Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως βλεπω την χωρα προελευσης του κινητου βλεπω απο πολλους εχεται παρει την αναβαθμηση εγω γιατι οχι ακομη;

 

Κατεβασε το phone info απ το playstore

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα τι χώρα προέλευσης ειναι ;

Έμενα για Ολλανδία ... Μου ήρθε σήμερα το update αλλά ο ήχος στην κάμερα .... Τον χαβά του !

 

Καλησπέρα, γράφει Made in Vietnam, csc country "Panama"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τρέχει κάτι ,έλεγξε το IMEI και S/N που εμφανιζονται στην εφαρμογή αν είναι τα ίδια με αυτά της συσκευής .

 

Καλησπέρα Μιχάλη, το ΙΜΕΙ και το serial ειναι σωστά. Έκανα ενα check και στο serial της samsung και ειναι και αυτό οκ!! Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι hungary αλλα γιατι δεν μου εχει ερθει ακομη

 

Και το δικό μου Ουγγαρίας είναι και δεν έχει βγει ακόμη καινούργια αναβάθμιση. Ετοιμάζομαι να φλασάρω τώρα την Ελληνική έκδοση G900FXXU1ANG2 και να τελειώνω με αυτό το θέμα. Να το κάνω δηλαδή...Ελληνικό το κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Ουγγαρίας είναι και δεν έχει βγει ακόμη καινούργια αναβάθμιση. Ετοιμάζομαι να φλασάρω τώρα την Ελληνική έκδοση G900FXXU1ANG2 και να τελειώνω με αυτό το θέμα. Να το κάνω δηλαδή...Ελληνικό το κινητό μου!

 

Παιδιά μην αλλάζεται το software με άλλης χώρας θα έχετε πρόβλημα με το csc και μετά χάνετε τις αναβαθμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα.για να ξεκλειδώσει το s5 με το δακτυλικό αποτύπωμα θέλει απλά πέρασμα το δάκτυλο η χρεαιζεται να πατηθεί και το κεντρικό πλήκτρο;

Και επιπλέον στην φωτό και στο video,σας λείπει ο οπτικός σταθεροποιητής;ευχαριστω προκαταβολικά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου Ουγγαρίας είναι και δεν έχει βγει ακόμη καινούργια αναβάθμιση. Ετοιμάζομαι να φλασάρω τώρα την Ελληνική έκδοση G900FXXU1ANG2 και να τελειώνω με αυτό το θέμα. Να το κάνω δηλαδή...Ελληνικό το κινητό μου!

 

Παρομοίως, Ουγγαρία (XEH) στην αναμονή.

Όσοι την έχετε ήδη, έχετε παρατηρήσει διαφορές; Υπάρχει καινούργια lockscreen που είχα διαβάσει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω χώρα φλασάροντας με το odin θα πρέπει να τσεκάρω και κάτι ακόμη εκτός απ το AP με το αρχείο του firmware? Γνωρίζει κανείς? Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, Ουγγαρία (XEH) στην αναμονή.

Όσοι την έχετε ήδη, έχετε παρατηρήσει διαφορές; Υπάρχει καινούργια lockscreen που είχα διαβάσει κάπου;

Δεν αλλάζει απόλυτος τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε στην περίπτωσή αυτή?

[ATTACH]48320[/ATTACH]

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακων ή το κλεψες;;; :p

 

Πολυ χρησιμο feature που ξεκινησε απ το Note 3 κι ουτε ξερω γιατι δεν το εχουν διαφημίσει οπως του αξίζει.

 

Τι ακριβως ειναι αυτο;

Εγω που το εκανα factory reset οταν το αναβαθμισα δεν μου εβγαλε κατι τετοιο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι αυτο;

Εγω που το εκανα factory reset οταν το αναβαθμισα δεν μου εβγαλε κατι τετοιο.

 

Πρεπει να το ενεργοποιησεις πρωτα. Θα το βρεις στις ρυθμισεις-ασφαλεια-κλειδωμα επανενεργοποιησης.

 

Αν στο κλέψουν τουλαχιστον να μην το χαρούν :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την τελευταίο αναβάθμιση δουλεύει το towelroot?

Δεν γνωρίζω προσωπικά αλλά προσοχή στις νέες εκδόσεις γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έχουν γράψει 0x1 και έχει χαθεί η εγγύηση.

Καλύτερα να το επιβεβαιώσετε από το xda πριν προχωρήσετε.

Link to comment
Share on other sites

καλο απογευμα σε ολους,εχω μια απορια -πως γινεται με την τελευταια αναβαθμιση η μνημη του τηλεφωνου απο 1,81 επεσε στο 1,67 δικαιολογηται ή θα δωθη καποια αναβαθμιση που θα το διορθωση.
Link to comment
Share on other sites

καλο απογευμα σε ολους,εχω μια απορια -πως γινεται με την τελευταια αναβαθμιση η μνημη του τηλεφωνου απο 1,81 επεσε στο 1,67 δικαιολογηται ή θα δωθη καποια αναβαθμιση που θα το διορθωση.

 

Απ την στιγμή που δεν βλέπεις διαφορά στην απόκριση ή στην λειτουργια της συσκευής για ποιο λόγο θα πρέπει να σ απασχολήσει κάτι τέτοιο; ;;

Link to comment
Share on other sites

Απ την στιγμή που δεν βλέπεις διαφορά στην απόκριση ή στην λειτουργια της συσκευής για ποιο λόγο θα πρέπει να σ απασχολήσει κάτι τέτοιο; ;;

 

δεν με απασχολη ,απορια εχω,πως καταφεραν να μειωσουν την μνημη.(ενα 1600cc αμαξι, με αναβαθμιση, το εκαναν 1500cc)

Link to comment
Share on other sites

δεν με απασχολη ,απορια εχω,πως καταφεραν να μειωσουν την μνημη.(ενα 1600cc αμαξι, με αναβαθμιση, το εκαναν 1500cc)

 

Δεν ισχυει το παραδειγμα που δινεις σε καμμια περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με την μνήμη έχω βαρεθεί να το διαβάζω σε όλα τα νήματα μετά από κάποια αναβάθμιση που θα πάρουν τα τηλεφωνα. Πως και γιατί χάσανε ή κερδισανε 0.2345683224543674MB

Λες και παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο στην λειτουργια του τηλεφώνου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα.για να ξεκλειδώσει το s5 με το δακτυλικό αποτύπωμα θέλει απλά πέρασμα το δάκτυλο η χρεαιζεται να πατηθεί και το κεντρικό πλήκτρο;

Και επιπλέον στην φωτό και στο video,σας λείπει ο οπτικός σταθεροποιητής;ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Απλά περνάς το δάκτυλο δεν χρειάζεται να πατηθεί το κουμπί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το S3 mini και σκεφτομαι να αγορασω το S5. :)

Εχω διαβασει τα καλυτερα εδω σχετικα, το μονο που με απασχολει ειναι το θεμα φορητοτητας.

Απο την μια με εχει κουρασει η μικρη οθονη του δικου μου , ενω απο την αλλη με βολευουν οι σχετικα μικρες διαστασεις του στην μεταφορα.

Ηθελα να ρωτησω αν εχετε αντιμετωπησει προβληματα με το μεγαλο μεγεθος της συσκευης , αν ειναι ευκολο να το εχεις στην μπροστινη τσεπη του τζιν και γενικα αν σας δυσκολευει στην καθημερινοτητα :!:

Link to comment
Share on other sites

Απλά περνάς το δάκτυλο δεν χρειάζεται να πατηθεί το κουμπί.

 

Ευχαριστω για την απάντηση.προφανως θα πρέπει με κάποιο τροπο να ανοίξει η οθονη και μετα να συρεις το δάκτυλο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με την μνήμη έχω βαρεθεί να το διαβάζω σε όλα τα νήματα μετά από κάποια αναβάθμιση που θα πάρουν τα τηλεφωνα. Πως και γιατί χάσανε ή κερδισανε 0.2345683224543674MB

Λες και παίζει κάποιον ουσιαστικό ρόλο στην λειτουργια του τηλεφώνου!

 

Απορια ειπα οτι εχω,

δεν εχασε 0.2345683224543674MB αλλα 140MB οσο περιπου ειναι η ελευθερη μνημη στο s3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...