Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα την έβαζα, αλλά δυσκολεύομαι πολύ να κάνω samsung το τηλέφωνο. Κολλήματα :lol:

Είναι τελικά τόσο καλή;

 

Να σου πω,

την περασα για λιγο, περισσότερο για να την δοκιμασω. Πάρα πολύ καλή. Αρκετά γρήγορη, ειδικά με αυτά που της πέρασα.

Παίζουν όλα. Το μόνο που δεν έπαιζε ήταν το GPS. Κι αυτό διότι έλειπαν οι βιβλιοθηκες για 6592. Το πορτ έγινε από 82αρι και προφανώς, ξεχασε να τις προσθέσει (δουλειά του ποδαριού). Έφαγα 2 ώρες για να βρω το λάθος. (Τέτοια περίεργα, έχουν σχεδόν όλες οι ρομ που ανεβάζω. Άλλες τρώνε κόλλημα στο BT, άλλες στο GPS... Λες και ο νταλκάς τους είναι να προλάβουν να ρίξουν μέσα τα malwares και να την ¨σπρωξουν¨όσο πιο γρήγορα γίνεται δίχως να την τσεκάρουν πριν...Εννοείται, τα διορθώνω και μετά δίνω λινκ..)

Τώρα κλειδώνει σε λιγότερο από 5''

.

Ακομη είμαι με την LG G3...

όχι όμως για πολύ.. :p

Σύντομα θα σαμσουγκίσει ... Καί ετσι θα έχω πιο πλήρη άποψη..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Να σου πω,

την περασα για λιγο, περισσότερο για να την δοκιμασω. Πάρα πολύ καλή. Αρκετά γρήγορη, ειδικά με αυτά που της πέρασα.

Παίζουν όλα. Το μόνο που δεν έπαιζε ήταν το GPS. Κι αυτό διότι έλειπαν οι βιβλιοθηκες για 6592. Το πορτ έγινε από 82αρι και προφανώς, ξεχασε να τις προσθέσει (δουλειά του ποδαριού). Έφαγα 2 ώρες για να βρω το λάθος. (Τέτοια περίεργα, έχουν σχεδόν όλες οι ρομ που ανεβάζω. Άλλες τρώνε κόλλημα στο BT, άλλες στο GPS... Λες και ο νταλκάς τους είναι να προλάβουν να ρίξουν μέσα τα malwares και να την ¨σπρωξουν¨όσο πιο γρήγορα γίνεται δίχως να την τσεκάρουν πριν...Εννοείται, τα διορθώνω και μετά δίνω λινκ..)

Τώρα κλειδώνει σε λιγότερο από 5''

.

Ακομη είμαι με την LG G3...

όχι όμως για πολύ.. :p

Σύντομα θα σαμσουγκίσει ... Καί ετσι θα έχω πιο πλήρη άποψη..

Μπορείς να με βοηθήσεις να περάσω τις βιβλιοθήκες για το WiFi από κάποια original ROM?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να κάνουμε προώθηση κλήσεων σε άλλο αριθμό ?

Επίσης, μήπως υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται στην επιφάνεια εργασίας ο αριθμός της sim και όχι μόνο ο πάροχος?

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε εδώ παλι...2 εβδομαδες ελειπα λογω υποχρεωσεων και ανεβηκαν τοσες ρομ... Μπραβο jpower θα αρχισω να δοκιμαζω και εγώ μολις παραλαβω μπαταρια...!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να κάνουμε προώθηση κλήσεων σε άλλο αριθμό ?

Επίσης, μήπως υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται στην επιφάνεια εργασίας ο αριθμός της sim και όχι μόνο ο πάροχος?

 

1. Προώθηση για όλες τις παραπάνω περιπτώσεις

Ενεργοποίηση: *21* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #21#

2. Προώθηση κλήσεων όταν δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ενεργοποίηση: *61* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #61#

3. Προώθηση κλήσεων όταν η γραμμή σας είναι απασχολημένη

Ενεργοποίηση: *67* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #67#

. .. ... ... μπες στη σελιδα του παροχου σου και δες περισσότερες πληροφορίες...

Για τον αριθμό στο desktop, δες εδω.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.torzech.phonenumber

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιου βρίσκεται κάποια οθόνη ανταλλακτική ή που να μην λειτουργεί το κινητό αλλά η οθόνη του να παίζει, θα μου ήταν πολύτιμο να μου στείλετε ένα πμ, εάν επιθυμείτε να το δώσετε. Εννοείται με χρηματικό αντίτιμο.:happy:
Link to comment
Share on other sites

1. Προώθηση για όλες τις παραπάνω περιπτώσεις

Ενεργοποίηση: *21* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #21#

2. Προώθηση κλήσεων όταν δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ενεργοποίηση: *61* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #61#

3. Προώθηση κλήσεων όταν η γραμμή σας είναι απασχολημένη

Ενεργοποίηση: *67* αριθμός προώθησης κλήσεων #

Απενεργοποίηση: #67#

. .. ... ... μπες στη σελιδα του παροχου σου και δες περισσότερες πληροφορίες...

Για τον αριθμό στο desktop, δες εδω.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.torzech.phonenumber

 

Ευχαριστώ πολύ jpower73, υπάρχει κάποιος τρόπος να φαίνεται στην επιφάνεια εργασίας με ποιον αριθμό είμαστε συνδεδεμένοι και για dual sim? (να δείχνει και τα δύο ενεργά νούμερα δηλαδή )

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 4 Rom by Jpower73.

 

Την έχω πάνω από το μεσημέρι. Στην πρώτη ώρα δεν θα έλεγα ότι ήταν και πολύ γρήγορη μετά όμως έστρωσε. Σπέρνει. Εννοείται με Nova launcher. Δουλεύουν όλα. Μπαταρία μέχρι στιγμής βλέπω πολύ καλή αυτονομία. Ο ήχος δεν είναι και πολύ δυνατός σαν αυτή της infocus. Το μενού στις ρυθμίσεις (αυτό της Samsung) ποτέ δεν μου άρεσε όπως και οι ήχοι της. Η ΖΤΕ κάμερα πραγματικά βγάζει φοβερές φώτο. Μπράβο Jpower73.

Edit: Μου πέταγε που και που κάθε ώρα μια ειδοποίηση από μόνο του αλλά πρέπει να ήταν από τον καιρό. Μόλις τα παγωσα όλα περί καιρού έγιναν κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 4 Rom by Jpower73.

 

Την έχω πάνω από το μεσημέρι. Στην πρώτη ώρα δεν θα έλεγα ότι ήταν και πολύ γρήγορη μετά όμως έστρωσε. Σπέρνει. Εννοείται με Nova launcher. Δουλεύουν όλα. Μπαταρία μέχρι στιγμής βλέπω πολύ καλή αυτονομία. Ο ήχος δεν είναι και πολύ δυνατός σαν αυτή της infocus. Το μενού στις ρυθμίσεις (αυτό της Samsung) ποτέ δεν μου άρεσε όπως και οι ήχοι της. Η ΖΤΕ κάμερα πραγματικά βγάζει φοβερές φώτο. Μπράβο Jpower73.

Edit: Μου πέταγε που και που κάθε ώρα μια ειδοποίηση από μόνο του αλλά πρέπει να ήταν από τον καιρό. Μόλις τα παγωσα όλα περί καιρού έγιναν κομπλέ.

 

Ωραία,

Αν και η μπαταρία είναι καλή, τότε είμαστε οκ. Γενικά τις Samsung roms, τις έχω μια φοβία σε θέματα κατανάλωσης.

Έκανα χαζομάρα που δεν πέταξα ότι ειχε σχέση με τον καιρό. Τεσπα, θα βάλω παρατήρηση στο λινκ για πάγωμα εφαρμογων καιρού και μόλις βρω πισι, θα την διορθώσω .. (το weather3dwidget ή weatherclockwidget την κάνει τη ζημιά, μάλλον το πρώτο)

Αναφορικά με τον ήχο, ενσωματωσα τις βιβλιοθήκες ήχου που αναφέρω, πλην όμως δεν πειραξα την ένταση διότι υπήρξαν διαμαρτυρίες.

. Την άφησα οπως ηταν.

Και εφεξής, έτσι θα κάνω. Δεν θελω να παρετε κάνα ηχείο στα χέρια εξαιτίας μου.

Όποιος θέλει δυνατότερο ηχο μπορεί να φλασαρει το high sound απο το gionee sound patch της αρχικής σελίδας. Προσοχή στις οδηγίες ασφαλείας..

 

Ευχαριστώ για το feedback

Εδιτ : για ήχους κλπ τέτοια, κατέβασε το zedge. Και βάλε ότι θέλεις, εύκολα..

Edit2: ".... Στην πρώτη ώρα δεν θα έλεγα ότι ήταν και πολύ γρήγορη μετά όμως έστρωσε. Σπέρνει "...., αυτό οφείλεται στο fstrim....;)

Δεν πρόκειται να εμφανιστούν" κρεμασματα"...

Edit3: εφεξής οι ρομ που θα ανεβάζω θα είναι fstrimed + zipaligned

και

Εδιτ4: εφεξής, η ΖΤΕ κάμερα θα βγάζει φοβερές φώτο....;) (beta στάδιο). Επίσης, για τέλειες φωτογραφίες, δοκιμάστε την lg camera 7 στα 21 mpixels. https://mega.co.nz/#F!HRlmzDhB!iNPFLvUzYJ4tU0r0pQYjLg

Περισσότερο ινφο.... http://www.modaco.com/forums/topic/374871-shooting-at-216-mpixels-6000%CF%873600/?page=1

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system /xbin και βρες το αρχείο libmnlp_mt6582. Κάντο rename σε libmnlp_mt6592

Reboot.

...

Θυμάμαι δεν είχε τέτοιο θέμα..

Τεσπα, δοκίμασε και πες. Αν δεν τα καταφέρεις, αύριο θα φτιαξω πατς και θα στο στείλω.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system /xbin και βρες το αρχείο libmnlp_mt6582. Κάντο rename σε libmnlp_mt6592

Reboot.

...

Θυμάμαι δεν είχε τέτοιο θέμα..

Τεσπα, δοκίμασε και πες. Αν δεν τα καταφέρεις, αύριο θα φτιαξω πατς και θα στο στείλω.

Μπράβο πέτυχε!!! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνει να ανοίξει το gps test κλείδωσε 10 δορυφορους

 

Ναι, το εχω ρυθμίσει έτσι, όπως και σε όλες τις ρομ που ανέβασα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

jpower

εβαλα την galaxy note 4 (πολυ καλη) και οταν στο καπακι παω να βαλω τα GAPPS 4.4.3 ξεκιναει μεν την εγκατασταση αλλα φτανει σε ενα σημειο και λεει (status 7 .... error) and aborted. υπ΄οψιν εκανα ολα τα wipes και την εγκατεστησα 2 φορες.

γιατι το κανει αυτο? επισης δεν μου κανει εγκατασταση και το αλλο αρχιακι το KMTOOLS

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιο πακέτο από opeengapps 443

Μου φαίνεται περίεργο που στο εμφανίζει στα gapps και οχι στην ρομ.

Αν το λάθος επιμένει, θα φτιαξω μια ειδική έκδοση gapps για την ρομ (αν και αυτή που παρέχω, είναι δοκιμασμένη, βλ φωτο)

Εναλλακτικά : φλασαρε ρομ, κάνε ρομπουτ σε ρικοβερι ξανα και φλασαρε γκαπς

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά : φλασαρε ρομ, κάνε ρομπουτ σε ρικοβερι ξανα και φλασαρε γκαπς

 

αυτο που λες το εκανα την 2η φορα που εβαλα την ρομ ... και παλι τα ιδια,

ας μας πει και κανενας αλλος γνωμη

εχεις λινκ για opengapps? μια εκδοση που εχω απο σενα gapps4.4.4 κανει?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

jpower

 

Στην Samsung δεν παιζει ο φακος. Οχι οτι εχει σημασια , απλα το αναφερω.

Να σε ευχαριστησω και εγω για την προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system /xbin και βρες το αρχείο libmnlp_mt6582. Κάντο rename σε libmnlp_mt6592

Reboot.

...

Θυμάμαι δεν είχε τέτοιο θέμα..

Τεσπα, δοκίμασε και πες. Αν δεν τα καταφέρεις, αύριο θα φτιαξω πατς και θα στο στείλω.

 

Φίλε jpower73, υπάρχει περίπτωση αυτή η ρύθμιση του GPS να ισχύει και σε άλλα κινητά? Έχω το LETV LE1 PRO X800

Link to comment
Share on other sites

jpower

 

Στην Samsung δεν παιζει ο φακος. Οχι οτι εχει σημασια , απλα το αναφερω.

Να σε ευχαριστησω και εγω για την προσπαθεια.

 

Κατέβασε torch από μαγαζί. Θα την εγκαταστήσω να δω τι παίζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε jpower73, υπάρχει περίπτωση αυτή η ρύθμιση του GPS να ισχύει και σε άλλα κινητά? Έχω το LETV LE1 PRO X800

 

Διόλου απίθανο.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο που λες το εκανα την 2η φορα που εβαλα την ρομ ... και παλι τα ιδια,

ας μας πει και κανενας αλλος γνωμη

εχεις λινκ για opengapps? μια εκδοση που εχω απο σενα gapps4.4.4 κανει?

 

http://Www.opengapps.org, κατέβασε έκδοση για 443.

Τα 444 δεν παίξανε.

Δεν χάνεις τίποτα, κάνε μια δοκιμή

 

Πάντως αυτά που δίνω, σίγουρα παίζουν. Αλλιώς δεν θα μπαινα στον κόπο να τα ανεβάσω.

 

To error 7, συνήθως εμφανίζεται κατά την εγκατάσταση μιας ρομ η οποία δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο. Όταν γίνεται πορτ από ορίτζιναλ ρομ, πρέπει να διαγράφονται τα asserts από το σκριπτ της εγκατάστασης.

 

Πάντως , τα γκαπς, είναι τσεκαρισμενα...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Off topic....

http://www.pathfinder.gr/stories/4535296/

 

:blink::blink:

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

ontopic.... να κατεβασωτην micro εκδοση?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Νέο viper4android 2.4.0.1 01-02-2016, android 4.0-6.0

http://vipersaudio.com/blog/?page_id=48

 

δίνει και toolbox για δημιουργία custom DDCs & Normalizing IRS

 

Off topic....

http://www.pathfinder.gr/stories/4535296/

 

:blink::blink:

3,5€ !!!

Ας το φέρουν και οι δικοί μας εδώ, αλλά μάλλον παίζει χρηματοδότηση από την κυβερνηση

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Στην Samsung Galaxy Note 4 όντως δεν παίζει ο φακός. Απλά κατεβάζεις από το μαγαζί. Κάτι ειδοποιήσεις που μου πέταγε σαν διαφήμιση στα κινέζικα σχεδόν κάθε μία ώρα και είχα πει ότι πρέπει να ήταν από τις εφαρμογές του καιρού (λάθος) , νομίζω τις σταμάτησα παγωνοντας το android service 3.6 που είχα παρατηρήσει ότι έτρεχε στο προσκήνιο. Η μπαταρία σούπερ. Πρέπει να βγάζει 5 ώρες sot.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...