα οτιδηποτε αλλο σε ενδιαφερει στειλε μ πμ :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί να εμφανιστεί ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος? Από τις ρυθμίσεις ειναι ενεργοποιημενη η εμφάνιση του αλλά δεν μου το βγάζει

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεί να εμφανιστεί ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος? Από τις ρυθμίσεις ειναι ενεργοποιημενη η εμφάνιση του αλλά δεν μου το βγάζει

Θα στον εμφανίσει μονον αν το βάλεις σε τρέχουσα τοποθεσία.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του widget του καιρου, κατω κατω εχει την ενεργοποίηση της τρέχουσας τοποθεσίας και τικαρισε τη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την βλακεια πως την σταματώ να μην βγαίνει χωρίς να πατήσω αποδοχή?

http://prntscr.com/79mfxn

Ρυθμίσεις Google - Ασφάλεια - Επαλήθευση εφαρμογών, απενεργοποιείς.

Καλησπέρα στην παρέα...ρε παιδιά, ξαφνικά δε μου δέχεται το δάχτυλο αποτύπωμα από κανένα δάχτυλο.ευτυχώς που υπάρχει ο κωδικός και ξεκλείδωσα το κινητό.με τον ίδιο τρόπο μπήκα στις ρυθμίσεις και διαπίστωσα ότι δεν νιώθει τίποτα ο αισθητήρας.πήγα να σετάρω καινούριο δακτυλικό άλλα ο αισθητήρας δείχνει να είναι νεκρός...καμία ιδέα;;

Είσαι rooted? Αν ναι υπάρχει περίπτωση με nandroid backup/restore να χαθεί το database που κρατάει τα αποτυπώματα. Κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε τα βασικά wipes και τέλος factory reset. Αν και πάλι δεν δουλέψει και είσαι εντός εγγύησης το πηγαίνεις στο service, αν δεν έχεις εγγύηση δοκιμάζεις να περάσεις κάποιο από τα τελευταία fw της συσκευής σου μέσω Odin μήπως απλά έχει χάσει τους drivers και γι'αυτό δεν το βλέπει.

Επίσης δοκίμασε Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων μέσα από το μενού Ρυθμίσεις - Ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω πολυ! σημερα παντως που πηρα την σαμσουνγκ μου ειπε οτι το κινηο ειναι απο τα ηνωμενα αραβικα εμιρατα και οτι δεν καλυπτεται απο την ευρωπαικη εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γίνεται κάπως να μην εμφανίζεται αυτό το μήνυμα κάθε φορά που βάζω νυχτερινή λήψη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γίνεται κάπως να μην εμφανίζεται αυτό το μήνυμα κάθε φορά που βάζω νυχτερινή λήψη;

Δεν νομιζω να γίνεται. Τουλάχιστον ουτε εγώ βρήκα καποιον τρόπο.

Αν καποιος γνωρίζει θα με ενδιέφερε και μένα γιατί το εμπέδωσα πλέον ολοκληρωτικά το τι πρέπει να κάνω! :p

 

PS:

Εχω σιχαθεί επίσης το μήνυμα για το πίσω καπάκι και το καπάκι της μπαταρίας! :mad:

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, θα του ήμουν υπόχρεος!

(Χλωμό το κόβω χωρίς root αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω ).

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το καπακι μου την εχει δωσει και εμενα..εγω το εχω root ποια εφαρμογη ειναι ομως?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το καπακι μου την εχει δωσει και εμενα..εγω το εχω root ποια εφαρμογη ειναι ομως?

Βάλε καστομ ρομ να μην το βγάζει. Εγώ έχω xtrestolite και είμαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε καστομ ρομ να μην το βγάζει. Εγώ έχω xtrestolite και είμαι κομπλέ

δεν ειναι αναγκη να βαλει custom rom.

απλα το κανει ροοτ κατεβαζει το xposed και επιλεγει module να μην εμφανιζει αυτα τα μυνηματα

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν καλυπτεται οπως ηταν και με το s4 i9500!!!ειναι πραγματικο οκταπυρηνο..καλυτερο chip ηχοu(wolfson)καλυτερο επεξεργαστη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το xposed δουλεει με lolilop ομως?

 

Δουλευει το χposed απο από artrer97 μονο σε deodexed rom,αλλα τα modules που δουλευουν είναι ελάχιστα και τα πιο πολλά ειναι μ...κιες!Εφαγα μια μερα προχτές να τα ψάχνω.Στην ουσια αν εχεις custom rom,τιποτα δε σου προσφερει το xposed.Και αν σαν εδιαφερει το system ui theming,και ψαχντετε xposed,με layer manager μπορειτε να κανετε αυτη τη δουλεια,που υπάρχει τσάμπα στο Playstore.

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

απορια

η χρησιμοποιηση sd μονιμα τρωει μπαταρια και αν ναι πολυ??

Είναι ένα ακόμη ηλεκτρονικό κύκλωμα.

Το μεγάλο μειονέκτημα όμως έγκειται στην διαφορά ταχύτητας σε σχέση με την εσωτερική μνήμη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ΡΟΜ βλεπω ειναι η BOE3 9 Μαϊου.

Την δοκίμασε κανείς;

 

Περιμένω να την 'φτιαξει΄ ο ambasadii να την περάσω. :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ΡΟΜ βλεπω ειναι η BOE3 9 Μαϊου.

Την δοκίμασε κανείς;

 

Περιμένω να την 'φτιαξει΄ ο ambasadii να την περάσω. :D

Σε ποια χώρα έχει βγει αυτήν; Η τελευταία βλέπω είναι η BOD3 σε Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μαθημένος από το Lumia 925 που είχα πριν, δεν μπορώ να πω οτι τρελαίνομαι για την εφαρμογή στη συσκευή μας.

Υπάρχουν άλλες εφαρμογές κάμερας, που να προσφέρουν δυνατότητες manual settings κλπ; Έχετε να προτείνετε κάποιες;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μου ηρθε αναβαθμιση,BOD3 . Τι καλυτερο διαθετει ; Απο μπαταρια ειναι πιο καλα τα πραγματα ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...