Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο pc μου με 8αρια επιασε κατευθειαν στο flash tool αλλα η μπαρα ειναι κοκκινη στο 100% εδω και 7 λεπτα χωρις error. δε μου φαινεται λογικο. γιατι εχω ξανακανει αλλα κινητα φορματ με αυτον τον τροπο και σε 5 λεπτα ημουν ετοιμος.

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εχουμε καμια προσφατη color os 2.1 χωρις bugs?

Την έχεις δει? https://docs.google.com/document/d/1rSsLa1JevfnTt242HivptasQgAF1uLub425c2y5-TQ8/mobilebasic?pli=1

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο λινκ απο official ROM? Επισης για πιο λογο ειναι καλυτερο να την περασω με ygdp tool?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο λινκ απο official ROM? Επισης για πιο λογο ειναι καλυτερο να την περασω με ygdp tool?

 

Εδώ θα βρεις όλες τις rom (official και μη) με τις αντίστοιχες οδηγίες.

 

http://www.needrom.com/category/coolpad/8297-f1/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

αυτα τα "CATATAN" με προβληματιζουν λιγο..τι ειναι,bugs?

Link to comment
Share on other sites

Warning

 

This ROM is far from perfect ... there are many versions of Color OS a better and more stable. I recommend to find some other OS Color version.

This ROM I've tested (using TWRP 2.6 and aplikasi2 general) and runs well ..all damage that may occur because of your mistake is not the responsibility of my (DWYOR !!!)

Be sure to read "NOTE" in order to understand the special setting2 needful to avoid errors that do not need. Do not blame if there is no response or a response to an eye problem that is already described in note

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι σημαινει το σφαλμα "failed to get PMT info" ; γιατι το βγαζει ενω φλασαρω. μηπως ειναι θεμα της ρομ και πρεπει να βρω αλλη να φλασαρω;

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα πριν λίγες μέρες/βδομάδες την http://www.banggood.com/2500mAh-Coolpad-CPLD-329-Replacement-Battery-For-Coolpad-F1-F1-Plus-p-963203.html.

Πιθανόν τότε που έψαχνα να μην υπήρχε αυτή που λες γιατί δεν τη θυμάμαι.

 

Είναι θέμα απόφασης!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η επίσημη και δεν έχει reviews. Για ποιο λόγο θες να μπεις σε περιπέτειες;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα πριν λίγες μέρες/βδομάδες την http://www.banggood.com/2500mAh-Coolpad-CPLD-329-Replacement-Battery-For-Coolpad-F1-F1-Plus-p-963203.html.

Πιθανόν τότε που έψαχνα να μην υπήρχε αυτή που λες γιατί δεν τη θυμάμαι.

 

Είναι θέμα απόφασης!

Παιδια εγω πηρα μια μπαταρια απο εδω

http://www.ebay.de/itm/301577627596

πρεπει να ειναι γνησια εχει το υδατογραφημα αντεχει οσο και η γνησια που ηρθε μαζι με το κινητο,την πηρα το καλοκαιρι και ειναι φρεσικα,εχει μεγαλη σημασια αναγραφει ημερομηνια κατασκευης 27/05/2015.

Αν τυχον την παραγγειλει κανεις απο την διευθηνση που εδωσα να μην ξεχασει ,επειδη εχει πολλες μπαταριες για Coolpad,να επιλεξει την

CPLD-329 που ειναι για το δικο μας κινητο.

Οσο για το οτι ειναι στο γερμανικο ebay,μπορει καποιος να την βρει στο ebay που εχει εγγραφη,αρκει να κανει αντιγραφη επικοληση τον τιτλο του προιοντος....εγω παντος εμεινα ικανοποιημενος...ενταξη ο πωλητης ειναι απο αξιοπιστια αστα να πανε μην σας παρω στο λαιμο μου και δεν ερθει το προιον.

Περιμενω και μια microSDXC 128GB να δουμε αν θα την δει το κινητο,βρηκα στο νετ ενα κολπακι αν δεν την δει για να μπορεσει τελικα να την δει,αλλαγη στο cluster size κατα το φορμαρησμα στον υπολογιστη δεν ξερω αν θα πιασει

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι σημαινει το σφαλμα "failed to get PMT info" ; γιατι το βγαζει ενω φλασαρω. μηπως ειναι θεμα της ρομ και πρεπει να βρω αλλη να φλασαρω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2372088 μπορεί να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την emui b262. Σήμερα άλλαξε η ώρα κανονικά στο τηλέφωνο, αλλά το widget της αρχικής οθόνης επιμένει να δείχνει την παλιά ώρα. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την emui b262. Σήμερα άλλαξε η ώρα κανονικά στο τηλέφωνο, αλλά το widget της αρχικής οθόνης επιμένει να δείχνει την παλιά ώρα. Καμία ιδέα;

Βγάλε την μπαταρία για λιγα λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 5.8.27 φοραω,δεν μου έρχονται ειδοποιήσειςfb,emails στην αρχική.Ξέρει κανεις είναι θέμα ρρύθμισης?γιατί με aosp γινόταν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

MIUI 5.8.27 φοραω,δεν μου έρχονται ειδοποιήσειςfb,emails στην αρχική.Ξέρει κανεις είναι θέμα ρρύθμισης?γιατί με aosp γινόταν κανονικα

 

Settings -> Notifications -> app notifications, κοιτα εκει για το καθε app ξεχωριστα.

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

MIUI 5.8.27 φοραω,δεν μου έρχονται ειδοποιήσειςfb,emails στην αρχική.Ξέρει κανεις είναι θέμα ρρύθμισης?γιατί με aosp γινόταν κανονικα

 

Ουτε εμενα, δεν υπαρχει σωτηρια τα εχω δοκιμασει ολα + οτι δοκιμαζω οτι εκδοση βρω αλλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Notifications -> app notifications, κοιτα εκει για το καθε app ξεχωριστα.

 

Ολα τσεκαρισμενα φιλε μου αλλά τίποτα, με βλέπω πισω σε aosp,δε λέχει να μη βλέπεις τι έρχεται,κουφό,σ'ευχαριστω φιλέ μου

Link to comment
Share on other sites

Ολα τσεκαρισμενα φιλε μου αλλά τίποτα, με βλέπω πισω σε aosp,δε λέχει να μη βλέπεις τι έρχεται,κουφό,σ'ευχαριστω φιλέ μου

 

Δεν ξερω αν χρησιμοποιουμε τις ιδιες εφαρμογες,αλλα σε μενα gmail, viber, skype, sms ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις.

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν χρησιμοποιουμε τις ιδιες εφαρμογες,αλλα σε μενα gmail, viber, skype, sms ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις.

 

Βασικά με ενδιαφέρει για facebook,yahoo mail,gmail,αλλά δε γίνεται ρε γ@μωτο,και μου αρέσει πολύ η Ρομ κατα τ'αλλα,αν μπορουσα να το λύσω,δεν την αλλαζα

 

εσύ την ίδια φοράς?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει για facebook,yahoo mail,gmail,αλλά δε γίνεται ρε γ@μωτο,και μου αρέσει πολύ η Ρομ κατα τ'αλλα,αν μπορουσα να το λύσω,δεν την αλλαζα

 

εσύ την ίδια φοράς?

 

Την 5.10.15 by kouskous απο needrom, δοκιμασε κανα καθαρο install και στησε ολα τα apps απο την αρχη, μη κανεις επαναφορα απο backup. Αν και ειμαι φαν των aosp, αυτη μου αρεσε παρα πολυ λογω το πως εμφανιζονται οι ειδοποιησεις,τα νουμερα πανω στα εικονιδια κτλ.

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...