Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!Λιγο ακυρο το θεμα μου, αλλα επειδη παρατηρησα οτι η μπαταρια αρχιζει να φουσκώνει, απο που προτεινετε να αγοράσω μπαταρία? ωστε να παρω αυθεντικη, μην την πατησω με καμια μεταχειρισμενη 'η απομιμηση. στο coolicool ανεφεραν οτι πουλανε, εχει παρει κανεις απο εκει?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μην την περάσεις αυτή είναι παλιά και υπάρχουν καλύτερες. Για ρομ με πλήρη ελληνικά:

Πέρασε την emuiUNICOM2.3 της 1ης σελίδας, με το root που έχει από κάτω ή

την emui 3.0 B262 fireteam

http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip

(αν θες κάτι σε HUAWEI)

ή για AOSP

AOSP maucat

https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

ή την micromax Α310 απο needrom χωρίς πλήρη ελληνικά (με locale more)

 

Αυτο το locale more στην a310 απο που το επιλεγω;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

ναι...αυτo που λεει resolution width το κανεις 1920 και το resolution height 1080.οχι αυτα που λενε front ομως γιατι ειναι για την μπροστα καμερα.

 

Ευχαριστώ!!

 

Για ακουστικά έχω ρωτήσει παλιότερα και μου πρότειναν τα XIAOMI Piston http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί κάποια άλλα που μπορώ να αγοράσω από Ελλάδα π.χ nokia, samsung κ.τ.λ που όμως να έχουν πλήρη λειτουργία όπως τα XIAOMI ( απάντηση / τερματισμός κλήσης ,pause / stop ραδιόφωνο και μουσική?

Link to comment
Share on other sites

εγω αφησα ανοιχτο το navigon ενω δεν εβρισκε τιποτα στην αρχη μετα απο 3 ωρες οδηγησης το ξαναβλεπω και δουλευε κανονικα... δια μαγειας που λενε :lol:

ειχα αφησει και το gps fix ανοιχτο με algo rom

 

Χθες είχα και εγώ με algo rom, πρόβλημα με το gps το μεσημεράκι. Μετά έστρωσε μόνο του !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα και εγώ με algo rom, πρόβλημα με το gps το μεσημεράκι. Μετά έστρωσε μόνο του !!!

 

η ρομ του algorithm πιστευω ηταν οτι επρεπε για μας μακαρι να βγει v3 ;)

Link to comment
Share on other sites

η ρομ του algorithm πιστευω ηταν οτι επρεπε για μας μακαρι να βγει v3 ;)

 

Συμφωνώ όσο δεν πάει.Απλή και γρήγορη,χωρίς πολλά πολλά.Με το gps έχω ακόμα θέμα,παρότι πήγα και πολλές φορές προσπάθησα να κλειδώσω.Με Α310 π πήγα τώρα ας πούμε,κλείδωσε αμέσως και με ακρίβεια....

 

Aλγόριθμε λέγε,που θέλεις να σου κάνουμε donate να ανεβάσεις v3? :P :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Guys,στην α310 v3,Πώς κάνω το homme button να μου βγάζει τα recent apps?Όπως σε κάθε άλλη ρομ δηλαδή?Διότι με το που το πατάω κρατημένο,κλείνει η όποια εφαρμογή και με πεταει στο....google search!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

 

Για ακουστικά έχω ρωτήσει παλιότερα και μου πρότειναν τα XIAOMI Piston http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί κάποια άλλα που μπορώ να αγοράσω από Ελλάδα π.χ nokia, samsung κ.τ.λ που όμως να έχουν πλήρη λειτουργία όπως τα XIAOMI ( απάντηση / τερματισμός κλήσης ,pause / stop ραδιόφωνο και μουσική?

 

Τα πίστονς δεν έχουν "πληρη" λειτουργία έτσι όπως την ορίζεις. δεν μπορείς να απαντήσεις με τα ακουστικά, μόνο να τερματίσεις την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ όσο δεν πάει.Απλή και γρήγορη,χωρίς πολλά πολλά.Με το gps έχω ακόμα θέμα,παρότι πήγα και πολλές φορές προσπάθησα να κλειδώσω.Με Α310 π πήγα τώρα ας πούμε,κλείδωσε αμέσως και με ακρίβεια....

 

Aλγόριθμε λέγε,που θέλεις να σου κάνουμε donate να ανεβάσεις v3? :P :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Guys,στην α310 v3,Πώς κάνω το homme button να μου βγάζει τα recent apps?Όπως σε κάθε άλλη ρομ δηλαδή?Διότι με το που το πατάω κρατημένο,κλείνει η όποια εφαρμογή και με πεταει στο....google search!

Με gravitybox γίνεται σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Με gravitybox γίνεται σίγουρα.

 

Αν θα μπορούσες να μ πείς και την ακριβή ρύθμιση,θα σου ήμουν ευγνώμων.Παλέυω ώρα τώρα με τα pie controls και άκρη δεν βρίσκω.....

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Τα πίστονς δεν έχουν "πληρη" λειτουργία έτσι όπως την ορίζεις. δεν μπορείς να απαντήσεις με τα ακουστικά, μόνο να τερματίσεις την κλήση.

 

τα εχω και μπορεις..Βαλε καποια απο τις εφαρμογες που ελεγχουν τι κανουν τα κουμπια των handsfree.Σε μερικες rom δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσες να μ πείς και την ακριβή ρύθμιση,θα σου ήμουν ευγνώμων.Παλέυω ώρα τώρα με τα pie controls και άκρη δεν βρίσκω.....

 

το βρήκα μωρέ,με είχε σκάσει.Από το navigation keys γίνεται,για όποιον το θέλει,στην επιλογή ''long press home button''.

Link to comment
Share on other sites

Τα πίστονς δεν έχουν "πληρη" λειτουργία έτσι όπως την ορίζεις. δεν μπορείς να απαντήσεις με τα ακουστικά, μόνο να τερματίσεις την κλήση.

Ελα ρε συ ,δεν το πιστευω ,ευτυχως που δεν τα αγορασα.Καποιο αλλο με πληρη λειτουργία υπαρχει?Τουλαχιστον να μπορεις να απαντας και τερματιζεις την κληση γιατι αυτο ειναι πολυ συμαντικο για μενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την xtreme vanilla και Αντιμετωπίζω προβλήματα με το 3G. Συνεχίζει να είναι υπερβολικά αργό, εκτός αν του κάνω ρισταρτ. Επίσης σε άκυρες στιγμές το σήμα πέφτει και δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις μέχρι να το πάρω χαμπάρι η να μου το πουν.. Κάποιες φορές απλά μου δείχνει ότι ψάχνει για δίκτυο το οποίο δεν βρίσκει ποτέ... Οπου και χρειάζεται ρισταρτ.
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ ,δεν το πιστευω ,ευτυχως που δεν τα αγορασα.Καποιο αλλο με πληρη λειτουργία υπαρχει?Τουλαχιστον να μπορεις να απαντας και τερματιζεις την κληση γιατι αυτο ειναι πολυ συμαντικο για μενα!!!

 

εγω εχω τα iluv απο ελλαδα αγορασμενα και απο ηχο ειναι πολυ καλα..βεβαια για το κουμπακι παιζει ρολο και η ρομ.τωρα ειμαι με maucat και το κουμπακι δεν απανταει η τερματιζει η κληση.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την xtreme vanilla και Αντιμετωπίζω προβλήματα με το 3G. Συνεχίζει να είναι υπερβολικά αργό, εκτός αν του κάνω ρισταρτ. Επίσης σε άκυρες στιγμές το σήμα πέφτει και δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις μέχρι να το πάρω χαμπάρι η να μου το πουν.. Κάποιες φορές απλά μου δείχνει ότι ψάχνει για δίκτυο το οποίο δεν βρίσκει ποτέ... Οπου και χρειάζεται ρισταρτ.

 

Μήπως έχεις wind?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τα εχω και μπορεις..Βαλε καποια απο τις εφαρμογες που ελεγχουν τι κανουν τα κουμπια των handsfree.Σε μερικες rom δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα

 

ναι εγώ μιλούσα για plug n play. Στην μιυι 6 που φοράω τώρα δεν.... και σε όσες δοκίμασα μέχρι τώρα δεν... μάλλον έτυχε. Αν έχεις καμία καλή εφαρμογή να προτείνεις? αν ναι στείλε πμ να με γλιτώσεις το ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί κάποια άλλα που μπορώ να αγοράσω από Ελλάδα

 

sony MH1 από το eshop (όσο τα έχει ακόμη)

http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh1wo-livesound-hi-fi-headset-white-orange-p-TEL.009665

θες και αντάπτορα όμως από ebay (ctia to omtp)

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=CTIA+to+OMTP&_sacat=0

 

εκτός και αν βρεις τα MH1C που είναι τα ίδια αλλά δεν θέλουν αντάπτορα και είναι όμως ακριβότερα.

 

@kabatzas_

μπαταρία από εδώ 8€

http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-battery-8297-8297w-cpld-329-originnal-New-arrived-Rechargeable-High-Capacity-2500mAh-Lithium/2044792746.html

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά απο διάφορες δοκιμές με ρομ έχω ψιλοκαταλήξει στη miui 6, τις δουλειές που θέλω τις κάνει και επίσης δεν έχω τον χρόνο για πολλές δοκιμές... ΑΛΛΑ έχω 2 προβληματάκια που αν δεν τα λύσω μπορεί και να πάω σε άλλη ρομ.

α) Δε μου δουλεύει το ιντερνετ, της wind στη συγκεκριμένη περίπτωση. Θεωρητικά τις ρυθμίσεις τις βάζω όλες σωστά αλλά δε λέει να δουλέψει...

β) Όταν έχω τα ακουστικά κουμπωμένα στο τηλέφωνο και με καλούν, οι ήχοι ακούγονται μόνο μέσα από τα ακουστικά και όχι από τη συσκευή! Αλλάζει αυτό με κάποιο τρόπο, γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Επίσης ο ήχος από τα ακουστικά είναι κακής ποιότητας αλλά για αυτό μάλλον φταίνε τα κινεζοακουστικά που μου ήρθαν μαζί με το τηλέφωνο... γι'αυτό τα έδιναν τζάμπα μάλλον στο to2c

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το κάνω να στέλνει μηνύματα με 160 χαρακτήρες? Προσπάθησα να βάλω το go sms αλλά δεν το παίρνει ως προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων.

Το εχω με emui UNICOM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...