Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 2600mAh μπαταρία τουλάχιστον θα είναι καλύτερη σε σχέση με το παρόμοιο inew...(ελπίζω)

ας περιμένουμε λοιπόν για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 2600mAh μπαταρία τουλάχιστον θα είναι καλύτερη σε σχέση με το παρόμοιο inew...(ελπίζω)

ας περιμένουμε λοιπόν για να δούμε...

αυτο σκεφτηκα και εγω. οτι ειναι ενα μεγαλο inew σε ολα και ελπιζω να τα κανει και ολα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, οσο και αν το θελω δεν προκειται να βιαστω. Ατελειες κατασκευαστικες διαβαζω, Android 4.2.9 αρχικα και αργοτερα 4.4 (Για Ιουλιο γραφει σε μια σελιδα και οχι Ιουνιο), και καμερα 8mp ενω γνωριζαμε για 13mp. Θα περιμενω το 1ο unboxing και θα δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, οσο και αν το θελω δεν προκειται να βιαστω. Ατελειες κατασκευαστικες διαβαζω, Android 4.2.9 αρχικα και αργοτερα 4.4 (Για Ιουλιο γραφει σε μια σελιδα και οχι Ιουνιο), και καμερα 8mp ενω γνωριζαμε για 13mp. Θα περιμενω το 1ο unboxing και θα δουμε.

 

μαλλον θα κανω το πρωτο εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα κανω το πρωτο εδω μεσα

 

Αντε ωραια! Με το καλο να ερθει, και να δουμε αν αξιζει να το παραγγειλουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αντε, γιατι αγανακτησα να περιμενω :p Τοσο καιρο δεν μπορω να βρω ενα σωστο unboxing...

Αληθεια, απο που ακριβως το παρηγγειλες;

Επισης, τους ζητησες να το μαρκαρουν σαν δωρο <30$ η δεν χρειαζεται και το κανουν ετσι κι αλλιως;

Link to comment
Share on other sites

Αντε, γιατι αγανακτησα να περιμενω :p Τοσο καιρο δεν μπορω να βρω ενα σωστο unboxing...

Αληθεια, απο που ακριβως το παρηγγειλες;

Επισης, τους ζητησες να το μαρκαρουν σαν δωρο <30$ η δεν χρειαζεται και το κανουν ετσι κι αλλιως;

 

το πληρωσα πριν δυο ή τρεις βδομαδες απο το geekbuing οταν το ειχε σε προσφορα 159$.

στο στελνουν σαν απλο δεμα και μονο αν εισαι πολυ γκαντεμης μπορει να περασει τελωνειο.

τρεις φορες ψωνισα απο αυτους κανενα προβλημα και τις τρεις φορες

Link to comment
Share on other sites

το πληρωσα πριν δυο ή τρεις βδομαδες απο το geekbuing οταν το ειχε σε προσφορα 159$.

στο στελνουν σαν απλο δεμα και μονο αν εισαι πολυ γκαντεμης μπορει να περασει τελωνειο.

τρεις φορες ψωνισα απο αυτους κανενα προβλημα και τις τρεις φορες

 

Ωραιος! Αφου εχουν καλο feedback, να τους εχω στα υπόψιν :)

Link to comment
Share on other sites

το geek επιτελους στοκαρε

 

Έχουν βγάλει apology διότι θα στοκάρουν 15 Ιουνίου....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει apology διότι θα στοκάρουν 15 Ιουνίου....

 

θα τα εχουν μου ειπαν σε λιγες ωρες και σε 1-3 μερες θα εχουν φυγει με σειρα προτεραιοτητας

 

τσαμπα η χαρα. τους ηρθαν μονο λευκα απο βδομαδα τα μαυρα

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο εκτενες unboxing

 

Για τα λεφτα του, μια χαρα το βλεπω....

Παντως, ο ιδιοκτητης στα σχολια απο κατω αναφερει οτι το κινητο ειναι 190 γραμμαρια, σε αντιθεση με οσα διαβαζαμε περι 128-134, και οτι η μπαταρια μονη της ειναι 46 γραμμαρια!

Επισης αναφερει οτι η καμερα ειναι απλα "ok". (μαλλον δεν τον ενθουσιασε)

Δειχνει αρκετα γρηγορο χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Νομιζω οτι ψηθηκα τελικως, και μαλλον θα το παραγγειλω στις επομενες μερες, στο λευκο χρωμα ομως, δεν μου εκατσε καλα στο ματι το μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειδα σωστα οτι εχει 4.2 και οχι 4.4!!!?

Όλα 4.2 έχουν.

υπαρχει περιπτωση να το βγαλουν σε 2g ram?

 

Υπάρχει αλλά θα είναι άλλη συσκευή, οπότε δεν έχουμε να πούμε και πολλά πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στις περισοτερες σελιδες βλεπω 4.4 αντι για 4.2 στην περιγραφη...για αυτο ρωτησα...

 

ποτε υπολογιζεις να βγει η βελτιωμενη εκδοση?

 

χθες κυκλοφορησε φιλε μου το κινητο, ειναι δυνατον να περιμενουμε την βελτιωμενη:p

εκτος αν εννοεις το update 4,4 το οποιο νομιζω οτι ειναι ο λογος που τους καθυστερησε τοσο. ακουσα οτι εχουν λαγκ τα νεξους οποτε μαλλον κατι δεν πηγε καλα

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φρεσκο εκτενες unboxing

 

Για τα λεφτα του, μια χαρα το βλεπω....

Παντως, ο ιδιοκτητης στα σχολια απο κατω αναφερει οτι το κινητο ειναι 190 γραμμαρια, σε αντιθεση με οσα διαβαζαμε περι 128-134, και οτι η μπαταρια μονη της ειναι 46 γραμμαρια!

Επισης αναφερει οτι η καμερα ειναι απλα "ok". (μαλλον δεν τον ενθουσιασε)

Δειχνει αρκετα γρηγορο χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Νομιζω οτι ψηθηκα τελικως, και μαλλον θα το παραγγειλω στις επομενες μερες, στο λευκο χρωμα ομως, δεν μου εκατσε καλα στο ματι το μαυρο.

εγω θα επιμενω μαυρο. σ'αυτο το βιντεο φαινεται βεβαια λιγο προς το γκρι.

αυτο που μου αρεσε ειναι οτι το μεγεθος δεν ειναι υπερβολικο και η αποκριση της οθονης ειναι μια χαρα. τωρα για καμερα δεν με ενδιαφερει καθολου.

πραγματικα δειχνει γρηγορο και με σμουθ λειτουργια

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

μην περιμενετε να βγαλει η doogee 4.4 kitkat. Δεν εχω δει χειροτερο after sale απο εταιρια. Πουλανε κινητα χωρις υποστιριξη και δινουν "ψευτικες" υποσχεσεις στον κοσμο που αγοραζει τα κινητα τους...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα βγάλει 4.4, δε φταίει η Doogee που καθυστερεί, η Mediatek δεν έχει βγάλει ακόμη stable 4.4 για το MT6592 (αναμένεται αυτή τη βδομάδα)
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη απογοητευση. το κινητο δεν υπαρχει σχεδον πουθενα και δεν ξερουν αν υπαρχει την επομενη βδομαδα

μαλλον θα ζητησω τα λεφτα μου πισω

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη απογοητευση. το κινητο δεν υπαρχει σχεδον πουθενα και δεν ξερουν αν υπαρχει την επομενη βδομαδα

μαλλον θα ζητησω τα λεφτα μου πισω

 

Με εχει ξενερωσει κι εμενα αυτη η καθυστερηση και σκεφτομαι εκ νεου την περιπτωση του Inew v3, δεδομενου οτι διαβασα πως εχει καλυτερη καμερα απο αυτη που εχει το Doogee DG550...αν και λεει αυτος που ανεβασε το unboxing οτι το doogee εχει καλυτερα υλικα κατασκευης και καλυτερο Wifi. Για να δουμε που θα κατσει η μπιλια τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Με εχει ξενερωσει κι εμενα αυτη η καθυστερηση και σκεφτομαι εκ νεου την περιπτωση του Inew v3, δεδομενου οτι διαβασα πως εχει καλυτερη καμερα απο αυτη που εχει το Doogee DG550...αν και λεει αυτος που ανεβασε το unboxing οτι το doogee εχει καλυτερα υλικα κατασκευης και καλυτερο Wifi. Για να δουμε που θα κατσει η μπιλια τελικα...

 

Οταν σκεφτομουν για 5μιση ιντσες ημουν ενα βημα απο το να χτυπησω το Cubot S222,

για ριξτε του μια ματια, ομορφο με ελαχιστα Benzels και αξιοπρεπη μπαταρια.

 

Τελικα πηγα στις 5 ιντσες και στο Tengda Z2.

 

Παντως η doogee δεν ειναι ιδιαιτερα εμπιστοσυνης, ακομα και το επονομαζομενο v3 killer της dg2014 δεν πηγε ιδιαιτερα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Έχουμε άλλα θέματα για συγκριτικά και επιλογή συσκευών όπου μπορείτε να απευθυνθείτε. Περαιτέρω off topic συζητήσεις θα διαγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...