Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες, κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία. Έφευγα από το σπίτι για την δουλειά με 100% και γύριζα με 87%. Τώρα τελευταία πέφτει στο 63%. Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι από κάποια εφαρμογή ή το τελευταίο update.

 

Πρώτος με διαφορά είναι ο i.e. Ακόμη και στο παρασκήνιο.

 

Θα το παρακολουθήσω καλύτερα.

 

Και σε εμένα τα κάνει αραιά και πού. Πέφτει σφαίρα η μπαταρία. Συνήθως το αφήνω 2-3 μέρες και είναι κομπλέ μετά. Εμένα μου κολλάνε τα μηνύματα, το τηλέφωνο και δύο τρείς φορές ο messenger.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε τα τελευταια update glance διαθετει το 930?

 

Οχι και λογικα δε προκειτε...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

κάτι λένε για LED που θα ενεργοποιηθεί με τα Windows 10 !

 

μακαρι γτ ειμαι προς αγορα&με ενδιαφερει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει παλιοτερα, ενώ το 920 έχει δυνατότητα να δουλεύει ξεχωρίστα το Home button led το 930 φαίνεται να τα έχει συνδεδεμένα όλα μαζί.

 

Αυτό διαπυστώθηκε όταν το δοκίμασα τις συσκευές σε hardaware test της ΝΟΚΙΑ...

Νομίζω το είχα αναφέρει με εικόνες κάποτε.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει παλιοτερα, ενώ το 920 έχει δυνατότητα να δουλεύει ξεχωρίστα το Home button led το 930 φαίνεται να τα έχει συνδεδεμένα όλα μαζί.

 

Αυτό διαπυστώθηκε όταν το δοκίμασα τις συσκευές σε hardaware test της ΝΟΚΙΑ...

Νομίζω το είχα αναφέρει με εικόνες κάποτε.

 

 

αρα για "ενημερωσεις" τι παιζει με το 930?καποια εφαρμογη?η απλα δεν παιζει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν χτυπήσεις 2 φορές την οθόνη ανάβει και σου δείχνει ειδοποιήσεις, φεύγοντας από το Ν8 που είχε και γκλανς και λεντ για ειδοποιήσεις στην αρχή μου κακοφάνηκε, μετά όμως το συνήθισα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν χτυπήσεις 2 φορές την οθόνη ανάβει και σου δείχνει ειδοποιήσεις, φεύγοντας από το Ν8 που είχε και γκλανς και λεντ για ειδοποιήσεις στην αρχή μου κακοφάνηκε, μετά όμως το συνήθισα.

 

για την ωρα δηλ μονο αυτο....παιζει?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.αρα 930 η καποιο αλλο lumia?

 

Το 930 είναι μια κατηγορία μόνο του, μαζί με το 1520. Όλα τα άλλα Lumia είναι μια άλλη κατηγορία, σαφέστατα πιο κατώτερη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα λογαριασμό Microsoft αλλά κατά λάθος έβαλα λάθος email. Τώρα δεν μπορώ να μπω στο store γιατί το email μου δεν είναι έγκυρο. Πως μπορώ να διαγράψω το microsoft account και να κάνω ένα καινούργιο; Πρέπει να κάνω επαναφορά τηλεφώνου;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα λογαριασμό Microsoft αλλά κατά λάθος έβαλα λάθος email. Τώρα δεν μπορώ να μπω στο store γιατί το email μου δεν είναι έγκυρο. Πως μπορώ να διαγράψω το microsoft account και να κάνω ένα καινούργιο; Πρέπει να κάνω επαναφορά τηλεφώνου;

 

Ακριβώς. Δεν μπορείς να διαγράψεις αλλιώς το κύριο account.

Link to comment
Share on other sites

Το 930 είναι μια κατηγορία μόνο του, μαζί με το 1520. Όλα τα άλλα Lumia είναι μια άλλη κατηγορία, σαφέστατα πιο κατώτερη.

 

Βάζοντας το 1020 δίπλα στο 930 της αδερφης μου βλέπω πως η εμπειρία χρήσης είναι σχεδόν η ίδια και σίγουρα δεν θα έλεγα πως το 930 είναι μια κατηγορία μόνο του. Το 1520 ίσως να αξίζει αυτό τον τίτλο μιας και έχει ποοοοολυ καλή μπαταρία, τεράστια οθονη (για όποιον του αρέσει) και δεν έχει την μεγαλη (για κάποιον καλομαθημένο nokiaκια) έλλειψη της glance screen.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οι μεγαλύτερες ελλείψεις ειναι το notification led η κάτι παρόμοιο η μπάρα που δεν μπορεί να φιλοξενήσει περισσότερα απο τα υπάρχοντα widget και φυσικά το θέμα την δόνηση

 

και από ότι έχω καταλάβει αυτά τα θέματα τα έχουν όλα τα winphone

 

και κάτι ακόμα το tap στην οθόνη όταν το τηλ προέρχεται από μεγάλη αδράνεια ας πούμε ένα βράδυ σας παίζει αμέσως στο δικό μου πρέπει να το χτυπήσω πάνω από 3 φορές με τα όλα καλά φτάνει να μην μείνει πάνω από κάνα 2ωρο σε αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το 1020 δίπλα στο 930 της αδερφης μου βλέπω πως η εμπειρία χρήσης είναι σχεδόν η ίδια και σίγουρα δεν θα έλεγα πως το 930 είναι μια κατηγορία μόνο του. Το 1520 ίσως να αξίζει αυτό τον τίτλο μιας και έχει ποοοοολυ καλή μπαταρία, τεράστια οθονη (για όποιον του αρέσει) και δεν έχει την μεγαλη (για κάποιον καλομαθημένο nokiaκια) έλλειψη της glance screen.

 

είναι πολύ πιο γρηγορο το 930 στο ανοιγμα εφαρμογών από το 1020. ξεχνας το resuming. για να μην μιλησω για ταχυτητα της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ πιο γρηγορο το 930 στο ανοιγμα εφαρμογών από το 1020. ξεχνας το resuming. για να μην μιλησω για ταχυτητα της καμερας.

 

Πολύ πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών δεν θα το έλεγα. Ποσό μάλιστα αν αναλογιστούμε την διαφορά στα specs. Για την διαφορά στη ταχύτητα της κάμερας συμφωνώ Αλλά η κάμερα του 1020 είναι ανώτερη οπότε χαλάλι....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To 930 έχει led ειδοποιήσεων απλά είναι απενεργοποιημένο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

οι μεγαλύτερες ελλείψεις ειναι το notification led η κάτι παρόμοιο η μπάρα που δεν μπορεί να φιλοξενήσει περισσότερα απο τα υπάρχοντα widget και φυσικά το θέμα την δόνηση

 

και από ότι έχω καταλάβει αυτά τα θέματα τα έχουν όλα τα winphone

 

και κάτι ακόμα το tap στην οθόνη όταν το τηλ προέρχεται από μεγάλη αδράνεια ας πούμε ένα βράδυ σας παίζει αμέσως στο δικό μου πρέπει να το χτυπήσω πάνω από 3 φορές με τα όλα καλά φτάνει να μην μείνει πάνω από κάνα 2ωρο σε αναμονή

 

Το led όπως είπανε και οι άλλοι, υπάρχει. Έτσι ακούγεται. Τα widget στο notification center έχουν αλλάξει στα win10 και είναι περισσότερα, αλλά και οι ειδοποιήσεις έχουν αλλάξει μορφή (απαντάς κατευθείαν και σου δείχνει όλο το μήνυμα). Όσο για το tap εμένα μια είναι έτσι μια αλλιώς. Τώρα ας πούμε έπιασε με ένα απλό χάιδεμα. Αυτό με την αναμονή δεν το κατάλαβα, φαντάζομαι ότι εννοείς πως δεν πιάνει μετά απο ώρα αναμονής. Δεν έχω παρατήρησει κάτι τέτοιο. Το πρωί όταν το ανοίγω πιάνει αμέσως.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι αν περάσει ένα βράδυ χωρίς χρήση αλλά και μια δυο ώρες χωρίς χρήση θέλει τουλάχιστον ,3 χτυπήματα για να ανοίξει ίσως φτιάξει με τα 10

λέω να τα δοκιμάσω μια και ειναι στο πρόγραμμα insider για win στο pc

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι αν περάσει ένα βράδυ χωρίς χρήση αλλά και μια δυο ώρες χωρίς χρήση θέλει τουλάχιστον ,3 χτυπήματα για να ανοίξει ίσως φτιάξει με τα 10

λέω να τα δοκιμάσω μια και ειναι στο πρόγραμμα insider για win στο pc

 

Καλημέρα!

 

Δοκίμασε το ναι για να πάρεις μια γεύση, αλλά πρώτα κάνε ένα κόπο και διάβασε το αντίστοιχο νήμα για τα win10 preview, τουλάχιστον να είσαι ενημερωμένος για τυχόν προβλήματα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

... δεν μπορεί να φιλοξενήσει περισσότερα απο τα υπάρχοντα widget ...

 

Ποια widget?

 

To 930 έχει led ειδοποιήσεων απλά είναι απενεργοποιημένο

 

Που είναι?

 

Στα hardware test της ΝΟΚΙΑ, δεν υπήρχε κανά led...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...