Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gino27 δοκίμασες να περάσεις ξανά την Rom?

 

 

Ulysse

Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω να σου πω κάτι σχετικά με αυτό, απλά πληροφοριακά ρωτάω, πρέπει συνέχεια να είναι στα 30fps? Ρωτάω γιατί πχ στο antutu όταν τρέχεις το τεστ πάντα αλλάζει η μέτρηση των fps...

 

Θεωρω οτι θα επρεπε να ειναι σταθερο...δεν βρισκω λογικη σε κινητο του 2009 που εχω να ειναι σταθερα τα fps, και στο Doogee που ειναι πιο συγχρονο (φετεινο) να υπαρχει αυτη ασταθεια...βασικα βρισκω διαφορά και στην ποιοτητα οταν ειναι χαμηλα τα fps.. δεν ειναι δηλαδη οτι θελω τα 30 απο γινατι :) τεσπα, θα ψαξω και στο google μηπως βρω κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι να το παρω αλλα ειδα οτι εχει 20 δολλαρια φθηνοτερα στο etotalk.com. Ενω ολα τα αλλα μαγαζια το εχουν 159 δολ. Μηπως να προτιμησω καλυτερα τα ακριβοτερα για πιο αξιοπιστια?
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά πιστεύω από που το αγοράζεις, εννοώ από θέμα ποιότητας, το κινητό δεν αλλάζει. Αρκεί να είναι αξιόπιστο το site που αγοράζεις.
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

gino27 δοκίμασες να περάσεις ξανά την Rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ulysse

Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω να σου πω κάτι σχετικά με αυτό, απλά πληροφοριακά ρωτάω, πρέπει συνέχεια να είναι στα 30fps? Ρωτάω γιατί πχ στο antutu όταν τρέχεις το τεστ πάντα αλλάζει η μέτρηση των fps...

 

τελικα εγκατεστησα το phone tester εκανα τα sensor test και το προβλημα εξαφανιστηκε... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Απο που το εγκατεστησες το τεστερ αυτο? Υπαρχει στο play store

ναι υπαρχει στο play store για εικονιδιο εχει ενα τσιπακι,στο λεω γτ υπαρχουν και αλλα με το ιδιο ονομα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το περάσουν οι ίδιοι το KitKat ναι, αλλιώς θα χρειαστεί είτε να το περάσεις χειροκίνητα εσύ είτε περιμένεις αργότερα σε OTA..
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ τελικά την KitKat σήμερα...ευτυχώς δεν προέκυψαν προβλήματα.

Περιέργως πάντως είχαν παραμείνει στο κινητό διαφορα αρχεία (βίντεο, φωτογραφίες, κ.α) ενώ είχα διαβάσει ότι σβήνει τα πάντα η αναβάθμιση.

Στο μεταξύ, παρατήρησα ότι με την αναβάθμιση έχω 3G, ενώ πριν δεν είχα!

Τώρα θέλω να δω αν υπάρχει κάποια βελτίωση στην μπαταρία όπως ανέφεραν άλλοι, γιατί με την 4.2 δεν ήμουν ευχαριστημένος.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω, επειδή στο play store έχει παρα πολλές εφαρμογές για διαχείριση μπαταρίας, έχει να να προτείνει κανεις κάτι αποδεδειγμένα καλό;

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μη βάλεις τίποτα, το μόνο χρήσιμο είναι το greenify για να κάνεις hibernate εφαρμογές που δεν θέλεις να τρέχουν στο background.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω το ίδιο, γενικά έχω δοκιμάσει διάφορα για την λειτουργία της μπαταρίας και δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα.

Άλλωστε έχεις και στις ρυθμίσεις το Power Saving Management αν θες όπου έχει κάποια διαφορά.

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Clean Master από το play store.

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Μη βάλεις τίποτα, το μόνο χρήσιμο είναι το greenify για να κάνεις hibernate εφαρμογές που δεν θέλεις να τρέχουν στο background.

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ για την πρόταση.

 

Και εγώ πιστεύω το ίδιο, γενικά έχω δοκιμάσει διάφορα για την λειτουργία της μπαταρίας και δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα.

Άλλωστε έχεις και στις ρυθμίσεις το Power Saving Management αν θες όπου έχει κάποια διαφορά.

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Clean Master από το play store.

 

Το έχω βάλει ήδη το Clean Master, είναι αρκετά καλο. Θα δω και με το Greenify, και εναλλακτικά αυτό που λες μέσω Power Saving Management.

Πάντως, παρατηρώ ότι η μνήμη είναι σε γενικές γραμμές δεσμευμένη κατά 60 έως 80% συνήθως, και τώρα καταλαβαίνω γιατί κάποιοι έχουν προτεραιότητα να έχει το κινητό τις επιλογής τους τουλάχιστον 2 GB Ram.

Δεν έχω παράπονο όμως, ούτε κολλάει το κινητό, ούτε για 125 ευρώ περίμενα να έχει 2 GB Ram.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γνωρίζει κάποιος το SAR (head/body) του συγκεκριμένου κινητού;

Αναγράφεται στο manual? Στο site της εταιρείας δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ερχεται μονο με 2gb ram ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το SAR (head/body) του συγκεκριμένου κινητού;

Αναγράφεται στο manual? Στο site της εταιρείας δεν το βρήκα.

 

Ειναι 0.645w/kg

Link to comment
Share on other sites

Από το FB της Doogee

#Doogee engineers have been trying to upgrade DG550 by OTA , but after repeated experiments, they found that there are still some bugs like"Apps missing" , and they cannot come out with solutions to these bugs.

So, I uoloaded the official ROM software which needs you to upgrade DG550 to android 4.4 manually.

Once it is finished, everything will be fine!

https://drive.google.com/file/d/0B-eEVUUoOlT4bkZycWpONkQwOUk/edit?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Από το FB της Doogee

#Doogee engineers have been trying to upgrade DG550 by OTA , but after repeated experiments, they found that there are still some bugs like"Apps missing" , and they cannot come out with solutions to these bugs.

So, I uoloaded the official ROM software which needs you to upgrade DG550 to android 4.4 manually.

Once it is finished, everything will be fine!

https://drive.google.com/file/d/0B-eEVUUoOlT4bkZycWpONkQwOUk/edit?usp=sharing

 

Απ'οτι βλεπω το αρχειο ειναι 490 mb, ενω αυτο με ημερομηνια 04.08 ηταν 450 mb...αραγε ειναι διαφορετικες εκδοσεις; :confused:

EDIT: Τελικα ειναι διαφορετικη εκδοση...εχουν φτιαξει ενα θεμα σχετικα με Proximity Sensor

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μάθουμε τι έχουν κάνει σε αυτήν την αναβάθμιση του KitKat?
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μάθουμε τι έχουν κάνει σε αυτήν την αναβάθμιση του KitKat?

 

1. Optimize some functions of system

2. Fix some bugs

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πηγή παρακαλώ;

 

Ειχε ερωτηθει υπευθυνος της Doogee στην επισημη ιστοσελιδα σε σχολιο στις 31/5

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg550-android-4-4-mtk6592-octa-core-smartphone-1gb-16gb-5-5-inch-13mp-camera-black.html

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ερωτηθει υπευθυνος της Doogee στην επισημη ιστοσελιδα σε σχολιο στις 31/5

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg550-android-4-4-mtk6592-octa-core-smartphone-1gb-16gb-5-5-inch-13mp-camera-black.html

Κάτι είναι και αυτό αλλά μου κάνει εντύπωση πώς δίνουν νούμερο αφού το SAR το μετράει ανεξάρτητη αρχή της ΕΕ μόνο για κινητά που κυκλοφορούν εντός ΕΕ.

 

Επειδή με ενδιαφέρει..

1) Έχει LED notification για αναπάντητες, SMS, email κτλ;

2) Η κάμερα του είναι πραγματικά 13MP ή 8MP interpolated;

3) Είναι αξιόπιστη η Doogee ή θα μου βγάλει 100 κουσούρια όπως το Jiayu G3S που έχω; :mad:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Mlais M52 με Android 4.4.4 :up:

Jiayu G3S με Android 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει..

1) Έχει LED notification για αναπάντητες, SMS, email κτλ;

2) Η κάμερα του είναι πραγματικά 13MP ή 8MP interpolated;

3) Είναι αξιόπιστη η Doogee ή θα μου βγάλει 100 κουσούρια όπως το Jiayu G3S που έχω; :mad:

 

1)Όχι

2)8MP interpolated σε 13MP

3)Παρόμοιες εταιρίες είναι τα προβλήματα σε κινεζικά κινητά είναι θέμα τύχης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...