Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδια τιμη και στο vickmall με δωρα θηκη σιλικονης και μεμβρανη,που δεν δινει το minideal.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις τσιμπησα το 1/4 απο vickmall 85.00 :D ..... Ελπιζω για την απλη χρηση που θελω εγω(τηλ,μνματα,καμερουλα) να κανει τη δουλεια του.:blink:

 

 

 

Εχει παρει κανενας αυτη τη θηκη?

http://www.ebay.com/itm/New-Luxury-Ultra-thin-Slim-Metal-Aluminum-Full-Hard-Back-Cover-Case-for-ZTE-V5-/221525101794?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=520376110827&hash=item3393eccce2

Edited by atimos40
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παρω και εγω αυτο το "κινητακι" αλλα στην εκδοση του ενος γκιγκα καθως κατα την γνωμη μου δεν αξιζουν τα 40 ντολλαρς για 1 παραπανω γκιγκα ραμ (προσωπικη αποψη :) )Τωρα εχω καποιες αποριες . Οι δυο εκδοσεις περα απο την ραμ εχουν καποια αλλη διαφορα ; . Οι custom rom που ειναι για το 2 gb φλασαρονται και στου ενος ;

ευχαριστω πολυ ! καλε γιορτες :shifty:

ΥΣ τωρα ειδα οτι το ενα μοντελο ειναι 1/4 και το αλλο 2/8 , υπαρχει τροπος να κανουμε ολο τον χωρο του κινητου μονο για εφαρμογες ;

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8926-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-13-0mp.html

τιμη χωμα...για 100$ αυτα τα χαρακτηριστικα και επωνυμο κινεζικο δεν υπαρχει!!!προλαβετε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση. Επειδή το κινητό μου αρέσει και έχει πέσει πολύ η τιμή του, για κάποιον που δεν ξέρει από ρουτ κλπ.. Για μια νορμάλ χρήση, μπορείτε να μου πείτε αν έχει καποιο θέμα? Μιλάω για την έκδοση την μαμισια όπως έρχεται από minideal. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση. Επειδή το κινητό μου αρέσει και έχει πέσει πολύ η τιμή του, για κάποιον που δεν ξέρει από ρουτ κλπ.. Για μια νορμάλ χρήση, μπορείτε να μου πείτε αν έχει καποιο θέμα? Μιλάω για την έκδοση την μαμισια όπως έρχεται από minideal. Ευχαριστώ πολύ!

Αν δεν εχεις θεμα να ειναι η ρομ στα αγγλικα, οχι δεν θα έχεις κάποιο θέμα. του περνάς όμως το morelocale και όσες εφαρμογές υποστηριζουν ελληνικά, γυριζουν στα ελληνικα κ εισαι κομπλε. Τωρα δεν ξερω, για ρώτα τους αν μπορουν αυτοι να σου περάσουν cm11. αν κ δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Language........ Afrikaans, Amharic, Burmese, Catalan, Czech, Danish, Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Hebrew, Italian, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Slovak, Croatian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, ________Greek__________, Bulgarian, Russian, Serbian, Arabian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Hindi, Bengali, Urdu, Korean, Japanese, Simple Chinese and Traditional Chinese

 

 

 

 

Exει Ελληνικα και Playstore..

Link to comment
Share on other sites

Language........Afrikaans, Amharic, Burmese, Catalan, Czech, Danish, Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Hebrew, Italian, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Slovak, Croatian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, ________Greek__________, Bulgarian, Russian, Serbian, Arabian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Hindi, Bengali, Urdu, Korean, Japanese, Simple Chinese and Traditional Chinese

 

 

 

 

Exει Ελληνικα και Playstore..

το θέμα είναι ότι καλές οι rom multilanguage των καταστημάτων αλλά εάν έχουν bugs σιγά μην δώσει αναβαθμίσεις το κατάστημα για να τα διορθώσει

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι καλές οι rom multilanguage των καταστημάτων αλλά εάν έχουν bugs σιγά μην δώσει αναβαθμίσεις το κατάστημα για να τα διορθώσει

 

Και σιγά που φτιάχνουν ROM τα καταστήματα φίλε μου.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά που φτιάχνουν ROM τα καταστήματα φίλε μου.

εννοώ αυτές τις τροποποιημενες που τα στέλνουν για να έψηναν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι μεταφρασεις που σας εχουν αυτά τα καταστήματα δεν ειναι 100% μεταφρασμένες και επιπλέον ειναι παλιες ρομ με bugs. προτιμοτερο αγγλικές ρομ και μαμα παρά οι μεταφρασμένες που σας στέλνουν. ναι ειναι δικαρτο.
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι μεταφρασεις που σας εχουν αυτά τα καταστήματα δεν ειναι 100% μεταφρασμένες και επιπλέον ειναι παλιες ρομ με bugs. προτιμοτερο αγγλικές ρομ και μαμα παρά οι μεταφρασμένες που σας στέλνουν. ναι ειναι δικαρτο.

ακριβώς αυτό

Link to comment
Share on other sites

Language........ Afrikaans, Amharic, Burmese, Catalan, Czech, Danish, Indonesian, Malay, German, English, Spanish, French, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Hebrew, Italian, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Slovak, Croatian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, ________Greek__________, Bulgarian, Russian, Serbian, Arabian, Ukrainian, Arabic, Persian, Thai, Hindi, Bengali, Urdu, Korean, Japanese, Simple Chinese and Traditional Chinese

 

Exει Ελληνικα και Playstore..

 

και ο μπαγεβιτς ελληνικα μιλαει ...

δεν ειναι 100% ελληνικα το μενου , μερικα αγγλικα μερικα ελληνικα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση παιδιά το κινητό έχει? Δεν την βρίσκω πουθενά! Επίσης δεν εμφανίζει το σηματάκι του 3g όταν είναι σε 3g δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Για flip και τετοιες θηκες μην τις χρυσοπληρωνετε στο ebay.

Προτιμηστε το aliexpress

http://www.aliexpress.com/item/22-Color-Aluminum-Border-Toughened-Glass-Back-Cover-Case-For-ZTE-U9180-Red-Bull-Hongniu-V5/32247555131.html

Απο'κει ηθελα να παρω κι εγω αλλα δεν εχει paypal οποτε δεν ρισκαρω...:(

Ευχαριστω για την απαντηση.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ο μπαγεβιτς ελληνικα μιλαει ...

δεν ειναι 100% ελληνικα το μενου , μερικα αγγλικα μερικα ελληνικα

Τι τελετε κυριε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

εδω που λεει αναλυτικα τη βαθμολογια καθε κινητου δεν εχει καλη σχεση αποδοσης/τιμης

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-v5-red-bull-4-gb αλλα μου φαινεται θα το παρω παρ'αυτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εδω που λεει αναλυτικα τη βαθμολογια καθε κινητου δεν εχει καλη σχεση αποδοσης/τιμης

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-v5-red-bull-4-gb αλλα μου φαινεται θα το παρω παρ'αυτα :lol:

 

Ε ναι γιατί τα MTK στα ίδια spec θα είναι φτηνότερα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παρω και εγω αυτο το "κινητακι" αλλα στην εκδοση του ενος γκιγκα καθως κατα την γνωμη μου δεν αξιζουν τα 40 ντολλαρς για 1 παραπανω γκιγκα ραμ (προσωπικη αποψη :) )Τωρα εχω καποιες αποριες . Οι δυο εκδοσεις περα απο την ραμ εχουν καποια αλλη διαφορα ; . Οι custom rom που ειναι για το 2 gb φλασαρονται και στου ενος ; υπαρχει τροπος να κανουμε ολο τον χωρο του κινητου μονο για εφαρμογες ;

 

;

 

anyway τελικα το αγορασα γιατι ετσι οπως το βλεπω θα εξαντληθει :D . Ξερει κανεις την απαντηση στα παραπανω ερωτηματα ;

ευχαριστω εκ των προτερων ! :)

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση παιδιά το κινητό έχει? Δεν την βρίσκω πουθενά! Επίσης δεν εμφανίζει το σηματάκι του 3g όταν είναι σε 3g δίκτυο

μηπως σου βγαζει Η+; Το οποιο ειναι πιο γρήγορο από το 3g..

 

Στην μαμα rom δεν εχει για βιντεοκληση. τωρα δεν ξερω σε cm11 αν εχει τετοια επιλογη και κατα ποσο υποστηριζεται σωστα. δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

και ο μπαγεβιτς ελληνικα μιλαει ...

δεν ειναι 100% ελληνικα το μενου , μερικα αγγλικα μερικα ελληνικα

θεούλης! χαχαχαχαχα

εδω που λεει αναλυτικα τη βαθμολογια καθε κινητου δεν εχει καλη σχεση αποδοσης/τιμης

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-v5-red-bull-4-gb αλλα μου φαινεται θα το παρω παρ'αυτα :lol:

δεν ειναι και ενημερωμενο το site.. ακομα πχ λεει ότι φορά 4.3

Ε ναι γιατί τα MTK στα ίδια spec θα είναι φτηνότερα.

οι οποιοι mtk αν και βγαζουν υψηλοτερα scores, ειναι η μέρα με την νυχτα σε εμπειρια χρήσης σε σχεση με το δικό μας. κακά τα ψέματα αλλά από την στιγμή που η qualcomm αρχισε να παιζει μπάλα και στους low cost επεξεργαστες με τους 400αριδες, οι mtk μακρια και αγαπημένοι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

anyway τελικα το αγορασα γιατι ετσι οπως το βλεπω θα εξαντληθει :D . Ξερει κανεις την απαντηση στα παραπανω ερωτηματα ;

ευχαριστω εκ των προτερων ! :)

απο άλλο κινητό που είχα και με μικρότερο επεξεργαστη, δεν ειχα θεμα στην χρηση του με 1gb ραμ. ποσο μαλλον αυτό που ειναι και σε kitkat που εχει καλυτερη διαχειριση μνημης. το κακό με το 1gb ram ειναι οτι "μπουκώνει" πιο ευκολα και πχ καποιες σελιδες στο web θα κανουν επαναφορτωση και γενικα τα "κακα" της μη επαρκης ram όταν το "ζοριζεις" το κινητο με πολλές εφαρμογες ταυτόχρονα ανοιχτες.

 

δεν εχουν άλλες διαφορές περα της ραμ και της ρομ. τα υπολοιπα σπεκς ειναι ολοιδια. και χρησιμοποιουν τις ιδιες custom roms.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

μηπως σου βγαζει Η+; Το οποιο ειναι πιο γρήγορο από το 3g..

 

Στην μαμα rom δεν εχει για βιντεοκληση. τωρα δεν ξερω σε cm11 αν εχει τετοια επιλογη και κατα ποσο υποστηριζεται σωστα. δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

 

δεν μου εμφανίζει τίποτα. για να καταλάβω αν ειναι 2g ή 3g παω στην κατάσταση τηλεφώνου και αν ειναι edge είναι 2g αν είναι hspa είναι 3g. Μόνο έτσι μπορώ να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...