Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες που κοίταξα δεν. Κυκλοφορεί για Ευρώπη; Γιατί για Μέση Ανατολή για την ώρα κάποιες κυκλοφορούν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το επίσημο site της Microsoft δεν φαίνεται να κυκλοφορεί αλλά κάποιοι με vodafon συσκευές είπαν ότι την πήραν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις για MMS & mobile internet σε cosmokarta & q card? Γιατί θυμάμαι πως όταν είχα βάλει την κάρτα (συμβόλαιο) της vodafone που είχα, λειτούργησε κανονικά το internet, αλλά τώρα δεν...

Συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί!

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις για MMS & mobile internet σε cosmokarta & q card? Γιατί θυμάμαι πως όταν είχα βάλει την κάρτα (συμβόλαιο) της vodafone που είχα, λειτούργησε κανονικά το internet, αλλά τώρα δεν...

Συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί!

 

Για την Q για το internet βαζεις απλα στο APN, την λεξη myq. Για MMS δεν εχω ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή θέλω να ρωτήσω αν έχω και τις 2 sim μπορώ σε κατάσταση αναμονής να δεχτώ κλήση ή στην 1 ή στην 2? ή μόνο μία sim είναι ενεργή την φορά?

 

επίσης φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα οι sim να είναι διαφορετικού παρόχου?

Link to comment
Share on other sites

όταν χρησιμοποιείς την μία σιμ και σε καλούν στη άλλη δείχνει ότι μιλάς δηλαδή δεν σε βάζει σε κατάσταση αναμονής

 

δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι οι κάρτες διαφορετικής εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.φιλοι ειμαι στη φαση να το παρω,αλλα επειδη τα 512mb ram μου φαινονται λιγα και επισης δεν εχω σχεση με τα windows phone,μια βοηθεια.δεν ειναι λιγα οσον αφορα εγκατασταση εφαρμογων για καποιον heavy user;δεν γινεται το κινητο αργο με την εγκατασταση και αλλων και αλλων εφαρμογων;και σαυτα σε συγκριση και με ενα αλλο με 1gb ram;
Link to comment
Share on other sites

Τα 512 δεν είναι λίγα για windowsphone.

Ή μάλλον για να το πω καλύτερα, δε θα έχεις ποτέ πρόβλημα να μη σου φτάνει η ραμ.

Απλά υπάρχουν κάποιες λίγες εφαρμογές που βγαίνουν μόνο για μεγαλύτερη μνήμη, αν και οι περισσότερες βγαίνουν κανονικά για όλα τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι για την συσκευή θέλω να ρωτήσω αν έχω και τις 2 sim μπορώ σε κατάσταση αναμονής να δεχτώ κλήση ή στην 1 ή στην 2? ή μόνο μία sim είναι ενεργή την φορά?

 

επίσης φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα οι sim να είναι διαφορετικού παρόχου?

 

 

 

Αυτο το πρόβλημα λύνεται με μια λειτουργία που έχει και προωθεί την κλήση από την 2η sim, στην sim στην οποία γίνεται η κλήση. Βέβαια, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη, γιατί ίσως υπάρχει χρέωση λόγω της προώθησης.

 

 

 

Όσον αφορά τώρα το κινητό, ας πω κι εγώ 2 λόγια. Ίσως αποτελεί την κορυφαία επιλογή στα 105€ που κάνει σε dual sim. Το κινητό είναι πολύ γρήγορο, ενώ πιστεύω ότι τα windows είναι καλύτερο λειτουργικό σε πολλά σημεία από το android. Έχει υπέροχο interface, αμεσοτατο, υπεραπλο, αστραπιαίο και πανέμορφο. Δεν χρειάζεται επεμβάσεις με αλλαγές rom,modem,GPS,root-ξεroot κλπ. Πραγματικα το GPS κλειδώνει μέσα σε λιγότερο απο 5". Έχει ελεύθερο GPS για το αμάξι που είναι απολύτως πλήρες. Επισης, είναι εξαιρετικη η λειτουργία των φωνητικών εντολών, όπου όταν βρίσκεσαι στο αμάξι, σου λύνει πραγματικά τα χέρια, δίνοντας σου την δυνατότητα να καλεις όποιον θέλεις με,μια κίνηση χωρίς ψάξιμο στον κατάλογο. Και χωρίς να απαιτεί σύνδεση δεδομενων

 

 

 

Ίσως τα windows δεν έχουν την παραμετροποιηση που έχει το android. Δεν έχουν την πληθώρα επιλογών σε εφαρμογές, όπως το androειδες και ως εκ τούτου υπάρχουν ελλείψεις. Όμως σε κάποια αλλα πράγματα είναι πιο μπροστά. Καλύτερος browser που εμφανίζει τα παντα στην σελίδα χωρίς να σου σπάει τα νεύρα. Ενω γενικά είναι πιο smooth η απόκριση του, παρόλο που δεν είναι και κάποιο high end.

 

 

 

Τέλος, η οθόνη έχει εξαιρετικη φωτεινότητα, χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα από τον ήλιο. Η ανάλυση της δεν είναι κορυφαια, αλλά ούτε και ελλειπης.

 

 

 

Αποτελεί απλά μια εξαιρετική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρόνια πολλά παιδιά.

Οταν συνδεω hands free ακουστικά στο κινητό ακούγονται όλες οι ηχητικές ειδοποιήσεις (κλήσεις,μηνύματα) απο τα ακουστικά, που δεν είναι κ πολύ πρακτικο αν δεν κυκλοφορεις με τα hands free μονίμως στο αυτί.πως γίνεται να χρηαιμοποιησω hands free αλλά οι ειδοποιησεις να ακούγονται απο το εξωτερικο ηχειο?

Ευχαριατω

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξαφνικά η κάμερα τα δείχνει όλα θολά.Ενώ πχ αν βάλεις να δεις ένα βίντεο το δείχνει κανονικά.άρα υποθέτω ότι είναι θέμα κάμερας.

του έκανα μέχρι κ hard reset αλλά τίποτα.

καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις στο viber & στο messenger. Eιναι θεμα τηλεφώνου ή μηπως θέμα εφαρμογών?

Αντιμετωπιζει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

 

Να πω πως εχω μπει στις ειδοποιησεις+ενεργειες και εχω ενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις. Επισης εχω κανει επανεγκατασταση των εφαρμογων αλλα και παλι δεν λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις στο viber & στο messenger. Eιναι θεμα τηλεφώνου ή μηπως θέμα εφαρμογών?

Αντιμετωπιζει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

 

Να πω πως εχω μπει στις ειδοποιησεις+ενεργειες και εχω ενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις. Επισης εχω κανει επανεγκατασταση των εφαρμογων αλλα και παλι δεν λυθηκε το προβλημα.

 

Να υποθέσω ότι είσαι σε κανονική λειτουργία και όχι στην οικονομία μπαταρίας, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις στο viber & στο messenger. Eιναι θεμα τηλεφώνου ή μηπως θέμα εφαρμογών?

Αντιμετωπιζει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?

 

Να πω πως εχω μπει στις ειδοποιησεις+ενεργειες και εχω ενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις. Επισης εχω κανει επανεγκατασταση των εφαρμογων αλλα και παλι δεν λυθηκε το προβλημα.

 

Το viber δεν δουλεύει όπως θα έπερεπε. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ αλλά και άλλοι. Δεν σου έρχονται ειδοποιήσεις για τα μηνύματα. Με το messenger δεν έχω θέμα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ψαχνοντας το προβλημα και σε διαφορα ξενα φορουμ βρηκα λυση. Ενεργοποιώντας τα δεδομενα, εστω και σε 2g, ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις!!!

Με το που ενεργοποιησα τα δεδομενα μου ηρθαν ολες οι ειδοποιησεις της ημερας μαζεμενες!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ψαχνοντας το προβλημα και σε διαφορα ξενα φορουμ βρηκα λυση. Ενεργοποιώντας τα δεδομενα, εστω και σε 2g, ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις!!!

Με το που ενεργοποιησα τα δεδομενα μου ηρθαν ολες οι ειδοποιησεις της ημερας μαζεμενες!!!

 

Δηλαδή παίζει στα 2g και δεν παίζει στα 3g; Είναι για κλάματα. Καλά για τηλεφωνικές κλήσεις δεν το συζητάω, χάλι.

 

WhatsApp και άγιος ο άγιος ο θεός. Δουλεύει τέλεια.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά σε 2g & σε 3g. Με wifi και κλειστά τα δεδομενα τρώει το σκάλωμα και δεν έρχεται καμια ειδοποιηση!!!

Καλο το WhatsApp αλλά οι περισσότεροι φίλοι χρησιμοποιούν το viber...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα δεδομένα και το wifi τα έχω μονίμως ανοιχτά και δεν μου δουλεύει σωστά. Θα δοκιμάσω να κλείσω το wifi να δω.

 

Έχει αναφερθεί ξανά από άλλον συμφορουμίτη και έρχομαι να το επιβεβαιώσω. Η ομαδική αποστολή SMS, δεν είναι εφικτή. Αναφέρομαι σε αποστολή με 25 αποδέκτες. Επιχείρησα πολλές φορές αλλά τίποτα. Με απλές, μονές, δεν υπάρχει θέμα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ομαδικό μήνυμα σε 8 άτομα και δεν είχα πρόβλημα.

Ίσως έχει πρόβλημα από κάποιο αριθμό παραληπτών και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ομαδικό μήνυμα σε 8 άτομα και δεν είχα πρόβλημα.

Ίσως έχει πρόβλημα από κάποιο αριθμό παραληπτών και πάνω.

Ίσως. Δεν έχω δοκιμάσει ομαδική αποστολή σε λιγότερα άτομα να δω πως δουλεύει.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι γίνεται με τις εφαρμογές μου, ειδικά τις αγορασμένες, αν πάρω άλλη συσκευή. Απλά βάζω την SD που είναι αποθηκευμενες στη νέα συσκευή, τις χάνω ή κάτι άλλο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Δεν έχω δοκιμάσει ομαδική αποστολή σε λιγότερα άτομα να δω πως δουλεύει.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι γίνεται με τις εφαρμογές μου, ειδικά τις αγορασμένες, αν πάρω άλλη συσκευή. Απλά βάζω την SD που είναι αποθηκευμενες στη νέα συσκευή, τις χάνω ή κάτι άλλο;

 

Κάτω από το όνομα της εφαρμογής στο Store εμφανίζεται η φράση "την έχετε". Αυτό σημαίνει πως αν αλλάξεις συσκευή και βάλεις τον ίδιο Microsoft λογαριασμό, θα μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν. Το ίδιο ισχύει και για την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από το όνομα της εφαρμογής στο Store εμφανίζεται η φράση "την έχετε". Αυτό σημαίνει πως αν αλλάξεις συσκευή και βάλεις τον ίδιο Microsoft λογαριασμό, θα μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν. Το ίδιο ισχύει και για την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ευχαριστώ. Στην έκδοση του my phone για κινητά δεν βρίσκω την παραράθεση. Γίνεται για να μην το γυρνάω στην desktop έκδοση ή όχι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Στην έκδοση του my phone για κινητά δεν βρίσκω την παραράθεση. Γίνεται για να μην το γυρνάω στην desktop έκδοση ή όχι;

 

Για να παραθέσεις ένα μήνυμα στο mobile site πατάς το όνομα του χρήστη πάνω από το μήνυμα και μετά απάντηση. Βέβαια, δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς ρώτησες, οπότε αν δεν είναι αυτό, εξήγησέ μου το.

Link to comment
Share on other sites

Για να παραθέσεις ένα μήνυμα στο mobile site πατάς το όνομα του χρήστη πάνω από το μήνυμα και μετά απάντηση. Βέβαια, δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς ρώτησες, οπότε αν δεν είναι αυτό, εξήγησέ μου το.

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία!

 

Ένα θεματάκι που έχω με το 630 είναι το εξής:

Σε εφαρμογές που έχουν πλαίσια για σχόλια δεν λειτουργεί το enter αλλά συνεχίζει να γράφει σε ευθεία με αποτέλεσμα το κείμενο να μην είναι ορατό από ένα σημείο και μετά.

Υπάρχει πρόβλημα γενικά ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...