Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν είπα οτι είναι αρνητικο η μπαταρία του είπα είναι κομπλέ απλά αν το λιώνεις θα ρουφάει, είναι σχετικό γιατί πολύ ρωτούν πως είναι η μπαταρία.

Όσον αφορά το θαλασσινό νερό το ξέρω οτι δεν το υποστηρίζει η samy όπως και στο γλυκό νερό δεν πρόκειται να το βάλω. :p

Και πολύ καλά θα κάνεις να μην βουτήξεις το κινητό στο νερό.Προσωπικά θεωρώ οτι είναι μεγάλη ανοησία να βυθίσει κάποιος το κινητό στο νερό και ειδικά στο θαλασσινό μόνο και μόνο επειδή το διαφημίζει η εταιρεία η οποία το κάνει για προφανείς λόγους marketing και ανταγωνισμού.Η όλη φιλοσοφία είναι η προστασία του κινητού σε περίπτωση ατυχήματος π.χ. να το έχεις στο τραπέζι και να βραχεί απο αναποδογύρισμα ενός ποτηριού με νερό ή σε εξωτερικό χώρο σε περίπτωση βροχής.:p

Edited by sot2691
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και πολύ καλά θα κάνεις να μην βουτήξεις το κινητό στο νερό.Προσωπικά θεωρώ οτι είναι μεγάλη ανοησία να βυθίσει κάποιος το κινητό στο νερό και ειδικά στο θαλλασινό μόνο και μόνο επειδή το διαφημίζει η εταιρεία η οποία το κάνει για προφανείς λόγους marketing και ανταγωνισμού.Η όλη φιλοσοφία είναι η προστασία του κινητού σε περίπτωση ατυχήματος π.χ. να το έχεις στο τραπέζι και να βραχεί απο αναποδογύρισμα ενός ποτηριού με νερό ή σε εξωτερικό χώρο σε περίπτωση βροχής.:p

Απόψεις ειναι αυτές ..... Και ρίσκα που παίρνει ο κάθε ένας μας !

Εγώ το έβαλα και ...... Έχω υπέροχες στιγμές .... Είτε φωτογραφίες είτε video κάτω από το νερό .....

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Απόψεις ειναι αυτές ..... Και ρίσκα που παίρνει ο κάθε ένας μας !

Εγώ το έβαλα και ...... Έχω υπέροχες στιγμές .... Είτε φωτογραφίες είτε video κάτω από το νερό .....

 

Ακριβώς... Είναι σαν να μην βγάζεις φωτογραφίες για να μην χαλάσει ο φακός.

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα ταχύτητας ο κολλητός μου έχει το lg g2 όλες οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα στο lg!

Αυτό που μου αρέσει στο samsung είναι η οθόνη η κάμερα και ενα πράγμα που με κρατάει στην samsung για να μην πάω στην lg είναι που μπορείς να χωρίζεις την οθόνη στα 2 και να ανοίγεις 2 εγαρμογές για μένα είναι οτι πιο TOP..

 

Η οθόνη του s5 είναι από τις ομορφότερες που έχω δει και περίμενω να δω τι θαύματα θα κάνει η sammy και στο note 4.

To να χωρίζεις την οθόνη στα δύο γίνεται πλέον και στα lg λέγεται dual window και εμφανίστηκε για 1η φορά στο flex νομίζω.

Υπάρχει φυσικά port για το g2. (θέλει root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... έχουμε αγανακτήσει εμείς με κοσμοτε. ... έμαθε κάνεις πότε και αν πάρουμε το update όπως αυτοί της Vodafone και ούτω καθεξής?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... έχουμε αγανακτήσει εμείς με κοσμοτε. ... έμαθε κάνεις πότε και αν πάρουμε το update όπως αυτοί της Vodafone και ούτω καθεξής?

 

Ίσως κ ποτε

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του s5 είναι από τις ομορφότερες που έχω δει και περίμενω να δω τι θαύματα θα κάνει η sammy και στο note 4.

 

Αν ηξερα οτι το note 4 θα ηταν τοσο ομορφο δεν θα επερνα S5 ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

Απόψεις ειναι αυτές ..... Και ρίσκα που παίρνει ο κάθε ένας μας !

Εγώ το έβαλα και ...... Έχω υπέροχες στιγμές .... Είτε φωτογραφίες είτε video κάτω από το νερό .....

Άν μου το είχαν δώσει το τηλέφωνο δωρεάν τότε ναι μπορεί να έπαιρνα το ρίσκο αλλά όταν έχω δώσει 700 Euro για την αγορά του και άλλα 200 Euro για τα σχετικά accessories τότε προτιμώ σαφώς να μην πάρω το ρίσκο και να αφήσω αυτές τις πρωτοβουλίες σε κάποιους άλλους πιο τολμηρούς.Όσο για την άποψη οτι είναι το ίδιο σαν να μην βγάζεις φωτογραφίες για να μην χαλάσει ο φακός που γράφτηκε παραπάνω την θεωρώ εντελώς άστοχη.:D

Edited by sot2691
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να φλασαρουμε την επίσημη την καθαρή ρομ; πχ έχω cosmote τώρα κ θέλω την καθαρή ελληνική. Η smartec ζητάει 20 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να φλασαρουμε την επίσημη την καθαρή ρομ; πχ έχω cosmote τώρα κ θέλω την καθαρή ελληνική. Η smartec ζητάει 20 ευρώ.

Εδω ,είναι για το s4 αλλά τα ίδια ισχύουν και για το s5 ,απλά βρίσκεις το κατάλληλο firmware για την συσκευή σου .

 

20 ευρώ για να σου αλλάξουν firmware ....δεν πάμε καλά :down::down:

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το csc? Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως? Θα πάμε κατευθείαν στην Android L ?

 

Ποσο σημαντικό ειναι αυτο το update που περιμένεις και δεν το χεις παρει;;;; Δε νομιζω οτι υπάρχει λογος για να τρελαίνεσαι.

 

Με τα branded ή θα σπασουν τα νευρα σου ή θα εισαι άρχοντας.

 

Π.χ στο S2 την Jelly Bean την πηραν πρωτα τα branded cosmote, στο note 2 kitkat εχουν παρει τα branded cosmote/vodafone ενω τα "καθαρα" ελληνικα ακομα περιμένουν. Στα update που κυκλοφορησαν σημερα για το ακυκλοφορητο galaxy alpha αναμεσα τους ειναι και τα branded cosmote.

 

Στο S5 προφανως ακολουθειται αλλη σειρα και σταθηκες ατυχος, αλλα δε νομοζω οτι χρειάζεται να τρελαίνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω αν το κινητο ειναι branded ή οχι? και ποια ειναι τα + και - ? ειναι αγορασμενο απο public
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω αν το κινητο ειναι branded ή οχι? και ποια ειναι τα + και - ? ειναι αγορασμενο απο public

Το πιο εύκολο είναι να δεις αν έχει το λογότυπο κάποιας εταιρίας όταν ανοίγει η εφαρμογες μιας εταιρίας φαίνεται αν είναι Vodafone cosmote κλπ. Αλλιώς από το csc της συσκευής το βλέπεις η μέσω kies η μέσω προγράμματος που υπάρχει στο store.

 

Δεν υπάρχουν συν είναι καλύτερα να είναι unbranded το κινητό γιατί και δεν έχει σαβούρα και είναι stock η εμφάνιση και παίρνει πιο γρήγορα (στο 90% των περιπτώσεων) αναβαθμίσεις από τα branded

Link to comment
Share on other sites

Σε Ο2 την εχουμε παρει απο αρχες Σεπτεμβρη.Δεν εχω ιδεα γιατι καποιοι θελουνε να αλλαξουν csc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,έπεσε το σ5 της γυναικας από το ένα μετρο σε τσιμέντο και η μια πλευρά από το bumper του έγινε χάλια.

Γρατζουνιές και βαθουλώματα.

Ευτυχώς οθόνη ανέπαφη.Πήρα τηλέφωνο smartec αλλα δεν μου λένε τιμή.Θέλει λέει να το παω από κι να το δούνε γιατί θα χρειαστεί και στεγανοποίηση και δεν ξέρουν ακριβώς τιμή.

Μήπως γνωρίζει κάποιος στο περίπου? είναι πολλά τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Η google μεσω του Android Device Manager σσυ δινει την δυνατότητα να διαγραψεις ολα τα δεδομένα της συσκευής σε περιπτωση κλοπής απλα κάνοντας εισοδο απο αλλο κινητο/tablet/laptop στον gmail account σου, επιλέγοντας διαγραφή.

 

Συνήθως ομως κάποιος που θα κλεψει μια συσκευή το πρωτο πράγμα που θα κανει ειναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων για να "καθαρίσει" την συσκευή και να την χρησιμοποιησει. Εκει λοιπόν θα ερθει αντιμέτωπος με το reactivation lock που σου δίνει η Samsung και η συσκευή δδν ξεκλειδώνει.

 

http://www.samsung.com/us/support/howtoguide/N0000002/17296/229710/SCH-N330PWLXAR

 

Καλο αυτο, ομως εμεις μπορουμε remotely (εκτος του σβου) να την κλειδωσουμε;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άν μου το είχαν δώσει το τηλέφωνο δωρεάν τότε ναι μπορεί να έπαιρνα το ρίσκο αλλά όταν έχω δώσει 700 Euro για την αγορά του και άλλα 200 Euro για τα σχετικά accessories τότε προτιμώ σαφώς να μην πάρω το ρίσκο και να αφήσω αυτές τις πρωτοβουλίες σε κάποιους άλλους πιο τολμηρούς.Όσο για την άποψη οτι είναι το ίδιο σαν να μην βγάζεις φωτογραφίες για να μην χαλάσει ο φακός που γράφτηκε παραπάνω την θεωρώ εντελώς άστοχη.:D

Φυσικά και δεν μου το χάρισε κανένας ..... Όπως σου είπα ειναι ρίσκα και απόψεις του κάθε ενός μας .... Τώρα έχω υπέροχες στιγμές :D μπορούσα να έχω ένα κουφάρι .....:O γι αυτό το επέλεξα από το note ....

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο, ομως εμεις μπορουμε remotely (εκτος του σβου) να την κλειδωσουμε;

 

Ναι φυσικά και μεσω android device manager(gmail) & samsung account. Αν επιλεξεις να την κλειδώσεις απομακρυσμενα θα κλειδώσει μολις συνδεθεί σε δίκτυο (wifi or data) .

 

Αν εχεις το δακτυλικο ομως ενεργοποιημενο είναι ηδη κλειδωμένο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και μεσω android device manager(gmail) & samsung account. Αν επιλεξεις να την κλειδώσεις απομακρυσμενα θα κλειδώσει μολις συνδεθεί σε δίκτυο (wifi or data) .

 

Αν εχεις το δακτυλικο ομως ενεργοποιημενο είναι ηδη κλειδωμένο :)

 

Άψογο! Το ενεργοποίησα ήδη. Από τι ςπολύ χρήσιμες πληροφορίες. ;)

Και πραγματικά απορώ πως και δεν το διαφημίζει καθόλου η Σάμμυ ενώ η ακατανόμαστη και γραμματοσειρά ν' αλλάξει, θα κάνει reinvent την γραφή γενικότερα!!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν μου το χάρισε κανένας ..... Όπως σου είπα ειναι ρίσκα και απόψεις του κάθε ενός μας .... Τώρα έχω υπέροχες στιγμές :D μπορούσα να έχω ένα κουφάρι .....:O γι αυτό το επέλεξα από το note ....

Για το δωρεάν δεν αναφέρθηκα σε εσένα αλλά σε εμένα.Να ζήσεις να το χαίρεσαι!.Και καλές βουτιές.:)

Link to comment
Share on other sites

Απολογούμαι εκ των προτέρων αν έχει απαντηθεί ξανά, αλλά επείγομαι πάρα πολύ!

Υπάρχει και στο S5 ο περιορισμός των 20 μηνυμάτων για ομαδικές αποστολές sms?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από μέρες ψαξίματος τελικά κατέληξα στο s5....για πολλούς λόγους δεν ήθελα ξανά Samsung μιας και έχω χρησιμοποιησει στο παρελθόν s3 s4 με όχι καλές εντυπώσεις... Αφού πούλησα το s4 πήγαινα καρφωτος για το g3....το οποίο όμως απέρριψα στο τέλος λόγω των γνωστών προβλημάτων... Σειρά είχε το HTC παρολο πού μου άρεσε τρομερά αλλά απορριφθεί λόγω κάμερας.... Το Ζ2 δεν αγοράστηκε λόγω διαθεσιμοτητα... Και έτσι με σύμμαχο τα καλά σχόλια και τα λίγα προβλήματα που διάβασα εδώ, κατεληξα ξανά σε Samsung.... Ευτυχώς δεν έχει σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα... Ότι διάβασα εδώ είχαν βάση και χαίρομαι για αυτό... Μοναδικό πρόβλημα είναι ότι παρόλο που έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις το τηλέφωνο μετά από σκάλισμα ομολογουμένως θερμαίνεται.... Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό.... Δεν ζεματάει..αλλά είναι ζεστό.... ΣΑΣ ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...