Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει, μπορείς να την κατεβάσεις από το play.

 

Το my knox ειναι καινούριο. Ετσι εξηγείται γιατί δεν υπάρχει ουτε στο S5 ουτε στα tab s.

 

Για να υπάρχει στο play λογικά είναι το knox που θα ενσωματωθεί στο L για καθε android device.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πάντως ρε παιδιά μέχρι πρότινος πολλοί το βρίζαμε το Knox και τώρα το θέλουμε...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά μέχρι πρότινος πολλοί το βρίζαμε το Knox και τώρα το θέλουμε...

 

Θα μπορουσαμε να ζησουμε και χωρις αυτο αλλα μιας και το εχουμε :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι φαίνεται με τα μέχρι τώρα στοιχεία η SAMSUNG δεν θα δώσει τις ενδιάμεσες version 4.4.3 και 4.4.4 KITKAT για το Galaxy S5 αλλά θα πάει κατευθείαν στην μεγάλη αναβάθμιση του Android L κυρίως λόγω έντονου ανταγωνισμού περί τα τέλη Νοεμβρίου ή μέσα στον Δεκέμβριο σύμφωνα πάντα με τα τελευταία ξένα δημοσιεύματα οπότε όντως υπομονή άν και δεν συντρέχει κάποιος επείγον λόγος γιατί το συγκεκριμένο κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα.:)

 

Οντως η λειτουργια της ειναι υποδειγματική. Ολα δουλευουν άψογα.

 

 

 

Πάντως ρε παιδιά μέχρι πρότινος πολλοί το βρίζαμε το Knox και τώρα το θέλουμε...

 

Εγω προσωπικα το δουλευω πολυ καιρο τωρα στο s4 που εχω, ως εταιρικό τηλέφωνο.

Το "βριζανε" οχι για το ιδιο το knox αλλα για το αντίστοιχο e-fuse που εχει προσθέσει η Σαμμυ, με αποτέλεσμα μολις "καίγονταν" να γινονταν off η εγγύηση γιατι ειχες βαλει χερι στο τηλεφωνο.

Βεβαια το σκεπτικό πισω απο αυτο δεν ηταν αυτη καθε αυτη η εγγύηση, απλα την επερνε και αυτην η μπαλα.

Πισω απο το e-fuse ηταν καθαρά θεματα commercial security. Αφου δηλαδή ειχε μπει χερι στο λειτουργικό του τηλεφώνου δεν μπορουσε να εγγυηθεί η Σαμμυ το επιπεδο ασφαλείας που απαιτούνταν απο τα ενδο-εταιρικα vpn. Γι' αυτο και δεν μπορουσες να συκωσεις το knox, αφου ειχε γραψει το e-fuse. Εχανες δηλαδή και το "ασφαλές" τηλεφωνο, μαζι με την εγγυηση.

 

Ολη αυτη η ιστορια οπως ειναι λογικο, απέτρεπε τους user απο το σκάλισμα. Πραγμα, που φυσικα δεν αρεσε καθολου.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.οταν εχω το κινητο στην τσεπη κ με καλουνε,,το βγαζω για να δω ποιος ειναι αλλα η οθονη αργει να αρχισει να φωτιζει.υπαρχει καποια ρυθμιση?επισης αν χαδω την κληση το κινητο αρχιζει να πατιουντε διαφορα στην οθονη με αποτελεσμα ειτε να παιρνω κατα λαθος τηλ. Ειτε να ανοιγουν προγραματτα παρολο που εχω lock screen.υπαρχει λυση?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.οταν εχω το κινητο στην τσεπη κ με καλουνε,,το βγαζω για να δω ποιος ειναι αλλα η οθονη αργει να αρχισει να φωτιζει.υπαρχει καποια ρυθμιση?επισης αν χαδω την κληση το κινητο αρχιζει να πατιουντε διαφορα στην οθονη με αποτελεσμα ειτε να παιρνω κατα λαθος τηλ. Ειτε να ανοιγουν προγραματτα παρολο που εχω lock screen.υπαρχει λυση?

 

εχει ενα θεμα με τον αισθητηρα που ρυθμιζει την αυτοματη φωτεινοτητα.αν τον απενεργοποιησεις δεν θα εχεις τετιο θεμα.για το 2ο δεν εχεις καμια ασφαλεια στο ξεκλειδωμα οθονης γιαυτο γινεται αυτο.βαλε πχ δαχτυλικο αποτυπωμα και δεν θα εχεις προβλημα.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μα εχω ασφαλεια.το swipe.και δοκιμασα κ με pin και με κωδικο αλλα παλι το κανει.αυτο με τον αισθητηρα οκ.απλα τωρα θαχω μεγαλυτετη καταναλωση γιατι το εχω στο max

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έκανα το test απόδοσης της συσκευής με το Antutu 5 και μου βγάζει αποτέλεσμα γύρω στις 38000 και 8ο στην κατάταξη ενώ εμφανίζει το Galaxy S5 τρίτο στην κατάταξη πίσω απο τα HTC One M8 & Xiaomi MI 3W.Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό με δεδομένο οτι το κινητό λειτουργεί εντελώς απροβλημάτιστα, οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, απλά έχω την απορία.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Λιγο αργη δεν ειναι η καρτα sd?Υποστηριζει UHS-I η συσκευη?

 

Samsung Pro MicroSDXC 64GB UHS-I Class 10

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχει κολλήσει σε κανέναν η κάμερα? Σήμερα πρώτη φορά πάω να ανοίξω την εφαρμογή και βγάζει camera failed. Στον ιστό αναφέρεται σαν γνωστό πρόβλημα για συσκευές της verizon . Μετά από reboot όλα δουλεύουν κανονικά. Το κινητό είναι open greek αγορασμένο από πλαίσιο. Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club φίλε....το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ που είναι από Τσεχία.Πηγα διαχείριση εφαρμογών έκανα clear cache,επιβολή διακοπής μετά δούλευε.Σταματησε να μου βγάζει αυτό το μήνυμα και ενώ έμπαινε στην κάμερα έδειχνε μαύρο. Έκανα factory reset τα πάντα όλα καλά...Μετά μου το ξανά έκανε και μπήκα στο system recovery και έκανα clear cash system μετά δούλευε και κάποια στιγμή πάλι το ξανακάνει.μου έχει σπάσει τα @@ τόσο που μετανιώνω που έδωσα το S2 μου και το πήρα.Μιλησα με Samsung hellas και είπαν πως δεν έχουν κάτι επίσημο (τραλαλαλαλα).Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω πριν πάρω τη σαβούρα και την πάω σε service? ?
Link to comment
Share on other sites

Να μην παιρνεις κινητο απο τσεχια .μονο απο εε.κατσ τα αλλα περαστικα.

 

Αν το κανουν και αλλα μπορει να φτιαξει με καποιο update....αλλιως μονο για service

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Να μην παιρνεις κινητο απο τσεχια .μονο απο εε.κατσ τα αλλα περαστικα.

 

Αν το κανουν και αλλα μπορει να φτιαξει με καποιο update....αλλιως μονο για service

 

από πότε η τσεχία δεν είναι στην ευρωπαϊκή ένωση??

Link to comment
Share on other sites

από πότε η τσεχία δεν είναι στην ευρωπαϊκή ένωση??

Σε λιγο καιρο πιθανον να λεμε, να μη παιρνεις κινητο απο Ελλαδα, αλλα απο χωρα της ευρ. Ενωσης.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Τσεχία είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση αλλά δεν είναι στην Ευρωζώνη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Όπως και το Η.Β για παράδειγμα. Οπότε ο φίλος δεν έχει θέμα με την εγγύηση καλύτερα να το στείλει για service.
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club φίλε....το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ που είναι από Τσεχία.Πηγα διαχείριση εφαρμογών έκανα clear cache,επιβολή διακοπής μετά δούλευε.Σταματησε να μου βγάζει αυτό το μήνυμα και ενώ έμπαινε στην κάμερα έδειχνε μαύρο. Έκανα factory reset τα πάντα όλα καλά...Μετά μου το ξανά έκανε και μπήκα στο system recovery και έκανα clear cash system μετά δούλευε και κάποια στιγμή πάλι το ξανακάνει.μου έχει σπάσει τα @@ τόσο που μετανιώνω που έδωσα το S2 μου και το πήρα.Μιλησα με Samsung hellas και είπαν πως δεν έχουν κάτι επίσημο (τραλαλαλαλα).Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω πριν πάρω τη σαβούρα και την πάω σε service? ?

 

Δεν καταλαβαίνω γιατι το κρατας ακομη! Κατευθείαν!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος ενος S5 και με εκπληξη ανακαλυψα οτι ο σπαστικος ηχος οταν τραβας φωτογραφιες, δεν γινεται mute παρα μονο αν κανεις ολο το κινητο mute.

Αποσο εψαξα ευθυνεται σε restrictions που υπαρχουν απο το νομο σε καποιες χωρες και γιαυτο δεν υπρχει επιλογη camera shutter mute.

Ο τροπος να κανετε το παραπανω ειναι ο ακολουθος:

 

1. κατεβαζετε το Enforced Stream Silencer

2. το κανετε copy στο κινητο αν δεν το κατεβασατε απο αυτο

3. εγκατασταση

4. τρεχετε την εφαρμογη τσεκαρωντας την μοναδικη επιλογη που εχει

και εχουμε αθορυβο κλειστρο καμερας.

 

ΥΓ. Δοκιμασμενο στο δικο μου S5 G900F

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου κινητο ειναι αγορασμενο απο ελληνικο καταστημα και στο info εχει την ενδειξη United Arab Emirates. Το καταστημα μου ειπε οτι η εγγυηση ισψυει στην Ελλαδα κανονικα.

Ευτυχως θεματα μεχρι τωρα δεν εχω. Ολα πανε ρολοι.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τοσο εβγαζε. Απενεργοποιησε την λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και θα δεις αλλο νουμερο ;)
--NickB
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου κινητο ειναι αγορασμενο απο ελληνικο καταστημα και στο info εχει την ενδειξη United Arab Emirates. Το καταστημα μου ειπε οτι η εγγυηση ισψυει στην Ελλαδα κανονικα.

Ευτυχως θεματα μεχρι τωρα δεν εχω. Ολα πανε ρολοι.

 

Προφανως εννοείς Σκρουτζομαγαζο.

Τωρα αν ειναι οντως UAE το κινητο, λιγο δύσκολο να ισχυει η εγγύηση εδω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εννοείς Σκρουτζομαγαζο.

Τωρα αν ειναι οντως UAE το κινητο, λιγο δύσκολο να ισχυει η εγγύηση εδω.

 

Ειναι αγορασμενο απο το Kaizerstore στην Πανεπιστημιου. Γραφει στο site οτι χωρα προελευσης ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας.

Λες να το παω πισω ?

 

Επίσης το firmware εχει την ενδειξη XSG εκτος του info που λεει το παραπανω. Μοντελο γραφει SM-G900F

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τοσο εβγαζε. Απενεργοποιησε την λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και θα δεις αλλο νουμερο ;)

Δέν την έχω ενεργοποιήσει.Όπως και να έχει ευχαριστώ για την απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την εξοικονομηση ενεργειας εβγαζε 38000 και χωρις βγαζει 42000
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αγορασμενο απο το Kaizerstore στην Πανεπιστημιου. Γραφει στο site οτι χωρα προελευσης ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας.

Λες να το παω πισω ?

 

Επίσης το firmware εχει την ενδειξη XSG εκτος του info που λεει το παραπανω. Μοντελο γραφει SM-G900F

 

Το XSG σημαίνει Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα στο CSC. Καλύτερα πήγαινέ το δεν ισχύει η εγγύηση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην μου αρχισουν τις ιστοριες μιας και το εχω ανοιξει απο την συσκευασια και εχω βγαλει τα διαφανα προστατευτικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο παρακατω site βαζοντας το ΙΜΕΙ

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

 

βγαζει τα ακολουθα

 

 

Information on IMEISV 35******************

 

Type Allocation Holder Samsung

Mobile Equipment Type Samsung Galaxy S5 G900F

GSM Implementation Phase 2/2+

IMEI Validity Assessment Very likely

 

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance Around Q3 2013

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

 

Εχω ψιλομπερδευτει για το αν τελικα ειναι Ευρωπαικο η οχι....

--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...