Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργια rom Galaxy S6 Edge από λιουταο!

download:http://pan.baidu.com/s/1qW1FR20

thread:http://bbs.ydss.cn/thread-554207-1-1.html

Κάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε κανονικό μέγεθος Όνομα Αρχείου: 232541oyla1l1ol6p3l91p.jpg Εμφανίσεις: 34 Μέγεθος: 45,8 KBΚάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε κανονικό μέγεθος Όνομα Αρχείου: 232551heb9zhtq55h4t55o.png Εμφανίσεις: 28 Μέγεθος: 100,0 KB

 

double post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6139475#post6139475

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εγω δεν χρεισιμοποιω gps σε ολα τα αλλα ειναι κομπλε ? εχει καποιο αλλο bag ? και αμα σου ειναι ευκολο ενα link :)

Εδω ο φιλος κινεζος λεει οτι εφτιαξε ολα τα bugs(νομιζω?)

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=554751&mobile=yesτην κατεβαζω τωρα απο baidu και αμα ειναι την ανεβαζω στο drive

Samsung Galaxy S6 Edge 15.05.26

Google Drive: https://drive.google.com/file/d/0ByUz4D6w7rvcMEg5U2hNS2VlNVU/view?usp=sharing

Edited by wraith23
Προσθήκη Google Drive link
Link to comment
Share on other sites

Εδω ο φιλος κινεζος λεει οτι εφτιαξε ολα τα bugs(νομιζω?)

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=554751&mobile=yesτην κατεβαζω τωρα απο baidu και αμα ειναι την ανεβαζω στο drive

Samsung Galaxy S6 Edge 15.05.26

Google Drive: https://drive.google.com/file/d/0ByUz4D6w7rvcMEg5U2hNS2VlNVU/view?usp=sharing

 

για βαλτην ρε μεγαλε να δουμε τι κανει σε σενα, εγω πεφτω συνεχεια σε bootloop ρε αυτος ο liutao στο ποδι τις φτιαχνει.....χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εμυι 3.0 262 δεν παίζει το βίντεο από Facebook... καμία ιδέα κανείς?

 

είναι από youtube το video; το λέω γιατί δεν λειτουργούν τα video από youtube δεν ξέρω αν είναι αυτό..

αλλά από τι είδα η εφαρμογή ΥΤ έχει πρόβλημα για την καινούρια emui 262 δεν λες;οπότε δεν ξέρω τi παίζει με fb

εγώ θα περάσω την καινούρια να δω τι λέει γιατί θα φτιάξω το δεύτερο coolpadaki την οθόνη του θα αλλάξω.

θα σας πω όταν είναι έτοιμο

όποιος θέλει μου λέει για να τεστάρω roms.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδιτ4: και σε μένα δεν λειτουργησε το τζιπιες, με ν4.

Δοκιμασα ακομη και αλλαγη του YGPS αλλά τιποτα.

Δεν μπορει να εντοπίσει το chip του gps..

 

Σε παρόμοιο πρόβλημα που ειχα αντιμετωπίσει σε inew v3 (τηλέφωνο, όχι ρομ), η λυση ηταν το φλασαρισμα μεσω πισι μιας official (1.0.4) και μετά πέρασμα την ζητούμενη.

Άλλες πάλι απαιτουσαν αλληλουχια φλασαρισματων για να λειτουργήσουν.

Ας μας πει ο φιλος που του λειτουργει το τζιπιες, ποια ηταν η προηγουμενη ρομ που φορουσε?

Ίσως εκει βρίσκεται η λύση

Τεσπα, πολύ ασχολήθηκα. Πισω στην εμυι

 

Περί βανιλλα 4 και gps.

πριν βάλω τη βανιλλα4 είχα την προηγούμενη βανιλλα για να τσεκαρω διαφορες οταν θα εβαζα την 4(μπορεί αυτό να επαιξε ρολο).όσο αφορά τα wipes τα κάνω όλα και 4-5 φορες.οποτε πρεπει να έτυχε και δούλεψε το τζιπιες.το θέμα είναι όμως οτι σήμερα ξαναφλασαρα την βανιλλα 4με full wipes....για να δω αν ήτανε τυχαίο το οτι δούλεψε το τζιπιες.και ναι λοιπον...το τζιπιες δεν δουλεύει..οποτε το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι οτι και 20 φορες να κανεις wipes υπάρχει περιπτωση να μείνουμε αρχεία απο προηγούμενη Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

για βαλτην ρε μεγαλε να δουμε τι κανει σε σενα, εγω πεφτω συνεχεια σε bootloop ρε αυτος ο liutao στο ποδι τις φτιαχνει.....χαχα

 

Έχεις δίκιο! Αυτή που ανέβασα δεν ήταν του liutao αλλά ενός άλλου που έλεγε ότι διόρθωσε τα bugs (δηλαδή version 2) ! Αλλά απ ότι βλεπω είναι μόνο για το coolpad 8297 και όχι για το 8297w!:mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει ρομ που να εξακολουθει να δουλευει σωστα μετα απο καποιο διαστημα?

 

Inew V3 ....την έχω κοντά 2μηνο και δεν έχω κανένα θέμα....έχω σταματήσει τις αλλαγές ρομ και τα πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

για βαλτην ρε μεγαλε να δουμε τι κανει σε σενα, εγω πεφτω συνεχεια σε bootloop ρε αυτος ο liutao στο ποδι τις φτιαχνει.....χαχα

 

δεν ξερω αν το χεις καταλαβει αλλα ολες αυτες οι rom που βαζουμε ειναι φτιαγμενες σε σχολικα διαλειμματα..!Αν χτυπησει το κουδουνι το φαγες το bug..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περί βανιλλα 4 και gps.

πριν βάλω τη βανιλλα4 είχα την προηγούμενη βανιλλα για να τσεκαρω διαφορες οταν θα εβαζα την 4(μπορεί αυτό να επαιξε ρολο).όσο αφορά τα wipes τα κάνω όλα και 4-5 φορες.οποτε πρεπει να έτυχε και δούλεψε το τζιπιες.το θέμα είναι όμως οτι σήμερα ξαναφλασαρα την βανιλλα 4με full wipes....για να δω αν ήτανε τυχαίο το οτι δούλεψε το τζιπιες.και ναι λοιπον...το τζιπιες δεν δουλεύει..οποτε το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι οτι και 20 φορες να κανεις wipes υπάρχει περιπτωση να μείνουμε αρχεία απο προηγούμενη Ρομ.

 

θα συμφωνησω.Μονο με ygdp εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει ρομ που να εξακολουθει να δουλευει σωστα μετα απο καποιο διαστημα?

 

Με την Α310 είχα και εγώ παρόμοια προβλήματα και τη σούταρα. Τώρα έχω INFOCUS maucat (όχι πολύ καιρό) και είναι εξαιρετική, αξίζει μια δοκιμή. Σε σχέση με Α310 στο μόνο που μου φαίνεται χειρότερη είναι στη μπαταρία (με Α310 έβγαζα και 2,5 μέρες!!) κατά τα άλλα INFOCUS>Α310>emui3.0_262>stock (όσον αφορά αυτές που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα)...

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι παρελαβα Coolpadακι, το περασα κεταυθειαν emui-unicom με cwm 6.0.3.0 κ

κανενα προβλημα με το προβλημα που αναφερετε οτι οταν ειναι κλειστο κ το φορτιζεις αναβει μονο του.

 

Εκανα κ ενα πακετακι με λογκο κ εικονα φορτισης κ φλασαρα σε emui-unicom κ εδω κ μια εβδομαδα

κανενα προβλημα (προς jpower), μηπως πειραξες τιποτα αλλο πειραχτηρι?!!

Link to comment
Share on other sites

Περί βανιλλα 4 και gps.

πριν βάλω τη βανιλλα4 είχα την προηγούμενη βανιλλα για να τσεκαρω διαφορες οταν θα εβαζα την 4(μπορεί αυτό να επαιξε ρολο).όσο αφορά τα wipes τα κάνω όλα και 4-5 φορες.οποτε πρεπει να έτυχε και δούλεψε το τζιπιες.το θέμα είναι όμως οτι σήμερα ξαναφλασαρα την βανιλλα 4με full wipes....για να δω αν ήτανε τυχαίο το οτι δούλεψε το τζιπιες.και ναι λοιπον...το τζιπιες δεν δουλεύει..οποτε το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι οτι και 20 φορες να κανεις wipes υπάρχει περιπτωση να μείνουμε αρχεία απο προηγούμενη Ρομ.

Μια απο τα ίδια. Εγώ είχα αλγκο κανονικά gps φλασαρα βανιλλα όλα μια χαρά.

Όταν ξαναφλασα βανιλλα με τα παντα wipe παπαλα το gps....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι βρηκα τον λογο τον οποιο δεν δουλευει το gps στη βανιλλα 4(προσωρινα).μετα το δευτερο φλασαρισμα που εκανα απο περιεργεια και μονο ειδα οτι το gps δεν δουλευει.παρατηρησα ομως κατι κουλα να κανει το κινητο και εκει την ψιλιαστηκα..τωρα το gps δουλευει παλι και κλειδωνει μια χαρα...

Λοιπον εχουμε και λεμε...οταν ανοιγουμε την τοποθεσια δεν βγαζει μια καρτελα με καποιες αδειες και εχει δυο επιλογες 'συμφωνω..διαφωνω';

Την δευτερη φορα που περασα τη ρομ ειδα οτι αυτη την καρτελα δεν την ειχε βγαλει ποτε..και το κινητο εκανε κατι κουλα που ειπα παραπανω..δηλαδη ενω ανοιγα την τοποθεσια και το gps απο τα quick settings μια ανοιγε μια δεν ανοιγε...οταν ανοιγε δεν εκλεινε...ενω ειχα ανοιχτη την τοποθεσια απο κει πηγαινα στις ρυθμισεις του κινητου και η τοποθεσια ηταν κλειστη και διαφορα τετοια χαζα..τελος παντων...καποια στιγμη ενω ανοιγοκλεινα την τοποθεσια μου εβγαλε αυτη την καρτελα...πατησα συμφωνω και το κουτακι που τικαρεις την επιλογη ωστε να μην ξαναβγει η καρτελα στο μελλον και το oooo yes...το gps κλειδωσε..αυτη τη φορα πλεον πιστευω οτι δεν ειναι τυχαιο που σε μενα δουλευει το gps...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι βρηκα τον λογο τον οποιο δεν δουλευει το gps στη βανιλλα 4(προσωρινα).μετα το δευτερο φλασαρισμα που εκανα απο περιεργεια και μονο ειδα οτι το gps δεν δουλευει.παρατηρησα ομως κατι κουλα να κανει το κινητο και εκει την ψιλιαστηκα..τωρα το gps δουλευει παλι και κλειδωνει μια χαρα...

Λοιπον εχουμε και λεμε...οταν ανοιγουμε την τοποθεσια δεν βγαζει μια καρτελα με καποιες αδειες και εχει δυο επιλογες 'συμφωνω..διαφωνω';

Την δευτερη φορα που περασα τη ρομ ειδα οτι αυτη την καρτελα δεν την ειχε βγαλει ποτε..και το κινητο εκανε κατι κουλα που ειπα παραπανω..δηλαδη ενω ανοιγα την τοποθεσια και το gps απο τα quick settings μια ανοιγε μια δεν ανοιγε...οταν ανοιγε δεν εκλεινε...ενω ειχα ανοιχτη την τοποθεσια απο κει πηγαινα στις ρυθμισεις του κινητου και η τοποθεσια ηταν κλειστη και διαφορα τετοια χαζα..τελος παντων...καποια στιγμη ενω ανοιγοκλεινα την τοποθεσια μου εβγαλε αυτη την καρτελα...πατησα συμφωνω και το κουτακι που τικαρεις την επιλογη ωστε να μην ξαναβγει η καρτελα στο μελλον και το oooo yes...το gps κλειδωσε..αυτη τη φορα πλεον πιστευω οτι δεν ειναι τυχαιο που σε μενα δουλευει το gps...

 

ποιο λες?το pop up ''improve location accuracy'' ?Ελπιζω οχι αυτο γιατι ειναι τρελο φακελωμα απο την google,το χω παντα κλειστο και μαλιστα εχω βαλει xposed module για να μην το εμφανιζει καν..!

 

 

παντως αν ξεραμε ποια αρχεια ειναι υπευθυνα για το gps θα ηταν ευκολο το fix,ειναι καλη rom εκτος αυτου

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ποιο λες?το pop up ''improve location accuracy'' ?Ελπιζω οχι αυτο γιατι ειναι τρελο φακελωμα απο την google,το χω παντα κλειστο και μαλιστα εχω βαλει xposed module για να μην το εμφανιζει καν..!

Οχι..λεω την καρτελα που βγαζει οταν ανοιγουμε την τοποθεσια απο τις ρυθμισεις η οποια νομιζω αν πατησεις διαφωνω δεν ανοιγει η τοποθεσια καν.

λοιπον θα κανω μια επαναφορα μιας και δεν την εχω στησει ακομα να δω αμα ξαναδουλεψει..

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

ποιο λες?το pop up ''improve location accuracy'' ?Ελπιζω οχι αυτο γιατι ειναι τρελο φακελωμα απο την google,το χω παντα κλειστο και μαλιστα εχω βαλει xposed module για να μην το εμφανιζει καν..!

 

 

παντως αν ξεραμε ποια αρχεια ειναι υπευθυνα για το gps θα ηταν ευκολο το fix,ειναι καλη rom εκτος αυτου

Είναι εξερετικη αν το φτιαχναμε κάπως θα ημασταν αρχηγοί

Link to comment
Share on other sites

Οχι..λεω την καρτελα που βγαζει οταν ανοιγουμε την τοποθεσια απο τις ρυθμισεις η οποια νομιζω αν πατησεις διαφωνω δεν ανοιγει η τοποθεσια καν.

λοιπον θα κανω μια επαναφορα μιας και δεν την εχω στησει ακομα να δω αμα ξαναδουλεψει..

 

την ιδια λεμε,ανοιγει κανονικα η τοποθεσια αν πατησεις διαφωνω,απλα δεν αφηνει την google να σε κανει tracking.Δεν ξερω αν εχει γινει καποιο μπερδεμα στην rom ωστε να χρειαζεται αυτο ενεργοποιημενο για να δουλεψει το gps,παντως σε ολες τις αλλες rom δεν χρειαζεται να ειναι αναμενο.

Το αλλο θεμα που εχει με το gps ειναι οτι οταν ανοιγοκλεινεις το gps σε επιστρεφει παντα σε high accuracy mode ακομα και αν εχεις επιλεξει πριν device only

Link to comment
Share on other sites

Εμυι 3.0 262 δεν παίζει το βίντεο από Facebook... καμία ιδέα κανείς?

 

Σε μενα, επειδη τις εφαρμογες τις κανω ριστορ απο τιτανιουμ, τα βιντεακια στο φεης, παίζουν κανονικά.

Μια φορά, είχα θεμα και το ελυσα με ξηλωμα και επανεγκατασταση του φεης.

Έκτοτε, όλα οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξερω αν το χεις καταλαβει αλλα ολες αυτες οι rom που βαζουμε ειναι φτιαγμενες σε σχολικα διαλειμματα..!Αν χτυπησει το κουδουνι το φαγες το bug..!

 

Μπααα, πιστεύω ότι τις φτιάχνει μεσα στο λεωφορείο για την δουλειά...

Ετσι και περάσει ελεγκτής, το φαγες το bug..

:lol:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι παρελαβα Coolpadακι, το περασα κεταυθειαν emui-unicom με cwm 6.0.3.0 κ

κανενα προβλημα με το προβλημα που αναφερετε οτι οταν ειναι κλειστο κ το φορτιζεις αναβει μονο του.

 

Εκανα κ ενα πακετακι με λογκο κ εικονα φορτισης κ φλασαρα σε emui-unicom κ εδω κ μια εβδομαδα

κανενα προβλημα (προς jpower), μηπως πειραξες τιποτα αλλο πειραχτηρι?!!

 

Τι να πω... Είμαι ανήσυχο πνευμα... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Αυτή που ανέβασα δεν ήταν του liutao αλλά ενός άλλου που έλεγε ότι διόρθωσε τα bugs (δηλαδή version 2) ! Αλλά απ ότι βλεπω είναι μόνο για το coolpad 8297 και όχι για το 8297w!:mad:

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα που είναι για το 8297 και όχι για το 8297W.

Φλασάρεις το παρακάτω ζιπ από recovery και είσαι ΟΚ.

EDIT τα λινκ

για 4.4 του jonzalvo

https://www.sendspace.com/file/aaxx0p

για 4.2 του Xs

https://www.sendspace.com/file/72dt0l

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο Σ/Κ πήγα Θεσσαλονίκη και με την Maucat 31.12 το Gps άψογο, ακριβές στίγμα και 2 μέρες με πήγε ακριβώς όπου ήθελα.

Η maucat κλείνει τώρα 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα (τώρα που το ανέφερα, σαν γκαντέμης, θα αρχίσουν τα κουλά) :)

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο Σ/Κ πήγα Θεσσαλονίκη και με την Maucat 31.12 το Gps άψογο, ακριβές στίγμα και 2 μέρες με πήγε ακριβώς όπου ήθελα.

Η maucat κλείνει τώρα 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα (τώρα που το ανέφερα, σαν γκαντέμης, θα αρχίσουν τα κουλά) :)

 

Δώσε ένα λινκ για κατέβασμα, θέλω να τη δοκιμάσω.

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

-παιδια root την inew v3 πως την κανω, τωρα το πηρα το f1 και εχει μεσα την official με root,

- αν θελησω να γυρισω official μετα γινεται?

Link to comment
Share on other sites

-παιδια root την inew v3 πως την κανω, τωρα το πηρα το f1 και εχει μεσα την official με root,

- αν θελησω να γυρισω official μετα γινεται?

 

 

επειδή η inew v3 είναι custom κατά 99% είναι ροοτ, recovery πρεπει να αλλαξεις για να βαλεις την νεα ρομ. Για να μην σε μπερδεύω εχει οδηγιες στην πρωτη σελιδα,

Νομιζω ότι δεν θα θελήσεις να επιστρεψεις στην official rom παντως γινεται οδηγιες και γιαυτο στην πρωτη σελιδα

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...