Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lumia 630

Έχω πρόσφατα αγοράσει το Lumia 630. Πως μπορώ μέσω του computer μου όταν συνδέω το κινητό να στέλνω μηνύματα, να προσθέτω επαφές και γενικά να χειρίζομαι το τηλέφωνο σαν εξωτερικό δίσκο όπως γινόταν παλαιά με το Nokia Suite?

 

 

Windows phone για υπολογιστή

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα ledακι υπαρχει και αν οχι τιποτα προσθετο για την οθονη σαν ειδοποιηση οπως στο android?
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Κανενα ledακι υπαρχει και αν οχι τιποτα προσθετο για την οθονη σαν ειδοποιηση οπως στο android?

Led ειδ/σεων ΔΕΝ έχει η συσκευή. Για software λύση δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το Viber ξέρετε τι παίζει γιατί δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ούτε όταν μου στέλνουν μηνύματα ούτε όταν με παίρνουν τηλέφωνο μήπως φταίει η εφαρμογή…???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το Viber ξέρετε τι παίζει γιατί δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ούτε όταν μου στέλνουν μηνύματα ούτε όταν με παίρνουν τηλέφωνο μήπως φταίει η εφαρμογή…???

 

Δουλεύει τέλεια. Την έχω λιώσει.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φτιάξω ένα folder και να βάλω μέσα κάποια προγράμματα.

 

Διάβασα τον οδηγό από το wp

http://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp8/settings-and-personalization/create-folders-on-my-start-screen

είδα και ένα βιντεάκι

αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Πατώντας ένα εικονίδιο και σύροντας το πάνω σε ένα δεύτερο τότε αυτό το δεύτερο μετακινείται συνέχεια αριστερά/δεξιά/πάνω/κάτω.

 

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φτιάξω ένα folder και να βάλω μέσα κάποια προγράμματα.

 

Διάβασα τον οδηγό από το wp

http://www.windowsphone.com/el-GR/how-to/wp8/settings-and-personalization/create-folders-on-my-start-screen

είδα και ένα βιντεάκι

αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Πατώντας ένα εικονίδιο και σύροντας το πάνω σε ένα δεύτερο τότε αυτό το δεύτερο μετακινείται συνέχεια αριστερά/δεξιά/πάνω/κάτω.

 

Τι κάνω λάθος;

Θες DP 8.1 GDR1.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα :lol::lol:

 

Δεν κατάλαβα τι έγραψες.

Να υποθέσω όμως ότι το lumia 630 παρόλο που έχει win 8.1 δεν υποστηρίζει αυτό που θέλω να κάνω;

 

edit:

googlαρα το DP 8.1 GDR1 και αν κατάλαβα καλά είναι update του 8.1 cyan που έχει το 630.

Άρα πρέπει να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση.

Edited by gtb
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα :lol::lol:

 

Δεν κατάλαβα τι έγραψες.

Να υποθέσω όμως ότι το lumia 630 παρόλο που έχει win 8.1 δεν υποστηρίζει αυτό που θέλω να κάνω;

 

Η δυνατότητα να δημιουργούμε Live Folders θα γίνει επίσημα διαθέσιμη με την επόμενη αναβάθμιση WP8.1 GDR1. Μπορείς να περάσεις την Developer Preview έκδοση του λειτουργικού για να δοκιμάσεις από τώρα τις νέες δυνατότητες που θα έρθουν με την νέα αναβάθμιση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με γρίφους γέροντα :lol::lol:

 

Δεν κατάλαβα τι έγραψες.

Να υποθέσω όμως ότι το lumia 630 παρόλο που έχει win 8.1 δεν υποστηρίζει αυτό που θέλω να κάνω;

 

Βασικά το νόημα είναι:

ότι ή θα πρέπει να περιμένεις να έρθει το επόμενο update για όλους τους χρήστες για να το κάνει

ή θα πρέπει να κάνεις της ρυθμίσεις στο κινητό για "developers preview" και να πάρεις νωρίτερα αυτό το Beta update.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Δε βιάζομαι οπότε θα περιμένω την κανονική αναβάθμιση, εξάλλου πόσο θα αργήσει;

Άντε να κάνει κανα 2μηνο να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Δε βιάζομαι οπότε θα περιμένω την κανονική αναβάθμιση, εξάλλου πόσο θα αργήσει;

Άντε να κάνει κανα 2μηνο να έρθει.

 

Υπάρχει μια εφαρμογή αν δεν κάνω λάθος είναι της Νόκια που λέγεται Φάκελοι κατεβάζοντας αυτή την εφαρμογή μπορείς να δημιουργήσεις και να ονομάσεις έναν νέο φάκελο πχ παιχνίδια μετά αυτόν τον φάκελο μπορείς να τον καρφιτσώσεις στην αρχική οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το Viber ξέρετε τι παίζει γιατί δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ούτε όταν μου στέλνουν μηνύματα ούτε όταν με παίρνουν τηλέφωνο μήπως φταίει η εφαρμογή…???

 

Κι εμένα είχε πρόβλημα. Δοκίμασα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και διορθώθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lumia Denim θα πάρουμε; Γιατί στην ανακοίνωση είπανε μόνο για 830, 930, 1520. Το WPCentral λέει "Additional handsets will get Lumia Denim after partner testing and approvals." Ποιον εννοεί partner και τι σημαίνει αυτό για μας;

 

Πάντως πρόκειται να κυκλοφορήσει μέσα στο 4ο τρίμηνο. Ελπίζω να μην το εξαντλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είχε πρόβλημα. Δοκίμασα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση και διορθώθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lumia Denim θα πάρουμε; Γιατί στην ανακοίνωση είπανε μόνο για 830, 930, 1520. Το WPCentral λέει "Additional handsets will get Lumia Denim after partner testing and approvals." Ποιον εννοεί partner και τι σημαίνει αυτό για μας;

 

Πάντως πρόκειται να κυκλοφορήσει μέσα στο 4ο τρίμηνο. Ελπίζω να μην το εξαντλήσουν.

 

Στην ανακοίνωση ανέφεραν ότι οι παραπάνω συσκευές θα πάρουν τα νέα χαρακτηριστικά της Lumia Camera. Λόγω επεξεργαστή οι παλαιότερες συσκευές δεν θα μπορόυν να εκμεταλλευτούν αυτές τις νέες λειτουργίες. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που θα φέρει η Lumia Denim θα είναι διαθέσημα και στις άλλες συσκευές αφού πρώτα δοκιμαστούν από τους συνεργάτες τους και δουν ότι λειτουργούν χωρίς πρόβλημα με τα παλαιότερα specs των συσκευών.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρουμε την Denim, υπάρχει πιθανότητα να πάρουμε την 8.1.1;

 

Το update 1 των WP8.1 ή αλλίως GDR1 θα έρθει ενσωματωμένο στην Lumia Denim.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε κάπου να δούμε τη διαχείριση εφαρμογών όπως στο android , ποιες εφαρμογές εκτελούνται, πόση ραμ χρησιμοποιείται κτλ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρουμε την Denim, υπάρχει πιθανότητα να πάρουμε την 8.1.1;

 

Φυσικά και θα πάρει τη Lumia Denim

 

ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε κάπου να δούμε τη διαχείριση εφαρμογών όπως στο android , ποιες εφαρμογές εκτελούνται, πόση ραμ χρησιμοποιείται κτλ

 

Στην οικονομία μπαταρίας μπορείς να ορίσεις ποιες εφαρμογές θα τρέχουν στο παρασκήνιο και θα ανανεώνονται... Επίσης σε πολλές εφαρμογές (πχ καιρού, rss feed κτλ) ορίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις κάθε πότε θα ανανεώνονται... Για ραμ όχι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα πάρει τη Lumia Denim

 

 

 

Στην οικονομία μπαταρίας μπορείς να ορίσεις ποιες εφαρμογές θα τρέχουν στο παρασκήνιο και θα ανανεώνονται... Επίσης σε πολλές εφαρμογές (πχ καιρού, rss feed κτλ) ορίζεις μέσα από τις ρυθμίσεις κάθε πότε θα ανανεώνονται... Για ραμ όχι...

 

δηλαδή πόσο μνήμη έχουμε ελέυθερη δε μπορούμε να το δούμε ουτε με κάποια εφαρμογή? Υπάρχει περίπτωση να μας βγάλει κάνα μήνυμα όπως στο android για ανεπαρκείς μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πόσο μνήμη έχουμε ελέυθερη δε μπορούμε να το δούμε ουτε με κάποια εφαρμογή? Υπάρχει περίπτωση να μας βγάλει κάνα μήνυμα όπως στο android για ανεπαρκείς μνήμη?

 

Μέχρι τώρα αυτό δεν έχει συμβεί σε κανένα.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας βγάλει κάνα μήνυμα όπως στο android για ανεπαρκείς μνήμη?

 

όχι , καμία περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πόσο μνήμη έχουμε ελέυθερη δε μπορούμε να το δούμε ουτε με κάποια εφαρμογή? Υπάρχει περίπτωση να μας βγάλει κάνα μήνυμα όπως στο android για ανεπαρκείς μνήμη?

Ενας απο τους λογους που σε κανει να λατρεψεις τα WP ειναι αυτος. Οτι σταματας να αγχωνεσαι για τη μνημη. Δε σε νοιαζει πλεον. Εχεις λιγοτερο αγχος ετσι. και κερδος 6-7 χρονακια ζωης παραπανω :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...