Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν αυτά έχουν πολλά σχέδια τα Vans... Οπότε check 'em out...

 

Ωραία, thanx a bunch!

 

 

Ούτε και εγω ξέρω την καρπουζοδιχάλα :lol:

 

Πάντως με τόση ζέστη δεν αντέχω ούτε τα all star. Τέλος και οι κάλτσες, αλλά πάλι ούτε αυτό είναι αρκετό. Θα φορέσω τα πέδιλα όπως κάποιοι φίλοι μου και θα τελειώσει η ιστορία :happy:

 

Ελπίζω χωρίς κάλτσα :happy:

:D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πεδίλο + κάλτσα, το απόλυτο :respect: του καλοκαιριού! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΧΩΡΙΣ κάλτσα! Οτι ποιό αηδία και κιτς είναι το πέδιλο με κάλτσα και δεν το κάνω ποτέ :down: .Απορώ πως σε μερικούς τους αρέσει :confused:
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνουμε βρε, χαλάρωσε! :cool: :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνουμε βρε, χαλάρωσε! :cool: :)

 

Το ξέρω, δεν ενοχλήθηκα, μην ανησυχείς :) ! Τα smiles τα έβαλα λόγο μιας μικρής αηδίας στο φαινόμενο κάλτσας και πέδιλου :lol: Απο μικρός θυμάμαι που ρώταγα τη μάνα μου "γιατί όλοι αυτοί φοράνε πέδιλο με κάλτσα? Αφού ζεσταίνοντε γιατί τη φοράνε?"

Ξεφέυγω λίγο απο το θέμα αλλά άλλο ενα πράγμα που με φρικάρει επίσης είναι όταν μερικοί πάνε στην παραλία συστηματικά με παντελόνι, κάλτσα και παπούτσι, έλεος :lol: Ευτηχώς οχι πολλοί νέοι:)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δεν ενοχλήθηκα, μην ανησυχείς :) ! Τα smiles τα έβαλα λόγο μιας μικρής αηδίας στο φαινόμενο κάλτσας και πέδιλου :lol: Απο μικρός θυμάμαι που ρώταγα τη μάνα μου "γιατί όλοι αυτοί φοράνε πέδιλο με κάλτσα? Αφού ζεσταίνοντε γιατί τη φοράνε?"

Ξεφέυγω λίγο απο το θέμα αλλά άλλο ενα πράγμα που με φρικάρει επίσης είναι όταν μερικοί πάνε στην παραλία συστηματικά με παντελόνι, κάλτσα και παπούτσι, έλεος :lol: Ευτηχώς οχι πολλοί νέοι:)

 

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν ξέρω με ποιά λογική φοράνε κάποιοι κάλτσα και πέδιλο/παντόφλα/σανδάλι/whatever ανοικτό παπούτσι. Συνήθως είναι τουρίστες, αλλά ακόμη δεν έχω βρει το λόγο... :wacko:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν ξέρω με ποιά λογική φοράνε κάποιοι κάλτσα και πέδιλο/παντόφλα/σανδάλι/whatever ανοικτό παπούτσι. Συνήθως είναι τουρίστες, αλλά ακόμη δεν έχω βρει το λόγο... :wacko:

 

Έχω παρατηρήσει πως οι τουρίστες (συνήθως Αγγλοι και Γερμανοί) αυτό με την κάλτσα και το πέδιλο (άπαιχτος συνδυασμός) το κάνουν και στις χώρες τους..Άρα το θεωρούν ας πούμε φυσιολογικό...(?!?)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως οι τουρίστες (συνήθως Αγγλοι και Γερμανοί) αυτό με την κάλτσα και το πέδιλο (άπαιχτος συνδυασμός) το κάνουν και στις χώρες τους..Άρα το θεωρούν ας πούμε φυσιολογικό...(?!?)

 

Τι να πω... Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως φοράνε την κάλτσα για να μην ιδρώνει το πόδι και το πέδιλο για να είναι πιο δροσερά από ότι με κλειστό παπούτσι... Τρία πουλάκια κάθονταν που λέμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παντως με καλτσα ειναι σιγουρο οτι δεν ιδρωνει το ποδι..εκτος και αν τα καλατσακια που φορας ειναι (nylon).επισης εγω το καλοκαιρι την καλτσα δεν την βγαζω καθολου.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή όλο το καλοκαίρι το βγάζω με loafers (πλην πισίνας - παραλίας), φοράω εκείνα τα ειδικά «αόρατα» καλτσάκια, τα οποία μάλιστα έχουν και ειδική ελαστική μεμβράνη στο πίσω μέρος για να μην γλυστράνε. Ο λόγος που τα φοράω είναι ακριβώς αυτός, να μην ιδρώνει δηλαδή το πόδι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερω..!! πρωτη φορα τα ακουω..εγω φοραω καλτσακια βαμβακερα κανονικα...και ο λογος ειναι οτι το παπουτσι δεν το βγαζω απο το ποδι.ακομη και στην παραλια με παπουτσια πηγαινω.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερω..!! πρωτη φορα τα ακουω..εγω φοραω καλτσακια βαμβακερα κανονικα...και ο λογος ειναι οτι το παπουτσι δεν το βγαζω απο το ποδι.ακομη και στην παραλια με παπουτσια πηγαινω.:)

 

Αυτές παίρνω (αλλά σε μαύρο):

 

http://img530.imageshack.us/img530/6361/146594650sb2.jpg

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Α! τωρα καταλαβα..τετοια καλτσακια εχω :blink: στην αγορα αλλα δεν ειχα βρει στο μεγεθος μου..και τα αγνοησα.νομιζω οτι αυτα βγηκαν για αυτους που φορανε παπουτσι "μοκασινι" .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α! τωρα καταλαβα..τετοια καλτσακια εχω :blink: στην αγορα αλλα δεν ειχα βρει στο μεγεθος μου..και τα αγνοησα.νομιζω οτι αυτα βγηκαν για αυτους που φορανε παπουτσι "μοκασινι" .

 

Ακριβώς! Μοκασίνια = loafers ή τέλος πάντων κάτι παρόμοιο. Αυτά φοράω το καλοκαίρι (και τον υπολοιπο χρόνο δηλαδή), οπότε αυτές τις κάλτσες παίρνω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αρα το ιδιο πραγμα λεμε.οπως και να'χει..το καλοκαιρι επιβαλλεται να φορας καλτσα.εγω αυτης της γνωμης ειμαι..:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα το ιδιο πραγμα λεμε.οπως και να'χει..το καλοκαιρι επιβαλλεται να φορας καλτσα.εγω αυτης της γνωμης ειμαι..:)

 

Ναι, αλλά όχι με πέδιλο!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι με πέδιλο!

Οχι βρέ!! τι ειμαστε...Δυτικοευροπαιοι!! :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βεκω απο που τα παιρνεις αυτα? Δεν βρηκα εγω και εψαχνα για αρκετο καιρο...

Έχει στα celio

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τετοια καλτσάκια πουλάνε στην λαική.

 

Εγώ μια ζωή ξυπόλητος.

Ξυποληταρία είναι τρόπος ζωής.

 

Έτσι είναι φίλε μου. Το καλοκαίρι που είμαι στην επαρχία συνέχεια (στην Αθήνα δεν γίνεται!) κυκλοφορώ ξυπόλυτος (οχι όλες τις ώρες βέβαια). Αμ τι θα σκάσω? Και όταν γυρνάω σπίτι κάνω και ενα μπανάκι και καθαρίζω. Κήπους, σπίτι και δρόμους γύρω-γύρω έτσι! Σε πολλούς φαίνεται περίεργο, αλλά μπορώ και οδηγώ χωρίς να φοράω κάτι :lol: Το μόνο κακό είναι μην πατήσεις τίποτα αιχμηρό που την έχω πάθει αρκετές φορές αλλά δεν βάζω μυαλό, επίσης όταν καίει κάτω πχ άσφαλτος είναι λίγο πρόβλημα!

Τέλος και τα παπούτσια, απο Δευτέρα με πέδιλα παντού :up:

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρέ!! τι ειμαστε...Δυτικοευροπαιοι!! :lol: :p

 

Όντως... :p

 

Βεκω απο που τα παιρνεις αυτα? Δεν βρηκα εγω και εψαχνα για αρκετο καιρο...

 

Είναι Falke και τα παίρνω από το Attica, φαντάζομαι στην Κύπρο πρέπει να έχει τέτοιου στυλ κανένα Marks & Spencer...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο Μ&S και δεν βρηκα... Θα ξαναπαω και στην Κυπρο να δω...

 

Εκεί στη Γηραιά Αλβιώνα πρέπει κάπου να έχει Falke. Για ψάξε στο site τους...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...