Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός. Και από τις ρυθμίσεις στις sim που βγαίνουν στην αρχική οθόνη έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Με την ώρα έχω θέμα. Πως συγχρονίζει από το ίντερνετ, αν το κάνει. Του βάζω αυτόματη ενημέρωση ημερομηνίας και ώρας αλλά τζίφος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή και εγώ έχω καταλήξει στο συγκεκριμένο,διαπιστώνω σκρουτζάροντας ότι το δίκαρτο είναι 25 ευρώ φθηνότερο. Παίζει τίποτα περίεργο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω καταλήξει στο συγκεκριμένο,διαπιστώνω σκρουτζάροντας ότι το δίκαρτο είναι 25 ευρώ φθηνότερο. Παίζει τίποτα περίεργο?

Που το βρήκες 25€ φθηνότερα και πόσο δηλαδή;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=630+lumia

 

τσέκαρε τις τιμές στα επώνυμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βέβαια παίζουν 2 τρελές προσφορές για το απλό,όπου στην μεν πρώτη στο δίνουν τσάμπα,στη δεύτερη το αγοράζεις 99.9 ευρώ.

http://www.insomnia.gr/topic/534956-asus-transformer-book-t100ta-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%BF-nokia-lumia-630/

 

http://www.insomnia.gr/topic/535240-nokia-lumia-630-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%83%CF%85%CF%81%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%AC-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%CF%82-99-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC/

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=630+lumia

 

τσέκαρε τις τιμές στα επώνυμα

Ευχαριστώ.....

 

----------------

 

Παιδιά, είδα σήμερα και σε ένα φυλλάδιο του Γερμανού, ότι το δίνει προσφορά στα 99€ μέσω της διαδικασίας επιστροφής παλιού κινητού.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσεις που λέτε για την απόσυρση παλιού κινητού και αγορά του 630 στα 99 ευρώ, βάλτε και κανα λινκ, ή βγάλτε φώτο απο το φυλλάδιο που το είδατε. Θα βοηθήσετε πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσεις που λέτε για την απόσυρση παλιού κινητού και αγορά του 630 στα 99 ευρώ, βάλτε και κανα λινκ, ή βγάλτε φώτο απο το φυλλάδιο που το είδατε. Θα βοηθήσετε πολύ!

Ορίστε....

 

[ATTACH]47621[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε μια αναβαθμιση σε

8.10.12397.895

η οποία βελτίωσε το σήμα 3G,

έχει σε σημεία που δεν έμπαινε πριν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Και από τις ρυθμίσεις στις sim που βγαίνουν στην αρχική οθόνη έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Με την ώρα έχω θέμα. Πως συγχρονίζει από το ίντερνετ, αν το κάνει. Του βάζω αυτόματη ενημέρωση ημερομηνίας και ώρας αλλά τζίφος.

 

Δοκίμασε αυτό, μήπως και...

Άλλαξε τις ρυθμίσεις σε μη αυτόματες. Βάλε μόνος σου μια ώρα (έστω άσχετη, πάντα 24ωρη).

Επανεκκίνησε το τηλέφωνο, συνδέσου στο wifi, άλλαξε σε αυτόματη.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό, μήπως και...

Άλλαξε τις ρυθμίσεις σε μη αυτόματες. Βάλε μόνος σου μια ώρα (έστω άσχετη, πάντα 24ωρη).

Επανεκκίνησε το τηλέφωνο, συνδέσου στο wifi, άλλαξε σε αυτόματη.

 

Το δοκίμασα. Τίποτα, τα ίδια. Στο τέλος έβαλα χειροκίνητα την ώρα και τέλος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Τίποτα, τα ίδια. Στο τέλος έβαλα χειροκίνητα την ώρα και τέλος.

 

Δοκίμασε πάλι μόλις πάρεις την αναβάθμιση

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάλι μόλις πάρεις την αναβάθμιση

 

Την πήρα πρωί πρωί. Αλλά και μετά την αναβάθμιση δεν άλλαξε κάτι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από το τηλέφωνο:

 

Θετικά έχω βρει τα εξής:

 

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ σε κατασκευη

+Ποιότητα ΝΟΚΙΑ στις κλήσεις

+Απλό στη λειτουργία κι απλό UI

+Πολύ καλός ήχος σε ένταση και ποιότητα σε μουσική/ράδιο με λίγη παραμόρφωση βέβαια.

+Καλή αυτονομία, μία μέρα άνετα με πολή χρήση

+Καλή κάμερα με AF

+Καλή λήψη στο ραδιόφωνο

+Πολύ καλή οθόνη

+Χάρτες offline για πάνω από μία χώρα

+ms office

+Eπιτρέπει να σβήσουμε ψιλοάσχετες εφαρμογές.

+Κάρτα μνήμης microSD

+Αφαιρούμενη μπαταρία

+Ρολάρει άνετα παρά τα 512 μνήμης

 

Aρνητικά έχω βρει τα εξής:

-Χάνει την μέρα/ώρα σε κάθε βγάλσιμο της μπαταρίας (που χρειάζεται για αλλαγή microSIM/microSD)

-Δεν δουλεύει η αφύπνιση όταν είναι κλειστό.

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου. (έχει βέβαια βελτιωθεί πολύ η λήψη 3G με την 8.10.12397.895)

-Δεν υποστηρίζει USB on the go

-Μη ύπαρξη handsfree στο κουτί, αλλά και μη συμβατότητα με παλιότερα NOKIA

-Δεν υπάρχει δυνατότητα διαχείρισης των επαφών της SIM (απλή αντιγραφή γίνεται)

-Δεν φορτίζει κλειστό

-Δεν υπάρχει LED flash.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

-Δεν φορτίζει κλειστό

 

είσαι σίγουρος γι'αυτό?

γιατί το 820 που έχω εγώ και παλιότερο είναι και στα 8 το έχω ακόμα και φορτίζει μια χαρά κλειστό..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος γι'αυτό?

γιατί το 820 που έχω εγώ και παλιότερο είναι και στα 8 το έχω ακόμα και φορτίζει μια χαρά κλειστό..

 

Αποκλείεται... Τα WP μόλις συνδεθουν στο φρτιστή ανοίγουν...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος γι'αυτό?

γιατί το 820 που έχω εγώ και παλιότερο είναι και στα 8 το έχω ακόμα και φορτίζει μια χαρά κλειστό..

 

To 820 που έχω μόλις συνδεθεί στο usb, ενεργοποιείται.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν είναι κλειστό και το βάλω για φόρτιση, ανάβει και βγάζει μια τεράστια μπαταρία στην οθόνη με την ένδειξη φόρτισης και μετά από 5'' εξαφανίζετε.....

αλλά είναι "κλειστό".. αν το πάρω τηλ θα δείχνει κλειστό (δεν το δοκίμασα αλλά φαντάζομαι ότι έτσι είναι, αφού ούτε pin δεν ζητάει)

anyway... ίσως εγώ να μην καταλαβαίνω τι θέλετε να πείτε.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν είναι κλειστό και το βάλω για φόρτιση, ανάβει και βγάζει μια τεράστια μπαταρία στην οθόνη με την ένδειξη φόρτισης και μετά από 5'' εξαφανίζετε.....

αλλά είναι "κλειστό".. αν το πάρω τηλ θα δείχνει κλειστό (δεν το δοκίμασα αλλά φαντάζομαι ότι έτσι είναι, αφού ούτε pin δεν ζητάει)

anyway... ίσως εγώ να μην καταλαβαίνω τι θέλετε να πείτε.

 

Απλά κλειδώνει η οθόνη... Αν πατήσεις το power button και την ξεκλειδώσεις θα σε βγάλει στην εισαγωγή pin... Εκτός αν έχει κλείσει τελείως από μπαταρία όπου θέλει ένα με δύο λεπτά να ανοίξει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απλά κλειδώνει η οθόνη... Αν πατήσεις το power button και την ξεκλειδώσεις θα σε βγάλει στην εισαγωγή pin... Εκτός αν έχει κλείσει τελείως από μπαταρία όπου θέλει ένα με δύο λεπτά να ανοίξει...

ευχαριστώ για της διευκρινίσεις

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγάλη τάπα έφαγα πήγα κ στις τρεις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων που έχουν βάλει την προσφορά και είχαν τελείωση όλα οι περισσότεροι μ έλεγαν ότι δεν ξέρουν πότε θα έχει νέα παραλαβή και μόνο το ένα μου είπε με επιφύλαξη από τέταρτη ...λέτε να περιμένω η θα τελειώσει η προσφορά (μιλαώ για Ηράκλειο Κρητης)....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγάλη τάπα έφαγα πήγα κ στις τρεις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων που έχουν βάλει την προσφορά και είχαν τελείωση όλα οι περισσότεροι μ έλεγαν ότι δεν ξέρουν πότε θα έχει νέα παραλαβή και μόνο το ένα μου είπε με επιφύλαξη από τέταρτη ...λέτε να περιμένω η θα τελειώσει η προσφορά (μιλαώ για Ηράκλειο Κρητης)....???

 

Ε περίμενε κι εσύ δυο μερούλες μπας και.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από το τηλέφωνο:

-Δεν μπορεί να μπει σε 3G only επιλογή δικτύου. (έχει βέβαια βελτιωθεί πολύ η λήψη 3G με την 8.10.12397.945)

Που τη βρίσκουμε την 8.10.12397.945;

 

Εγώ έκανα αναβάθμιση στην 8.10.12397.895 και μου λέει ότι δεν έχει άλλες να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρίσκουμε την 8.10.12397.945;

 

Εγώ έκανα αναβάθμιση στην 8.10.12397.895 και μου λέει ότι δεν έχει άλλες να πάρω.

 

sorry 895 το διορθώνω...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα συντονισμού της ώρας από το internet; Η αυτόματη ενημέρωση δεν παίζει, δοκίμασα τα πάντα. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...