Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα σχετικά με τον ήχο ακουστικού στο Mobileuncle Tools και δουλεύει πάρα πολύ καλά. :)

Μια ερώτηση μόνο :Αυτό είναι ρύθμιση μόνο για το ακουστικό ή και το ηχείο?

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα σχετικά με τον ήχο ακουστικού στο Mobileuncle Tools και δουλεύει πάρα πολύ καλά. :)

Μια ερώτηση μόνο :Αυτό είναι ρύθμιση μόνο για το ακουστικό ή και το ηχείο?

Για το ηχείο αλλάζεις το loundspeaker

Link to comment
Share on other sites

Για το ηχείο αλλάζεις το loundspeaker

 

Υπαρχει καποιος οδηγος συγκεκριμενος; π.χ αν επιλεξουμε loudspeaker μετα αλλαζουμε μονο την παρουσα τιμη, η και σε ολα τα levels :confused:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος συγκεκριμενος; π.χ αν επιλεξουμε loudspeaker μετα αλλαζουμε μονο την παρουσα τιμη, η και σε ολα τα levels :confused:

Max=μέγιστο

Media=ένταση πολυμέσων

Ring=ένταση ήχου κλήσης

Sph/Sph2=ενταση ανοιχτής ακρόασης

Τα levels είναι τα επίπεδα, το Level 6 ή 14 είναι το μέγιστο

Link to comment
Share on other sites

Max=μέγιστο

Media=ένταση πολυμέσων

Ring=ένταση ήχου κλήσης

Sph/Sph2=ενταση ανοιχτής ακρόασης

Τα levels είναι τα επίπεδα, το Level 6 ή 14 είναι το μέγιστο

 

:thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι μόλις βγήκε η έκδοση του KitKat για το Doogee DG550 , υπάρχει βέβαια μόνο στο http://www.needrom.com/mobile/doogee-dg550-kk/ , το οποίο γίνεται εγκατάσταση μόνο με SP Flash Tools όπου έχει και τις οδηγίες.

Εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει ΟΤΑ , αν όμως ελέγξει και μάθει κάποιος αν γίνεται και μέσω Recovery ας γράψει εδώ μέσα .

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και πρόκειται για εντελώς νέα έκδοση του λειτουργικού, βάλτην καλύτερα εξαρχής με το sp flashtool.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εν τελει την 4.4.2.Προς το παρον μετα απο σχεδον μια μερα χρησης ολα φαινονται να κυλουν ομαλα.Καλο wifi καλο 3G καλη καταναλωση μπαταριας.Το μονο που προσεξα ειναι οτι δεν μπορουσα να κανω root με το framaroot.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δοκίμασα τώρα με Framaroot , Z4root αλλά δεν γίνεται πάλι .

από ότι είδα στο http://www.needrom.com/mobile/doogee-dg550-kk/#comments , μπόρεσαν να το κάνουν root με το Root Genius αλλά ανέφεραν κάποια προβλήματα.

Θα προσπαθήσω κι εγώ κάποια στιγμή και ότι αποτέλεσμα εμφανίσει θα ενημερώσω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα επιτυχώς το KitKat στο Doogee ,

Όλα δείχνουν να λειτουργούν καλά , ο ήχος είναι πολύ καλύτερος και πιο καθαρός από την προηγούμενη έκδοση , Speaker , Media ,Ring κτλ .

Το ακουστικό ακούγεται αρκετά καλά και καθαρά by default ρυθμίσεις .

GPS oκ , WIFI οκ , το σήμα είναι οκ 3G , από όσο έλεγξα έως τώρα φαίνεται να έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας .

Ανταποκρίνεται πιο γρήγορα .

Ένα που πρόσεξα αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά είναι το flash της κάμερας ,μήπως πιθανόν δεν είναι τόσο καλός o χρόνος απόκρισης με την προηγούμενη έκδοση , αν σκέφτεται κάποιος να περάσει το KitKat ας τραβήξει μία φωτογραφία πριν και μετά στο ίδιο σημείο για να συγκρίνει .

Θα δω πως θα πάει και ενημερώνω .:rolleyes: , ελπίζω να βοήθησα .

 

Αν κανείς θελήσει να το εγκαταστήσει αυτό που έκανα εγώ και προτείνω (γίνεται μόνο με SP Flash Tools δυστυχώς) είναι :

MTK Drivers (είναι για windows 8.1) :

- από δω βλέπεις μόνο πως να περάσεις τους drivers .

SP_Flash_Tool_v5.1408.00 - όπου κατεβάζεις αν ψάξεις μέσω Google .

http://www.needrom.com/mobile/doogee-dg550-kk/#comments , για να κατεβάσεις τη ROM 4.4 και οδηγίες εγκατάστασης .

Δοκίμασα το SP Flash Tools από needrom αλλά δεν λειτούργησε .

ΠΡΟΣΟΧΗ : Σβήνει τα πάντα από το κινητό ,οπότε backup πριν, photos,videos κτλ. και δεν βρήκα τρόπο για ROOT , αν κάποιος βρει ας ενημερώσει , Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το έκανα ROOT με το Root Genious 1.8.7 από το http://www.shuame.com/en/root/

 

Το μόνο που δεν έχει είναι Superuser αλλά KingUser , δεν ξέρω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο αλλά έγινε στο needrom ανέφεραν πως το έκαναν και μετατροπή σε SuperUser .

Edited by platontw
Βρήκα καινούργιο SP_Flash_Tool ακόμα καλύτερο
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια διαδικασία για εγκατάσταση , SP Flash Tool , ROM με την μόνη διαφορά στην εγκατάσταση drivers για windows 7 .

Στο link για το video πως να περάσεις τους drivers ο τύπος αναφέρει πως κάνουν και για windows 7 μια χαρά (

) , αν και πιστεύω πως αν ψάξεις google για MTK6592 drivers σίγουρα θα βρεις .
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια διαδικασία για εγκατάσταση , SP Flash Tool , ROM με την μόνη διαφορά στην εγκατάσταση drivers για windows 7 .

Στο link για το video πως να περάσεις τους drivers ο τύπος αναφέρει πως κάνουν και για windows 7 μια χαρά (

) , αν και πιστεύω πως αν ψάξεις google για MTK6592 drivers σίγουρα θα βρεις .

 

Ευχαριστω για τις διευκρινισεις!

Επειδη δεν εχω ξανα flashαρει android, αναρωτιεμαι, υπαρχει κανενας κινδυνος να γινει brick το κινητο αν δεν παει κατι καλα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις διευκρινισεις!

Επειδη δεν εχω ξανα flashαρει android, αναρωτιεμαι, υπαρχει κανενας κινδυνος να γινει brick το κινητο αν δεν παει κατι καλα;

 

Κοίτα , εγώ όσες φορές έχω περάσει ROM , recovery κτλ δεν μου έχει γίνει bricked ποτέ , υποθέτω τύχη , και κινέζικο κινητό και Brand ,

HTC, LG ,Sony Ericsson , Doogee, Umi X2 , Zopo 998 κτλ .

Πιστεύω πως αν ακολουθήσεις τις οδηγίες θα το περάσεις μια χαρά . Το συγκεκριμένο ROM είναι και official οπότε είναι πλήρες συμβατό με την συσκευή . Ακολούθησε βήμα βήμα αυτά που σου λέει και θα τα καταφέρεις πιστεύω εύκολα .

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα , εγώ όσες φορές έχω περάσει ROM , recovery κτλ δεν μου έχει γίνει bricked ποτέ , υποθέτω τύχη , και κινέζικο κινητό και Brand ,

HTC, LG ,Sony Ericsson , Doogee, Umi X2 , Zopo 998 κτλ .

Πιστεύω πως αν ακολουθήσεις τις οδηγίες θα το περάσεις μια χαρά . Το συγκεκριμένο ROM είναι και official οπότε είναι πλήρες συμβατό με την συσκευή . Ακολούθησε βήμα βήμα αυτά που σου λέει και θα τα καταφέρεις πιστεύω εύκολα .

 

Ενταξει, ισως το δοκιμασω αυριο, αφου πρωτα μελετησω ξανα και προσεκτικα τις οδηγιες.

Btw, πριν λιγο ανεβηκε ακομα ενα νεο KitKat tutorial για το DG550 απο ελληνα, και μου φανηκε ακομα πιο κατατοπιστικο

Ας ελπισουμε να τα καταφερω :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

θελω να παραγκειλω αλλα 2 κινητα (εχω παρει ιδη 2 για φιλους) και θελω να παραγκειλω αλλα 2

απο οτι ειδα το θεμα με την φωνη και τον ηχο διορθωνονται (ειχαν προβλημα οι φιλοι μου δεν ακουγοταν καλα)

Η ερωτηση ειναι η εξης:

μπορουμε να αλλαξουμε αυτα τα ξεπλημενα εικονιδια με αλλα λιγο πιο ζωντανα?

γιατι ετσι οπως το βλεπω δεν μου αρεσουν!!!

κατα τα αλλα δεν ακουω καπιο προβλημα απο τους φιλους μου!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις launcher, εγώ πχ έχω περάσει το Nova Launcher λόγω συνήθειας από προηγούμενα μοντέλα και μου κάνει, στο Play Store έχει πάρα πολλά...
''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις launcher, εγώ πχ έχω περάσει το Nova Launcher λόγω συνήθειας από προηγούμενα μοντέλα και μου κάνει, στο Play Store έχει πάρα πολλά...

ευχαριστω φιλε μου, τελικα παρηγκειλα αλλα 2 απο http://www.1949deal.com/,

το εχει 11 ευρο κατω και με δωρο θηκη και καρτα μνημης 8g

:p:p:p:p

ρε παιδια μολις ειδα οτι στο 1949deal γραφει οτι εχει 4,2 android αλλα ολα τα αλλα σαιτ λενε 4,4 kitkat τι παιζει?

ξερει κανενας?

μηπως γιαυτο το δινουν πιο φτηνα?

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Το Doogee DG550 έχει προς το παρόν το 4.2.9(JB - 4.2.2), με αυτό το πουλάνε. Αύριο θα παραλάβω και εγώ ακόμα ένα από http://www.fastcardtech.com και είμαι σίγουρος ότι έχει το Jelly Bean, απλά διαφημίζουν ότι έχει KitKat για να πουλάει γιατί ξέρουν ότι θα αναβαθμιστεί .

Έχει ήδη κυκλοφορήσει το official KitKat αλλά όχι OTA λόγω κάποιων bugs και θα καθυστερήσει όπως ανακοίνωσε η Doogee ώστε να το πάρει αυτόματα. Μπορείς εννοείται να το περάσεις όμως μόνος σου.

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Το Doogee DG550 έχει προς το παρόν το 4.2.9(JB - 4.2.2), με αυτό το πουλάνε. Αύριο θα παραλάβω και εγώ ακόμα ένα από http://www.fastcardtech.com και είμαι σίγουρος ότι έχει το Jelly Bean, απλά διαφημίζουν ότι έχει KitKat για να πουλάει γιατί ξέρουν ότι θα αναβαθμιστεί .

Έχει ήδη κυκλοφορήσει το official KitKat αλλά όχι OTA λόγω κάποιων bugs και θα καθυστερήσει όπως ανακοίνωσε η Doogee ώστε να το πάρει αυτόματα. Μπορείς εννοείται να το περάσεις όμως μόνος σου.

 

ok thanks

θα δουμε, ουτος Η αλλος θα περιμενω καιμια 25αρια μερες για να ερθει.....

ειδομεν!!!!!!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση δεν κλεινει ο light sensor.κατα τη διαρκεια της κλησης ενω απομακρυνω το κιν. απο το αυτι δεν ξαναναβει η οθονη.

Ξερει κανεις κατι?χωρια απο αυτο αναβει πλεον συνεχεια ενα κοκκινο φωτακι διπλα απο τη μπροστινη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι στην καταγραφη βιντεο, δεν ειναι σταθερα τα fps, τα 30 δηλαδη που υποστηριζει το κινητο.

Άλλα τα καταγραφει με 16fps, άλλα με 19, άλλα με 23, αλλο με 29, 30.

Ειναι συνηθες αυτο, η υπαρχει κατι που θα μπορουσαμε να κανουμε να ειναι σταθερα στα 30;

Link to comment
Share on other sites

gino27 δοκίμασες να περάσεις ξανά την Rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ulysse

Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω να σου πω κάτι σχετικά με αυτό, απλά πληροφοριακά ρωτάω, πρέπει συνέχεια να είναι στα 30fps? Ρωτάω γιατί πχ στο antutu όταν τρέχεις το τεστ πάντα αλλάζει η μέτρηση των fps...

''Nothing is Permanent .....Everything Change'':)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...